شهر کوشی آداسی
شهر کوشی آداسی
جولای 24, 2019
ورزشگاه های روسیه
معرفی ورزشگاه های روسیه
جولای 26, 2019

رعایت قوانین جهت اقامت در روسیه

قوانین اقامت در روسیه

در این مقاله قصد داریم در رابطه با رعایت قوانین جهت اقامت در روسیه صحبت کنیم که رعایت آن ها بسیار ضروری است و همچنین عمده نکات ضروری و قابل توجه را بررسی خواهیم کرد.

از آن جا که هنگام اقامت در روسیه لازم است قوانین مربوط به این کشور را رعایت کنید، ما مهم ترین آن ها را برای شما بازگو خواهیم کرد و در اختیار شما قرار خواهیم داد.

ممنوعیت های دارویی

قوانین اقامت در روسیه
برای داروهای خاص نیاز به نسخه پزشک به زبان روسی و یا انگیلیسی می باشد

به خاطر داشته باشید که اگر لازم است داروی خاصی را مصرف نمایید، حتما به پزشک خود مراجعه کرده و یک نسخه به زبان روسی و یا انگیلیسی دریافت نمایید، زیرا هنگام اقامت در روسیه بسیار به آن نیاز پیدا خواهید کرد.

برخی از این اقلام دارویی عبارتند از:

  • ترامادول
  • آندروژن
  • کدئین

سعی کنید هنگام اقامت در این کشور از هرگونه رفتاری که به خشونت آمیخته است جدا خود داری نمایید، زیرا مشاهده هرگونه رفتار خشونت آمیز منجر به جریمه خواهد شد که می تواند 15 روز زندانی داشته باشد و یا جریمه نقدی در پی داشته باشد.

در مکان های ممنوعه ای مانند بیمارستان، وسایل نقلیه عمومی، بیمارستان و … هرگز به استعمال دخانیات نپردازید، زیرا در صورتی که مشاهده شود منجر به جریمه خواهد شد.

همچنین توجه کنید که خرید و مصرف مواد مخدر هم جرم است و از جرایم آن می توان به 3 سال زندان اشاره کرد.

از جمله مواقعی که به تفریح رفته اید و تمایل دارید عکس یادگاری داشته باشید، به این نکته توجه کنید که در یک سری نقاطی از جمله مناطق مرزی و فرودگاه و همچنین مناطق نظامی هرگز عکس برداری نکنید، زیرا ممنوع است و جرامی نیز در پی دارد.

از نکات حائز اهمیت این است که هیچ گاه گذرنامه را از خودتان دور نکنید، زیرا در مواقعی ضروری که به آن نیاز پیدا کنید در صورت همراه نداشتن آن دچار مشکل خواهید شد.

ورود به ورزشگاه

قوانین اقامت در روسیه
هنگام ورود به استادیوم حتما بلیط و کارت شناسایی به همراه داشته باشید

هنگامی که برای تماشای یک بازی هیجان انگیز به استادیوم می روید حتما ابتدا باید بلیط تهیه نمایید و همچنین پاسپورت و شناسه هوا داری نیز به همراه داشته باشید.

در صورتی که وسایلی همچون فندک به همراه دارید در صورتی که هنگام بازرسی از شما بگیرند احتمال بازپس گیری آن در انتهای بازی بسیار کم است، پس در صورت امکان از همراه داشتن چنین وسایلی خود داری نمایید.

آب شرب در روسیه

قوانین اقامت در روسیه
آب شرب در روسیه از طریق آب معدنی تامین می شود

برای مصرف آب شرب در روسیه تنها می توانید از آب های معدنی موجود استفاده نمایید، زیرا آبی که از طریق شیرهای لوله کشی، تنها برای مصارف غیر قابل شرب مناسب است.

تردد در روسیه

قوانین اقامت در روسیه
به دلیل کم عرض بودن خیابان ها ترافیک شدید است

به دلیل اینکه خیابان های سنت پترزبورگ و مسکو بسیار باریک و کم عرض هستند وضعیت ترافیک در خیابان های آن جا بسیار شدید است، پس اگر قرار مهمی دارید که لازم است حتما به موقع به آن برسید، کمی زودتر حرکت کنید تا در زمان مور نظر به مقصد برسید.

نکات امنیتی در روسیه

جنایت، ضرب و شتم و … در روسیه به خصوص در مکان های توریستی مانند سنت پترزبورگ، میدان سرخ و … زیاد است، در صورتی که به گردش رفته اید حتما مراقب باشید.

حتما یک نسخه کپی از مدارک شناسایی و پاسپورت خود داشته باشید تا درصورتی که نسخه اصلی آن ها را گم کردید بتوانید از آن ها استفاده کنید.

از هرگونه حمل وجه نقد زیاد با خود، خودداری نمایید تا از گم شدن و یا دزدیده شدن آن ها جلوگیری شود.

قوانین اقامت در روسیه
همیشه مدارک شناسایی خود را به همراه داشته باشید

هیچ گاه از یک فرد غریبه به امانت چیزی نپذیرید، در اغلب موارد ممکن است بسته های دریافتی از سوی افراد غریبه حاوی مواد مخدر باشد، در صورتی که پلیس آن ها را از شما دریافت نماید بسیار برای شما دردسر ساز خواهد شد.

هرگز به افرادی که شناخت دقیقی از آن ها ندارید اعتماد نکنید و دعوت آن ها را به صرف نوشیدنی و … نپذیرید، زیرا ممکن است توسط افراد سود جو مورد آزار و اذیت قرار بگیرید.

به خاطر داشته باشید که خرید هرگونه آثار هنری و عتیقه نیاز به دریافت مجوز از وزارت فرهنگ روسیه دارید تا در هنگام خروج دچار مشکل نشوید، این مجوز حاکی از آن است که این اقلام فاقد هر گونه ارزش تاریخی و فرهنگی هستند.

در این مقاله به بررسی نکاتی در رابطه با قوانین اقامت در روسیه پرداختیم، که مطالعه آن هنگام سفر و اقامت در این کشور بسیار به شما کمک خواهد کرد تا به رعایت نکاتی ساده، سفری بی خطر و به مراتب دل چسب و البته امنیت در این کشور را داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *