ارتش سرخ روسیه
چند واقعیت جالب در مورد ارتش سرخ روسیه
فوریه 6, 2021
داستان موفقیت فارغ التحصیلان بین المللی دانشگاه های روسیه
داستان موفقیت 3 تا از فارغ التحصیلان بین المللی دانشگاه های روسیه
فوریه 13, 2021

لیست دانشگاه های معتبر و مورد تأیید وزارت بهداشت ایران در روسیه

دانشگاه مورد تأیید وزارت بهداشت

بسیاری از شما ممکن است از ایرانیانی باشید که پس از اتمام تحصیلات خود در دانشگاه های خارج ایران، به هر دلیلی اقامت آن کشور را اخذ نکنید و قصد بازگشت به ایران را داشته باشید. در این صورت قطعاً دوست ندارید تمام تلاش های شما بی ثمر باشد و وزارت بهداشت ایران مدرکی که سال ها برایش زحمت کشیده اید را قبول نکند! امروز قصد داریم لیستی از دانشگاه های روسیه که مورد تأیید وزارت بهداشت هستند را بررسی کنیم.

بیایید کمی جدی تر به این موضوع فکر کنید. برخی دانشگاه ها هستند که میزان شهریه ای که از شما دریافت می کنند به طرز قابل توجهی کم تر از دیگر دانشگاه هاست. شما ممکن است با تحصیل در این گونه دانشگاه های خارجی کمی سود کرده باشید اما مشکلی که بعد ها ممکن است به طور جدی با آن دست و پنجه نرم کنید مورد تأیید قرار گرفتن در ایران است. بهترین راه حل برای این مسئله این است که قبل از هر گونه اتقدام برای تحصیل در این دانشگاه ها ابتدا لیستی که ایران در زمینه مورد تأیید قرار دادن دانشگاه های سراسر دنیا ارائه می دهد را چک کنید و از بودن دانشگاه مود نظرتان در آن لیست مطمئن شوید.

لیست دانشگاه های معتبر و مورد تأييد وزارت بهداشت ایران در روسیه

خب حالا بیایید با هم تک تک این دانشگاه های پزشکی روسیه را بررسی کنیم! می توانید شرایط خود را با شرایط پذیرش این دانشگاه ها تطبیق داده و در صورت تمایل برای آن ها اپلای دهید.

نام دانشگاهرشته های پزشکیرتبه در روسیهمکانبورسیه تحصیلی
دانشگاه فدرال کازان KFUتمامی رشته های علوم پزشکی5کازاندارد (با آزمون)
دانشگاه ملی لومونسف مسکوتمامی رشته های علوم پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی4 (جهانی QS)مسکودارد (فول فاند)
دانشگاه علوم پزشکی و فنی مهندسی نووسیبیرسک NSUپزشکی و دندانپزشکی11نووسیبیرسکدارد (با آزمون)
دانشگاه علوم پزشکی پاولوف SPBGMUپزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و پرستاری147سنت پترزبورگدارد (با آزمون)
دانشگاه پزشکی ملی تحقیقات ملی پیروگوف RSMUتمامی رشته های علوم پزشکی61مسکودارد (با آزمون)
دانشگاه علوم پزشکی و فنی مهندسی رودن RUDN پزشکی و دندانپزشکی17مسکودارد (فول فاند)
دانشگاه ملی سنت پترزبورگ SPBSUپزشکی و دندانپزشکی3سنت پترزبورگدارد (فول فاند)
دانشگاه ایالتی تامسک TSUتمامی رشته های علوم پزشکی7تامسکدارد (فول فاند)
A.I Evdokimov دانشگاه دولتی پزشکی و دندانپزشکی مسکوتمامی رشته های علوم پزشکی و دندانپزشکی255مسکودارد

حال قصد داریم برترین این دانشگاه ها را به طور مختصر بررسی کنیم، همراه ما باشید.

دانشگاه فدرال کازان KFU

دانشگاه فدرال کازان KFU

تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی کازان می تواند آرزوی هر دانشجوی پزشکی ای باشد. KFU دارای بهترین استاندارد های آموزشی دنیا می باشد. این دانشگاه با رتبه 5 در میان تمام دانشگاه های روسیه، یکی از دانشگاه هایی است که از سازندگان علم پزشکی در جهان می باشد و دارای بالاترین کیفیت آموزش عالی می باشد.

دانشگاه علوم پزشکی کازان دارای امکانات لوکسی چون کتابخانه های بزرگ و متعدد، سالن های ورزشی، استخر، سالن آمفی تئاتر وغیره جهت استفاده دانشجویان خود می باشد. همچنین دانشگاه علوم پزشکی کازان مورد تأیید وزارت بهداشت ایران می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه پذیرش در دانشگاه فدرال کازان می توانید به مطلب کاملی که در مورد این دانشگاه نوشته ایم مراجمعه کنید.

دانشگاه ملی لومونسف مسکو

دانشگاه ملی لومونسف مسکو

دانشگاه ملی لومنوسف مسکو، در واقع می توان گفت بزرگترین نهاد دانشگاهی روسیه است. دانشگاه ملی لومونسف مسکو در سال ۱۷۵۵ میلادی به درخواست دانشمند بزرگ، میخائیل لومونوسف و به دست ملکه الیزابت بزرگ بنا گردید و دارای تاریخچه ای غنی از دوران های تاریخی زیادی از روسیه است.

این دانشگاه با کسب رتبه 4 جهانی در SQ در سال 2021 خود را به عنوان یکی از برترین سطوح آموزش در جهان اثبات کرده و می تواند بهترین مکان برای رشد و ترقی دانشجویان نخبه باشد. از لحاظ علمی، دانشگاه ملی لومونسف مسکو تنها قابل مقایسه با دانشگاه ملی سنت پترزبورگ می باشد. یکی از با کیفیت ترین و حرفه ای ترین مطالعات علوم پزشکی دندانپزشکی و داروسازی، در دانشگاه علوم پزشکی لومونسف ارائه می شود که مورد تأیید وزارت بهداشت ایران نیز می باشد. هزینه تحصیل در دانشگاه ملی لومونسف مسکو بسیار مناسب می باشد اما ورود و همچنین ادامه تحصیل در این دانشگاه آسان نخواهد بود. برای اطلاعات بیشتر در مورد ثبت نام در دانشگاه ملی لومونسف مسکو با مشاورین تیم الیت تماس بگیرید.

دانشگاه ملی سنت پترزبورگ SPBSU

دانشگاه ملی سنت پترزبورگ SPBSU

رشته پزشکی و دندانپزشکی در این دانشگاه با استاندارد های بسیار بالا و سطح اعتبار جهانی به دو زبان انگلیسی و روسی قابل ارائه می باشد. اما در مورد دانشگاه ملی سنت پترزبورگ، حدود ۳۰۰ سال قبل تزار پیتر کبیر به جرات می توان گفت زیبا ترین شهر اعصار را بنا نهاد. دانشگاه ملی سنت پترزبورگ و دانشگاه ملی لومونسف در شهر مسکو از بزرگترین مراکز علمی کشور روسیه هستند که سطح وسیعی از علوم شناخته شده امروزی را ارائه می دهند و جزو دانشگاه هایی هستند که مورد تأیید وزارت بهداشت ایران نیز می باشند. این دانشگاه به عنوان سومین دانشگاه برتر روسیه شناخته می شود و در حد رقابت با برترین دانشگاه های اروپا و دنیا می باشد.

دانشگاه ایالتی تامسک TSU

دانشگاه ایالتی تامسک TSU

دانشگاه ایالتی تامسک بزرگ ترین دانشگاه در بخش آسیایی روسیه و یک مرکز برای علم و آموزش نوین است. امروز 21 دانشکده، 24 شورای پایان نامه و 42 مدرسه علمی برجسته در TSU فعالیت می کنند و بالغ بر 15000 دانشجو دارد. تعداد دانشجویان بین المللی به طور مداوم در حال افزایش است. در حال حاضر حدود 2000 دانشجو از 39 کشور جهان در این دانشگاه تحصیل می کنند.

کارمندان دانشگاه ایالتی تامسک شامل 31 عضو آکادمی علوم پزشکی روسیه و آکادمی علوم خاور میانه و اروپا، بیش از 50 برنده جایزه دولتی و 2 برنده جایزه نوبل هستند. بیش از 150000 فارغ التحصیل TSU و خود دانشگاه بر پیشرفت زندگی آموزشی، علمی و فرهنگی منطقه و روسیه به طور کلی تأثیر گذاشته است. این دانشگاه با رتبه هفتم در روسیه از کیفیت عالی ای در زمینه آموزش عالی پزشکی برخوردار است و مورد تأیید وزارت بهداشت ایران نیز می باشد.

دانشگاه علوم پزشکی و فنی مهندسی نووسیبیرسک NSU

دانشگاه علوم پزشکی و فنی مهندسی نووسیبیرسک NSU

این دانشگاه یکی از دانشگاه های پیشرو در علوم پزشکی می باشد و سالانه دانشجویان بسیاری از سر تا سر جهان برای تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی، مهندسی، حقوق ومنابع طبیعی و معادن به این دانشگاه می آیند. رشته های پزشکی، دندانپزشکی و دارو سازی در این دانشگاه در سطح بسیار بالا و مطابق با استاندارد های روز دنیا ارائه می گردد. در واقع دانشگاه علوم پزشکی و فنی مهندسی نووسیبیرسک NSU در بسیاری از رشته ها در جایگاه یازدهمین دانشگاه برتر کشور روسیه قرار دارد و مورد تأیید وزارت بهداشت ایران نیز می باشد.

دانشگاه علوم پزشکی و فنی مهندسی رودن RUDN 

دانشگاه علوم پزشکی و فنی مهندسی رودن RUDN

دانشگاه بزرگ دوستی ملل یا رودن در سال ۱۹۶۰ میلادی در خیابان تاریخی و بسیار زیبای میکلوخا ماکلایا تاسیس گردید. این دانشگاه با داشتن هزاران دانشجو از ۱۵۲ کشور جهان پدید آورنده یک قاره فرهنگی رنگارنگ در دل شهر بسیار زیبا، مدرن و تاریخی مسکو می باشد.

دانشکده علوم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و فنی مهندسی رودن از بهترین دانشکده های پزشکی روسیه و معتبر در سطح اروپا و آمریکا می باشد. می توانید تصور کنید؟ این دانشکده داری بیش از ۵۰۰ پروفسور از بهترین دانشگاه های آمریکایی و اروپایی در سطح بسیار عالی وزارت بهداشت روسیه می باشد. شما می توانید در پیشرفته ترین کلنیک های تخصصی رودن، کار در یک محیط تخصصی و عملی در سطح بالایی را تجربه کنید. ۶۴۰۰ دانشجو و پزشک در این بخش مشغول تحصیل و کار می باشند.

شما می توانید برای اطلاعات بیشتر درباره نحوه گرفتن پذیرش و ثبت نام در این دانشگاه ها، از مشاوره رایگان کارشناسان الیت بهره مند شوید و مسیر مناسب خود را انتخاب کنید. به یاد داشته باشید کعه تحصیل در این دانشگاه ها فقط یک رویا نیست!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *