هوش مصنوعی در روسیه
توسعه هوش مصنوعی و فرصت های تحصیلی در این رشته در دانشگاه های روسیه
سپتامبر 16, 2020
رشته هوش مصنوعی در روسیه
رشته هوش مصنوعی در روسیه (شرایط، دروس و دانشگاه های ارائه دهنده)
سپتامبر 22, 2020

دانشگاه های روسیه موقعیت خود را در رتبه بندی جهانی THE 2020 تقویت می کنند

فلش های رو به رشد

در آخرین نسخه از رتبه بندی دانشگاه های جهانی در THE) Times Higher Education)، دانشگاه های روسیه نه تنها نتایج سال گذشته را بهبود بخشیدند بلکه حضور خود را گسترش دادند.

پانزده دانشگاه موقعیت خود را در THE امسال تثبیت کرده و یک دانشگاه نیز موقعیت خود را بهبود بخشیده است.

دانشگاه های دولتی مسکو، از جمله: دانشگاه لومونوسوف، انستیتوی فیزیک و فناوری مسکو و مدرسه عالی اقتصاد جزو بهترین دانشگاه هایی هستند که در این رتبه بندی توانسته اند، جایگاه ارزشمندی را کسب کنند. دانشگاه پلی تکنیک پیتر سن پترزبورگ نیز مثبت ترین میزان رشد را از خود نشان داده است و چندین پله در لیست بهترین دانشگاه های جهان، از دیدگاه THE، توانسته بالاتر بیاید.

حضور دانشگاه های روسیه در رتبه بندی نیز در مقایسه با سال گذشته گسترش یافته است. تعداد کل دانشگاهها از 39 به 48 دانشگاه افزایش یافته است. به عنوان مثال ، دانشگاه ایمنانوئل کانت بالتیک برای اولین بار وارد این رتبه بندی شد.

رتبه بندی ТНЕ براساس ارزیابی دانشگاه توسط 13 شاخص عملکردی که در 5 حوزه گروه بندی شده اند انجام می شود:

  • آموزش (محیط یادگیری)
  • تحقیق (حجم ، درآمد و شهرت)
  • استنادها (تأثیر تحقیقات)
  • ارتباطات بین المللی (کارمندان، دانش آموزان و تحقیقات)
  • درآمد حاصل از فعالیتهای تولیدی (انتقال دانش)

33 دانشگاه روسیه بالاترین امتیاز را برای “درآمد حاصل از فعالیتهای تولیدی (انتقال دانش)” دریافت کرده اند. انستیتوی فیزیک و فناوری مسکو (دانشگاه تحقیقات ملی) و دانشگاه هسته ای تحقیقات ملی “MEPhI” امتیاز 100 از 100 را دریافت کردند.

بسیاری از دانشگاه های روسیه بیش از 50 امتیاز برای شاخص “ارتباطات بین المللی” کسب کردند. TSU با ورود به پنج دانشگاه برتر ، MISIS ، MEPhI و ITMO ، مقام اول را به دست گرفت.

“ما شاهد یک روند مشخص به سمت گسترش سیستمیک حضور دانشگاه های پروژه 5-100 در رتبه بندی هستیم. اگر لیست 2014 شامل تنها یک دانشگاه شرکت کننده در برنامه تقویت رقابت باشد (دانشگاه دولتی تحقیقات ملی نووسیبیرسک)، در سال 2015 تعداد آنها به 9 ، در سال 2019 به 19 و امسال به 20 دانشگاه افزایش یافته است “

رئیس دفتر پروژه 5-100 ، سرپرست FGANU “مرکز اجتماعی”، دکترای زیست شناسی بوریس فیلیپوف

دانشگاه های روسیه هر ساله موقعیت های بالاتری را در رتبه بندی جهانی به خود اختصاص می دهند. همین امروز با مشاوره از سایت الیت همراه با متخصصان خبره، برای تحصیل در روسیه اقدام کنید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *