پایان کرونا در روسیه
زمان پایان شیوع کرونا ویروس در روسیه اعلام شد!
آوریل 2, 2020
دانشگاه فدرال شرقی
دانشگاه فدرال شرقی (خاور دور یا FEFU) در روسیه
آوریل 6, 2020

معرفی دانشگاه های فنی و پلی تکنیک برتر در روسیه

دانشگاه های فنی پلی تکنیک روسیه

سطح بالای آموزش ارائه شده توسط دانشگاه های مهندسی روسیه، دانشجویان سراسر جهان را به خود جلب می کند. طبق آمار، رشته های مهندسی و فناوری با 22 درصد دانشجویان بین المللی محبوب ترین رشته ها هستند. دانشگاه های فنی پلی تکنیک روسیه یکی از بهترین ماکان ها برای تحصیل در رشته های مهندسی هستند، که افراد زیادی را به خود جلب می کند.

اتباع خارجی نه تنها مسکو و پترزبورگ را برای آموزش مهندسی بلکه سایر شهرهای میزبان در سراسر روسیه را انتخاب می کنند. دانشگاه های روسی علاوه بر آموزش به زبان روسی، آموزش به زبان انگلیسی را نیز به متقاضیان ارائه می دهند.

به QS World Rankings University 2018 مراجعه کنید. جغرافیای دانشگاه ها می تواند جالب ترین و راحت ترین گزینه را برای اتباع خارجی که به دنبال دریافت آموزش مهندسی در فدراسیون روسیه هستند، پیشنهاد دهد.

دانشگاه های فنی پلی تکنیک روسیه

بررسی دانشگاه های فنی و پلی تکنیک روسیه

مسکو

انستیتوی فیزیک و فناوری مسکو در بین 50 دانشگاه برتر علوم فیزیکی در رتبه بندی آموزش عالی تایمز قرار دارد. این دانشکده، ریاضیدانان و متخصصان رشته های علوم تربیتی را آموزش می دهد.

آندره جیم و کنستانتین نوووسلوف برندگان جایزه نوبل 2010 و بیش از 150 عضو وابسته و دانشگاهی آکادمی علوم روسیه، از جمله فارغ التحصیلان MIPT هستند.

دانشگاه ملی تحقیقات هسته ای MEPhI یکی دیگر از مراکز آموزش عالی در این زمینه است. این دانشگاه دارای افتخاراتی مانند نیکولای باسوف توسعه دهنده لیزر، فضانوردان رکاویشنیکوف و اودایف، و وزیران انرژی هسته ای روسیه، میخایلوف و رومیانتسف است. MEPhI در بین دانشگاه های روسی با فارغ التحصیلان پردرآمد، رتبه دوم را دارد.

MISIS در رده بندی QS BRICS در صدر قرار دارد. شرکای تجاری این شرکت مانند شرکت دولتی Rosatom ،Norilsk Nickel ،Severstal ،METLLOINVEST و سایر شرکت های بزرگ عضو انجمن کارفرمایان هستند. این به فارغ التحصیلان موفق MISiS، کمک می کند تا تجربه خود را پیدا کرده و در حرفه خود شغلی پیدا کنند.

دانشگاه الكترونیكی سنت پترزبورگ، “LETI “، برنده ی جایزه نوبل است، كه در سال 1900 تاسیس شد یکی دیگر از این دانشگاه ها است که دانشجویان بین المللی زیادی را در خود پرورش داده است.

دانشگاه ملی تحقیقات ITMO رهبر آموزش متخصصان IT است و دانشگاه پلی تکنیک پیتر بزرگ (پترزبورگ افسانه ای)، با تعداد دانشجویان بین المللی در رتبه چهارم قرار دارد.

کازان

دانشگاه فدرال کازان (منطقه ولگا) در سال 1804 تأسیس شد. این قدیمی ترین دانشگاه کلاسیک چند پروفایلی است که از آن نیکولای لوباچفسکی و الکساندر باتلرف مدرک خود را گرفته اند. KFU تقریباً چهار دهه قبل آموزش دانشجویان بین المللی را آغاز کرد. از آن زمان هر سال متخصصان برتر فیزیک، زیست پزشکی، شیمی، زمین شناسی و غیره شناخته شده اند.

دانشگاه سامارا با مراکز آموزشی پیشرو مانند دانشگاه پلی تکنیک هاربین چین، دانشگاه های بردلی و پوردو ایالات متحده، دانشکده عالی فرانسه در ساخت و سازهای هوایی ENSICA و موسسات مونیخ و وین روابط مشارکت دارد. این دانشگاه متخصصین را، در علوم پایه مهندسی و فناوری هوافضا آموزش می دهد.

دانشگاه نیژنی نوگورود لوباچفسکی بیش از 26000 دانشجو دارد، از جمله 1000 تبعه خارجی. این دانشگاه به دلیل دانشکده قدرتمند خود مشهور است.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *