پارک ملی ارگاکی
پارک ملی ارگاکی و جاذبه های بی نظیر آن!
مارس 5, 2020
ارزان ترین دانشگاه روسیه
ارزان ترین دانشگاه های روسیه برای تحصیل در رشته های مختلف
مارس 8, 2020

رشته حسابداری در روسیه‎

حسابداری در روسیه

قبل از اینکه به توضیح رشته حسابداری در روسیه بپردازیم لازم است تا مقدمه ای بر رشته حسابداری را توضیح دهیم.

معرفی رشته حسابداری

حسابداری فرایند ابلاغ اطلاعات مالی درباره یک واحد تجاری به کاربران یا اشخاص ذیربط مانند سهامداران بالقوه، تحلیلگران مالی، اقتصاددانان و سازمان های دولتی است. حسابداری را می توان به دو بخش اصلی تقسیم کرد: حسابداری مدیریت و حسابداری مالی. حسابداری مدیریت بر گزارش دهی به افراد درون سازمان تجاری متمرکز است و اطلاعاتی را در اختیار کارمندان، مدیران، مالک و حسابرسان قرار می دهد. هدف اصلی فراهم کردن زمینه ای برای مدیریت برای تصمیم گیری های اساسی مربوط به مدیریت و عملیات است. در این مقاله رشته حسابداری روسیه معرفی می شود.

یکی از مهارتهای حیاتی یک حسابدار، انتخاب اطلاعات مربوط به مخاطب و برقراری ارتباط صورت های مالی به روشنی است. حرفه در حسابداری به مهارت ریاضیات و توانایی تجزیه و تحلیل، مقایسه و تفسیر سریع حقایق و ارقام نیاز دارد.

مدرک لیسانس یا کارشناسی ارشد حسابداری دانشجویان را به مهارت هایی مانند: تفکر عددی و منطقی، توجه به جزئیات و تفکر تحلیلی مورد نیاز برای دستکاری و سازماندهی مقدار قابل توجهی از داده های مالی مجهز می کند.

فارغ التحصیلان حسابداری از گزینه های شغلی مانند: حسابدار، کارمند حقوق و دستمزد، اقتصاددان، مشاور مالیاتی، مشاور مدیریت، بانکدار، حسابرس، تحلیلگر خزانه داری، برآورد هزینه، متخصص مبارزه با پولشویی، رئیس ارشد مالی استفاده می کنند.

امور مالی موضوعی است که بازارهای مالی، روندهای اقتصادی، بانکی، دارایی ها و بدهی ها و همچنین سرمایه گذاری ها را تحلیل و تفسیر می کند. افرادی که در امور مالی فعالیت می کنند، داده ها را تجزیه و تحلیل می کنند و سپس برنامه ریزی بلند مدت مالی را انجام می دهند و بر اساس یافته های خود توصیه هایی ارائه می دهند. هدف این است که به دولت ها، شرکت ها و مردم کمک کنیم تا تصمیمات مالی بهتری بگیرند.

آموزش مالی و حسابداری در روسیه در مقطع کارشناسی ارشد برای دانشجویان بین المللی به زبان روسی و انگلیسی در دسترس است. دانشگاه های روسی حسابداران و متخصصان بانکداری و تحلیلگران مالی را آموزش می دهند. امکان آموزش رایگان نیز وجود دارد.

حسابداری در روسیه
حسابداری در روسیه

مزایای تحصیل حسابداری در روسیه

1- دانشگاه هایی که آماده پذیرش دانشجویان خارجی هستند در مناطق مختلف روسیه واقع شده اند.

 2- انتخاب زبان دستورالعمل: حتی در مقطع لیسانس می توانند به زبان انگلیسی تدریس کنند. برخی از دانشگاه ها دارای برنامه های موازی هستند، برخی دیگر دوره های مقدماتی برای کمک در درخواست برنامه آموزش، قرار می دهند.

  3- هزینه مقرون به صرفه برای زندگی در روسیه.

دانشکده عالی اقتصاد به عنوان یکی از دانشگاه های برتر روسیه و یکی از دانشگاه های برتر اقتصاد و علوم اجتماعی در شرق اروپا و اوراسیا است. HSE با رشد سریع به یک دانشگاه تحقیقاتی مشهور طی دو دهه تبدیل شده است که خود را با حضور و همکاری بین المللی خود جدا می کند. HSE 72 برنامه کارشناسی و بیش از 150 برنامه تحصیلات تکمیلی را ارائه می دهد. یک برنامه کارشناسی دو مرحله به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی ارشد در اقتصاد و یک برنامه موازی انگلیسی با تدریس انگلیسی در روابط بین الملل و 28 برنامه کارشناسی ارشد انگلیسی تدریس شده در زمینه های مختلف تحصیلی وجود دارد. همچنین بسیاری از برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد وجود دارد که دوره هایی را به دو زبان روسی و انگلیسی ارائه می دهد.

برنامه های آموزشی

برنامه های آموزشی برای متخصصان امور مالی و حسابداری توسط دانشگاه ها از مسکو تا ولادیو وستوک ارائه می شود. شهریه بسته به موقعیت، وضعیت و سطح موسسه آموزشی متفاوت است.

فن آوری های نوین مالی در سرمایه گذاری و تجارت بانکی، دانشگاه RUDN مسکو، مدرک کارشناسی ارشد، مدت زمان تحصیل 2 سال است. آموزش متخصصان امور مالی و مدیریت گردش پول در امور مالی و اعتباری، سرمایه گذاری، سازمان های تجاری، سازمان اقدامات پیشگیرانه ضد بحران در این بخش است.

بازارها و موسسات مالی، دانشگاه HSE، مسکو، مدرک کارشناسی ارشد در امور مالی و اعتبار، مدت زمان تحصیل 2 سال، تدریس به زبان روسی است. این برنامه شامل زمینه های تحصیلی از جمله: بازارهای مالی، بانک ها و بانکداری، مدیریت ریسک و روش های آماری است.

امور مالی و اعتباری، دانشگاه FEFU، ولادیوواستوک، 2 سال مدت تحصیل و آموزش به زبان روسی است. فارغ التحصیلان صلاحیت هایی در نوآوری مالی، توسعه محصولات مالی پیچیده، مدیریت ریسک، نمونه کارها و مدیریت دارایی خواهند داشت.

این مقاله رشته حسابداری روسیه را به شما معرفی کرد. اگر تمایل به تحصیل در روسیه را داشته باشید با اطلاعات فوق می توانید تصمیم درستی را بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *