رشته دو مدرکی دانشگاه IKBFU
رشته های دو مدرکی (Double Degree) در دانشگاه IKBFU
آگوست 25, 2020
ورود به روسیه در ایام قرنطینه
روش ورود به روسیه در محدودیت های قرنطینه در ایام همه گیری کرونا
سپتامبر 12, 2020

رشته های دو مدرکی (Double Degree) در دانشگاه SPbPU

رشته دو مدرکی دانشگاه SPbPU

دانشگاه پلی تکنیک سن پترزبورگ، یکی از قدیمی ترین دانشگاه های مهندسی روسیه، در سال 1899 تاسیس شد. این دانشگاه برای بیش از 32000 دانشجو از جمله 7،500 تبعه خارجی آموزش می دهد. دانشگاه SPbPU بیش از 400 برنامه در مقاطع مختلف تحصیلی ارائه می دهد که حدود 20 مورد از آن ها رشته های دو مدرکی هستند.

به فارغ التحصیلان مدرک SPbPU و دانشگاه بین المللی اعطا می شود. این دانشگاه در فرانسه، ایتالیا، آلمان، بریتانیا، پرتغال، فنلاند و سایر کشور ها شریک است. رشته های دو مدرکی کارشناسی شامل “مدیریت صنعتی” با دانشگاه فنی کاربردی ساینس ولدو در آلمان، “تجارت بین المللی” با دانشگاه علوم کاربردی Seinajoki در فنلاند و “فن آوری محصولات و سازمان غذا با دانشگاه علوم کاربردی فنلاند جنوب شرقی در فنلاند می شود.

رشته های کارشناسی ارشد دو مدرکی:

  • “انرژی کارآمد و پایدار” با انیستیتوی علم و فناوری پاریس (فرانسه)، دانشگاه مینهو (پرتغال)، دانشگاه لیوبلیانا (اسلوونی)، دانشگاه پلی‌تکنیک میلان (ایتالیا)؛
  • “مهندسی برق” با دانشگاه فنی براندنبورگ (آلمان) ؛
  • “توسعه تجارت بین المللی” با دانشگاه علوم کاربردی اتریش علیا (اتریش) ؛
  • “کارآفرینی نوآور با دانشگاه فنی برلین (آلمان) و …

” سیستم های هوشمند ” که به زبان انگلیسی تدریس می شود یکی از محبوب ترین رشته های کارشناسی ارشد دو مدرکی است.

بیش از یک دهه پیش راه اندازی شده است و همیشه مورد توجه دانشجویان بوده است. تعجب آور نیست زیرا این برنامه بر روی یک موضوع اصلی متمرکز شده است و متخصصان IT همیشه مورد تقاضا هستند.

همچنین دانشجویان این فرصت را دارند که در SPbPU و یک دانشگاه همکار بین المللی مانند دانشگاه لایب نیتس هانوفر در آلمان، دانشگاه سیتی لندن در بریتانیا یا دانشگاه فنی لاپنیرنتا در فنلاند تحصیل کنند.

برای پذیرش دانشجویان احتمالی باید در امتحانات ورودی SPbPU قبول شوند. دانشگاه های بین المللی نتایج این آزمون ها را تأیید می کنند. از دو سال آموزش، دوره اول در روسیه و دیگری در خارج از کشور گذرانده می شود.

هزینه تحصیل سال اول 305،000 روبل، سال دوم 301،000 روبل است. این برنامه توسط مدرسه عالی سیستم های فیزیکی و کنترل سایبری، انستیتوی علوم و فناوری رایانه طراحی شده است.

این دانش آموزان توانایی طراحی و استفاده از سیستم ها و فن آوری های هوشمند و سیستم های پردازش داده و اتوماسیون را دارند. برنامه های درسی شامل سنتز سطح بالا و مدل سازی دستگاه های الکترونیکی، سیستم های شناختی چند عاملی، فناوری های توسعه نرم افزار، مدل سازی ریاضی و شبیه سازی رایانه ای، زبان خارجی در منطقه خاص زمینه، روش های تحقیق و … می باشد.

فارغ التحصیلان می توانند نرم افزار طراحی کنند، از فناوری های عصبی و راه حل های بهینه سازی و تصمیم گیری مدرن استفاده کنند و سیستم های هوشمندی را برای مناطق مختلف کاربردی مانند اتوماسیون صنعتی در انرژی و حمل و نقل توسعه دهند.

اگر به رشته های دو مدرکی علاقه مند هستید، یک حساب شخصی به صورت رایگان ایجاد کنید و برنامه خود را به دانشگاه SPbPU ارسال کنید و برنامه ای را که می خواهید در آن ثبت نام کنید نام گذاری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *