تجربه تحصیل دانشجویان خارجی در روسیه
از کنگو تا چین: تجربه تحصیل دانشجویان خارجی در روسیه
آگوست 28, 2021
ثبت نام بورسیه تحصیلی روسیه
نحوه ثبت نام برای درخواست بورسیه تحصیلی دولتی روسیه
سپتامبر 1, 2021

آشنایی و نحوه گرفتن پذیرش دانشگاه معدن سنت پترزبورگ

دانشگاه معدن سنت پترزبورگ

21 اکتبر (1 نوامبر) 1773 – کاترین دوم در مورد فرمان ایجاد مدرسه مهندسی در بخشی کوهستانی را صادر کرد. این تاریخ تولد تمام آموزش های فنی عالی در زمینه صنعت و معدن در روسیه شد. امروزه دانشگاه معدن سنت پترزبورگ تمام سطوح آموزش عالی حرفه ای را در مقطع لیسانس، فوق لیسانس ودکترا برای پرورش متخصصان برای بزرگترین شرکت های روسی و غیر روسی که در زمینه پیش بینی، اکتشاف، تحقیق، توسعه و پردازش مهمترین انواع مواد معدنی از جمله نفت، گاز، سنگ های معدنی گران بها، غیر آهنی و کمیاب، فلزات، الماس، سنگ های قیمتی کار می کنند، برنامه های زیادی را ارائه می دهد. در این پست قصد داریم شما را با دانشگاه معدن سنت پترزبورگ آشنا کنیم، همراه ما باشید.

آشنایی با دانشگاه معدن سنت پترزبورگ

دانشکده ها:

 • اکتشاف
 • نفت و گاز
 • کوه
 • ساختمان
 • الکترومکانیک
 • فرآوری مواد معدنی
 • اقتصاد
 • دانشکده علوم بنیادی و انسانی


89 درصد از استادان این دانشگاه کاندید جوایز علمی و دارای مدرک دکترا هستند. این دانشگاه متخصصانی برای شرکت های بزرگی مانند”FOSAGRO” ،”Novatek” ،”Gazprom Neft” ،”Surgutneftegaz” ،”Total” ،”FerbundnetsGaz” ،”metal band” ،”Uralkali” ،”Norilsk Nickel” و غیه آموزش می دهد. همه مناطق و تخصص ها معتبر هستند. طبق فرایند سری بین المللی “NET”، سازماندهی فرایند آموزشی مطابق با برترین استاندارد های روز دنیا است.

پس از دریافت آموزش نظری، دانشجویان در پایگاه های آموزشی دانشگاه معدن سنت پترزبورگ واقع در مناطق لنینگراد و نووگورود و سپس در تأسیسات تولیدی شرکت ها، شرکای دانشگاه، آموزش عملی را پشت سر می گذارند.

دانشگاه معدن سنت پترزبورگ

مجتمع تحقیقاتی

مساحت کل مجموعه آموزشی و آزمایشگاهی دانشگاه بیش از 240،000 متر مربع است. این مرکز دارای مراکز علمی و آموزشی (REC) و مراکز استفاده جمعی (CCU) است

بیش از 60 آزمایشگاه

هزینه کل ابزار و امکانات آزمایشگاهی آخرین نسل بیش از 2 میلیارد روبل است.

 • 120 دانشگاهی و اعضای متناظر آکادمی های مختلف بین المللی و روسی
 • 20 برنده جایزه دولتی و جایزه دولت فدراسیون روسیه
 • 38 دانشمند و استادان ممتاز آموزش عالی
 • 7 استاد که دارای رتبه مهندس آموزشی اروپا هستند

دانشمندان این دانشگاه با موفقیت به دریاچه زیر یخبندان وستوک نفوذ کردند و نمونه ای از آب گرفتند که این امر رهبری جهانی علم روسیه را تأیید کرد. بر اساس تجزیه و تحلیل جامع داده های صدایی مغناطیسی و نتایج اکتشافات لرزه ای، تعدادی از میدان های نفتی با ذخایر بیش از 30 میلیون تن کشف شده است. یک تأسیسات تولیدی سازگار با محیط زیست برای استخراج معادن زیرزمینی و پردازش پیچیده سنگ آهن غنی از ناهنجاری مغناطیسی کورسک در شرایط افق های آبگیر ایجاد شده است.

توسعه نوآورانه بخش قابل توجهی از تولید محصولات شیمیایی بر اساس یک پلت فرم تکنولوژیکی پیشرفته تضمین شد. این دانشگاه آغازگر تعدادی پروژه بین المللی است، به عنوان مثال، انجمن مواد اولیه روسیه و آلمان که تحت حمایت و مشارکت مستقیم ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و آنگلا مرکل صدراعظم آلمان ایجاد شده است. هر سال، از سال 2003، انجمن بین المللی-مسابقه دانشمندان جوان “مشکلات استفاده از خاک” در اینجا برگزار می شود و بیش از 400 دانشجوی روسی و خارجی در آن شرکت می کنند.

امکانات دانشگاه معدن سنت پترزبورگ

موزه آموزشی و علمی معدن دانشگاه مجموعه ای است که در 22 سالن با مساحت بیش از 2.5 هزار متر مربع از 80 کشور جهان ارائه شده است. این موزه یکی از سه موزه برتر جهان در علوم طبیعی است. در نتیجه اجرای برنامه “دانشجو – استادیار – دانشجوی کارشناسی ارشد – داوطلب تحقیقات – دکترای علوم”، دانشگاه در 5 سال گذشته بیش از 120 معلم جوان تربیت کرده است.

دانشگاه معدن دارای سه مجموعه ورزشی بزرگ، یک استخر، یک مرکز ورزشی و تفریحی، یک باشگاه ورزشی “معدنچی” است که امکانات بیش از 20 بخش از ورزش های مختلف را ارائه می دهد. هر خوابگاه دارای اتاق ناهار خوری، سالن بدنسازی و امکانات خشکشویی است. برای شهروندان خارجی، یک کلوپ دوستی بین المللی تشکیل شده است، جایی که اوقات فراغت خود را می گذرانند، جلسات و گردهمایی ها را ترتیب می دهند، سال نو، تعطیلات ملی و غیره را جشن می گیرند.

 • کتابخانه دانشگاه دارای بیش از 1.2 میلیون کتاب و مجله با نادرترین سده های 15 تا 19 است.
 • کلیسای جدید مکاریوس مصر به عنوان اصلی ترین کلیسای معدنچیان روسی شناخته می شود.
 • این دانشگاه 6 خوابگاه در ترازنامه خود دارد.
 • مجموعه ورزشی گورنی بار ها به عنوان بهترین در سنت پترزبورگ شناخته شده است.

پذیرش دانشجویان بین المللی

دانشگاه معدن از سال 1946 به آموزش شهروندان خارجی می پردازد. در این دوره، یک سیستم آموزشی نسبتاً واضح ایجاد شده است و تجربه عظیمی از کار با دانشجویان خارجی جمع آوری شده است. در حال حاضر 800 دانشجوی خارجی از 81 کشور جهان در این دانشگاه تحصیل می کنند. علاوه بر این، 10-15 دانشجو از دانشگاه های همکار اروپایی از فرانسه، آلمان، اسپانیا، لهستان، از جمله تحت برنامه “رشته های دو مدرکی”، سالانه در این دانشگاه آموزش می بینند.

دانشگاه معدن در یکی از زیباترین شهر های جهان، سنت پترزبورگ و در مرکز تاریخی آن، در جزیره واسیلیفسکی واقع شده است. در دانشگاه، همه ساختمان های آموزشی و خوابگاه های راحت مدرن در یک مکان واقع شده است. دانشجویان از امکانات آموزشی و آزمایشگاهی مدرنی استفاده می کنند که مساحت آن برای بیش از 300 هزار نفر کافی است. همچنین دانشجویان، در سایت های آموزشی و تولیدی و پایگاه های آموزشی دانشگاه، در شرکت های شریک داخلی و خارجی می توانند ثبت نام کنند.

آموزش شهروندان خارجی هم با هزینه بودجه فدرال فدراسیون روسیه و هم به صورت قراردادی با هزینه ای که سالانه توسط شورای علمی دانشگاه تأیید می شود، انجام می شود.

چگونه می توان برای دانشگاه معدن سنت پترزبورگ پذیرش گرفت؟

تحصیل در روسیه معتبر و سودآور است. می توانید مطمئن باشید که تمام دانش لازم را در تخصص انتخاب شده دریافت خواهید کرد. دانشگاه هایی در این کشور وجود دارد که در زمینه های مختلف تحصیلی تخصص دارند، بنابراین شما انتخاب گسترده ای دارید. شما فقط باید یک برنامه آموزشی مناسب انتخاب کنید، مدارک لازم را تهیه کنید، به روسیه بیایید و شروع به تحصیل کنید. شما می توانید هم به صورت آزاد و هم به صورت بورس رایگان تحصیل کنید.

پذیرش دانشگاه معدن سنت پترزبورگ

اگر هزینه تحصیل در یک دانشگاه برجسته در روسیه را محاسبه کنید، هزینه متوسط ​​آن 3000-4000 دلار در سال است، سپس تنها در 4 سال تحصیل می توانید بیش از 10.000 دلار برای اخذ مدرک کارشناسی هزینه کنید. اما نگران نباشید، شما می توانید هزینه های خود را با بورس های درصدی این دانشگاه کاهش دهید.

پذیرش با بورسیه

انواع مختلفی از بودجه، کمک های بین المللی و بورسیه تحصیلی وجود دارد، به طوری که هر متقاضی خارجی می تواند بهترین گزینه را برای خود انتخاب کند. دریافت تحصیلات عالی با بودجه فرصتی برای صرفه جویی در مقدار زیادی از پول است. بنابراین، متقاضیان از خود یک سؤال منطقی می پرسند: برای دریافت بورس دانشگاه های روسیه به چه چیزی نیاز است؟ چندین گزینه برای این کار وجود دارد.

پذیرش اتباع خارجی برای تحصیل در بورس انجام می شود:

 • در سهمیه ای که توسط دولت فدراسیون روسیه تعیین شده است (ارائه اسناد و تصویب گزینش از طریق وب سایت Education in Russia انجام می شود. اتباع خارجی که وارد سهمیه می شوند بدون آزمون ورودی در دانشگاه پذیرفته می شوند).
 • مطابق معاهدات بین المللی فدراسیون روسیه و موافقت نامه های بین دولتی فدراسیون روسیه (بسته به شرایط رقابتی، ثبت نام بر اساس نتایج آزمون های ورودی انجام می شود)؛
 • مطابق با قانون فدرال 24 مه 1999، شماره 99-FZ “در مورد سیاست دولتی فدراسیون روسیه در رابطه با دانشجویان خارج از کشور” (ثبت نام بر اساس نتایج امتحانات ورودی بسته به شرایط رقابتی انجام می شود).

هنگام گذراندن جلسه امتحان “4” و “5” و شروع تحصیل در دانشگاه (کنفرانس های علمی، المپیاد ها، مسابقات، رویداد های ورزشی و فرهنگی)، در هر ترم، به دانشجویانی که به صورت بورسیه ای تحصیل می کنند بورسیه اضافی اختصاص می یابد. از دانشگاه معدن به مبلغ 7000 روبل در ماه.

برای مطالعه بیشتر:

هنگام درخواست برای برنامه های کارشناسی و تخصصی تحت قرارداد برای ارائه خدمات آموزشی پولی، دانشجویان خارجی دو آزمون ورودی (زبان روسی و ریاضیات) را در محدوده زمانی تعیین شده توسط دانشگاه به طور مستقل گذراندند، به استثنای افرادی که وارد حوزه های آموزشی می شوند.

مزایای تحصیل در دانشگاه معدن سنت پترزبورگ

رشته های محبوب:

 • تجارت نفت و گاز
 • فناوری شیمیایی
 • اقتصاد
 • ساختمان
 • زمین شناسی کاربردی
 • مهندسی مکانیک

همکاری بین المللی

تحصیل در دانشگاه های همکار خارجی، برنامه های “درجه دو” و “درجه سه”، شرکت در کارآموزی، مدارس تابستانی و کنفرانس ها در سراسر جهان. امکان دفاع مضاعف از پایان نامه در دانشگاه شریک اروپایی. مکمل دیپلم اروپایی و غیره نیز در این دانشگاه موجود می باشد.

پتانسیل نوآوری و آموزش

بیش از 93 درصد استادان دارای مدرک تحصیلی بالایی هستند. هر ساله، دانشجویان در تابستان در شرکت های بزرگ و شرکای معروف، آموزش های تابستانی و سخنرانی های سخنرانان مشهور و بسیاری دیگر را می گذرانند.

زندگی فعال دانشجویی

شورای دانش آموزی گورنیاک بیش از 20 باشگاه علاقمندی دانشجویی را متحد می کند. فعالیت های دانشجویی و تعطیلات تابستانی برای دانشجویان، باشگاه دوستی بین المللی “معدنچی” برای جلسات دانشجویان خارجی از سراسر جهان نیز از برنامه های این دانشگاه می باشد.

با تحصیل در دانشگاه معدن سنت پترزبورگ، فرصتی برای تحصیل در یکی از زیباترین شهر های جهان – سنت پترزبورگ، در مرکز تاریخی آن – در جزیره واسیلیوسکی خواهید داشت. آموزش در این دانشگاه فقط به زبان روسی انجام می شود. برای متقاضیان خارجی که به زبان روسی صحبت نمی کنند یا تسلط ضعیفی دارند، دانشکده مقدماتی در دانشگاه معدن فعالیت می کند که زبان روسی را آموزش می دهد.

منبع: spmi.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *