شرکت خودرو سازی روسیه
شرکت های خودرو سازی در روسیه و برند های معتبر آن
نوامبر 7, 2020
رستوران ولادی وستوک
بهترین رستوران های ولادی وستوک به همراه تصویر و آدرس
نوامبر 12, 2020

آینده رشته صنعت انرژی هسته ای در دانشگاه های روسیه چگونه خواهد بود؟

رشته صنعت انرژی هسته ای

امسال صنعت تولید هسته ای روسیه 75 سالگی اش را جشن می گیرد. چندین دانشگاه تخصصی با حمایت هلدینگ Rosatom، شرکت انرژی اتمی دولتی در حال توسعه برنامه های آموزشی برای مهندسان انرژی هسته ای هستند.

در 20 آگوست 1945، توسعه انرژی هسته ای در اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی آغاز شد. در سال 1954 اولین نیروگاه هسته ای جهان فعالیت خود را در اوبنینسک آغاز کرد. به مناسبت گرامیداشت سالگرد، روسیه در این روز برنامه ای از جشن های آنلاین آزاد شامل سخنرانی ها، مصاحبه ها و کنفرانس ها را تهیه کرده است.

National Research Nuclear University MEPhI یکی از دانشگاه های برجسته در زمینه آموزش متخصصان صنعت انرژی هسته ای است. بیش از 40 برنامه بلند مدت و کوتاه مدت در انرژی و فناوری هسته ای وجود دارد که شما می توانید انتخاب کنید و بسیاری از آن ها به زبان انگلیسی تدریس می شوند. در اینجا می توانید از همان سال اول در تحقیقات شرکت کنید. در حال حاضر بیش از 1000 تبعه خارجی از هند، مصر، ترکیه، نیجریه و سایر کشورها در این دانشگاه تحصیل می کنند.

همچنین می توانید با دانشگاه پلی تکنیک تومسک اولین قدم را به سمت حرفه صنعت انرژی بردارید. به عنوان مثال، برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد در فیزیک و فناوری هسته ای یا تخصص در نیروگاه های هسته ای: طراحی، بهره برداری و مهندسی. مانند دانشجویانی که اخیراً مدرک خود را دریافت کرده و با همکاری دانشگاه مصرو روسیه در TPU تحصیل کرده اند. پروژه مشترک دیگری با دانشگاه دبرسن (مجارستان) شروع به توسعه کرد و قرار است متخصصان صنعت هسته ای را آموزش دهد.

SPbPU همچنین برنامه های جذاب بسیاری را در سطح مختلف در زمینه انرژی هسته ای ارائه می دهد. این دانشگاه با همکاری سازمان های مختلف بین المللی ، مانند آژانس بین المللی انرژی اتمی ، دانشگاه SOKENDAI و سایر کشورها ، همکاری موفقی داشته است. در UrFU شما می توانید برنامه هایی را برای طراحی، بهره برداری و نگهداری نیروگاه های هسته ای در طول دوره تخصص بخوانید و تحقیقات خود را در دوره تحصیلات تکمیلی ادامه دهید.

پروژه های جدید در این زمینه توسط دانشگاه ها در حال انجام است. SUSU، همراه با مرکز هسته ای فدرال روسیه، در حال توسعه دو برنامه جدید کارشناسی ارشد است: مدل سازی فیزیکی و ریاضی فرایندهای سریع با تبدیل فاز و شیمیایی، یک مجموعه برنامه برای مدل سازی رفتار محیط های مداوم تحت بارهای پویا. مرکز تحقیقات بین المللی فن آوری های پیشرفته هسته ای، پروژه FEFU و Rosatom، همچنین در حال آماده سازی برنامه های آموزشی جدید برای دانشجویان و دانشمندان جوان است.

یک حرفه در زمینه انرژی هسته ای چشم اندازهای روشنی را در هر کشوری در جهان ارائه می دهد. برنامه ای را در زمینه انرژی و فناوری هسته ای انتخاب کنید و اکنون مسیر خود را به سمت یک حرفه رویایی آغاز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *