رتبه دانشگاه یدی تپه
رتبه جهانی دانشگاه یدی تپه در 2020- 2021
فوریه 20, 2021
شغل در TSU
با TSU شغلی در امور مالی و حسابداری داشته باشید
مارس 1, 2021

رتبه جهانی دانشگاه فدرال کازان در 2021

رتبه دانشگاه فدرال کازان

دانشگاه فدرال کازان یک مرکز عالی علمی شناخته شده است که در اشکال مختلف همکاری بین المللی فعالیت می کند. دومین دانشگاه قدیمی روسیه، تعدادی از برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد را به زبان انگلیسی و روسی ارائه می دهد. دانشگاه فدرال کازان در میان 400 دانشگاه برتر جهان در رتبه بندی جهانی دانشگاه های QS 2020-2021 رتبه بندی شده است. در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS بر اساس موضوع، در رده 80 برتر جهانی مهندسی – نفت، 300 زبان برتر برای زبان و آموزش و 400 رتبه برتر ریاضی، فیزیک و نجوم است. KFU همچنین در سیستم ارزیابی QS Stars به طور کلی پنج ستاره معرفی شده است.

بیش از 9700 دانشجوی بین المللی از حدود 106 کشور در برنامه های دانشگاهی در دانشگاه فدرال کازان که دارای رتبه های خوب جهانی است، ثبت نام کرده اند. چشم انداز بین المللی دانشگاه نیز در فرصت های تحقیق و مبادله منعکس شده است- دانشجویان و اعضای هیئت علمی KFU در برنامه های تحقیق و تبادل دو جانبه با 300+ شریک در 64 کشور شرکت می کنند. با دانشگاه فدرال کازان، که همیشه به عنوان پلی بین شرق و غرب در نظر گرفته شده است، می توانید دنیایی از ایده ها، تنوع و فرهنگ را کشف کنید. شما هم در کلاس و هم در خارج از کلاس توانایی های خود را یاد می گیرید، رشد می کنید و کشف می کنید.

از فارغ التحصیلان مشهور این دانشگاه می توان به رمان نویس تحسین شده لئو تولستوی، ولادیمیر لنین انقلابی، الكساندر بوتلروف شیمی دان (كه نامش به دهانه ای در ماه داده شده است)، نیكولای زینین و بسیاری دیگر اشاره كرد.

رتبه جهانی دانشگاه KFU

دانشگاه فدرال کازان
Academic Ranking of World Universities (2021)Times Higher Education Ranking (2021)QS World University Rankings(2021)
901601370

دانشگاه فدرال کازان که در سال 1804 تاسیس شد، یک مؤسسه آموزش عالی عمومی غیرانتفاعی است که در منطقه شهر کازان، جمهوری تاتارستان واقع شده است. این دانشگاه رسماً توسط وزارت علوم و آموزش عالی فدراسیون روسیه به رسمیت شناخته شده است، دانشگاه فدرال کازان (KFU) یک مؤسسه آموزش عالی روسی بسیار وسیع است و دامنه ثبت نام این دانشگاه: بیش از 45000 دانشجو است. دانشگاه فدرال کازان (KFU) دوره ها و برنامه هایی را ارائه می دهد که شما را به مدارک آموزش عالی رسمی شناخته شده مانند مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در چندین زمینه تحصیلی می رساند.

رتبه دانشگاه فدرال کازان در رتبه‌بندی دانشگاهی جهانی QS

رتبه‌بندی دانشگاهی جهانی QS یک نظام رتبه‌بندی دانشگاهی است که هر سال توسط شرکت Quacquarelli Symonds منتشر می‌شود. این رتبه‌بندی بین سال های ۲۰۰۹–۲۰۰۴ به صورت مشترک با رتبه‌بندی تایمز منتشر می شد و پس از آن هر یک اقدام به انتشار رتبه‌بندی مستقل نموده‌اند. برخلاف رتبه‌بندی تایمز که اقدام به استفاده از روش جدیدی برای رتبه‌بندی کرده‌است، QS همچنان از همان روش قدیمی مشترک خود با تایمز استفاده می‌کند. QS با همکاری با پایگاه الزویر، توانسته ‌است به یک سیستم ربته ‌بندی کلی جهانی برای دانشگاه ‌ها و موضوعی برای رشته‌ های مختلف تحصیلی دست پیدا کند.

دانشگاه فدرال کازان در این رتبه بندی جهانی، در رتبه 370 امین دانشگاه برتر جهان قرار دارد.

رتبه دانشگاه فدرال کازان در رتبه بندی علمی دانشگاه های جهان

رتبه بندی علمی دانشگاه های جهان (ARWU) که ​​به آن رتبه بندی شانگهای نیز می گویند، یکی از نشریات سالانه رتبه بندی دانشگاه های جهان است. جدول لیگ در ابتدا توسط دانشگاه شانگهای جیائو تانگ در سال 2003 تنظیم و صادر شد، و این اولین دانشگاه جهانی با شاخص های مختلف است.

از سال 2009، ARWU هر سال توسط شانگهای رتبه بندی، مشاوره و منتشر می شود. در سال 2011 ، یک هیئت مشاوره بین المللی متشکل از محققان برای ارائه پیشنهادات تشکیل شد. این نشریه در حال حاضر شامل جداول لیگ جهانی برای مؤسسات و یک کل و برای انتخاب موضوعات فردی، در کنار رتبه بندی مستقل منطقه ای چین بزرگ است.

ARWU در کنار رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS و رتبه بندی دانشگاه های جهانی Times Higher Education یکی از سه رتبه بندی دانشگاهی با نفوذ و بسیار مشاهده شده در نظر گرفته می شود. این بازخورد به دلیل عینیت و روش خود بازخورد مثبتی دریافت کرده است، اما انتقادات گسترده ای را به دنبال دارد زیرا قادر به در نظر گرفتن اندازه مؤسسه نیست و بنابراین موسسات بزرگتر تمایل به بالاتر بودن از مؤسسات کوچکتر دارند.

دانشگاه فدرال کازان در این رتبه بندی جهانی، در رتبه 901 امین دانشگاه برتر جهان قرار دارد.

رتبه دانشگاه فدرال کازان در رتبه بندی دانشگاه های جهانی آموزش عالی تایمز

Times Higher Education World University Rankings یک انتشار سالانه از رتبه بندی دانشگاه ها توسط مجله Times Higher Education است. این ناشر از سال 2010 تا 2013 برای سیستم جدید رتبه بندی به تامسون رویترز مراجعه کرد. این مجله در سال 2014 قرار داد جدیدی با الزویر امضا کرد که اکنون داده های مورد استفاده برای تهیه رتبه بندی را در اختیار آن ها قرار می دهد.

این نشریه در حال حاضر شامل رتبه بندی کلی، موضوعی و شهرت جهانی به همراه سه جدول لیگ منطقه ای، آسیا، آمریکای لاتین و BRICS و اقتصاد های نوظهور است که با داده های مختلف تولید می شوند. THE Rankings اغلب به عنوان رتبه بندی دانشگاهی که به طور گسترده ای همراه با رتبه بندی علمی دانشگاه های جهان و رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در نظر گرفته می شود. این به دلیل داشتن یک روش جدید، رتبه بندی بهبود یافته از سال 2010 مورد ستایش قرار گرفته است. با این حال، تضعیف نهاد های آموزشی غیر علمی و غیر انگلیسی و تکیه بر نظرسنجی ذهنی از جمله انتقادات و نگرانی ها است.

دانشگاه فدرال کازان در این رتبه بندی جهانی، در رتبه 601 امین دانشگاه برتر جهان قرار دارد.

اهداف KFU

  • توسعه یک مرکز تحقیقاتی و دانشگاهی قوی با پشتیبانی از توسعه نوآورانه منطقه ای و کشور با ارائه برنامه های دانشگاهی کلاس جهانی، تحقیق و توسعه فن آوری.
  • توسعه منابع انسانی رقابتی در منطقه ولگا، پویا ترین منطقه در روسیه در زمینه های پتروشیمی، بیوتکنولوژی، IT و ماشین سازی.
  • ارتقاء کازان به عنوان یک شهر خلاق و مرکز دانشگاهی در سطح جهانی، حفظ و توسعه میراث فرهنگی و آموزشی منحصر به فرد آن در منطقه انتقالی متنوع قومی و مذهبی بین اروپا و آسیا.

تحصیل در دانشگاه فدرال کازان، قطعا تنها یک رویا نیست. شما نیز می توانید یکی از دانشجویان بین المللی ای باشید که موفق به کسب مدرکی معتبر و اتمام تحصیلات عالی، در این دانشگاه می شوند. به یاد داشته باشید که آینده درخشان شما خیلی دور نیست. توصیه می کنیم جهت اطلاع از نحوه ثبت نام و دریافت مشاوره تحصیلی رایگان با کارشناسان الیت تماس بگیرید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *