ورزش در روسیه
ورزش در روسیه
جولای 27, 2019
سفر در روسیه
گردش در روسیه
جولای 29, 2019

معرفی شهر دنیزلی ترکیه

دنیزلی ترکیه

تاریخچه دنیزلی ترکیه

دنیزلی ترکیه (Denizli) در کوه های مرتفع در نزدیکی رودخانه (Büyük Menderes (Meander واقع شده است، یک شهرستان دره ای زیبا در منطقه ای غنی از فرهنگ و تاریخ احاطه شده می باشد. لویینی ها اولین ساکنان بودند و بعد از آن چندین قرن بعد هتیت را به خود اختصاص دادند.

در طول زمان، دشت حاصلخیز دیگر تمدن ها را نیز به این مکان فرا خواند: فریگایی ها، لیدی ها، ایرانی ها، مقدونیه ها، رومی ها، بیزانس ها، سلجوقی ها و عثمانی ها. دنیزلی یک شهر با خیابان های گسترده با پارک ها و هتل ها است. موزه آتاتورک در مرکز شهر محل نمایش هنر و صنایع دستی قومی است. در حالی که در کالسیچی چارشیسی خرید می کنید، برای سوغاتی از مس، جواهرات، حوله و لباس های ابریشم می توانید انتخاب کنید.

دنیزلی ترکیه

موقعیت جغرافیایی دنیزلی ترکیه

شهر دنیزلی در قسمت داخلی منطقه اژه ترکیه واقع شده است که بعدها به عنوان منطقه فریجی شناخته شد. این شهر با صنعت نساجی آن شناخته شده است و جاذبه توریستی با زیبایی ها و مکان های متعدد آن در اطراف آن است.

با مراجعه به دوره (Calcholithic (Age of Copper، این محل، سکونت اولیه جوامع بوده است و به طور مداوم در گذشته تغییر کرده است و در دوره های مختلف زمان، مرکز تمدن های مختلف آناتولی است.

شهرستان باستانی Laodicea در این استان واقع شده است. Laodicea یکی از هفت کلیسایی بوده است که در کتاب مکاشفه ذکر شده است. این شهر هنوز حفاری می شود و یافته های بزرگی تا کنون کشف شده است.

جاذبه های گردشگری شهر دنیزلی

دنیزلی ترکیه

کولوسا یکی دیگر از جاذبه های باستانی واقع در نزدیکی شهر دنیزلی است. این شهر نیز یک منطقه مذهبی بوده است؛ زیرا در زمان های گذشته سنت پولس از این شهر عبور کرده و نامه خود را به کولسیان ها نوشته است.

Hierapolis یکی دیگر از شهر باستانی است، که یک گنجینه تاریخی به شمار می رود، و این درحالی است که شگفتی واقعی از طبیعت در این شهر وجود دارد. این مکان به نام “Pamukkale” (به معنای قلعه پنبه در ترکیه) است که به طور شگفت انگیزی زیبا و منحصر به فرد در جهان با تراورتن سفید است که مناظر شگفت انگیزی را ارائه می دهد.

جنگل های وسیع و مناطق متعدد گردشگری و کمپینگ در این زمینه به این غنی سازی طبیعی و باستان شناسی کمک می کنند، در همین حال موقعیت آن به عنوان توقفگاه بین استان های عمده مانند ازمیر، آنکارا و آنتالیا، جذابیت توریستی Denizli را افزایش می دهد. استراحتگاه گرمایی نیز با آب های بهاری خود با اثرات درمانی به جاذبه های گردشگری استان افزوده می شود.

دنیزلی ترکیه

این چشمه های آب شیرین تعداد زیادی بازدید کننده حمام آب گرم را جذب می کنند. Gemezli ،Cezmeli ،Tekke و Kizildere مرکز تفریحی اصلی، علاوه بر مراکز حرارتی، Pamukkale و Karahayit می باشد. بسیاری از هتل های تفریحی در این منطقه با بازدید کنندگان محلی و خارجی در تمام طول سال قرار دارند. خروس دونزیلی یک نژاد جالب است که امروز نماد شهر است.

شما می توانید در میان چمکیک، انکلیپینار یا پارک Gökpınar برای استراحت، پیک نیک، و یا به سادگی یک پیاده روی در جنگل در سایه درختان کاج را انتخاب کنید. پاموک کله یک جلوه جذاب از طبیعت مادر و تنها نمونه از نوع آن در جهان است و تقریبا در هر لیست از مکان هایی است که قبل از مرگ باید دیده شوند وجود دارد. دنیزلی تقریبا دو میلیون گردشگر در هر سال به خود جذب می کند. این جایی است که طبیعت نقش هنرمند را به عهده گرفته است و زیبایی بزرگی را ایجاد کرده است.

شهر باستانی هیراپولیس به عنوان یک مرکز بهداشتی در این شهر می باشد که گردشگران برای درمان پوست و زیبایی از آب های گرم آن استفاده می کنند. یکی دیگر از مرکزگردشگری شمال غربی پاموک کله، Karahayıt است که نام خود را با درصد بالای آهن موجود در آب های آن نام گذاری کرده اند. پارک ملی حناض داگی واقع در 20 کیلومتری شرق دنیزلی، در نزدیکی شهر هوناز واقع شده است. رودخانه هوناز یکی از زیبا ترین و بالاترین قله (2528 متر) منطقه اژه است و با جنگل های زینتی زرق و برق دار پوشیده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *