دانشگاه ایالتی آلتای روسیه (ASU)
درباره دانشگاه ایالتی آلتای روسیه (ASU) چه می دانید؟!
سپتامبر 14, 2021
دانشگاه ملی پلی تکنیک سنت پترزبورگ
برنامه های دانشگاه پلی تکنیک سنت پترزبورگ (SPbPU) به زبان انگلیسی
سپتامبر 26, 2021

آشنایی با دانشگاه فنی استانبول (ITU)

دانشگاه فنی استانبول (ITU)

دانشگاه فنی استانبول (Istanbul Technical University) که در حال نزدیک شدن به سالگرد 250 سالگی تأسیس خود است، یکی از قدیمی ترین و برجسته ترین دانشگاه های فنی جهان است و با نام “Mühendishane-Bahr-Hümayun” توسط سلطان مصطفی سوم تاسیس شد. دانشگاه فنی استانبول، اولین دانشگاه فنی در ترکیه، دارای آموزش مهندسی و معماری است. با سابقه تاریخی تقریباً 250 ساله، دانشگاه فنی استانبول (ITU) مؤسسه ای است که نقش اصلی را در آموزش علم، فناوری، هنر و ورزش ایفا می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر ادامه مقاله را بخوانید.

درباره دانشگاه فنی استانبول (ITU)

دانشگاه فنی استانبول (ITU)، یکی از قدیمی ترین دانشگاه های فنی جهان، با آموزش مهندسی و معماری است. این دانشگاه با 67 برنامه در 5 پردیس مختلف، 13 دانشکده، 1 هنرستان و تحصیلات تکمیلی در 7 مؤسسه واقع در مرکز استانبول، تحصیلات تکمیلی را ارائه می دهد و به عنوان یک دانشگاه جهانی پیشگام در علم، فناوری و هنر شناخته شده است.

همچنین، این دانشگاه که طراح پیشرفت های بی شمار علمی و تکنولوژیکی است، اولین موفقیت ها را به دست آورده است. از اولین موادری که در ITU تولید، تاسیس و پخش شد. شامل:

 • اولین ماهواره مکعبی
 • اولین مینی بوس برقی
 • اولین قایق مجهز به هیدروژن
 • اولین خودرو بدون سرنشین
 • اولین رایانه داخلی
 • علاوه بر این، اولین پخش تلویزیونی ترکیه از ITU پخش شد.
 • همچنین، اولین رادیوی دانشگاه توسط ITU تأسیس شد.

همچنین، در این دانشگاه بیش از 400 آزمایشگاه و 17 مرکز تحقیقاتی وجود دارد. ITU با 25 برنامه مهندسی معتبر دارای بیشترین اعتبار ABET در جهان است. دانشجویانی که در برنامه های درجه بین المللی مشترک شرکت می کنند، واجد شرایط گذراندن نیمی از تحصیلات خود در دانشگاه های شریک ایالات متحده (USA)، و دارای مدرک دوگانه هستند. ITU مرکز بیش از 2500 پروژه تحقیق و توسعه است که در ARI Teknokent انجام شده است. علاوه بر این، دانشجویان کارآفرین توسط ITU Seed که به عنوان “اکوسیستم کارآفرینی” نیز شناخته می شود، پشتیبانی می شوند.

دانشگاه فنی استانبول (ITU)

مزایای تحصیل در دانشگاه فنی استانبول

دانشگاه فنی استانبول (ITU)، دانشگاه دیروز، امروز و فردا است. توسعه ساختار آن (دیدگاه نوآورانه) مطابق با مقتضیات عصر است و این دیدگاه را نشان می دهد که به برقراری ارتباط با جهان اهمیت می دهد.

دانشگاه فنی استانبول بخشی از 450 کنوانسیون و شبکه بین المللی (مانند: Erasmus ، IAESTE ، ATHENS ،TIME و EELISA) است. بنابراین، تحصیل در دانشگاه ITU ترکیه فرصت های آموزشی و کارآموزی متعددی را در سراسر جهان به شما ارائه می دهد. علاوه بر این با برنامه های دو مدرک، این امکان را دارید که نیمی از برنامه کارشناسی خود را در کشور هایی مانند: ایالات متحده، انگلستان، بوسنی و هرزگوین و آذربایجان دنبال کنید.

دانشگاه فنی استانبول (ITU) برنامه های خود را به زبان انگلیسی (آموزشی در سطح جهانی) ارائه می دهد. ITU همچنین در رقابت جهانی دانشگاهی از جایگاه ویژه ای برخوردار است. هر ساله در رتبه بندی دانشگاه های برتر جهان مانند: QS، و ARWU نتایج موفقی دارد. مدارک ارائه شده توسط ITU توسط موسسات معتبر بین المللی مانند: ABET ، NCEES ،IMO/EMSA ،NAAB ،CEA ،IFLA تایید شده است.

این دانشگاه ضمن حفظ آموزش و یادگیری مدرن، از ساختار سنتی محافظت می کند. دانش آموزان و دانشجویان خود را به گونه ای آموزش می دهد که نه تنها در مرزهای کشور، بلکه فراتر از مرز ها با روابط بین المللی به شیوه ای قوی رقابت کنند.

تحصیل در مقطع کارشناسی در İTÜ در13 دانشکده و 1 هنرستان، 37 دپارتمان و 5 پردیس مختلف انجام می شود و با 99 برنامه کارشناسی که 13 مورد از آن ها برنامه های دو مدرکی (DDP) است، به آموزش عالی کمک می کند.

تحصیل در دانشگاه فنی ترکیه

مقاطع تحصیلی در ترکیه

تحصیلات عالی در ترکیه شامل گرفتن کارشناسی (لیسانس)، کارشناسی ارشد و دکتری می باشد.

تحصیل در مقطع کارشناسی

 • مدرسه زبان های خارجی: 8 زبان مختلف را در 4 برنامه مختلف ارائه می دهد.
 • هنرستان دولتی موسیقی ترکی: هنرستان موسیقی ترکیه با 8 بخش مختلف آموزش موسیقی را ارائه می دهد.

تحصیلات تکمیلی

 • مدرک کارشناسی ارشد: دانشگاه فنی استانبول دارای 117 برنامه کارشناسی ارشد در 7 موسسه است.
 • دکتری: دانشگاه فنی استانبول دارای 67 برنامه دکترا در 7 موسسه است.

منبع:

www.itu.edu.tr
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *