صحبت-چان-وان-تو-دانشجوی-ویتنامی
چان وان تو، دانشجوی کارشناسی ارشد ویتنامی درباره تحصیل در روسیه صحبت می کند
آگوست 12, 2021
پایان دوره مقدماتی در دانشگاه تیومن
دوره مقدماتی در دانشگاه تیومن توسط تعداد بی سابقه ای از دانشجویان خارجی به پایان رسید
آگوست 14, 2021

دانشگاه سن پترزبورگ متقاضیان خارجی را برای یادگیری زبان روسی دعوت می کند

دعوت دانشگاه سنت پترزبورگ از خارجیان

برنامه های آموزشی تکمیلی «دوره آمادگی (برای اتباع خارجی)» در دانشگاه سنت پترزبورگ پذیرفته می شود. دانشگاه سن پترزبورگ به شهروندان خارجی کمک می کند تا خود را برای برنامه های کارشناسی، تخصصی، کارشناسی ارشد و دکتری آماده کنند. ترم اول به طور کامل به یادگیری زبان روسی به عنوان یک زبان خارجی اختصاص دارد. در نیمسال دوم، دانشجویان تخصص خود را انتخاب می کنند و مطالعه دروس اصلی خود را آغاز می کنند. متقاضیان می توانند بین پنج گزینه علوم طبیعی، مهندسی فنی، علوم انسانی، اقتصاد یا پزشکی و زیست شناسی یکی را انتخاب کنند.

همانطور که می دانید، دانشگاه ملی سنت پترزبورگ و دانشگاه ملی لومونسف در شهر مسکو  از بزرگترین مراکز علمی کشور روسیه هستند که سطح وسیعی از علوم شناخته شده امروزی را ارائه می دهند. اعم از پزشکی، دندانپزشکی، مهندسی، حقوق، هنر و غیره. سال تحصیلی معمولا از اول سپتامبر هر سال آغاز می شود. به طور معمول هر کلاس مانند دیگر دانشگاه های آموزش عالی به مدت یک و نیم ساعت می باشد. سال تحصیلی شامل ۲ ترم تحصیلی می باشد و هر ترم تحصیلی به مدت پنج ماه می باشد.

در پایان دوره، دانشجویان در مورد موضوعات تخصصی خود و آزمون به زبان روسی به عنوان زبان خارجی (TORFL – 1) ارزیابی می کنند. دانشجویانی که این دوره را با موفقیت پشت سر بگذارند، گواهینامه رسمی را از دانشگاه سن پترزبورگ دریافت می کنند.

متقاضی و دانشگاه باید قرارداد خدمات آموزشی پولی را امضا کنند. شهروندان خارجی می توانند یکی از قالب های آموزشی را انتخاب کنند:

  • تحصیل آفلاین (مهلت درخواست 25 آگوست 2021 است)
  • تحصیل با استفاده از فن آوری های آموزش از راه دور (مدارک باید قبل از 20 آگوست 2021 ارائه شود)

برای زبان آموزان از راه دور، کلاس ها به صورت آنلاین برگزار می شود و کلیه مطالب آموزشی به صورت الکترونیکی در دسترس خواهد بود. آزمون نهایی به زبان روسی نیز با استفاده از فناوری های راه دور انجام می شود.

منبع: studyinrussia.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *