دانشگاه علوم پزشکی سچنوا
دانشگاه علوم پزشکی سچنوا (Moscow I.M.Sechenova Medical Institute)
آوریل 4, 2018
دانشگاه پلی تکنیک بائومان مسکو
دانشگاه پلی تکنیک بائومان مسکو (Bauman Moscow University)
آوریل 4, 2018

دانشگاه ملی لومونسف مسکو (Lomonosov Moscow State University)

دانشگاه ملی لومونسف مسکو

دانشگاه ملی لومونسف مسکو

اعصار گذشتند، حکومت ها آمدند و رفتند و قرون سپری شد اما این غول علمی تاریخ جهان هم چنان پابرجا ماند. ما در مورد سمبل آموزش عالی کشور روسیه صحبت می کنیم. دانشگاه ملی لومنوسف مسکو، به جرات می توان گفت بزرگترین نهاد دانشگاهی کشور روسیه می باشد، دانشگاه ملی لومونسف مسکو در سال ۱۷۵۵ میلادی به درخواست دانشمند بزرگ، میخائیل لومونسف و به دست ملکه الیزابت کبیر بنا گردید.

دانشگاه ملی لومونسف مسکو (Lomonosov) دارای رشته های زیر می باشد:

 • تحصیل پزشکی
 • دندانپزشکی
 • مهندسی
 • هنر وادبیات
 • حقوق و فلسفه
 • سینما
 • تئاتر
 • و… .

در دوران استالینی ساختمان های هفت خواهران در شهر مسکو بنا گردید و ساختمان اصلی دانشگاه به یکی از ساختمان های هفت خواهر مسکو منتقل گردید. از لحاظ معماری و زیبایی این دانشگاه بی نظیر است که در محلی بی نظیر به نام تپه گنجشک ها واقع گردیده است. تپه گنجشک ها در شهر بسیار زیبا و تاریخی مسکو هر ساله میزبان هزاران توریست از سر تا سر جهان می باشد.

دانشگاه ملی لومونسف مسکو
ساختمان هفت خواهران

از لحاظ علمی، دانشگاه ملی لومونسف مسکو تنها قابل مقایسه با دانشگاه ملی سنت پترزبورگ می باشد. با اطمینان می گوییم که دانشگاه ملی لومونسف مسکو دارای بالاترین رتبه علمی و اعتبار در سطح کشورهای اروپایی می باشد.

هر ساله از ۱۷۳ کشور جهان برای تحصیل و بازدید از دانشگاه ملی لومونسف مسکو به نام لومونسف به کشور روسیه سفر می کنند، می شود گفت این دانشگاه یکی از جاذبه های گردشگری کشور روسیه می باشد.

دانشگاه ملی لومونسف مسکو
نمایی از دانشگاه زیبای لومونسف مسکو

مایه خوشحالی است که بگوییم نمایندگان گروه بین المللی الیت هر ساله هیات های عملی و تحقیقاتی از بسیاری از کشور های جهان را برای بازدید از این دانشگاه نمایندگی می کنند.

پرزیدنت دانشگاه پروفسور ویکتور آنتونویچ سادونیچی، از نوابغ علوم ریاضیات جهان است. به لطف این دانشمند بزرگ، می توان گفت در حال حاضر رتبه علمی و تحقیقاتی دانشگاه ملی مسکو در بالاترین سطح خود در بین کشور های جهان را دارا است. تحصیل در دانشگاه ملی مسکو به نام میخاییل لومونسف برای شما افتخار بزرگی خواهد بود اگر بدانید که تنها ۱۱ تن از برجسته ترین برندگان جایزه نوبل از فارغ التحصیلان این دانشگاه بودند و هستند.

فارغ التحصیلان برجسته دانشگاه لومونسف:

 1. ایوان تورگنیف (شاعر و رمان نویس مشهور روس)
 2. آنتوان چخوف (پزشک، رمانویس و شاعر مشهور روس)
 3. ویتالی گینزبرگ (فیزیکدان، دارنده نوبل)
 4. آندره ساخاروف (پدر بمب هسته ای روسیه، دارنده نوبل)
 5. میخاییل گورباچف ( رهبر اتحاد جماهیر شوروی، نوبل)
 6. میخاییل سوسلف (دبیر حزب کومنیست شوروی)
 7. ولادیمیر ارنولد (ریاضیدان برجسته روس)
 8. بوریس دمیدروف (شیمیدان و ریاضیدان)
 9. آندری کولموگروف (ریاضیدان)

و هم چنین جوایز متعدد فیلدز مارشال کانادا و آلما ماتر آلما نیز از دست آورد های برجسته دانشگاه ملی لومونسف مسکو می باشد.

دانشگاه ملی لومونسف مسکو
نمایی بسیار زیبا از دانشگاه لومونسف مسکو در شب.

رتبه جهانی دانشگاه

همیشه جزو دانشگاه های برتر جهان بوده و هست دانشگاه ملی لومونسف مسکو از دانشگاه های تاپ جهان محسوب می گردد. در برخی از شاخه های علمی مانند علوم اقتصاد، ریاضیات، شیمی، هوا و فضا و پزشکی جز رتبه های ۱ تا ۷ جهان می باشد.

دانشگاه ملی لومونسف مسکو دقیقا با تمام مراکز،‌ دانشگاه ها و کشور های سطح بالای عالی، همکاری های فی مابین دارد. در بحث انتقال دانشجو و همکاری های علمی خوشبختانه همکاری های خوبی بین گروه بین المللی الیت و دانشگاه وجود دارد.

اگر تمایل به ادامه تحصیل در یک کشور دیگر، مخصوصا تحصیل در روسیه را دارید وکلای الیت شما را در این امر یاری می کنند. باید بگوییم دانشگاه ملی لومونسف مسکو، همکاری های تنگاتنگی با سازمان ملل و به خصوص سازمان یونسکو دارد. تعداد زیادی از دانشمندان زیر نظر سازمان ملل در این دانشگاه مشغول تحصیل و تحقیق می باشند. جالب است بدانید دانش آموختگان این دانشگاه از برترین دانشجویانی می باشند که برای ادامه تحصیل و کسب تجربه به خارج از کشور می روند.

مجموعه ها و دپارتمان های علمی و تحقیقاتی دانشگاه ملی لومونسف مسکو

در حال حاضر بیش از ۱۷ هزار تن از بهترین اساتید روسیه و جهان مشغول کار و تحقیق در این دانشگاه می باشند. بیش از ۶۰ هزار دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی در دانشگاه ملی لومونسف مسکو مشغول تحصیل می باشند.

دانشگاه ملی لومونسف مسکو
دانشگاه لومونسف از دانشگاه های تاپ جهان محسوب می گردد.

(برای این که بیشتر به عظمت و بزرگی این دانشگاه پی ببرید،‌ کافی است بدانید برای مثال دانشگاه هاروارد ایالات متحده تنها ۱۳۰۰۰ کارمند و تنها ۱۹ هزار دانشجو در آن مشغول تحصیل هستند.)

دانشگاه ملی لومونسف مسکو
دانشگاه ملی لومونسف مسکو

بدیعی است که برای این منظور ساختمان ها، مجموعه ها و امکانات بسیار گسترده ای تدارک دیده شده است.

اکنون تعدادی از دانشکده های دانشگاه ملی لومونسف مسکو را برای شما نام می بریم:

 1. دانشکده پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی
 2. دانشکده مکانیک و ریاضیات
 3. دانشکده حقوق
 4. دانشکده اقتصاد
 5. دانشکده خبرنگاری، روزنامه نگاری
 6. دانشکده روانشناسی
 7. دانشکده تاریخ، فلسفه،‌ زبان شناسی
 8. دانشکده روانشناسی
 9. دانشکده ریاضیات محاسباتی و سایبرنتیک
 10. دانشکده فیزیک
 11. دانشکده شیمی
 12. دانشکده دانشکده علوم موادشناسی
 13. دانشکده زمین شناسی، جغرافیا، خاکشناسی
 14. دانشکده مهندسی زیستی و بیوانفورماتیک
 15. دانشکده علوم سیاسی
 16. دانشکده روابط عمومی
 17. دانشکده علوم اجتماعی
 18. دانشکده زبان های خارجی و منطقه ای و مترجمی
 19. دانشکده حقوق بین الملل و سیاست جهانی
 20. دانشکده هنر، ادبیات و نویسندگی
 21. دانشکده مطالعات جهانی
 22. دانشکده تلویزیون و رسانه
 23. انستیتو مطالعات آسیا و آفریقا
دانشگاه ملی لومونسف مسکو
دانشگاه ملی لومونسف مسکو

محیط آموزشی با امکانات پیشرفته

تحصیل پزشکی، داندانپزشکی و داروسازی در دانشگاه لومونسف

یکی از با کیفیت ترین و حرفه ای ترین مطالعات علوم پزشکی دندانپزشکی و داروسازی، در دانشگاه علوم پزشکی لومونسف ارائه می شود. هزینه تحصیل در دانشگاه ملی لومونسف مسکو بسیار مناسب می باشد اما ورود و هم چنین ادامه تحصیل در این دانشگاه آسان نخواهد بود.

دانشگاه ملی لومونسف مسکو
دانشگاه ملی لومونسف مسکو
دانشگاه ملی لومونسف مسکو
دانشگاه ملی لومونسف مسکو

بر خلاف دانشگاه های دیگر تحصیلات در این دانشگاه فقط به زبان روسی می باشد. در حال حاضر بسیاری از پزشکان فارغ التحصیل از این دانشگاه، در بسیاری از دانشگاه ها و مراکز درمانی اروپا و آمریکا مشغول کار و تدریس می باشند. سیستم پزشکی و دندان پزشکی در این دانشگاه بسیار پیشرفته بوده و طیف وسیعی از مطالعات پزشکی در این زمینه را ارائه می دهد.

مخصوصا به پزشکان عزیز توصیه می کنیم که با گذراندن دوره های فلوشیپ یا تخصص در دانشگاه لومونسف، آینده کاری خود را تضمین کنید.

خوابگاه 

مسلما چنین ابر شهری دارای شهر های خوابگاهی متعدد نیز می باشد. خوابگاه های دانشگاه ملی لومونسف مسکو در اتاق های ۲ نفره و ۳ نفره ارائه می گردد. تمام امکانات برای یک زندگی خوب برای شما در این خوابگاه ها فراهم شده است. نکته جالب توجه این است که در خوابگاه های دانشگاه لومونسف مسکو، جهت رفاه حال دانشجویان در هر طبقه یک کتابخانه وجود دارد.

دانشگاه ملی لومونسف مسکو
دانشگاه ملی لومونسف مسکو
دانشگاه ملی لومونسف مسکو
دانشگاه ملی لومونسف مسکو

اطراف و درون دانشگاه ملی لومونسف مسکو کافه تریا و رستوران های متعددی وجود دارند که وابسته به دانشگاه می باشند و شما می توانید با کمترین هزینه از غذا های مناسب آنها بهره مند شوید.

کتابخانه ها

آیا می دانستید یکی از بزرگترین و قدیمی ترین کتابخانه های قاره اروپا در این دانشگاه قرار دارد؟ بله این کتابخانه با داشتن ۱۰ میلیون جلد کتاب و میلیون ها عدد از مقالات علمی مختلف، ذخایر ارزنده ای از دانش و اندوخته های بشریت محسوب می گردد.

دانشگاه ملی لومونسف مسکو
بزرگترین کتابخانه وابسته به دانشگاه لومونسف می باشد.

البته این بزرگترین کتابخانه وابسته به دانشگاه لومونسف می باشد و هم چنین این دانشگاه در هر بخش از دانشگاه دارای کتابخانه های متعدد می باشد. سالن های مطالعه و کامپیوتر و کتاب های الکترونیک نیز از امکانات کتابخانه های مربوطه می باشد.

دانشگاه ملی لومونسف مسکو
کتابخانه ها با محیطی آرام در اختیار دانشجویان عزیز می باشند.

مجوعه های ورزشی

مجموعه های ورزشی بسیاری وجود دارد که زیر نظر دانشگاه می باشند و شما می توانید با قیمتی بسیار مناسب از امکانات ورزشی استفاده کنید. مجموعه ورزش های آبی،‌ هنرهای رزمی، بدنسازی، رقص و ایروبیک، دو و میدانی، سالن های کشتی، فوتبال، فوتسال و بسکتبال و… .

دانشگاه ملی لومونسف مسکو
دانشگاه ملی لومونسف مسکو
دانشگاه ملی لومونسف مسکو
دانشگاه ملی لومونسف مسکو

از امکانات معمول این مجموعه ها می باشند و شما می توانید با قیمتی بسیار مناسب و حتی گاها رایگان از این امکانات استفاده نمایید.

کارت حمل و نقل

دانشگاه لومونسف برای دانشجویان خود کارت های بدون محدودیت سفر یک ماهه با قیمت ۷۰ درصد زیر قیمت معمول ارائه می دهد.

رستوران ها و کافه تریا ها

همان طور که گفته شد درداخل و اطراف دانشگاه کافه رستوران های متعددی وجود دارد که شما می توانید با قیمتی بسیار مناسب از غذا هایی لذیذ بهره مند شوید.

دانشگاه ملی لومونسف مسکو
رستوران ها دارای غذا هایی با کیفیت عالی می باشند.

کمپ های مسافرتی

دانشگاه ملی لومونسف مسکو دارای کمپ های تفریحی متعدد در سر تا سر روسیه می باشد که اجازه اقامت شما در شهر های مختلف روسیه را به صورت نیمه رایگان فراهم می کند. علاوه بر آن کمپ های مختلف جنگلی و اسکی نیز در دسترس شما است برای گذراندن تعطیلات تابستانی و زمستانی.

همکاری های بین المللی

واضح است که چنین دانشگاه بزرگی دارای ارتباطات و همکاری های بسیار گسترده ای با تمامی دانشگاه ها و کشورهای پیشرو در علم می باشد. به طوری که یکی از مقاصد بازدید های سفرا و روسای جمهور کشور های مختلف می باشد و بسیاری از اسناد همکاری های علمی در داخل دانشگاه لومونسف به امضا می رسد.

تقریبا می شود گفت تمامی غول های فناوری و تکنولوژی حال حاضر جهان با این دانشگاه همکاری های علمی و تحقیقاتی دارند و طراحی بسیاری از اجزا و قطعات زیر نظر دانشگاه ملی مسکو به نام دانشمند بزرگ میخاییل لومونسف انجام می گیرد.

دانشگاه ملی لومونسف مسکو
دانشگاه دارای ارتباطات و همکاری های گسترده ای با تمامی دانشگاه ها و کشورهای پیشرو در علم می باشد.

گروه بین المللی الیت همکاری های بسیارگسترده ای را با واحد بین الملل دانشگاه لومونسف جهت تبادل دانشجو به کشور های اروپایی و آمریکایی دارد. برای این منظور با ما تماس بگیرید، گروه بین المللی الیت برای انتقال شما به کشور و دانشگاه مورد علاقه شما بهترین ها را در اختیار دارد. شما می توانید از مشاوران و وکلای مجرب ما در این راه بهره مند شوید.

هزینه های تحصیل در دانشگاه ملی لومونسف مسکو 

تمام هزینه های تحصیل در دانشگاه ملی لومونسف مسکو، تمام و کمال بعد از پر کردن فرم مشاوره به اطلاع شما می رسد. برای این که دقیق تر هزینه ها را به اطلاع شما برسانیم، ابتدا باید از علاقمندی ها و رشته انتخابی شما آگاه شویم. رسالت گروه بین المللی الیت قرار دادن اطلاعات دقیق و درست و مشاوره رایگان در دسترس شما عزیزان است.

بورسیه و کمک هزینه تحصیلی

هر ساله دانشجویان خارجی فرصت این را دارند که برای بورسیه دولتی روسیه اقدام کنند. دولت روسیه پرداخت هزینه کل دوران تحصیل به علاوه مقدار مقرری ماهیانه را بر عهده خواهد گرفت.

 • هزینه های مسافرت، هزینه های زندگی و بیمه شامل این خدمات نمی شود.
 • توجه داشته باشید که معیار و تعداد بورس تحصیلی بستگی به کشور متقاضی می باشد.
 • شما برای دریافت بورس تحصیلی باید امتحان دهید و با دیگر دانشجویان متقاضی رقابت کنید.
 • این امتحان سالی یک بار در ماه ژانویه برگزار خواهد شد.
 • توجه داشته باشید مهلت ثبت نام برای متقاضیان از ماه مارس تا ژوئن می باشد.
 • در این باره حتما با گروه مشاوران و وکلای الیت تماس بگیرید.
دانشگاه ملی لومونسف مسکو
دانشگاه ملی لومونسف مسکو

دانشجویان خارجی فرصت این را دارند که برای بورسیه دولتی روسیه اقدام کنند.

اقدامات و مدارک مورد نیاز برای شرکت در رقابت های بورسیه تحصیلی 

 1. تشکیل پرونده ثبت نام و ارسال فرم مشخصات عمومی و تخصصی به دانشگاه
 2. کپی اصفحه اول پاسپورت
 3. ارسال مدارک تحصیلی
 4. ارسال گواهی سلامت (مدت اعتبار حد اکثر ۳ ماه)
 5. هر مدرکی که رزومه محسوب شود. مانند توصیه نامه ها، مقالات علمی معتبر، قهرمانی مسابقات بین المللی، مدراک زبان یا هر نوع مهارتی و… .
 6. رای زنی گروه مشاوران الیت برای پی گیری روند ثبت نام.
 • توجه داشته باشید که تمام مدارک باید ترجمه شده و به تایید رسیده باشد.
 • گروه بین المللی الیت در قبال انجام این کار از شما هیچ گونه هزینه ای دریافت نخواهد کرد.
 • خبر خوب دیگر این که دانشگاه های روسیه علاوه بر این دانشجویان خود را در دانشگاه های خارجی در دیگر کشور ها نیز بورسیه خواهند کرد.
دانشگاه ملی لومونسف مسکو
جمعی از فارغ التحصیلان دانشگاه

وام دانشجویی

در موارد خاص به متقاضیان تعلق می گیرد، در این باره با الیت تماس بگیرید، مشاوران ما شما را راهنمایی خواهند کرد.

کار دانشجویی

آیا می توانید کار کنید؟ البته که می توانید. وکلای الیت درخواست شما را برای کار پاره وقت به دانشگاه ارائه می دهند، شما می توانید با موافقت دانشگاه و واحد پلیس مهاجرت به کار در یکی از مراکز درمانی یا تحقیقاتی زیر نظر دانشگاه مشغول شوید.

شما در دوره های:

 • لیسانس: ۱۰ ساعت
 • فوق لیسانس و دکترا : ۲۰ ساعت

در هفته حق کار دانشجویی در دانشگاه را دارید.

دانشگاه ملی لومونسف مسکو
دانشگاه ملی لومونسف مسکو

دانشگاه های روسیه دانشجویان خود را در دانشگاه های خارجی در دیگر کشور ها نیز بورسیه خواهند کرد.

این موضوع حتما و حتما باید به تایید دفتر مرکزی دانشگاه و پلیس اداره مهاجرت برسد. در غیر این صورت هرگونه کار رسمی و غیر رسمی (حتی در حد نصب کردن ویندوز یا آموزش زبان به چند نفر) ممنوع می باشد. درصورتی که پلیس اداره مهاجرت از این موضوع خبر دار شود، شما برای همیشه از دانشگاه اخراج می شوید. ۱ میلیون روبل دانشگاه را جریمه می کنند و شما برای پنج سال دیپورت می شوید.

اگر تمایل به کار پاره وقت جهت تامین بخشی از مخارج روز مره خود هستید، لطفا و لطفا در این مورد با وکلای گروه بین المللی الیت مشورت نمایید. توجه داشته باشید که گروه بین المللی الیت به صورت فعال در این امر می تواند به شما کمک کند.

نکات

پادفک

پادفک مخفف کلمه подготовительный факультет و یا preparatory faculty می باشد. شما در دوره پادفک، زبان روسی و دروس تخصصی فیزیک، زیست، شیمی و ریاضی را به زبان روسی فرا می گیرید. شما در این مدت آمادگی لازم در رشته پزشکی را کسب می کنید و با محیط آشنا می شوید. در بسیاری از دانشگاه های پزشکی جهت تحصیل به زبان انگلیسی در صورت دارا بودن پادفک دیگر نیاز به انجام امتحان نیست و فقط از شما یک تست ساده زبان می گیرند.

توجه داشته باشید که جهت تحصیل در رشته پزشکی به زبان روسی،‌ شما باید در پادفک پزشکی تحصیل کنید و برای تحصیل در رشته مهندسی یا علوم انسانی باید در پادفک های مربوطه تحصیل کنید.

توجه داشته باشید که برای تحصیل به زبان انگلیسی نیاز به پادفک ندارید. ما چیزی تحت عنوان پادفک به زبان انگلیسی نداریم و تمامی بحث ها در این مورد تنها قصد اخاذی و سودجویی از شما می باشد.

نکاتی در مورد بیمه پزشکی

بیمه پزشکی فقط و فقط ۹۰ تا ۱۰۰ دلار می باشد. این نوع بیمه در موارد بیماری های معمولی به کار نمی رود و تنها در اتفاقات بحرانی استفاده می شود. توجه داشته باشید که شما به محض ورود به کشور روسیه، از ۳ تا ۶ روز مهلت دارید که خودتان را بیمه کنید. این کار در دفتر دانشگاه انجام می شود.

دانشگاه ملی لومونسف مسکو
با تحصیل در دانشگاه ملی لومونسف مسکو آینده خود را تضمین شده بدانید.

گروه بین المللی الیت به شما توصیه می کند که با فکری باز و آرام و بدور از استرس در جهت تحقق آرزو های خود گام بردارید. ما این جا هستیم تا شما را در این راه یاری نماییم. وکلای گروه بین المللی الیت شما را در تمامی مراحل تا پایان مدت تحصیل همراهی خواهند کرد.

Rate this post

5 Comments

 1. هیلی ناصری گفت:

  سلام میخواهم در باره بورسیه فول فاند دانشګاه معلومات حاصل کنم خودم از افغانستان هستم در رابطه به شرایط افغانستان همه معلومات دارد لطف نموده در همین مورد همرایم همکاری نماید یا ایمیل ادرس رسمی یکی از دانشګاه ها را برایم ارسال نماید تا مستقیم با ایشان ایمیل نمایم ممنون شما

 2. محمد صادق گفت:

  میخواستم بدونم از چه دوره ایی میتونیم برای بورسیه اقدام کنیم؟
  مثلن بعد از عمومی پزشکی یا اگه زودتر بشه از ترم چند؟

  • Melika Asgharzadeh گفت:

   سلام، شما می تونید برای هر دوره ای که دوست دارید اپلای بدید اما قبول شدنش به دانشگاه مورد نظرتون بستگی داره. توصیه می کنم برای اطلاعات دقیق تر از مشاوره تحصیلی رایگان الیت کمک بگیرید تا از جزئیات دقیق دوره، دانشگاه و تخصص مد نظرتون مطلع بشید.

 3. nazanin گفت:

  سلام . ببخشید هزینه تحصیل این دانشگاه حدودا چقد میشه واسه رشته پزشکی بدون بورس؟
  بعد اینکه بورسش به ایران تعلق میگیره یا نه ؟ و من که سال اخر دبیرستانم باید کی اقدام کنم واسه ازمون بورسش؟ بعد ورود به دانشگاه هس یا قبلش؟ و چه جوری؟

  • Melika Asgharzadeh گفت:

   سلام، متأسفانه کشور روسیه برای دوره کارشناسی بورس فول فاند یا 100% نداره و اگر حتماً بورس فول فاند می خواید باید برای کارشناسی ارشد اقدام کنید. اما تحصیل در این کشور غیر ممکن نیست، بهتون پیشنهاد می کنم با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید و از مشاوره رایگان ما استفاده کنید. می تونید از این لینک فرم ارتباط با کارشناسان رو پر کنید: https://elittte.com/%d9%85%d8%b4%d8%a7%d9%88%d8%b1%d9%87-%d8%b1%d8%a7%db%8c%da%af%d8%a7%d9%86/
   موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *