برنامه سازگاری دانشگاه روسیه
برنامه های سازگاری دانشگاه های روسیه برای دانشجویان بین المللی
جولای 17, 2021
فارغ-التحصیلان-دانشگاه-پلی-تکنیک-سنت
فارغ التحصیلان دانشگاه پلی تکنیک در نیروگاه هسته ای ترکیه آغاز به کار می کنند
جولای 20, 2021

آشنایی با دانشگاه فنی و مهندسی تحقیقات ملی کازان KNRTU – روسیه

دانشگاه فنی مهندسی کازان KNRTU.

دانشگاه فنی مهندسی کازان KNRTU یکی از قدیمی ترین دانشگاه های شهر کازان (در روسیه) است و تاریخچه آن به سال 1890 برمی گردد. در 14 ژوئیه 1890، وزارت آموزش عمومی امپراتوری روسیه، مصوبه ای را برای تأسیس دانشکده علوم متوسطه فن آوری و شیمیایی و دانشکده فنی تصویب کرد که متشکل از بخش های مهندسی شیمی، مهندسی مکانیک و مهندسی عمران است. در ادامه به توضیح مختصری درباره فعالیت ها و معرفی برخی زیر مجموعه های دانشگاه فنی مهندسی کازان KNRTU می پردازیم. با ما همراه باشید.

درباره دانشگاه فنی مهندسی کازان KNRTU

امروزه، دانشگاه فنی و مهندسی کازان، بزرگترین مرکز آموزش عالی روسیه در زمینه فناوری و همچنین، یکی از برترین مؤسسات روسی در بخش های مهندسی هواپیما، مهندسی رادیو و ارتباطات از راه دور، علوم کامپیوتر و تولید موتور و ابزار است. حوزه های آموزشی و تخصصی ای از جمله: 68 برنامه کارشناسی و 31 برنامه کارشناسی ارشد را ارائه می دهد. بیش از 30 هزار دانشجو از روسیه و سراسر جهان در این دانشگاه تحصیل می کنند.

این دانشگاه مجهز به کارخانه های آزمایشی تولید سودا، سولفات سدیم، اسید کلریدریک، تقطیر چوب، سولفات آهن و مس، آلوم، تولید صابون و جوشاندن چسب بود و در تاریخ 10 سپتامبر 1897 در دانشکده صنعتی کازان، ساختمان هایی برای تحصیل دانشجویان، همچنین مکانی برای کار با فلزات؛ کارگاه های آموزشی برای آزمایش های فنی و شیمیایی، یک کارخانه گاز؛ یک نیروگاه برق، یک خانه مسکونی برای اساتید و کارمندان، افتتاح شد.

دانشگاه فنی مهندسی کازان KNRTU - روسیه

روند گسترش کالج صنعتی کازان

در سال 1919، کالج صنعتی کازان با سه دانشکده شیمی، مکانیک و اقتصاد به موسسه پلی تکنیک کازان تبدیل شد و در سال 1930بر اساس مؤسسه پلی تکنیک کازان و دانشکده شیمی دانشگاه دولتی کازان، موسسه فناوری دولتی کازان تاسیس شد.

از سال 1935 تا 1992 موسسه فن آوری شیمیایی دولتی کازان به نام S.M. نامیده می شد. کیروف در سال 1919 به موسسه پلی تکنیک کازان تبدیل شد و در سال 1930 بود که دانشکده شیمی و دانشگاه دولتی کازان پایه و اساس مؤسسه فناوری شیمی کازان را تشکیل دادند. بنابراین، در سال 1992 توسعه سریع آن باعث شد تا از مؤسسه به سطح دانشگاه ارتقاء یابد و آن زمان نام رسمی آن به دانشگاه دولتی فناوری کازان تغییر یافت.

فعالیت های متنوع و موفقیت در زمینه های مختلف دارای اولویت، دانشگاه دولتی فناوری کازان را به یکی از بهترین مراکز روسیه در زمینه آموزش مهندسی، تحقیقات و نوآوری ها تبدیل کرده است. نقطه عطف دیگر این دانشگاه در سال 2010 است، زمانی که این دانشگاه رتبه دانشگاه ملی تحقیقات را به دست آورد و در سال 2011 به دانشگاه ملی فناوری تحقیقات کازان (KNRTU) تغییر نام یافت. امروزه، این دانشگاه در رنکینگ جهانی دانشگاه های روسیه در سال 2021 قرار دارد.

دانشگاه فنی مهندسی کازان KNRTU.

سایر زیر مجموعه های دانشگاه KNRTU

این دانشگاه دارای زیر مجموعه های بسیاری است که شامل موارد زیر می باشد:

 • موسسه هواپیمایی، حمل و نقل زمینی و مهندسی نیرو.
 • دانشکده فیزیک و ریاضیات.
 • موسسه اتوماسیون و ابزار دقیق الکترونیکی.
 • موسسه فناوری های رایانه ای و حفاظت از اطلاعات از جمله: کالج فناوری های اطلاعاتی.
 • موسسه رادیو الکترونیک و ارتباطات از راه دور.
 • موسسه اقتصاد، مدیریت و فن آوری های اجتماعی.
 • موسسه فناوری های پیشرفته آلمان و روسیه.
 • لیسانس مهندسی برای کودکان مستعد.
 • مرکز آموزش مداوم.
 • مرکز آموزش، تحقیق و روش شناسی کازان برای افراد دارای معلولیت شنوایی.

خلاصه ای از فعالیت های دانشگاه فنی مهندسی کازان KNRTU

بیش از 30 هزار دانشجو از روسیه و سراسر جهان در این دانشگاه تحصیل می کنند. دانشگاه ملی فناوری تحقیقات کازان (KNRTU) شامل: 15 دانشکده آموزشی و پژوهشی است که باعث می شود امروزه این دانشگاه بزرگترین مرکز آموزش عالی روسیه در زمینه فناوری باشد. در ادامه به توضیح مختصری در این باره می پردازیم.

 • این دانشگاه بیش از 150 حوزه آموزشی را در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می دهد.
 • امروز دانشگاه فناوری ملی تحقیقات ملی کازان فعالیت هایی را در زمینه آموزش، تحقیقات و نوآوری ها ادغام می کند.
 • این دانشگاه شامل 15 موسسه دانشگاهی و تحقیقاتی است.
 • بیش از 26 هزار دانشجوی کارشناسی و کارشناسی ارشد از فدراسیون روسیه و کشورهای مستقل مشترک المنافع، 900 دکترا ثبت نام می کند.
 • 100 دانشجوی Post-Doctor از روسیه و سایر کشورها.
 • بیش از 300 استاد، دکترای علوم و بیش از 900 استاد دانشیار و دکتری استخدام می کند.
 • شبکه همکاری بین المللی دانشگاه ملی فناوری تحقیقات کازان شامل 88 دانشگاه و سازمان تحقیقاتی از بیش از 35 کشور در اروپا، آمریکا و آسیا است.
 • این دانشگاه یکی از 6 دانشگاه روسیه است که عضو شبکه دانشگاه اوراسیا پاسیفیک (UNINET) است.
دانشجوبان در دانشگاه KNRTU

5 اولویت تحقیقاتی دانشگاه فنی مهندسی کازان KNRTU

تحقیقات در دانشگاه ملی فناوری تحقیقات کازان KNRTU بر اساس سنت های ماندگار و ممتاز در شیمی و فناوری است که کازان و روسیه به دو قرن گذشته افتخار کرده اند. 5 اولویت تحقیقاتی مربوط به مناطق استراتژیک توسعه اقتصاد، در فدراسیون روسیه وجود دارد. این اولویت ها عبارتند از:

 1. اولویت های توسعه دانشگاه ملی فناوری تحقیقات کازان مطابق با چشم انداز مدرن سازی اقتصاد روسیه.
 2. شیمی و فناوری مواد پلیمری و ترکیبی: الاستومرهای ترموپلاستیک پویا، لاستیک های “سبز”، مواد ضد آب و ضد خوردگی، پلاستیک برای ساخت خودرو، هواپیما و مهندسی مکانیک شیمی.
 3. فناوری مواد پرانرژی: مواد ویژه صنایع دفاعی، ترکیبات شیمیایی.
 4. پیشرانه های پیشرفته پردازش یکپارچه منابع هیدروکربن: کاربرد مواد کامپوزیتی نانوساختار؛ فرآیندهای شیمیایی موج و پلاسما، فناوری سیالات فوق بحرانی و دستگاه های دارای ویژگی های طراحی کاملاً جدید، کاتالیزوری جدید فرایندها.
 5. فناوری نانو، مواد نانو: مواد بر اساس پودرهای بسیار ریز مواد معدنی و آلی، پلیمرها، کامپوزیت ها، بلورهای مایع و سایر فناوری های صرفه جویی در انرژی و منابع نانومواد برای مواد پیشرفته مواد افزودنی زیستی برای سوخت ها، انواع سازنده انواع گرداب، تصفیه کننده های کاتالیزوری، مواد عایق، تجهیزات انتقال حرارت.

دانشگاه فنی مهندسی کازان KNRTU در مجموعه گاز نفت و مجموعه های آموزشی، آموزش و نوآوری ها را در این زمینه ها ادغام می کند. امیدواریم این پست برای شما مفید بوده باشد. اگر به الطلاعات بیشتری در زمینه دانشگاه های مهندسی روسیه نیاز دارید، توصیه می کنیم به پست مربوطه مراجعه کنید.

منبع: www.topuniversities.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *