دانشگاه علوم پزشکی کازان
دانشگاه علوم پزشکی کازان (kazan federal university)
آوریل 3, 2018
دانشگاه علوم پزشکی سچنوا
دانشگاه علوم پزشکی سچنوا (Moscow I.M.Sechenova Medical Institute)
آوریل 4, 2018

دانشگاه علوم پزشکی و فنی مهندسی نووسیبیرسک (Novosibirsk University)

دانشگاه علوم پزشکی و فنی مهندسی

دانشگاه علوم پزشکی و فنی مهندسی

رشته های دانشگاه دانشگاه علوم پزشکی و فنی مهندسی دولتی نووسیبیرسک (NSU):

 • پزشکی
 • دندان پزشکی
 • حقوق
 • هنر و سینما
 • روزنامه نگاری
 • مهندسی عمران
 • نقشه کشی
 • کشاورزی
 • اقتصاد
 • و… .

دانشگاه علوم پزشکی و فنی مهندسی نووسیبیرسک NSU بر پهنه ساحل زیبای اقیانوس شمالی در شهر بسیار زیبا، بکر و توریستی نووسیبیرسک واقع شده است و یکی از بزرگترین و معروف ترین دانشگاه های روسیه به خصوص در رشته های پزشکی و مهندسی می باشد.

دانشگاهی جوان با اهداف و پروژه های بزرگ و نوین، دانشگاه NSU در سال ۱۹۵۹ جهت به دست گرفتن رهبری علمی روسیه مرکزی تاسیس شد. این دانشگاه یکی از دانشگاه های پیشرو در علوم پزشکی می باشد و سالانه دانشجویان بسیاری از سر تا سر جهان برای تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی، مهندسی، حقوق ومنابع طبیعی و معادن به این دانشگاه می آیند.

رشته های پزشکی، دندانپزشکی و دارو سازی در این دانشگاه در سطح بسیار بالا و مطابق با استاندارد های روز دنیا ارائه می گردد. در واقع این دانشگاه در بسیاری از رشته ها در جایگاه سه دانشگاه برتر کشور روسیه قرار دارد و به عبارتی تحقیقات علمی و تولید علم در این کشور را رهبری می کند.

دانشگاه علوم پزشکی و فنی مهندسی

تدریس توسط اساتید با تجربه

باید بدانید که دانشگاه NSU در مرکز صنعتی و پزشکی روسیه واقع شده است نقش به سزایی در رشد و پیشرفت علوم پزشکی و مهندسی در سطح جهان ایفا می کند. برای این که بزرگی و عظمت دانشگاه نووسیبرسک را بهتر تجسم کنید، باید بگوییم که بیش از ۷۲۰۰ تن از نخبگان علمی از کشور ها مختلف در این دانشگاه مشغول کار، تحقیق و تحصیل می باشند. بله، می توان گفت دانشگاهی به وسعت یک شهر است.

اما هدف از تاسیس این دانشگاه چه بود؟ در واقع دانشگاه NSU جهت گرد آوری علوم و نخبگان علمی جهان از سر تا سر کشور های پیشرفته و صاحب تولید علم تاسیس گردید و از همان آغاز موفق شد دستاورد های ارزشمندی را جهت رشد و پیشرفت علوم پزشکی و دارو سازی، علوم طبیعی و مهندسی کسب کند.

دانشگاه علوم پزشکی و فنی مهندسی

تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی

در یک کلام می شود گفت گنجینه ای ارزشمند و فرصتی بزرگ برای شما دوستداران علم و دانش فراهم است تا در این دانشگاه تحصیل کنید و تجربیات ارزش مندی کسب کنید. گروه وکلا و مشاوران الیت در تمام مراحل تحصیل شما را یاری خواهند کرد.

دانشگاه علوم پزشکی و فنی مهندسی

تحصیل در محیطی آرام و امن

انستیتو ها و دانشکده های دانشگاه علوم پزشکی و فنی مهندسی نووسیبیریسک

دانشگاه NSU در طی این سالیان در منطقه روسیه مرکزی ده ها انستیتو و مراکز تحقیقاتی را برای تولید علم و دانش تاسیس و گسترش داده است. اما در این جا فقط به ذکر دانشکده های تخصصی دانشگاه NSU نووسیبیرسک بسنده می کینم و فقط نام برخی از دانشکده های پرطرفدار متقاضیان تحصیل در دانشگاه NSU را آورده ایم.

زبان تحصیلی: روسی و انگلیسی

انستیتو علوم پزشکی و روانشناسی Institute of Medicine and Psychology
انستیتوی دانشکده حقوق و فلسفه Institute of Department of Law and Philosophy
دانشکده مکانیک و ریاضی Department of Mechanics and Mathematics
دانشکده علوم انسانی Humanities Institute
دانشکده تکنولوژی و اطلاعات Department of Information Technologies
دانشکده اقتصاد Department of Economics
دانشکده ژئوفیزیک و زمین شناسی Department of Geology and Geophysics
دانشکده علوم طبیعی Department of Natural Sciences
دانشکده فیزیک Department of Physics

رنکینگ و همکاری های بین المللی دانشگاه NSU نووسیبیرسک:

جای بسی امید است وجود چنین مراکز علمی بزرگی که هدف را نه بر کسب در آمد مالی بلکه پیشرفت جایگاه علم و تربیت نخبگان علمی برای آیندگان قرار داده است. دانشگاهی هر چند جوان اما تکیه زده بر غول های علمی و تکنولوژی روز دنیا.

دانشگاه علوم پزشکی و فنی مهندسی

کسب تجربه دانشجویان دانشگاه NSU

دانشگاه NSU با بسیاری از مراکز تحقیقاتی شرکت ها و مراکز درمانی و دانشگاه های بزرگ روز دنیا داری همکاری های دوجانبه علمی و تحقیقاتی و هم چنین تبادل دانشجو می باشد. دانشگاه NSU برنامه تبادل دانشجو را با کشور های آلمان، ژاپن، ایتالیا، فرانسه، کره جنوبی، اتریش و آمریکا به صورت فعال اجرا می کند.

شما می توانید برای همیشه یا برای یک دوره محدود و فقط برای ارتقا رزومه خود هرکدام از این کشورها را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کنید. شما می توانید با هزینه ای بسیار پایین در یکی از بزرگترین و پیشرفته ترین مراکز علمی روز دنیا تحصیل و کار کنید. خب مسلم است که تحصیل در دانشگاه NSU طیف گسترده ای از امتیازات شغلی و تحصیلی را برای شما به ارمغان می آورد. برای آگاهی بیشتر از مکانیزم ها و نحوه اقدام به تحصیل در روسیه و دانشگاه دولتی نووسیبیرسک با گروه مشاوران الیت تماس بگیرید.

دانشگاه علوم پزشکی و فنی مهندسی

امکاناتی کاملا به روز و پیشرفته

اما وقتی صحبت از رتبه های علمی و رنک های بین المللی می شود، دقیقا منظور ما چیست؟

 • آمار زیر بر اساس رنکینگ ها ی جهانی QS و Top World Universities می باشد:
 • رتبه ۲۰ در اروپا و اروپای مرکزی از سال ۲۰۱۸ میلادی.
 • جزء ۵۰ دانشگاه برتر جهان در رشته فیزیک و ستاره شناسی در سال ۲۰۱۷ میلادی.
 • دارای رنکینگ ۵۲ جهان از لحاظ تعداد دانشجویان و کارکنان.
 • کسب رتبه کلی ۲۵۰ دانشگاه برتر جهان از سال ۲۰۱۸ میلادی.
 • رتبه اول تحقیقات علمی در کشور روسیه از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ میلادی.
 • رتبه ۴۰۱ تا ۵۰۰ دانشگاه های جهان در آموزش عالی پزشکی از سال ۲۰۱۴ میلادی.
 • تاپ ۵۰۰ دانشگاه های جهان در سال ۲۰۱۷ میلادی.
 • رتبه ۱۰۷ جهان در علوم طبیعی.
 • رتبه ۱۵۰ جهان در علوم باستان شناسی، مهندسی شیمی و ریاضیات.
 • جز ۱۵۰ دانشگاه برتر جهان در رشته های زبان های مدرن،‌ فلسفه، علوم کامپیوتر، اطلاعات سیستم، علوم بیولوژی و شیمی.
 • جز ۵۱ تا ۱۰۰ دانشگاه برتر قرن.
 • هم چنین دانشگاه NSU، از دانشگاه های برتر در پروژه ۵-۱۰۰ (پروژه ۵-۱۰۰ طرحیست برای ارتقا جایگاه دانشگاه های آموزش عالی روسیه به ۵ دانشگاه برتر از بین صد دانشگاه برتر جهان) .

چرا گروه بین المللی الیت تحصیل در دانشگاه NSU را به شما توصیه می کند؟

اعتبار بالای مدرک تحصیلی

مسلما هرکدام از ما خواستار تحصیل در دانشگاهی هستیم با مدرکی تحصیلی که بتواند آینده کاری و تحصیلی ما را تضمین نماید. مدارک تحصیلی دانشگاه NSU به خصوص در رشته های پزشکی و مهندسی از سطح بالایی در کشور روسیه و جهان برخوردار است.

همان طور که ذکر شد، دانشگاه NSU دارای روابط و همکاری های بین المللی با بسیاری از دانشگاه ها و کمپانی های معتبر دنیا می باشد. در نتیجه تحصیل در دانشگاهی با این استاندارد های جهانی قطعا مطلوب شما و مورد تایید ما نیز می باشد.

دانشگاه علوم پزشکی و فنی مهندسی

دانشگاه علوم پزشکی و فنی مهندسی

تحصیل در دانشگاه NSU این امکان را به شما میدهد که علم را به صورت واقعی احساس کنید:

شاید بار ها برای شما و اطرافیان شما اتفاق افتاده باشد که در رشته علمی فعالیت کنید اما در درون خود به معلومات خود ایمان نداشته باشید و رتبه علمی خود را احساس نکنید. اما در دانشگاه دولتی نووسیبیرسک شرایط به شکل دیگری است. شما در محیط صد در صد علمی قرار خواهید گرفت و در پروژه های علمی نقش موثری خواهید داشت، در واقع جزئی از جامعه علمی این مرکز بزرگ علمی می شوید. شاید برای شما جالب باشد که بدانید، شهر آکادمیک نووسیبیرسک بزرگترین مرکز علمی و تحقیقاتی روسیه و جهان محسوب می شود و تعداد قابل توجهی از آکادمیک های بزرگ روسیه از این دانشگاه می باشند.

دانشگاه علوم پزشکی و فنی مهندسی

جمعی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی و فنی مهندسی

زندگی شما در ازدحام و ترافیک شلوغ شهری هدر نمی رود!

شهر زیبای نووسیبیرسک یک شهر دانشجویی و علمی است که دارای میحطی آرام و دلنشین می باشد. در واقع ترکیبی زیبا و اعجاب انگیز از هم زیستی انسان و طبیعت را شما در این شهر مشاهده خواهید کرد. پس اگر دوستدار تحصیل و زندگی آرام و بدور از استرس شهر های شلوغ می باشید، نووسیبیرسک همه آن چیزی است که شما نیاز دارید.

دانشگاه علوم پزشکی و فنی مهندسی

دانشگاه علوم پزشکی و فنی مهندسی

جزء دانشگاه های برتر جهان از لحاظ رنکینگ علمی و زندگی دانشجویی

به اندازه کافی در مورد جایگاه عالی و اعتبار دانشگاه NSU در نزد مجامع علمی جهان سخن گفته شد اما نکته مهم دیگر کیفیت زندگی دانشجویی در این شهر،‌ دانشگاه می باشد. از لحاظ کیفیت زندگی دانشجویی، این دانشگاه جزء ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان می باشد.

دانشگاه علوم پزشکی و فنی مهندسی

از لحاظ کیفیت زندگی دانشجویی، این دانشگاه جزء ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان می باشد.

کیفیت زندگی دانشجویی چگونه تعریف می شود؟

به هر حال شما قرار است برای تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی و فنی مهندسی، بخشی از عمرتان را در این شهر بگذرانید، برای این مهم دانشگاه دولتی نووسیبیرسک تمام امکانات یک زندگی آرام و بدون دغدغه و سر شار از شادابی و فعالیت های سالم را برای شما در این شهر زیبا فراهم آورده است.

خوابگاه ها

دانشگاه دارای خوابگاه های متعدد می باشد. در این خوابگاه ها تمام امکانات لازم برای یک زندگی دانشجویی آرام و دلنشین فراهم است. خوابگاه دارای کتابخانه، سالن انتظار و تلویزیون و اتاق های یک نفره و دو نفره می باشد.

دانشگاه علوم پزشکی و فنی مهندسی

دانشگاه علوم پزشکی و فنی مهندسی

دانشگاه دارای خوابگاه های متعدد می باشد. در اطراف خوابگاه رستوران ها، مغازه های متعددی وجود دارد که شما را از طی مسافت های طولانی بی نیاز می کند.

دانشگاه علوم پزشکی و فنی مهندسی
دانشگاه علوم پزشکی و فنی مهندسی

مجوموعه های ورزشی

استخر (سونا و جکوزی)، ورزش های زمستانی، سالن های رقص و ایروبیک، ورزش های رزمی، سالن کشتی، جودو، فوتبال و فوتسال، والیبال و بسکتبال، زمین های تنیس و بدمینتون. لازم به ذکر هست که هر ساله در مسابقات بین ایالتی، کشوری و جهانی تیم های دانشگاه علوم پزشکی و فنی مهندسی حضور فعالی دارند.

دانشگاه علوم پزشکی و فنی مهندسی

امکانات آبی دانشگاه

دانشگاه علوم پزشکی و فنی مهندسی

امکانات ورزشی و تفریحی دانشگاه

کلوب های دانشجویی

دانشجویانی با زبان ها و فرهنگ های مختلف از از ده ها کشور جهان مشغول تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی و فنی مهندسی (NSU) می باشند. به همین جهت در دانشگاه کلاب های فرهنگی و زبانی مختلفی وجود دارند که شما می توانید از این کلاب ها جهت آموزش زبان و مهارت های دیگر استفاده کنید.

کمپ های تفریحی

دانشگاه علوم پزشکی و فنی مهندسی دارای کمپ های تفریحی تابستانی و زمستانی می باشد و شما می توانید از امکانات این کمپ استفاده کنید و در آن ها اقامت داشته باشید.

کتابخانه ها

کتابخانه هایی در دانشگاه علوم پزشکی و فنی مهندسی وجود دارند که شما می توانید برای مطالعه و بهره مندی از مقالات و کتاب های ارزشمند به آن ها مراجعه کنید.

دانشگاه علوم پزشکی و فنی مهندسی

کتابخانه هایی مجهز با محیطی آرام

رستوران و کافه تریا 

مکان های سرو غذا با قیمتی مناسب در دانشگاه وجود دارند که با کمترین هزینه می توانید از یک وعده غذایی کامل بهره مند شوید.

دانشگاه علوم پزشکی و فنی مهندسی

رستوران هایی شیک

کلینیک سلامت و شادابی

در مرکز درمانی و شادابی دانشگاه علوم پزشکی و فنی مهندسی (NSU) امکانات بسیار خوبی جهت درمان و هم چنین درمان های تکمیلی فراهم می کند.

تعدادی از این امکانات شامل: حمام و دوش های درمانی، درمان های آرامش اعصاب و ریلکسیشن، ماساژ، فیزیوتراپی، فیتو تراپی، درمان های نور و گرما و… .

حمایت های مادی و معنوی از افراد ناتوان و معلول:

دانشگاه علوم پزشکی و فنی مهندسی (NSU) حجم وسعی از امکانات مالی و حمایت های درمانی، امکانات آموزشی را برای دانشجویان دارای ناتوانی های جسمی فراهم آورده است.

کارت ترانسپورت

دانشگاه علوم پزشکی و فنی مهندسی برای شما در ازای مبلغ کمی، کارت ترانسپورت صادر می کند و شما می توانید با این کارت ها از همه وسایل حمل و نقل شهری بهره مند گردید.

هزینه های بسیار پایین: هزینه زندگی و تحصیل در شهر نووسیبیرسک در مقایسه با کلان شهر های مسکو و سنت پترزبورگ بسیار پایین می باشد و بدین جهت شما می توانید با تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی و فنی مهندسی (NSU) با هزینه ای کم و کیفیتی بالا تحصیل و زندگی کنید.

تا این حد نزدیک به طبیعت امکان دارد؟

بله امکان دارد، شهر نووسیبیرسک و به خصوص دانشگاه علوم پزشکی و فنی مهندسی (NSU) محصور در طبیعت بسیار بکر و زیبا می باشد. بنا بر این ریتم زندگی شما با طبیعتی اعجاب انگیز و بکر همراه است. بهره مندی از هوایی پاک و محیطی آرام و دلنشین آرزوی هر انسانی است.

دانشگاه علوم پزشکی و فنی مهندسی

طبیعتی زیبا

تحصیل به زبان های بین المللی 

دانشگاه NSU علاوه بر دوره به زبان روسی، کورس انگلیسی هم ارائه می دهد و شما این امکان را دارید که در صورت تمایل به زبان انگلیسی تحصیل کنید. در یک کلام، همه می توانند چیزی برای لذت بردن در این شهر و دانشگاه پیدا کنند.

برنامه آموزشی دانشگاه

همه مقاطع تحصیلی در دانشگاه علوم پزشکی و فنی مهندسی (NSU) ارائه می شود:

 • دوره آمادگی (پادفک)
 • لیسانس
 • فوق لیسانس
 • دکتری
 • دکترای پزشکی و دندانپزشکی
 • تخصص پزشکی دندانپزشکی
 • فوق تخصص پزشکی و دندانپزشکی

در تمام مقاطع شما می توانید دو زبان روسی یا انگلیسی را برای گذراندن مدت تحصیل خود برگزینید.

دانشگاه علوم پزشکی و فنی مهندسی

دانشگاه علوم پزشکی و فنی مهندسی

بورسیه تحصیلی

مشاوران گروه بین المللی الیت قطعا شما را در این راه یاری خواهند کرد. هر ساله دانشجویان خارجی فرصت این را دارند که برای بورسیه دولتی روسیه اقدام کنند. دولت روسیه پرداخت هزینه کل دوران تحصیل به علاوه مقدار مقرری ماهیانه را بر عهده خواهد گرفت. هزینه های مسافرت، هزینه های زندگی و بیمه شامل این خدمات نمی شود. توجه داشته باشید که معیار و تعداد بورس تحصیلی بستگی به کشور متقاضی می باشد.

شما برای دریافت بورس تحصیلی باید امتحان دهید و با دیگر دانشجویان متقاضی رقابت کنید. این امتحان سالی یک بار در ماه ژانویه برگزار خواهد شد. توجه داشته باشید مهلت ثبت نام برای متقاضیان از ماه مارس تا ژوئن می باشد. در این باره حتما با گروه مشاوران و وکلای الیت تماس بگیرید.

اقدامات و مدارک مورد نیاز برای شرکت در رقابت های بورسیه تحصیلی:

 1. تشکیل پرونده ثبت نام و ارسال فرم مشخصات عمومی و تخصصی به دانشگاه (با ما تماس بگیرید).
 2. کپی صفحه اول پاسپورت
 3. ارسال مدارک تحصیلی
 4. ارسال گواهی سلامت (مدت اعتبار حد اکثر ۳ ماه)
 5. هر مدرکی که رزومه محسوب شود. مانند توصیه نامه ها، مقالات علمی معتبر، قهرمانی مسابقات بین المللی، مدراک زبان یا هر نوع مهارتی و… .
 6. رای زنی گروه مشاوران الیت برای پیگیری روند ثبت نام.
 • توجه داشته باشید که تمام مدارک باید ترجمه شده و به تایید رسیده باشد.
 • گروه بین المللی الیت در قبال انجام این کار از شما هیچ گونه هزینه ای دریافت نخواهد کرد.
 • خبر خوب دیگر این که دانشگاه های روسیه علاوه بر این دانشجویان خود را در دانشگاه های خارجی در دیگر کشور ها نیز بورسیه خواهند کرد.

هزینه های تحصیل در دانشگاه دولتی نووسیبیرسک

تمام هزینه های تحصیل در دانشگاه دولتی نووسیبیرسک، تمام و کمال بعد از پر کردن فرم مشاوره به اطلاع شما می رسد. برای این که دقیق تر هزینه ها را به اطلاع شما برسانیم، ابتدا باید از علاقمندی ها و رشته انتخابی شما آگاه شویم. رسالت گروه بین المللی الیت قرار دادن اطلاعات دقیق و درست و مشاوره رایگان در دسترس شما عزیزان است.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *