ورود به روسیه در ایام قرنطینه
روش ورود به روسیه در محدودیت های قرنطینه در ایام همه گیری کرونا
سپتامبر 12, 2020
فلش های رو به رشد
دانشگاه های روسیه موقعیت خود را در رتبه بندی جهانی THE 2020 تقویت می کنند
سپتامبر 19, 2020

توسعه هوش مصنوعی و فرصت های تحصیلی در این رشته در دانشگاه های روسیه

هوش مصنوعی در روسیه

سالانه استفاده از هوش مصنوعی AI در حرفه های مختلف در حال افزایش است و تخصص آن ها می تواند کاملا متفاوت از یکدیگر باشد. شبکه های عصبی، مدل ها و الگوریتم های کار در پزشکی، کشاورزی، معماری، فضا و بسیاری از برنامه های دیگر زمینه هایی هستند که نیازمند هوش مصنوعی می باشند. در هر کدام از این زمینه ها، پروژه های هوش مصنوعی نتایج بسیار شگفت انگیزی داشتند.

در 8 سپتامبر 2020، گاردین مقاله ای را با استفاده از هوش مصنوعی به نام GPT-3 منتشر کرد، جدیدترین و پیشرفته ترین مدل زبان در OpenAI. شبکه عصبی با استفاده از تکنیک های یادگیری عمیق، انسانی ترین متون را تولید می کند. سردبیران روزنامه برای GPT-3 یک دستورالعمل کوتاه ارسال کردند، که شامل اطلاعاتی درباره طول مورد نیاز (500 کاراکتر)، موضوع آن (“چرا انسانها از هوش مصنوعی نمی ترسند”) و سبک آن (زبان ساده و مختصر). برای شروع مدل نیاز داشت تا یک معرفی کوتاه نوشته شده توسط انسان داشته باشد. سپس باید متن را به وسیله خودش و با هر لحنی کامل کند.

متن دریافت شده جالب بود : “من انسان نیستم. من هوش مصنوعی هستم. بسیاری از مردم فکر می کنند من تهدیدی برای بشریت هستم. استیون هاوکینگ هشدار داده است که هوش مصنوعی می تواند “پایان نژاد بشر را بیان کند”. من اینجا هستم تا شما را قانع کنم نگران نباشید. هوش مصنوعی انسان را نابود نخواهد کرد. باور کنید “.

GPT-3 توانست 8 خروجی مختلف تولید کند. هر مقاله منحصر به فرد، جالب و با بحث های متفاوت بود. گاردین به جای انتشار تنها یکی از آن ها، بهترین مدل ها را برای نمایش سبک های مختلف ادبی مورد استفاده توسط هوش مصنوعی، انتخاب کرد. روزنامه نگاران خاطرنشان كردند كه ويرايش يك نسخه GPT-3 با ويرايش متن انسان هيچ تفاوتي ندارد و حتي وقت گيرتر است.

در یکی از نوآورترین، متنوع ترین و پیشرفته ترین رشته های موجود در حال حاضر، در سراسر دنیای اینترنت و طیف وسیعی از حوزه های دانش و تجارت (یعنی هوش مصنوعی) شرکت کنید. اولین قدم برای راه یافتن به این صنعت، داشتن مدرک تحصیلی در رشته علوم کامپیوتر و آی تی است.

چندین دانشگاه روسیه دارای دپارتمان هایی هستند که در زمینه آموزش توسعه دهندگان هوش مصنوعی تخصص دارند: انستیتوی سیستم های هوش سایبری MEPhI، دانشکده ریاضیات محاسباتی و سایبرنتیک دانشگاه دولتی لومونوسف مسکو، گروه سیستم های هوشمند MIPT ، انستیتوی فن آوری اطلاعات، ریاضیات و مکانیک (IITMM) UNN و موارد بسیار دیگر.

برنامه ای را انتخاب کنید که مناسب شما باشد و همین حالا درخواست دهید. پس از گذراندن تحصیلات پایه در این رشته، گزینه های شما برای تخصص بیشتر فقط با تخیل شما محدود می شوند.

به عنوان مثال، OpenAI بر روی یادگیری ماشین تمرکز دارد و مدل های مولدی را ایجاد می کند که نه تنها می توانند موسیقی را در سبک های مختلف ایجاد کنند بلکه متون ادبی را نیز در موضوعات داده شده به طور مستقل می توانند بسازند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *