بهترین دوره آنلاین روسیه
بهترین دوره های آنلاین دانشگاه های روسیه برای دانشجویان خارجی
جولای 24, 2021
دانشگاه ITMO.
آموزش تجارت الکترونیک به دانشجویان بازرگانی در دانشگاه ITMO
جولای 27, 2021

رشته روزنامه نگاری در روسیه و مسیر تحصیلی آن در دانشگاه های این کشور

رشته روزنامه نگاری روسیه

دانشگاه های روسیه رشته ها و شاخه های مختلفی را در علوم انسانی ارائه می دهند و روزنامه نگاری یا ژورنالیسم یکی از مشهور ترین آن ها در میان این رشته ها است. در این پست مجموعه ای از جالب ترین و بهترین برنامه های آموزشی در این زمینه وجود دارد، که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم. همراه ما باشید تا این دانشگاه هال را بهتر بشناسید.

رشته روزنامه نگاری و اهمیت آن در روسیه

واضح است که شما برای کاربه عنوان یک روزنامه نگار حداقل به توانایی نوشتن نیاز دارید، تا بتوانید به جهان نه تنها از طریق منشور حروف یا لنز نگاه کنید. اما دو صلاحیتی که من از آن ها جدا می کنم، اولاً، دانش بالاترین سطح در فناوری اطلاعات است، زیرا بدون آموزش فن آوری، در مدت 5 سال، روزنامه نگاران به راحتی اخراج می شوند. تمام سرمایه گذاری های اصلی، همه اختلافات اصلی، و همه اصلی ترمز های توسعه در بسیاری از رسانه ها در فناوری اطلاعات است. و دومین مورد با اهمیت در این شغل توانایی مدیریت کارآمد پروژه های پیچیده است. روزنامه نگاری روسیه اکنون بیشتر و بیشتر با شایستگی های مختلف، افراد با خلق و خوی متفاوت، مهلت های داخلی متفاوت ادغام می شود. و اگر آرزو دارید مدیر این حرفه شوید، مطمئناً باید پروژه هایی را با کیفیت بالا مدیریت کنید.

لومونوسف تأثیر قابل توجهی در روزنامه نگاری روسیه داشت. در سال 1741-1742، او از آلمان وارد و منتظر انتصاب به آکادمی علوم شد. وی در روزنامه به عنوان نویسنده و مترجم در خارج از کشور کار می کرد. در مه 1748، صومعه آکادمی علوم به لومونوسف، که از قبل استاد بود، دستور داد ترجمه ها را تصحیح کند و آخرین نسخه را برای روزنامه سنت پترزبورگ ودوموستی ارسال کند. و بابت این اضافه کار در پست او آن ها قصد داشتند جدا از حقوق او را به عنوان پاداش دویست روبل در سال بپردازند. این روزنامه، که در آن زمان تنها روزنامه در روسیه بود، عمدتاً متشکل از یادداشت ها و تبلیغات ترجمه شده بود.

لومونوسوف مسئول محتوای پنج یا شش صفحه روزنامه از هشت روزنامه بود، مقاله هایی را از روزنامه های خارجی برای ترجمه انتخاب و ویرایش می کرد. در واقع وی به عنوان سردبیر روزنامه فعالیت می کرد. او رویکردی بسیار مسئولانه به این کار داشت، تعداد گزارش های علمی را افزایش داد، زبان روزنامه را بهبود بخشید و ساده کرد. در سال 1751، پس از چندین درگیری با صومعه آکادمی علوم، لومونوسف درخواست برای برکناری از تحریریه را مطرح کرد.

به لطف تلاش های او و سایر افراد، صنعت روزنامه نگاری در روسیه بسیار پر رونق و با اهمیت شد و اکنون روسیه کشوری است که در بسیاری از دانشگاه های بزرگ خود رشته روزنامه نگاری را با بهترین استادان ارائه می دهد.

دانشگاه های روسیه برای رشته روزنامه نگاری

رشته روزنامه نگاری یا روابط عمومی؟ دانشگاه فدرال امانوئل کانت بالتیک می تواند به شما در تسلط بر هر تخصصی که انتخاب می کنید کمک کند. رشته روزنامه نگاری شما را با اصول فعالیت رسانه ای آشنا می کند، یاد می گیرد که چگونه از رسانه های اجتماعی استفاده کنید، پروژه های رسانه ای کامل ایجاد کنید و یک تحریریه ترتیب دهید.

دروس اصلی: نظریه و عمل ارتباطات، زبان روسی، رسانه های جدید در فضای اطلاعات، روزنامه نگاری مدرن اخبار. این برنامه همچنین شامل کارگاه ها و مسابقات حرفه ای است. با استفاده از این مدرک دیپلم، شما می توانید در زمینه های تولید محتوا مانند روزنامه نگاری، وبلاگ نویسی، نوشتن متن، سرویس مطبوعاتی و غیره استخدام شوید.

برنامه تبلیغات و روابط عمومی دنیای روابط عمومی را به شما ارائه می دهد. این حرفه در هر صنعت مورد تقاضا است، از فروشگاه های آنلاین گرفته تا سازمان های دولتی. بیاموزید که چگونه از فن آوری های بازاریابی استفاده کنید، مطالب مربوط به یک شرکت را در رسانه ها منتشر کنید و اثربخشی آن ها را ارزیابی کنید، پروژه های بودجه ای را تبلیغ کنید و آن ها را در رسانه های اجتماعی تبلیغ کنید، با تأثیرگذاران تعامل کنید و یک تصویر تجاری مثبت ایجاد کنید. این برنامه درسی شامل کلاس های فوق لیسانس، کارآموزی در آژانس ها و سخنرانی های متخصصان برجسته روسی و بین المللی است.

دانشگاه ملی تحقیقات دولتی لوباچفسکی از نیژنی نوگورود تخصص جدیدی را در برنامه کارشناسی ارشد روزنامه نگاری با عنوان “چالش های جهانی زیست محیطی در رسانه های جمعی” راه اندازی کرد که به طور مشترک با صندوق اکو خیریه تمدن در روسیه اجرا شد. شما ارتباطات دیجیتال، رسانه چاپی و تولید تلویزیون را همراه با تکنیک های ارتقاء ابتکارات زیست محیطی در رسانه های اجتماعی مطالعه خواهید کرد.

دانشگاه HSE دانشجویان را به اپلای برای لیسانس روزنامه نگاری دعوت می کند. دروس عمومی شامل تاریخ، فرهنگ و فلسفه است. آن ها با رشته های پروفایل مانند بازاریابی، فناوری های دیجیتال، ارتباطات بین فرهنگی، روانشناسی اجتماعی، برند تجاری، تجسم داده ها، ادبیات و ویرایش تکمیل می شوند. شما می توانید از سال اول کار خود را در دوره کارآموزی در رسانه های روسی و بین المللی شروع کنید.

دانشگاه ایالتی جنوب اورال برنامه کارشناسی ارشد برنامه روزنامه نگاری جدیدی را ارائه داده است. هدف آن آموزش نسل جدیدی از متخصصان رسانه است که می توانند با مقادیر زیادی داده برای تهیه مطالب کار کنند. تقاضا برای روزنامه نگاران که می توانند به سرعت جریان اطلاعات را پردازش کرده و آن ها را به محتوای قابل دسترسی تبدیل کنند، در سطح جهانی در حال رشد است. توانایی یافتن، فیلتر کردن و تجزیه و تحلیل داده های مهم برای یک کشور، تجارت یا جامعه یک مزیت در بازار کار مدرن است.

روش تحقیق در زمینه رسانه را انتخاب کنید و عملکرد های کلی فن آوری چندرسانه ای را بیاموزید. شما به آزمایشگاه های مختلف مجتمع پیشرفته در دانشگاه دسترسی خواهید داشت: VR، بازاریابی عصبی، فناوری های رایانه ای در رسانه ها، پروژه های اجتماعی، تبلیغاتی و روابط عمومی، اتاق خبر چندرسانه ای، استودیو های تلویزیونی تولید و تلویزیون.

سخن آخر

اگر به رشته روزنامه نگاری، تبلیغات یا روابط عمومی علاقه دارید، روسیه یکی از بهترین کشور هایی است که می توانید در آن با خیال راحت و هزینه های مناسب به تحصیل بپردازید. اگر هنوز از این باببت که ادقیقا باید کدام برنامه و کدام رشته را برای ادامه تحصیل انتخاب کنید توصیه می کنیم با متخصصان ما تماس بگیرید و برای انتخاب بهتر و دریافت اطلاعات بیشتر برای ارسال درخواست، از مشاوره تحصیلی رایگان الیت استفاده کنید. قدمی به سمت حرفه رویایی خود بردارید و همین حالا اقدام کنید!

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *