گواهینامه رانندگی در روسیه
گواهینامه رانندگی در روسیه : آموزشگاه، امتحانات و تبدیل گواهینامه به روسی
ژوئن 6, 2020
دانشگاه سماشکو روسیه
معرفی دانشگاه دندان پزشکی سماشکو روسیه (MSUMD‎)
ژوئن 15, 2020

رشته مهندسی هوافضا در روسیه و دانشگاه های ارائه دهنده این رشته

مهندسی هوافضا روسیه

مدارک کارشناسی در مهندسی هوافضا مطالعاتی است که بر طراحی، توسعه، آزمایش و ساخت هواپیما، فضاپیما، ماهواره و موشک متمرکز شده اند. در طول تحصیل در رشته مهندسی هوافضا دانشجویان در مورد توسعه و بهبود سیستم های پیشرانه، آزمایش مقاومت در برابر مواد و اجزای مختلف و یافتن راه هایی برای سریعتر، کارآمد تر و آلودگی کمتر هواپیما ها می آموزند. با ما همراه باشید تا چند دانشگاه برتر روسیه را که این رشته در آنجا تدریس می شود را به شما معرفی کنیم.

اگر همواره شیفته آشنایی با هواپیما ها، موشک ها و اینکه چگونه این چنین آسان پرواز می کنند هستید، باید در مقطع لیسانس مهندسی هوافضا تحصیل کنید. شما همچنین باید یک ذهنیت تحلیلی و ریاضی داشته باشید و از اصول پیچیده آیرودینامیک، ترمودینامیک یا علوم مادی نترسید.

تخصص های مهندسی هوافضا

بیشتر مدارک مهندسی هوافضا به عنوان کارشناسی ارشد ارائه می شود. در حالی که برخی از آن ها به عنوان لیسانس علوم ارائه می شود.

برای فارغ التحصیل شدن در این رشته معمولاً 4 سال زمان لازم است. شما می توانید در یکی از تخصص های مهندسی هوافضا مانند آیرودینامیک، پیشران، اویونیک، مواد هوافضا، سازه ها و … بر توسعه مهارت های خود تمرکز کنید.

دوره ها و مهارت های مهندسی هوافضا

مهارت های مهندسی هوافضا

دوره هایی که در مقطع کارشناسی در مهندسی هوا فضا می گذرانید از هر دانشگاه به دانشگاه دیگر و بسته به برنامه تحصیلی متفاوت است.

با این حال شما می توانید کلاس هایی مثل فیزیک، دینامیک، ترمودینامیک، لرزش های خطی، ریاضیات مهندسی، اصول مکانیکی، طراحی هواپیما، ساختار و مواد و … را انتظار داشته باشید.

کلاس های مهندسی هوافضا به دانشجویان کمک می کند مهارت های فنی را توسعه دهند که از مهارت های تحلیلی و حل مسئله تا مهارت فنی، تفکر ابتکاری، توجه به جزئیات، مدیریت پروژه و حتی ارتباطات برخوردار باشد.

تمام این مهارت ها برای مهندسان آینده هوا فضا که برای حل چالش های پیچیده مکانیکی و آیرودینامیکی نیاز به همکاری با تیم های خود و با متخصصان سایر زمینه های مرتبط دارند، ضروری است.

مشاغل مهندسی هوافضا

فارغ التحصیلان مهندسی هوافضا می توانند فرصت های شغلی مختلفی را در نیروهای مسلح، شرکت های هواپیمایی، مقامات هواپیمایی و سایر زمینه ها پیدا کنند.

برخی از مشهور ترین مشاغل هوافضا عبارتند از: طراح هواپیما / فضاپیما، مهندس هوافضای نظامی، تکنسین هوافضا و مهندس تعمیرات.

مهندسی هوافضا همچنین به شما کمک می کند تا بر روی آخرین روند ها و فن آوری ها مانند چاپ سه بعدی، هواپیما های با سوخت صفر، مواد پیشرفته یا بر سلامت ساختاری نظارت کنید.

اطلاعات در مورد مدارك مهندسی هوافضا

مدارک مهندسی هوافضا

مهندسی هوافضا روشی پیچیده تر برای گفتن “علم موشک” است و همه می دانند که برای تبدیل شدن به یک دانشمند موشک زمان بسیاری طول می کشد.

ساخت، توسعه و آزمایش هواپیما و فضاپیما کاملاً چالش برانگیز است. در واقع شما می توانید بگویید که این دانش موشک است!

مهندسی هوافضا در 2 زیر زمینه تقسیم شده است: مهندسی هوانوردی (کار با هواپیما، جت، هلیکوپتر و بعضاً زیر دریایی) و مهندسی فضانوردی (طراحی راکت و فضاپیما که در اکتشافات فضایی مورد استفاده قرار می گیرد).

گرفتن مدرک کارشناسی ارشد یا لیسانس در مهندسی هوا فضا نیاز به درک جدی از فیزیک، ریاضیات و اصول مهندسی دارد.

این علوم دقیق به شما امکان می دهد درک بهتر داشته باشید که هواپیما ها و فضاپیما ها چگونه می توانند به راحتی از طریق هوا حرکت کرده و در هوا بمانند، در حالی که نتایج و کارایی آزمایش های پرواز را بهبود می بخشد.

پس از ترک دانشکده مهندسی می توانید مشاوره ای در مورد عملکرد، مکانیک و طراحی هواپیما ارائه دهید. همچنین درک بهتری از طراحی سازه، یکپارچگی مکانیکی و سوخت های جایگزین و چالش های زیست محیطی خواهید داشت که هنگام توسعه هواپیما و فضاپیما باید در نظر گرفته شود.

از آنجا که مهندسی هوافضا یک زیر مجموعه از مهندسی و فناوری است، می توانید رشته ها و دوره های مرتبط را در زمینه رباتیک، مهندسی حمل و نقل، مهندسی دریایی، مهندسی خودرو و مکاترونیک پیدا کنید.

دانشجویانی که فارغ التحصیل برنامه های مهندسی هوافضا هستند به عنوان مهندس تعمیر و نگهداری، تکنسین های عملیاتی، توسعه دهندگان هواپیما یا توسعه دهندگان فضاپیما، مشاغل هیجان انگیز و چالش برانگیزی را پیدا می کنند.

دانشکده ها و دانشگاه های مهندسی هوافضا روسیه

دانشگاه مسکو

دانشگاه های مهندسی هوافضا در روسیه برنامه های مدرک مهندسی هوافضا را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد (فارغ التحصیل) و دکترا ارائه می دهند. دیپلم های مهندسی هوافضا، گواهینامه ها و گزینه های مدرک هوافضا در روسیه نیز وجود دارد که توسط دانشگاه ها و سازمان های معتبر، ارائه می شوند.

موسسه فیزیک و فناوری مسکو – MIPT

موسسه فیزیک و فناوری مسکو (MIPT) واقع در مسکو خیابان Dolgoprudny ،Zhukovsky دارای دو بخش مرتبط با مهندسی هوافضا است.

 • دپارتمان تحقیقات هواشناسی و فضا
 • دپارتمان هواشناسی و مهندسی پرواز

دپارتمان ها برنامه های تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد را در زمینه آئروفیزیک، آئرومکانیک، مهندسی پرواز، تحقیقات فضایی و مهندسی هوا فضا ارائه می دهند.

MIPT همچنین دارای:

 • موسسه تحقیقات فضایی (RAS)
 • موسسه مرکزی آیرویدرودینامیک ژوکوفسکی

نیز می باشد و از این نظر، یکی از دانشگاه های برتر و پیشرو در زمینه مهندسی هوافضا می باشد.

دانشگاه فنی دولتی باومان مسکو – MSTU

دانشگاه فنی و حرفه ای Bauman Moscow State MSTU واقع در مسکو، برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد را در زمینه مهندسی هوافضا با طیف گسترده ای از تخصص ها ارائه می دهد.

این دانشگاه دارای مقطع لیسانس، کارشناسی ارشد و دکتری در زمینه های مختلف مهندسی هوافضا می باشد. دانشکده ماشین آلات ویژه در MSTU دوره هایی را در:

 • مهندسی موشک
 • وسایل نقلیه فضایی و بلوک های شتاب
 • پرواز پویا

ارائه می دهد. همچنین دانشکده مهندسی MSTU دوره های مهندسی برق را در:

 • موتور های موشک
 • موتور های احتراق
 • کرایوژنیک

نیز ارائه می دهد و علاوه بر همه این ها دوره های ویژه ای را در زمینه های:

 • موشک و فناوری فضایی
 • مهندسی هوا و فضا

به دانشجویان متقاضی، ارائه می دهد.

موسسه حمل و نقل هوایی مسکو MAI (دانشگاه دولتی فناوری هوافضا)

موسسه هوانوردی مسکو (MAI) یا دانشگاه دولتی فناوری هوافضای مسکو، طیف گسترده ای از رشته ها و برنامه های پژوهشی مرتبط با هواپیمایی و برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد مربوط به رشته های مختلف مهندسی هوافضا را ارائه می دهد.

موسسه حمل و نقل هوایی MAI یا مؤسسه برتر آموزش هوافضای روسیه دپارتمان های زیر را دارا می باشد:

 • فناوری هواپیمایی
 • موتور های هواپیما و سیستم های پیشرانه
 • الکترونیک و سیستم های ارتباطی هواپیما (FRELA)
 • مهندسی خودرو بدون پرواز
 • سیستم های کنترل

برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه دولتی MAI یا دانشگاه دولتی فناوری هوافضا در فناوری های نوین مهندسی، سیستم های هوافضا و طراحی انواع وسایل نقلیه هوافضا و هواپیما های مختلف ارائه می شود.

دانشگاه دولتی هوافضا روسیه – سامارا

دانشگاه دولتی هوافضا سامارا در روسیه برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد را در زمینه مهندسی هوانوردی و هوافضا ارائه می دهد. دانشگاه هوافضای ایالتی سامارا دوره های تحصیلات تکمیلی را در رشته های زیر ارائه می دهد:

 • دوره تحصیلات تکمیلی در آیرودینامیک و فرآیند های تبادل گرما خودرو
 • دوره تحصیلات تکمیلی در طراحی، ساخت و تولید وسیله نقلیه پرواز
 • دوره تحصیلات تکمیلی در حالت های برق و گرم کردن هواپیما هنگام پرواز
 • دوره تحصیلات تکمیلی در موتور های گرمایی وسیله نقلیه پرواز، پیشران های برقی و نیروگاه های برقی
 • دوره فارغ التحصیل دوره کارشناسی ارشد در کنترل و آزمایش وسیله نقلیه پرواز و سیستم های آن ها
 • دوره فارغ التحصیل دوره کارشناسی ارشد در دینامیک، بالستیک و کنترل حرکت وسیله نقلیه.

دانشگاه فناوری هواپیمایی کشوری مسکو – MATI

دانشگاه فناوری هواپیمایی کشوری مسکو یا دانشگاه فن آوری هواپیمایی کشوری روسیه (MATI) واقع در مسکو، برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد را در زمینه حمل و نقل هوایی، فناوری حمل و نقل هوایی و مهندسی هوا و فضا (یا هوانوردی) ارائه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *