دانشگاه علوم پزشکی و فنی مهندسی
دانشگاه علوم پزشکی و فنی مهندسی نووسیبیرسک (Novosibirsk University)
آوریل 3, 2018

دانشگاه علوم پزشکی کازان (kazan federal university)

دانشگاه علوم پزشکی کازان

دانشگاه علوم پزشکی کازان

دانشگاه علوم پزشکی کازان در حدود دوقرن پیش (۱۸۰۴میلادی) توسط امپراطور الکساندر اول در مرکز شهر بسیار زیبای کازان تاسیس گردید. این دانشگاه با بیش از دوقرن کار علمی در رشته های علوم پزشکی واهدا نمودن پزشکان بسیار به جامعه پزشکی، از بزرگترین و معتبر ترین دانشگاه های پزشکی روسیه و جهان می باشد.

تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی کازان آرزوی هر کسی است. این دانشگاه دارای بالاترین استاندارد های آموزشی روز دنیا می باشد. امروز می بینیم که آرزو های آینده نگرانه تزار الکساندر اول تبدیل به واقعیت شده است. دانشگاهی که یکی از سازندگان علم پزشکی در جهان می باشد و دارای بالاترین سطح آموزش عالی می باشد.

دانشگاه علوم پزشکی کازان

نمایی زیبا از دانشگاه علوم پزشکی کازان

سیستم آموزشی در این دانشگاه دانشجو محور است و دانشجویان به صورت روزانه وظیفه دارند که کارهای خاصی را به انجام برسانند. لازم به ذکر است که رنکینگ جهانی دانشگاه زیر ۴۰۰ دانشگاه برتر جهان می باشد.

دانشجویان در دانشگاه فدرال کازان دائما تحت ارزیابی علمی می باشند به همین دلیل به شما می گوییم که برای این که بتوانید یک پزشک خوب و متبحر در سطح جهانی شوید، دانشگاه پزشکی کازان مناسبات بسیار خوبی را برای شما فراهم می کند اما بدانید که ورود و تحصیل در این دانشگاه آسان نخواهد بود.

دانشگاه علوم پزشکی کازان

فارغ التحصیلان دانشگاه کازان

دوستان عزیز، ایالت کازان روسیه (kpfu) که ایرانی ها به غلط به آن قازان (روس ها حرف ق ندارند) می گویند. بسیار زیبا و یکی از ایالت هایی می باشد که هزینه های زندگی در آن بسیار پایین می باشد و مکان مناسبی برای تحصیل و زندگی دانشجویی برای شما می باشد. شهری تاریخی و بسیار زیبا، به شما قول می دهیم که از زندگی در آن خسته نشوید.

جالب است بدانید که این شهر، یک شهر چند ملیتی و چند فرهنگی می باشد و دارای جمعیت قابل توجه مسلمان نیز می باشد. به طور کلی در کنار صد ها مزیتی که تحصیل در روسیه برای شما فراهم می آورد، یک مزیت دیگر این است که در تمامی شهر های روسیه، مسلمانان هم زندگی می کنند.

به دوستانی که از بابت غذای حلال مشکل دارند باید بگوییم که مواد غذایی حلال در سر تا سر کشور پهناور روسیه به فروش می رسد و هم چنین رستوران های غذای حلال بسیاری در این کشور مشغول به فعالیت می باشند. برای مثال حتی در شهر هایی مانند آستاراخان یا کازان تعداد رستوران ها و مراکز اغذیه فروشی حلال بیشتر از غیر حلال می باشند.

تنها در این شهر است که شما می توانید هم زیستی مسالمت آمیز دو فرهنگ شرقی و غربی را با چشمان خود ببینید و لمس کنید. بیش از هزار مرکز درمانی و آموزشی به صورت مستقیم و غیر مستقیم زیر نظر این دانشگاه می باشد و در حال حاضر بیش از ۱۴۰۰ نفر از بهترین اساتید و پزشکان کشور روسیه مشغول تدریس در این دانشگاه می باشند.

دانشگاه علوم پزشکی کازان دارای کتابخانه های بزرگ و متعدد جهت بهره مندی دانشجویان خود می باشد. دانشگاه علوم پزشکی کازان مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشد.

دانشگاه علوم پزشکی کازان

تحصیل در این دانشگاه باعث موفقیت روز افزون شما می شود.

همکاری های بین المللی دانشگاه علوم پزشکی کازان:

دانشگاه علوم پزشکی کازان دارای سند همکاری با بسیاری از معتبر ترین دانشگاه های اروپا و آمریکا در زمینه های انتقال دانشجو و طرح های آموزشی می باشد. دانشگاه علوم پزشکی کازان سومین دانشگاه بزرگ و معتبر پزشکی روسیه می باشد. برنامه انتقال دانشجو، به شدت از طرف دانشگاه و دولت فدرال کازان دنبال می شود.

دانشگاه علوم پزشکی کازان

این دانشگاه دارای روابط بین المللی گسترده ای می باشد.

جدیدا دانشگاه برنامه ای را به اجرا در آورده است که طبق آن از بسیاری از کشور های اروپایی پزشکانی جهت دوره های جراحی به این دانشگاه انتقال می یابند و بلعکس. جالب است بدانید که در حوزه جراحی های نوین و استفاده از جراحی به خصوص جراحی میکروسکوپی و لیزری یکی از دانشگاه های پیشرو می باشد.

دانشگاه علوم پزشکی کازان

این دانشگاه در حوزه جراحی های نوین و استفاده از جراحی به خصوص جراحی میکروسکوپی و لیزری یکی از دانشگاه های پیشرو می باشد.

دانشگاه علوم پزشکی کازان

دانشگاه علوم پزشکی کازان

دانشگاه علوم پزشکی کازان علاوه بر همکاری های بین المللی بسیار با کشور های مختلف، برنامه های انتقال دانشجو ویژه ای با دانشگاه های علوم پزشکی آلمان، اسپانیا، مکزیک، برزیل، بریتانیا، آمریکا، سوئد، فرانسه، ایتالیا، ژاپن، کره جنوبی، آفریقای جنوبی و نروژ را دارد و اگر شما شرایط و امتیازات لازم را داشته باشید، وکلای الیت می توانند برای شما تشکیل پرونده داده و شرایط انتقال شما را به این کشورها فراهم کنند.

دانشگاه علوم پزشکی کازان

دانشجویان رشته پزشکی

جالب است بدانید که به تازگی سه دانشگاه پزشکی کازان، دانشگاه علوم پزشکی پاولوف سنت پترزبورگ و دانشگاه علوم پزشکی سچنوا شرایط انتقال آسان را برای دانشجویان کشور های مشترک المنافع مانند ارمنستان، آذربایجان، تاجیکستان، بلاروس، ازبکستان و اکراین فراهم کرده اند. مسلما این یک خبر خوب برای دانشجویانی می باشد که در این کشور ها در حال تحصیل می باشند و قصد دارند که برای انتقالی به یک دانشگاه معتبر جهانی اقدام کنند.

دانشگاه علوم پزشکی کازان

با تحصیل در این دانشگاه آینده ای روشن داشته باشید.

شهرک دانشگاهی کازان

خوابگاه های دانشگاه علوم پزشکی کازان نوساز می باشد، حقیقت امر این است که در سال ۲۰۱۳ دولت روسیه یک شهرک مدرن با تمامی امکانات را برای بازی های المپیک زمستانی روسی بنا نهاد و با پایان یافتن این دوره از مسابقات، این شهرک مدرن در اختیار دانشگاه فدرال کازان قرار گرفت.

دانشگاه علوم پزشکی کازان دانشگاه علوم پزشکی کازان
دانشگاه علوم پزشکی کازان دانشگاه علوم پزشکی کازان

خوابگاه های این دانشگاه همگی نوساز و مدرن می باشند با زندگی در این خوابگاه می توانید با خیالی اسوده به تحصیل خود ادامه دهید.

دانشگاه علوم پزشکی کازان

خوابگاه دانشگاه علوم پزشکی کازان

این شهرک دارای مراکز خرید، رستوران ها و سالن های ورزشی متعدد می باشد.

دانشگاه علوم پزشکی کازان

امکانات تفریحات آبی

 • شهر دانشگاهی کازان امکانات رفاهی و آموزشی مدرن و زیبایی را برای دانشجویان بین اللملی خود تدارک دیده است.
 • شما درخوابگاه های این دانشگاه محیطی بسیار آرام، زیبا و دلنشین را تجربه می کنید.
 • خوابگاه های این دانشگاه دارای اتاق های دو و سه نفره می باشد.
 • شما سالیانه در قبال همه این امکانات، فقط مبلغ باورنکردنی ۱۱۰۰۰ روبل یا به عبارتی ۶۶۰ هزار تومان را پرداخت خواهید کرد.
دانشگاه علوم پزشکی کازان

رستوران هایی زیبا و مجلل

خوابگاه ها دارای اتاق های:

 • تکنفره :۱۵۰۰ اتاق
 • دو نفره :۷۲۰ اتاق
 • سه نفره :۱۵۲۰ اتاق

می باشند.

دانشگاه علوم پزشکی کازان

دانشگاه علوم پزشکی کازان

هزینه های تحصیل در دانشگاه فدرال پزشکی کازان:

تمام هزینه های تحصیل در دانشگاه فدارال پزشکی کازان، تمام و کمال بعد از پر کردن فرم مشاوره به اطلاع شما می رسد. برای این که دقیق تر هزینه ها را به اطلاع شما برسانیم، ابتدا باید از علاقمندی ها و رشته انتخابی شما آگاه شویم. رسالت گروه بین المللی الیت قرار دادن اطلاعات دقیق و درست در دسترس شما عزیزان است.

اطلاعات بیشتر در مورد دانشگاه علوم پزشکی کازان

دانشگاه علوم پزشکی کازان دارای مراکز درمانی بسیار می باشد که شما در صورت تمایل می توانید به کار پاره وقت یا تحقیقات علمی در آنها بپردازید. پیشنهاد ما به شما این است که برای بهتر کردن مهارت و هم چنین رزومه علمی خود، حتما به مراکز تحقیقاتی زیر نظر دانشگاه مراجعه کرده و در کارهای علمی بین المللی دانشگاه شرکت کنید.

دانشگاه علوم پزشکی کازان

دانشجویان در حال کسب تجربه

سالانه سمینار های علمی در حوزه علوم پزشکی در دانشگاه برگزار می شود و اساتید بزرگ در حوزه علوم پزشکی و دندان پزشکی از سر تا سر جهان به آنجا می آیند. این فرصتی است مناسب که با این اساتید و پزشکان بزرگ آشنا شوید و از تجربیات آنان استفاده کنید. بسیار اتفاق افتاده است که این اساتید بین المللی خود شخصا زمینه انتقال دانشجویان نخبه را فراهم آورده اند.

از امتیازات ویژه این دانشگاه این است که حتی اگر شما در سال اول پزشکی مشغول تحصیل باشید، می توانید در صورت تمایل به بیمارستان رفته و در اتاق های جراحی به پزشکان به عنوان دستیار کمک کنید و از تجربیات آنان و اتفاقاتی که در اتاق عمل می افتد درس بگیرید و تجربه های گران بهایی کسب کنید. معمولا بسیاری از دانشجویان از روی تنبلی این کار را نمی کنند اما باید بدانید این فرصتی است که این دانشگاه بزرگ برای شما فراهم نموده است و شما باید از این فرصت طلایی استفاده کنید.

دانشگاه علوم پزشکی کازان

دانشجویانی از ۸۰ کشور جهان مشغول تحصیل در دانشگاه فدرال کازان می باشند.

دانشجویان بین المللی

دانشجویانی از ۸۰ کشور جهان مشغول تحصیل در دانشگاه فدرال کازان می باشند. این تنها به دلیل اعتبار بالا و هزینه های ارزان دانشگاه می باشد.

دانشگاه علوم پزشکی کازان

دانشجویانی از ۸۰ کشور جهان مشغول تحصیل در دانشگاه فدرال کازان می باشند.

می دانید یکی از مزایای تحصیل در کنار این دانشجویان چه می باشد؟ شما می توانید با فرهنگ ها و سیستم های آموزشی مختلف آشنا شوید. و بسیار اتفاق افتاده است که خود همین دانشجویان بین المللی شرایط اقامت، کار و ادامه تحصیل دوستان خود را در کشورشان فراهم کرده اند.

شما با تحصیل در دانشگاه فدرال کازان، خواه، ناخواه به فردی با تجربیات گران بها با دوستان بین المللی از بسیاری از کشورهای جهان تبدیل می شوید و این خیلی با ارزش است. تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی کازان، جهان بینی شما را قطعا تغییر خواهد داد و شما را به فردی با فکر باز و صاحب نظر در بسیاری از رشته ها تبدیل خواهد کرد.

دانشگاه علوم پزشکی کازان

از تحصیل در این دانشکده لذت ببرید.

دانشگاه علوم پزشکی کازان بخشی از دانشگاه اصلی فدرال کازان می باشد، به همین طریق این امکان برای شما فراهم می آید که در دوره های رشته های دیگر هم به صورت رایگان حضور یابید مثلا اگر علاقه مند به موسیقی، فیلم و سینما و تئاتر، یا ادبیات و فلسفه هستید، می توانید در مستر کلاس ها و فستیوال های آنان شرکت کنید و علوم بسیاری را علاوه بر علوم پزشکی فرا گیرید.

ما معتقدیم که یک پزشک خوب می تواند یک هنرمند، یک فیلسوف، شاعر و سینما دان خوب هم به شود. خب چه چیزی بهتر از تحصیل در این دانشگاه که همه این امکانات را برای شما فراهم خواهد کرد؟

دانشگاه علوم پزشکی کازان

دانشگاه علوم پزشکی کازان بخشی از دانشگاه اصلی فدرال کازان می باشد.

بورسیه تحصیلی

دانشگاه کازان دارای بورسیه تحصیلی ویژه می باشد و در این زمینه از لحاظ تعداد سهمیه کمک هزینه تحصیلی، جز دانشگاه های پیشرو می باشد. مشاوران گروه بین المللی الیت قطعا شما را در این راه یاری خواهند کرد.

هر ساله دانشجویان خارجی فرصت این را دارند که برای بورسیه دولتی روسیه اقدام کنند. دولت روسیه پرداخت هزینه کل دوران تحصیل به علاوه مقدار مقرری ماهیانه را بر عهده خواهد گرفت.

 • هزینه های مسافرت، هزینه های زندگی و بیمه شامل این خدمات نمی شود.
 • توجه داشته باشید که معیار و تعداد بورس تحصیلی بستگی به کشور متقاضی می باشد.
 • شما برای دریافت بورس تحصیلی باید امتحان دهید و با دیگر دانشجویان متقاضی رقابت کنید.
 • این امتحان سالی یک بار در ماه ژانویه برگزار خواهد شد.
 • توجه داشته باشید مهلت ثبت نام برای متقاضیان از ماه مارس تا ژوئن می باشد.
 • در این باره حتما با گروه مشاوران و وکلای الیت تماس بگیرید.

اقدامات و مدارک مورد نیاز برای شرکت در رقابت های بورسیه تحصیلی:

 1. تشکیل پرونده ثبت نام و ارسال فرم مشخصات عمومی و تخصصی به دانشگاه.
 2. کپی صفحه اول پاسپورت
 3. ارسال مدارک تحصیلی
 4. ارسال گواهی سلامت (مدت اعتبار حد اکثر ۳ ماه)
 5. هر مدرکی که رزومه محسوب شود. مانند توصیه نامه ها، مقالات علمی معتبر، قهرمانی مسابقات بین المللی، مدارک زبان یا هر نوع مهارتی و… .
 6. رای زنی گروه مشاوران الیت برای پیگیری روند ثبت نام.
 • توجه داشته باشید که تمام مدارک باید ترجمه شده و به تایید رسیده باشد.
 • گروه بین المللی الیت در قبال انجام این کار از شما هیچ گونه هزینه ای دریافت نخواهد کرد.
 • خبر خوب دیگر این که دانشگاه های روسیه علاوه بر این دانشجویان خود را در دانشگاه های خارجی در دیگر کشور ها نیز بورسیه خواهند کرد.

نکات قابل توجه 

توجه داشته باشید که شما به صورت مستقیم خودتان شخصا با همراهی وهمیاری لیدر گروه بین المللی الیت، تمام هزینه های مربوط به دانشگاه را در بانک به حساب مستقیم دانشگاه پرداخت می نمایید و گروه متخصصان الیت هیچ گونه نفعی از هزینه های پرداختی نمی برد. (برخی از موسسان سودجو با دستکاری در قیمت های دانشگاه با استفاده از عدم آگاهی دانشجو اقدام به سودجویی می کنند).

پادفک مخفف کلمه подготовительный факультет یا Preparatory faculty می باشد. شما در دوره پادفک زبان روسی و دروس تخصصی فیزیک، زیست، شیمی و ریاضی را به زبان روسی فرا می گیرید. شما در این مدت آمادگی لازم در رشته پزشکی را کسب می کنید و با محیط آشنا می شوید.

در بسیاری از دانشگاه های پزشکی جهت تحصیل به زبان انگلیسی در صورت دارا بودن پادفک دیگر نیاز به انجام امتحان نیست و فقط از شما یک تست ساده زبان می گیرند. توجه داشته باشید که جهت تحصیل در رشته پزشکی به زبان روسی، شما باید در پادفک پزشکی تحصیل کنید و برای تحصیل در رشته مهندسی یا علوم انسانی باید در پادفک های مربوطه تحصیل کنید.

توجه داشته باشید که برای تحصیل به زبان انگلیسی نیاز به پادفک ندارید.

دانشگاه علوم پزشکی کازان

سمینار های علمی زیادی در حوزه علوم پزشکی در دانشگاه برگزار می شود.

نکاتی در مورد بیمه پزشکی

بیمه پزشکی فقط و فقط ۹۰ تا ۱۰۰ دلار می باشد. این نوع بیمه در موارد بیماری های معمولی به کار نمی رود و تنها در اتفاقات بحرانی استفاده می شود. توجه داشته باشید که شما به محض ورود به کشور روسیه، از ۳ تا ۶ روز مهلت دارید که خودتان را بیمه کنید این کار در دفتر دانشگاه انجام می شود.

گروه بین المللی الیت به شما توصیه می کند که با فکری باز و آرام و بدور از استرس در جهت تحقق آرزو های خود گام بردارید ما این جا هستیم تا شما را در این راه یاری نماییم. لیدر های گروه بین المللی الیت شما را در تمام مراحل تا آخر مدت تحصیل همراهی خواهند کرد.

5/5 - (2 امتیاز)

13 Comments

 1. حمید رضا گفت:

  سلام.من دانشجو کورس یک پزشکی کازان روسیه هستم.برای اخذ بورسیه تحصیلی دانشگاه راهنمایی لازم دارم.دارای سابقه و مهارت دندانپزشکی و دندانسازی لابراتواری هم دارم

 2. محمد گفت:

  یاد گرفتن زبان روسی جند مدت زمان میبرد

 3. محمد گفت:

  عالی میشه راهنمایی بیشتری کنید

 4. سحر گفت:

  سلام دانشجویان ایرانی به زبان روسی تحصیل کنند بهتر است یا انگلیسی
  یعنی در کدوم مورد موفقتر هستند
  ما شنیدیم به زبان انگلیسی را سریع اخراج میکنند

  • Melika Asgharzadeh گفت:

   سلام. دوست عزیز، تفاوت چندانی نداره که پروگرم انگلیسی رو انتخاب کنید یا روسی. فقط توصیه می کنم توجه کنید که کدوم یکی با شرایط شما سازگاری بیشتری داره. این می تونه به رشته، بودجه و موارد دیگه هم بستگی داشته باشه. علاوه بر اون اگر علاقه دارید با زبان روسی شروع به تحصیل کنید، باید طولانی تر بودن مدت زمان تحصیل، نسبت به برنامه های انگلیسی زبان رو هم در نظر بگیرید. و توجه داشته باشید که موفقیت شما به تلاشتون بستگی داره پس بهتره برنامه ای رو انتخاب کنید که براتون آسون تر باشه.
   توصیه می کنم برای این که شرایطتون رو بهتر با انتخابتون تطبیق بدید، از مشاوره تحصیلی رایگان الیت کمک بگیرید.

 5. زهرا گفت:

  سلام دوست عزیز اگر مدرک زبان انگلیسی a2 داشته باشیم نیاز به گذروندن دوره پادفکت هست یا ن؟

  • M Admin گفت:

   با سلام. داشتن مدرک زبان انگلیسی تفاوتی ایجاد نمی کنه و بهتره دوره پادفک گذرونده بشه دوست عزیز.

 6. طاهره گفت:

  با درود .من متولد ۱۳۶۰ و کارشناسی ارشد مدیریت ورزشی دارم اما به پزشکی و دندانپزشکی علاقه مند هستم برای تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه کازان چه شرایطی لازم است هزینها و مدرک زبان روسی لازم است .

  • M Admin گفت:

   با سلام. لطفا فرم تماس ما رو پر کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و سوالاتتون رو پاسخ بدند دوست عزیز.

 7. saniya گفت:

  سلام
  برای اینکه به زبان انگلیسی در دانشگاه کازان تحصیل کنم که مورد تایید ایران باشه نیازی به یادگیری زبان روسی و گذروندن دوره پادفک نیست؟

  • M Admin گفت:

   با سلام. نیازی به گذروندن دوره پادفک نیست اما باید مدرک زبان A2 رو حداقل داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *