معرفی شهر ترابزون
معرفی شهر ترابزون
آگوست 28, 2019
رستوران های سنت پترزبورگ
معرفی رستوران های سنت پترزبورگ
آگوست 29, 2019

دوره های آموزش زبان روسی

دوره های آموزش زبان روسی

هدف از این مقاله، آشنایی با انواع دوره های آموزش زبان روسی می باشد. زبان روسی یکی از پرکاربردترین زبان های دنیا است. از نظر تعداد کل صحبت کنندگان جایگاه ششم و از نظر تعداد کسانی که روسی به عنوان زبان مادری آن ها می باشد، مقام هشتم در بین همه زبان های جهان را به خود اختصاص داده است. بیش از 260 میلیون نفر در جهان به زبان روسی صحبت می کنند.

دوره های آموزش زبان روسی
روش های مختلفی برای یادگیری زبان روسی مانند تحصیل در روسیه یا حتی آموزش در کشور خود وجود دارد. علاوه بر این، دوره های زبان نیز به صورت تمام وقت و دوره های آنلاین تقسیم می شود.

به دلیل تسلط سیاسی شوروی بر بخش گسترده ای از جهان در گذشته، نفوذ این زبان در میان 19 کشور، چه کشورهای اسلاو و حتی کشورهایی در قلب اروپا نظیر آلمان باعث شده تا روسی، زبان رسمی یا دست کم زبان علمی مردمان بسیاری در سرتاسر جهان باشد و در رتبه پنجم زبان ها از نظر کاربرد در سطح دنیا قرار بگیرد.

به کمک این زبان، دریچه ای برای ارتباط با نزدیک به هفتصد میلیون نفر از مردم جهان در زمینه های علمی، ادبی، هنری و … گشوده خواهد شد و امکان تجارت، تحصیل و بسیاری از فرصت های دیگر، فراروی آشنایان این زبان خواهد بود.

اهمیت دیگر یادگیری زبان روسی در این است که کشور روسیه به لحاظ تاریخی، خواستگاه رویدادهای بسیاری است و بخشی از این رویدادها در تغییر مسیر تاریخ و شکل گیری جریانات فکری و انقلابی، موثر بوده است. از سوی دیگر ادبیات روسی در سراسر دنیا شهرتی فراوان دارد.

در ادامه به بررسی انواع دوره های آموزش زبان روسی در روسیه یا سایر کشورها پرداخته می شود.

دوره های تمام وقت زبان روسی

دانشجویان، دوره زبان روسی همراه با اقامت را می‌ توانند در روسیه بگذرانند تا برای ورود به دانشگاه‌ های مختلف آمادگی پیدا کرده و بتوانند در رشته مورد علاقه خود تحصیل کنند. 

دوره های مقدماتی در دانشگاه

بیشتر برنامه های آموزش عالی در دانشگاه های روسیه به زبان روسی تدریس می شود. برای دانشجویان خارجی که زبان روسی نمی دانند یا دانش آنها کافی نیست، بخش های مقدماتی دانشگاه ها دوره های ویژه برگزار می کنند، جایی که دانشجویان برای تحصیلات عالی بیشتر در روسیه آماده می شوند.

دوره های آموزش مقدماتی زبان روسی
به جز روسی، در این دوره دانشجویان موضوعات مرتبط به رشته خود را نیز مطالعه می کنند. در نتیجه نه تنها زبان خواهند آموخت، بلکه واژگان اصلی و تخصصی نیز آموزش داده خواهد شد.

دانشگاه های روسیه دوره های آموزشی به صورت تمام وقت، برای دانشجویان خارجی فراهم می کنند. مدت دوره ها از 7 تا 10 ماه می باشد. تمرکز آموزش ها بر روی مطالعه زبان روسی به حد کافی جهت تحصیل در دانشگاه می باشد. دانشجویان پس از گذراندن دوره های مقدماتی و موفقیت در امتحانات، گواهی ایالتی دریافت خواهند کرد که دانش زبان روسی آن ها را تأیید می کند.

طول این دوره ها یک یا یک سال و نیم تخمین زده می شود. دانشجویان در این مدت با فرهنگ شهری که قرار است در آن تحصیل کنند آشنا می شوند.

مدارس تابستانی و زمستانی آموزش زبان روسی

مدارس زبان روسی توسط دانشگاه های روسیه هدایت می شود. این دوره ها از 3 هفته تا 3 ماه به طول می انجامد. به طور متوسط، کلاس های آموزشی به صورت روزانه حدود 5 ساعت برگزار می شود و بعد از دوره دانشجو یک گواهی رسمی دریافت خواهد کرد.

شایان ذکر است جلسات آموزشی توسط معلمان زبان روسی و اساتید برجسته دانشگاهی ارائه می‌ شود و شامل موضوعاتی مانند، مبانی گفتاری زبان روسی، جشنواره‌ های زمستانی روسیه، غذاهای سنتی روسی، وضعیت اجتماعی و اقتصادی روسیه خواهد بود. همچنین دانشجویان می توانند در شهر گشت و گذار کنند و از موزه ها، پارک ها، نمایشگاه ها و اشیاء میراث فرهنگی دیدن کنند.

دوره های آموزش زمستانی زبان روسی
کلاس های مدارس زمستانی و تابستانی توسط معلمان دانشگاه با تجربه در زمینه آموزش دانشجویان خارجی تدریس می شود.

متوسط هزینه مدارس تابستانی از 30،000 تا 90،000 روبل (تقریباً از 500 دلار تا 1500 دلار) می باشد. بیشتر اوقات محل اقامت نیز در هزینه گنجانده شده است، اما هزینه های غذا و سایر هزینه ها بر عهده دانشجو خواهد بود.

دوره های آموزشی در مراکز علمی و فرهنگی روسیه (RCSC)

همچنین می توان دوره های زبان روسی را در مراکز علمی و فرهنگی روسیه (RCSC) آموزش دید. بیش از 50 دفتر RCSC در جهان وجود دارد. شایان ذکر است سالانه بیش از 20،000 نفر در این دوره ها شرکت می کنند.

دوره های فوق العاده زبان روسی

دوره های آنلاین زبان روسی

در دوره های آنلاین دانشجویان می توانند در هر زمان از سال و در خانه راحت خود و بدون هدر دادن وقت وهزینه، با یک معلم اهل روسیه، روسی بیاموزند.
به این صورت که انتخاب زمان کلاس ها، معلم (با در نظر گرفتن تجربه، مدارک تحصیلی و خواسته ها)، برنامه آموزشی، انتخاب دوره های آنلاین (فقط هزینه کلاس های معلم بدون هزینه های اضافی برای سازماندهی سفر و زندگی در روسیه پرداخت می شود.) بر عهده فرد می باشد.

دوره های آموزش آنلاین زبان روسی
معمولا افرادی که علاقه، قصد مهاجرت، تحصیل و ایجاد کسب و کار در کشور های روس زبان را دارند در دوره های آنلاین شرکت می کنند.

آموزش روسی در شهری با جاذبه‌ های گردشگری

دانشجویان همچنین می‌ توانند در مدت زمانی که در کلاس‌ ها مشغول یادگیری هستند، دو روز سفر به سن پترزبورگ و گلدن رینگ را برای تعطیلات آخر هفته خود برنامه ریزی کنند، که اطلاعات مربوط به مکان های دیدنی روسیه در مقاله مکان های تفریحی مناسب در روسیه آورده شده است.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *