دانشگاه های پزشکی روسیه
آگوست 10, 2019
مکان های تفریحی روسیه
مکان های تفریحی مناسب در روسیه
آگوست 12, 2019

دانشگاه های برتر ترکیه

دانشگاه های برتر ترکیه

دانشگاه های برتر ترکیه

مشهورترین دانشگاههای ترکیه کدامند؟ در این مقاله قصد داریم دانشگاه های برتر ترکیه را به شما معرفی کنیم.

تعداد دانشجویان بین المللی که در ترکیه تحصیل می کنند، از سال تحصیلی 2015 شاهد افزایش چشمگیری بوده است.

در حال حاضر، حدود 650000 دانشجوی خارجی در ترکیه وجود دارد که اهمیت روز افزون این کشور را به عنوان یک مقصد آموزش عالی نشان می دهد.

تحصیل در ترکیه شامل فرصتی برای تحصیل نسبتاً مناسب و با کیفیت مناسب است، با فرصت هایی برای بورسیه های تحصیلی که همچنین کمک هزینه ماهیانه را پرداخت می کنند، همچنین پرداخت هزینه های اقامت و شهریه، بیمه درمانی و هزینه سفر را نیز شامل می شود.

ترکیه در حال حاضر یک مکان توریستی کاملاً پا برجا است و نزدیک به 40 میلیون گردشگر در سال 2017 طبق گزارشات ارسالی در ترکیه از سراسر جهان بازدید می کنند و آن را به دهمین مقصد محبوب تعطیلات تبدیل کرده است.

دانشگاه های برتر ترکیه
تحصیل در ترکیه بعضا شامل فرصت هایی برای بورسیه تحصیلی است

دولت ترکیه مایل به گسترش این محبوبیت در بازار بین المللی دانشجویی و با هدف 350000 دانشجوی بین المللی است.

اگر می خواهید در ترکیه تحصیل کنید، با ما همراه شوید تا در مورد دانشگاه های برتر ترکیه، شهرهای معروف برای دانشجویان، میزان بودجه و چگونگی دریافت ویزای دانشجویی مطلع شوید.

دانشگاه های ترکیه

در ترکیه بیش از 200 دانشگاه وجود دارد که اکثریت آن ها توسط دولت اداره می شوند، بیشتر این مؤسسات نسبتاً جوان هستند.

در سال 1970، فقط هشت موسسه دولتی وجود داشت، و اولین دانشگاه خصوصی (دانشگاه Bilkent) تا سال 1984 تاسیس نشده بود.

از جدید ترین دانشگاه های ترکیه دانشگاه بین المللی آنتالیا (AIU) است که از نخستین دانشجویان خود در سال تحصیلی 2012/13 استقبال کرد و قصد دارد بیش از نیمی از دانشجویان خود را از خارج از ترکیه پذیرش کند.

هر دو دانشگاه های دولتی و خصوصی در ترکیه مطابق با توافق نامه بولونیا، که برنامه های درجه بندی را در سراسر اروپا استاندارد می کند، مطابقت دارند.

دانشگاه های برتر ترکیه
اکثر دانشگاه های ترکیه توسط دولت اداره می شود

و بسیاری از دانشگاه های ترکیه در برنامه Erasmus + که از تبادل دانشجویی بین المللی پشتیبانی می کند، شرکت می کنند.

در آخرین نسخه از رتبه بندی های قدرتمند سیستم آموزش عالی QS، سیستم آموزش عالی ترکیه در رتبه 43 جهان قرار گرفت.

دانشگاه های برتر ترکیه

10 دانشگاه ترکیه در رده بندی دانشگاه های جهانی QS® 2019 وجود دارد، و 45 دانشگاه ترکیه در نسخه 2019 رتبه بندی دانشگاه های QS وجود دارد.

اکثر این دانشگاه های برتر ترکیه در آنکارا یا استانبول، دو شهر بزرگ ترکیه واقع شده اند.

در آنکارا، دانشگاه فنی خاورمیانه، دانشگاه Bilkent و دانشگاه Hacettepe (که همه در رده های برتر 50 قرار دارند) را پیدا خواهید کرد.

دانشگاه فنی خاورمیانه (METU)

دانشگاه های برتر ترکیه
این دانشگاه در پایتخت ترکیه شهر آنکارا قرار دارد

دانشگاه فنی خاورمیانه (METU) مستقر در پایتخت ترکیه در آنکارا قرار دارد و امسال به رده بالاتری صعود کرد و رتبه هشتم را دریافت کرد.

با تخصص در علوم طبیعی و اجتماعی، در سال 1956 تأسیس شد تا نقش مهمی در توسعه ترکیه و کشورهای خاورمیانه ایفا کند و امروز، حدود 31000 دانشجو دارد.

که البته بسیاری از آنها دانشجویانی هستند که برای یک ترم یا یک سال در دانشگاه شرکت می کنند.

از آنجا که تقاضا بسیار زیاد است، METU فقط 1.5 درصد از متقاضیان سالانه خود را پذیرفته است. و البته مدرک زبان انگیلیسی بسیار برای این دانشگاه مهم است.

دانشگاه Boğaziçi

دانشگاه های برتر ترکیه
این دانشگاه پیوندهای محکمی با سیستم آموزش عالی آمریکا دارد

همچنین در رده 10 دانشگاه برتر در جدیدترین رتبه بندی مقررات EECA (در رتبه 10)، دانشگاه Boğaziçi قرار پرفت، در سال 1863 به عنوان کالج رابرت تأسیس شد و اولین دانشگاه آمریکایی بود که در خارج از ایالات متحده تاسیس شد.

دانشگاه Boğaziçi در استانبول، نزدیک به تنگه Bosphorus و قلعه تاریخی Rumelihisar واقع شده است که مرز شرقی پردیس جنوبی دانشگاه است.

همانطور که در دانشگاه فنی خاورمیانه، زبان آموزش انگلیسی ملاک است، این دانشگاه پیوندهای محکمی با سیستم آموزش عالی آمریکا دارد.

دانشگاه Koç

دانشگاه های برتر ترکیه
یکی از معتبرترین موسسات آموزش عالی ترکیه می باشد

در سال 1993 در استانبول تأسیس شد، دانشگاه Koç در حال حاضر در منطقه ایكا در رتبه دوازدهم قرار دارد و به نام بنیان گذار نیکوکار آن نام گذاری شد.

یکی از معتبرترین موسسات آموزش عالی ترکیه، دانشگاه Koç است که یک تجربه یادگیری در سطح جهانی با 22 دوره کارشناسی، 32 دوره کارشناسی ارشد و 18 دوره دکترا را ارائه می دهد.

و در حال حاضر حدود 5،500 دانشجو در این دانشگاه در حال یادگیری هستند.

دانشگاه هدف خود را اینگونه توصیف می کند: “برای پرورش صالح ترین فارغ التحصیلان ترکیه، افرادی که دارای سطح بالایی هستند و دارای مدرک بین المللی می باشند.

دانشگاه Bilkent

دانشگاه های برتر ترکیه
این دانشگاه دارای گسترده ترین کتابخانه دانشگاهی در این کشور است

نام دانشگاه Bilkent با رتبه 14 در رده بندی EECA 2019، مخفف “bilim kenti” است که معنی آن به زبان ترکی “شهر یادگیری و علم” است.

دانشگاه Bilkent نخستین موسسه غیر انتفاعی خصوصی ترکیه است که در سال 1984 توسط آکادمیک ترکیه به نام İhsan Doğramacı تأسیس شد و دارای گسترده ترین کتابخانه دانشگاهی در این کشور است.

این دانشگاه یکی از دانشگاه های برجسته تحقیقاتی کشور است و در حال حاضر حدود 13000 دانشجو در 9 دانشکده و دو مدرسه حرفه ای چهار ساله ثبت نام کرده است، بسیاری از آن ها دانشجویان بین المللی خارج از ترکیه هستند.

دانشگاه Sabanci 

دانشگاه های برتر ترکیه
این دانشگاه تازه تاسیس حدود 4000 دانشجو می پذیرد

این دانشگاه در استانبول واقع شده است، دانشگاه Sabanci پنجمین دانشگاه رتبه بندی شده ترکیه در رده بندی EECA در سال جاری ، در رتبه 18 است.

این دانشگاه تازه تاسیس دیگری است که در پاییز سال 1999 شروع به تدریس کرده و در حال حاضر حدود 4000 دانشجو دارد.

در دانشکده مهندسی و علوم طبیعی (FENS) دانشگاه Sabanci و همچنین دانشکده هنر و علوم اجتماعی (FASS)، دانشجویان خود را به طیف گسترده ای از رشته ها در هر دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می دهد که حدود 42 درصد از دانشجویان آن بورسیه می شوند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *