نوشتن-انگیزه-نامه
نحوه نوشتن SOP یا انگیزه نامه برای دانشگاه های روسیه
جولای 3, 2021
رودخانه ولگا
رودخانه ولگا در روسیه و حقایق جالبی که درباره این رود باید بدانیم
جولای 6, 2021

دانشگاه های برتر روسیه طبق رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در 2021- 2022

دانشگاه-های-برتر-روسیه-qs-در-2021-2022

QS نتایج رتبه بندی دانشگاه جهانی QS 2022 را منتشر کرده است. در مجموع این رتبه بندی جهانی حدود 1300 مؤسسه آموزش عالی دولتی و غیر دولتی از 97 کشور جهان در رتبه بندی موسسه های آموزش عالی QS قرار گرفتند. طبق گزارشی که از دانشگاه های روسیه در این لیست گرفته شده است، 48 دانشگاه که بسیاری از آن ها جایگاه خود را در 500 دانشگاه برتر ارتقاء داده اند، موجب افتخار کشور روسیه بوده است. مؤسسات پیشگام روسی در لیست جهانی QS شامل این موارد می باشد: دانشگاه دولتی لومونوسف مسکو (78)، دانشگاه ملی سنت پترزبورگ (242)، دانشگاه دولتی تحقیقات ملی نووسیبیرسک (246)، دانشگاه ملی تحقیقات دولتی تومسک (272) و موسسه فیزیک و فناوری مسکو ( 290).

از جمله سایر مؤسسه های آموزش هالی های برتر روسیه می توان به دانشگاه های HSE ،MEPhI ،UrFU، دانشگاه ITMO ،TPU و NUST MISIS اشاره کرد. RUDN به طور چشمگیری موقعیت خود را بهبود بخشیده و به جایگاه 317 صعود کرده است. همچنین دانشگاه فدرال کازان، FEFU و SPbPU شاخص های خود را به طور قابل توجهی افزایش دادند. روش QS World Rankings University از شش معیار برای گرفتن عملکرد دانشگاه استفاده می کند که به شرح زیر است:

  • اعتبار دانشگاهی
  • اعتبار کارفرما
  • نسبت دانشکده / دانشجو
  • استناد ها به ازای هر دانشکده
  • نسبت دانشکده بین الملل
  • نسبت دانشجویان بین المللی

دانشگاه های روسیه هر ساله حضور خود را در رتبه بندی معتبر بین المللی گسترش می دهند و بیش از 4000 برنامه مختلف را به متقاضیان محلی و بین المللی خود ارائه می دهند. شما می توانید برای اطلاعات بیشتر و دقیق تر از رتبه بندی های جهانی 2021 به “رنکینگ جهانی دانشگاه های روسیه در سال 2021” مراجعه کنید. به یاد داشته باشید که تحصیل در دانشگاه مورد علاقه تان تنها یک رویا نیست و شما می توانید با کمک تیم بین المللی الیت در راه تحصیل و آینده ای روشن تر در کشور روسیه قدم بردارید. همین حالا شروع کنید و از مشاوره تحصیلی رایگان الیت استفاده کنید تا بهترین رشته و دانشگاه روسیه برای خودتان را پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *