ویزای ترانزیت
آشنایی با ویزای ترانزیت و چگونگی دریافت آن
می 5, 2019
مدرک زبان
آیا بدون داشتن مدرک زبان می توان در روسیه تحصیل نمود؟ (IELTS)
می 7, 2019

دریافت ویزای توریستی و تفریحی برای سفر به روسیه

برای گرفتن ویزای روسیه باید قراردادی بین یک آژانس از کشور روسیه و یک آژانس از کشور ایران وجود داشته باشد. این قرارداد باید توسط کنسولگری روسیه در ایران به ثبت برسد. در صورت تایید قرارداد توسط کنسولگری روسیه، آژانس ایران می تواند دعوت نامه های توریستی آژانس روسیه و واچر توریست را به کنسولگری برده و برای مسافران ایرانی ویزای روسیه تهیه کند.

ویزای توریستی-روسیه
برای دریافت یک ویزای گردشگری ویژه، شما باید یک درخواست ویزای توریستی داشته باشید که تنها توسط یک شرکت توریستی روسی که در ثبت نام فدرال اپراتورهای توریست ثبت شده است.

ویزای توریستی روسیه ارزان ترین و ساده ترین انواع ویزا ها می باشد. این نوع ویزای ایده آل برای یک سفر کوتاه مدّت به کشور روسیه (تا 30 روز) است. به طور متوسط، ویزای تفریحی و توریستی را می توان در 10 روز و برای 100تا150 یورو صادر کرد.

ویزای توریستی تفریحی علاوه بر این که اجازه می دهد تا شما نه تنها برای اهداف گردشگری به کشور دیگر مانند کشور روسیه وارد شوید، بلکه برای شرکت در مذاکرات تجاری یا، برای مثال، بازدید از بستگان و دوستان روسی نیز می توانید با این ویزا به کشور روسیه سفر کنید. با این حال، هدف رسمی سفر شما باید گردشگری و توریستی باشد.

یک نوع خاص از ویزای توریستی به نام «ویژه گردشگری» وجود دارد. این ویزا مناسب برای سفر های کوتاه مدّت تجاری (به عنوان مثال: مشارکت در نمایشگاه ها، مزایده ها، مذاکرات و سایر مسائل تجاری) و همچنین برای معاینه و مشاوره پزشکی است. برای مثال، اگر شما برای شرکت در نمایشگاه به مدّت 7 روز به روسیه بپیوندید، به اصطلاح EXPO-VISA برای شما مناسب خواهد بود.

ویزای EXPO برای سفر به روسیه

طبق این قانون، ویزای ویژه گردشگری ویژه نوع خاصی از ویزای توریستی است و به طور موفقیت آمیز ویزای تجاری معمولی جایگزین می شود. علاوه بر این، این ویزا نسبتا ساده تر و ارزان تر است. 

برای دریافت یک ویزای گردشگری ویژه، شما باید یک درخواست ویزای توریستی داشته باشید که تنها توسط یک شرکت توریستی روسی که در ثبت نام فدرال اپراتورهای توریست ثبت شده است، می تواند صادر شود. تایید رزرو هتل برای گرفتن ویزا کافی نیست.

لازم به ذکر است که بدانید یک ویزای دو ورودی فقط زمانی می تواند صادر شود که موارد زیر رخ دهد:

  • الف) سفرهای روسیه به برخی از کشورهای همسایه (به عنوان مثال کشورهای مستقل مشترک المنافع، کشورهای بالتیک).
  • ب) سفر به کشور دیگر که بازگشت آن از طریق سرزمین روسیه انجام می شود.

ویزای توریستی ویژه می تواند تنها در موارد استثنایی مانند بیماری جدی گسترش یابد. ما به شدت به شما توصیه می کنیم تا تاریخ انقضاء ویزای خود را در نظر داشته باشید تا از خروج از روسیه در برابر مشکلات جلوگیری کنید.

هدف ویژۀ ویزای توریستی، یک سند واحد است که تشکیل شده است از یک تایید گردشگری با بلیط متصل (نه همیشه) گردشگری حاوی اطلاعات مربوط به اقامت در کشور روسیه است. تنها تفاوت از یک ویزای توریستی عادی، علامت اضافی ‘گردشگری ویژه هدف’ در تایید و کوپن است.

ویزای توریستی
برای دریافت یک ویزای گردشگری، به یک دعوت نامه نیاز دارید.

مدّت ویزای گردشگری به دو صورت می باشد که عبارتنداز: 14 روزه و یک ماهه، که مبنای صدور این ویزا برای مدت 14 روز (دعوت نامه از آژانس توریستی روسیه) و برای مدت یک ماهه (غیر قابل تمدید) می باشد.

اگر قصد دارید برای سفری راحت و آسان به کشور روسیه، در هتل اقامت داشته باشید ما به شما بهترین هتل های مسکو و بهترین هتل های سن پترزبورگ را در مقالات قبل معرفی کرده ایم.

تأییدیۀ ویزای توریستی تفریحی برای کشور روسیه: همان طور که در کنسولگری کشور روسیه قید شده است، اسناد مسافرتی و توریستی که نام دیگر آن ها “کوپن توریستی” و “سند تایید گردشگری مهر و امضا شده توسط شخص مجاز” است، مورد نیاز است. این دقیقا همان چیزی است که ما برای شما فراهم می کنیم. ما می توانیم ویزای توریستی (کوپن توریستی) را برای ویزای یک و یا دو ویزای کشور روسیه ترتیب دهیم. لطفا با اسم ها اشتباه نگیرید، همان طور که ممکن است از یک کوپن توریستی روسیه، دعوت از گردشگری روسیه، تایید گردشگری روسیه، کوپن توریستی روسیه، سند پشتیبانی روادید روسی و غیره شنیده باشید. همه ی آن ها مربوط به یک سند است که شما می توانید به صورت آنلاین این ویزا را درخواست دهید.

اطلاعات بیشتر

برای دریافت یک ویزای گردشگری، به یک دعوت نامه نیاز دارید که می تواند تنها توسط یک شرکت توریستی روسی که در ثبت نام فدرال اپراتورهای توریست ثبت شده است، صادر شود. همچنین می توانید برای اطلاع از مدارک و اسناد لازم جهت دریافت ویزا به صفحه ی ویزای روسیه مراجعه فرمایید.

آیا می توانم از ویزای توریستی خودم استفاده کنم؟

ویزای گردشگری تفریحی علاوه بر این که اجازه می دهد تا شما نه تنها برای اهداف گردشگری به کشور دیگر مانند کشور روسیه وارد شوید، بلکه برای شرکت در مذاکرات تجاری یا، برای مثال، بازدید از بستگان و دوستان روسی نیز می توانید با این ویزا به کشور روسیه سفر کنید. با این حال، هدف رسمی سفر شما باید گردشگری و توریستی باشد. برای دریافت یک ویزای تفریحی، به یک نامه ی دعوت توسط برخی از نهاد های مجاز، از جمله تمام اطلاعاتی که ممکن است برای کنسولگری و اثبات رزرو هتل لازم باشد، نیاز دارید. شرکت ما می تواند با کادری مجرّب و در اختیار گذاشتن مشاورۀ رایگان به شما برای دریافت چنین دعوت نامه ای کمک کند.

آیا می توانم ویزای جدید را بدون ترک روسیه به دست بیاورم؟

به عنوان یک قاعده، شما باید روسیه را برای دریافت ویزای جدید در کنسولگری ترک کنید. ما توصیه می کنیم که برای درخواست ویزای جدید به طور پیشنهادی درخواست دهید و همچنین برای دریافت ویزای جدید راحت ترین کنسولگری را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *