سوغات روسیه
بهترین سوغات روسیه
آگوست 9, 2019
دانشگاه های برتر ترکیه
دانشگاه های برتر ترکیه
آگوست 11, 2019

دانشگاه های پزشکی روسیه

برای دانش آموزان انگلیسی زبان که علاقه مند به تحصیل پزشکی هستند، دانشگاه های پزشکی در روسیه راهی متناوب را برای رسیدن به رویاهای آن ها ارائه می دهند.

تحصیل پزشکی در روسیه معمولاً نیازی به معاینه ورود ندارد و روند پذیرش معمولاً نسبت به دانشگاه های کشورهای دیگر که تعداد زیادی از دانشجویان برای تعداد محدودی از مکان های موجود در مدارس مختلف پزشکی درخواست می کنند، کمتر استرس زا هستند.

روسیه برای ادامه تحصیل لیسانس پزشکی و لیسانس جراحی درست از دوران اتحاد جماهیر شوروی مقصد بین المللی دانشجویان بوده است. با توجه به ‘دایرکتوری مدارس پزشکی جهانی’، سازمان بهداشت جهانی (WHO)، روسیه با اشغال تقریباً 30 مقام در بین 100 دانشگاه برتر رتبه بندی پزشکی، افتخار می کند.

فارغ التحصیلان از دانشگاه های علوم پزشکی روسیه در حال حاضر در بیمارستان های پیشرو در سراسر جهان مشغول به کار هستند. در روسیه به دلیل هزینه بسیار یارانه ای که توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش روسیه در مقایسه با سایر کشورهای غربی انجام می شود، یک انتخاب برتر برای دانشجویان بین المللی است و همچنین اکثر دانشگاه های برتر روسیه مورد تأیید وزارت بهداشت ایران نیز می باشند.

کیفیت بالای آموزش همراه با این هزینه پایین یکی از دلایل اصلی انتخاب دانشگاه های برتر پزشکی روسیه برای لیسانس پزشکی و لیسانس جراحی است. تقریباً 57 دانشگاه پزشکی در روسیه وجود دارد. نسبت دانشجو به معلم در تمام دانشگاه های علوم پزشکی روسیه 7:1 است. حدود 12 از این دانشگاه ها آموزش را به زبان انگلیسی ارائه می دهند.

دانشگاه های پزشکی روسیه

در یک دهه گذشته، ده برابر تعداد دانشجویان بین المللی که برای لیسانس پزشکی در روسیه سفر می کنند، افزایش یافته است. همه دانشگاه ها توسط سازمان بهداشت جهانی و شورای پزشکی کشورهای پیشرو مانند ایالات متحده، خاورمیانه، استرالیا، هند، کانادا و غیره شناخته می شوند.

مدت زمان لیسانس پزشکی در روسیه به زبان انگلیسی متوسط ​​6 سال است. دانشجویان همچنین می توانند لیسانس پزشکی و لیسانس جراحی را به زبان روسی ​​انتخاب کنند. مدت زمان آن 7 سال است که شامل 1 سال آموزش زبان روسی (دانشکده مقدماتی) می باشد.

چرا تحصیل پزشکی در روسیه؟

دانشگاه های پزشکی روسیه
  • روند درخواست ویزای دانشجویی آسان
  • هیچ امتحانی ورودی لازم نیست
  • کیفیت بالای تحصیلات و استانداردهای عالی دانشگاهی
  • هزینه شهریه تحصیل پزشکی مقرون به صرفه و هزینه های زندگی
  • دانشگاه های معتبر بین المللی و مدارک شناخته شده
  • امکانات درجه یک
  • مدارک پزشکی در سراسر جهان شناخته شده است
  • برنامه ساده و روش پذیرش
  • امکان تحصیل به زبان انگلیسی
  • محیط مطالعه پزشکی ایمن

تحصیل پزشکی در روسیه برای یک دانشجوی عادی بسیار آسان است زیرا هر دانشجویی از سراسر جهان می تواند بدون هیچگونه امتحان ورودی پذیرش مستقیم لیسانس پزشکی و لیسانس جراحی را انجام دهد.

هزینه  این تحصیل در روسیه بسیار کم است، زیرا دولت روسیه یارانه ای را برای آموزش و پرورش فراهم می کند. متوسط ​​هزینه لیسانس پزشکی و لیسانس جراحی در روسیه بین 2.5 لک تا 5 لک در سال است.

تمام دانشگاه های علوم پزشکی روسیه در WHO و MCI (شورای پزشکی هند) ثبت شده اند، بنابراین دانشجویی که مدرک تحصیلی خود را از روسیه دریافت می کند می تواند در هر نقطه از جهان از جمله هند تمرین کند.

دانشجویان از سراسر جهان برای تحصیل پزشکی به روسیه می روند و همه دانشگاه های علوم پزشکی آموزش پزشکی با کیفیت و دانش عملی را ارائه می دهند. دانشجویان با تهیه غذای تازه و با کیفیت از امکانات خوابگاه کاملاً مبله در محیط دانشگاه استفاده می کنند.

دانشجویان پزشکی نیز در صورت تحقق ضوابط بورس تحصیلی می توانند بورس تحصیلی دریافت کنند. تمام دانشجویان  پزشکی در روسیه بیمه پزشکی را برای کلیه دوره ها دریافت می کنند و در صورت نیاز درمان کامل پزشکی را انجام می دهند.

دانشجویان برای تست غربالگری شورای پزشکی هند در طول دوره پزشکی آموزش می گیرند و اساتید از تست غربالگری شورای پزشکی هند به خوبی آگاه هستند. دوره های پزشکی به زبان های انگلیسی و روسی آموزش داده می شود، دانشجویان پزشکی نیز برای یادگیری زبان روسی آموزش می بینند زیرا با یادگیری زبان روسی دانشجو می تواند در طول دوره پزشکی با بیماران در بیمارستان ارتباط برقرار کند.

معیارهای واجدین شرایط برای تحصیلات پزشکی در روسیه

دانشجو باید سن 17 سالگی را در تاریخ یا قبل از 31 دسامبر سال پذیرش به پایان برساند.

داوطلب باید 50٪ از نمرات را در استاندارد دوازدهم خود از علوم(فیزیک ، شیمی و زیست شناسی) در CBSE / ISC یا هر شورای معادل آزمون دیگر تضمین کند.

مطابق آخرین اطلاعیه شورای پزشکی هند، متقاضیان پزشکی هند که قصد ثبت نام در دانشگاه های علوم پزشکی خارجی را دارند، باید مجوز لازم را بگیرند.

مربیگری شورای پزشکی هند در روسیه!

تمام دانشگاههای برتر دولتی پزشکی روسیه از MCS مربیگری همراه با دوره  لیسانس پزشکی از سال اول برنامه پزشکی شروع می کنند. دانشکده های پزشکی با تجربه و مشهور، راهنمایی های عمیق مربوط به آزمون شورای پزشکی هند را ارائه می دهند.

دانشگاه های پزشکی روسیه

آزمایش غربالگری MCI یا FMGE یک آزمون صدور مجوز است که توسط هیئت ملی آزمون (NBE) در هند انجام می شود. اگر دانشجویان بخواهند حرفه پزشکی خود را در هند انجام دهند، این معاینه برای همه فارغ التحصیلان پزشکی خارجی الزامی است.

اخیراً لوک صبا و راجا صبا لایحه NMC (کمیسیون ملی پزشکی) را تصویب کرده اند که براساس آن، NMC جایگزین MCI خواهد شد و مسئولیت آموزش پزشکی در کشور را بر عهده خواهد داشت.

معرفی دانشگاه های پزشکی در روسیه

دانشگاه علوم پزشکی و فنی مهندسی رودن (RUDN University)

دانشگاه های پزشکی روسیه
دانشگاه علوم پزشکی و فنی مهندسی رودن

دانشگاه رودن برای تسلط بر علم در روزهای دانشگاه همه چیز را دارد: می توان تحقیق، آزمایش، اختراع کرد. دانشگاه رودن بیش از 200 آزمایشگاه، 3 مرکز دانش مشترک با تجهیزات مدرن، کنفرانس های علمی سالانه، کمک های بلاعوض، بورس های تحصیلی، پروژه های علمی مشترک با موسسات برجسته خارجی آموزش عالی، تحقیقات در مقیاس فدرال و جهانی دارد.

دانشگاه علوم پزشکی کازان (kazan federal university)

دانشگاه های پزشکی روسیه
دانشگاه علوم پزشکی کازان

دانشگاه فدرال کازان یکی از قدیمی ترین دانشگاه های روسیه است، که با نام های ولادیمیر لنین، نویسنده روسی لئو تولستوی، هفت برنده جایزه نوبل و دولتمردان مدرن همراه است. این دانشگاه در مکانی واقع شده است که بیش از 400 سال است که نمایندگان اسلام و مسیحیت با هم همزمان بودند. امروزه، دانشگاه فدرال کازان یک دانشگاه مدرن پویا است که به طور فعال در همکاری های محلی و بین المللی و شبکه سازی با آکادمی و صنعت مشغول فعالیت است.

دانشگاه علوم پزشکی و فنی مهندسی نووسیبیرسک (Novosibirsk University)

دانشگاه های پزشکی روسیه
دانشگاه علوم پزشکی و فنی مهندسی نووسیبیرسک

NSU در فاصله کمی از شهر نووسیبیرسک ، جنوب سیبری ، در مرکز تحقیقاتی مشهور جهان Akademgorodok واقع شده است. 70 آزمایشگاه تحقیقاتی و تقریبا 50 موسسه تحقیقاتی در این نزدیکی هستند که زمینه های مختلف علمی و ریاضی را بررسی می کنند.

تعداد زیادی از اعضای هیئت علمی در NSU عضو آکادمی علوم روسیه هستند. چنین دانشجویانی این شانس را دارند که با کارشناسان مدرن در زمینه خود همکاری نزدیک داشته باشند.

دانشگاه علوم پزشکی سچنوا (Moscow I.M.Sechenov Medical Institute)

دانشگاه های پزشکی روسیه
دانشگاه علوم پزشکی سچنوا

اولین دانشگاه علوم پزشکی مسکو دارای مقام های پیشرو در سیستم مراقبت های بهداشتی روسیه است و چرخه کاملی از برنامه های آموزشی را برای با استعدادترین دانشجویان از سراسر جهان فراهم می کند. فعالیت های اصلی این دانشگاه شامل آموزش پزشکان متخصص برای مراقبت های بهداشتی روسی و خارجی است. کارشناسان این دانشگاه در تحقیقات بنیادی و بالینی در سطح جهانی دخیل هستند، به طور موثر بیماریهای خطرناک را درمان می کنند، مراقبت پزشکی حرفه ای را ارائه می دهند.

دانشگاه علوم پزشکی پاولوف (pavlov saint petersburg university)

دانشگاه های پزشکی روسیه
دانشگاه علوم پزشکی پاولوف

دانشگاه علوم پزشکی پاولوف اول سن پترزبورگ در سپتامبر 1897 تأسیس شد. در ابتدا به عنوان انستیتوی پزشکی برای زنان معرفی شد. این موسسه اولین مؤسسه ای محسوب می شود که فرصتی را برای زنان فراهم می کند تا بتوانند آموزش عالی پزشکی را بدست آورند. دانشگاه معتقد است که با استفاده از روشهای منحصر به فرد تدریس که مبتنی بر ترکیب بهترین سنتهای آموزشی پزشکی روسی با روش های سیستم آموزش غربی است، تطبیق داده شده است.

1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *