دانشگاه علوم پزشکی و فنی مهندسی
دانشگاه علوم پزشکی و فنی مهندسی نووسیبیرسک (Novosibirsk University)
آوریل 3, 2018
دانشگاه ملی لومونسف مسکو
دانشگاه ملی لومونسف مسکو (Lomonosov Moscow State University)
آوریل 4, 2018

دانشگاه علوم پزشکی سچنوا (Moscow I.M.Sechenova Medical Institute)

دانشگاه علوم پزشکی سچنوا

دانشگاه علوم پزشکی سچنوا

یک سال بعد از به قدرت رسیدن آقا محمد خان قاجار در ایران، در امپراطوری روسیه تزاری سنگ بنای یکی از بزرگترین و قدیمی ترین دانشگاه های جهان نهاده شد. در حدود ۲۷۲ سال پیش، دانشگاه علوم پزشکی سچنوا (MSMU): جهت آموزش پزشکان ماهر برای خدمت به جامعه بشری بنا گردید. این کهن ترین دانشگاه آموزش عالی کشور روسیه، رهبری جامعه علوم پزشکی را بر عهده دارد. دانشگاه سچنوا یا سچینوا کارنامه ای درخشان، شکوه مند و گنجینه ای ارزنده از تولید علم در طی قرون را همراه خود دارد.

دانشگاه اول پزشکی شهر مسکو در طول تاریخ با شکوه خود پزشکان، جراحان و داروسازان بسیاری را به جامعه بشری تقدیم نموده است. جراحان و پزشکان فارغ التحصیل از بیش از هفتاد کشور جهان مشغول کار و تدریس آموزش عالی در دانشگاه اول پزشکی مسکو می باشند. دانشگاه علوم پزشکی سچنوا به نام پزشک ودانشمند بزرگ علم فیزیولوژی ومغز و اعصاب ایوان میخائیلویچ سچنو نام گذاری گردیده است.

دانشگاه علوم پزشکی سچنوا
دانشگاه اول پزشکی مسکو در طول تاریخ با شکوه خود پزشکان و جراحان بسیاری را به جامعه بشری تقدیم کرده است.

دانشگاهی زیبا و تاریخی در شهر بسیار زیبا و تاریخی مسکو، که مکانی مناسب برای دوست داران علم پزشکی و داروسازی می باشد. در این باره می توان گفت:

 • دانشگاه دارای مراکز متعدد علمی و تحقیقاتی جهت تولید علوم پزشکی و داروسازی می باشد. شما هم می توانید بخشی از این مجموعه باشید.
 • مجموعه ای عظیم شامل بیش از ۲۰ دپارتمان بزرگ آموزشی و مراکزتحقیقاتی و هم چنین ده ها کلینیک تخصصی زیر نظر این دانشگاه، می تواند محیطی مناسب برای دوست داران علوم پزشکی فراهم نماید.
 • در حال حاضر بیش از ۵۰۰ تن از اساتید بزرگ و برجسته علوم پزشکی کشور روسیه و بیش از ۲۰۰۰ متخصص علوم پزشکی در این دانشگاه مشغول تحقیقات و تدریس می باشند.
 • در حال حاضر بیش از ۹۰۰۰ دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی سچینوا مشغول تحصیل می باشند.
 • با کمک وکلای الیت شما هم می توانید بخشی از این مجموعه بی نظیر شوید. این تضمین ما برای شماست.
دانشگاه علوم پزشکی سچنوا
کسب تجربه دانشجویان در دانشگاه علوم پزشکی سچنوا

همکاری های بین المللی

خوشبختانه وکلا و اساتید گروه بین الملی الیت با ارتباطات گسترده ای که با مجموعه مدیران دانشگاه دارند، تاکنون توانسته است در بحث انتقال دانشجو به کشور های اروپایی و آمریکایی موفق عمل کند. دانشگاه علوم پزشکی سچنوا یکی از معتبر ترین و تاریخی ترین دانشگاه های جهان می باشد.

بسیاری از اساتید بزرگ و مجرب در علم پزشکی مشغول تدریس و تحقیقات علمی در این دانشگاه می باشند. این دانشگاه دارای همکاری های مشترک با بسیاری از کشور های اروپایی و آمریکایی، به خصوص کشور آلمان، جهت تبادل دانشجو و کار های مشترک علمی و تحقیقاتی می باشد.

دانشگاه علوم پزشکی سچنوا
دانشگاه علوم پزشکی سچینوا روابط بین المللی گسترده ای دارد.

انتقال دانشجو یا ترانسفر دانشجو به کشور های اروپایی و آمریکایی چگونه میسر است؟ از ما بپرسید. دانشگاه علوم پزشکی سچنوا دارای اسناد همکاری با بسیاری از دانشگاه های علوم پزشکی و مراکز تحقیقاتی کشورهای اروپایی و آمریکا می باشد.

اگر شما تمایل داشته باشید که بعد از مدتی برای ادامه تحصیل در یکی از کشورهای اروپایی یا آمریکا اقدام کنید،‌ وکلای ما بنا بر درخواست شما با ارتباطات گسترده ای که در بخش بین الملل دانشگاه سچینوا دارند، برای شما تشکیل پرونده می دهند و زمینه ترنسفر را برای شما فراهم می نمایند.

حتی اگر شما در تعطیلات تابستانی تمایل به گذراندن طرح پزشکی در کشور های مختلف داشته باشید، وکلای الیت این امکان را برای شما فراهم خواهند کرد.

دانشگاه علوم پزشکی سچنوا
دانشگاه علوم پزشکی سچنوا دارای اسناد همکاری با بسیاری از دانشگاه های علوم پزشکی و مراکز تحقیقاتی کشورهای اروپایی و آمریکا می باشد.

بورسیه و کمک هزینه تحصیلی:

هر ساله دانشجویان خارجی فرصت این را دارند که برای بورسیه دولتی روسیه اقدام کنند. دولت روسیه پرداخت هزینه کل دوران تحصیل به علاوه مقدار مقرری ماهیانه را بر عهده خواهد گرفت.

 • هزینه های مسافرت، هزینه های زندگی و بیمه شامل این خدمات نمی شود.
 • توجه داشته باشید که معیار و تعداد بورس تحصیلی بستگی به کشور متقاضی می باشد.
 • شما برای دریافت بورس تحصیلی باید امتحان دهید و با دیگر دانشجویان متقاضی رقابت کنید.
 • این امتحان سالی یک بار در ماه ژانویه برگزار خواهد شد.
 • توجه داشته باشید مهلت ثبت نام برای متقاضیان از ماه مارس تا ژوئن می باشد.
 • در این باره حتما با گروه مشاوران و وکلای الیت تماس بگیرید.
دانشگاه علوم پزشکی سچنوا

اقدامات و مدارک مورد نیاز برای شرکت در رقابت های بورسیه تحصیلی:

 1. تشکیل پرونده ثبت نام و ارسال فرم مشخصات عمومی و تخصصی به دانشگاه
 2. کپی اصفحه اول پاسپورت
 3. ارسال مدارک تحصیلی
 4. ارسال گواهی سلامت (مدت اعتبار حد اکثر ۳ ماه)
 5. هر مدرکی که رزومه محسوب شود. مانند توصیه نامه ها، مقالات علمی معتبر، قهرمانی مسابقات بین المللی، مدراک زبان یا هر نوع مهارتی و… .
 6. رای زنی گروه مشاوران الیت برای پی گیری روند ثبت نام.
 • توجه داشته باشید که تمام مدارک باید ترجمه شده و به تایید رسیده باشد.
 • گروه بین المللی الیت در قبال انجام این کار از شما هیچ گونه هزینه ای دریافت نخواهد کرد.
 • خبر خوب دیگر این که دانشگاه های روسیه علاوه بر این دانشجویان خود را در دانشگاه های خارجی در دیگر کشور ها نیز بورسیه خواهند کرد.

وام دانشجویی

چیزی به عنوان وام دانشجوی در دانشگاه علوم پزشکی سچینوا وجود ندارد.

دانشگاه علوم پزشکی سچنوا
جمعی از اساتید دانشگاه علوم پزشکی سچنوا

کار دانشجویی

آیا می توانید کار کنید؟ البته که می توانید. وکلای الیت درخواست شما را برای کار پاره وقت به دانشگاه ارائه می دهند، شما می توانید با موافقت دانشگاه و واحد پلیس مهاجرت به کار در یکی از مراکز درمانی یا تحقیقاتی زیر نظر دانشگاه مشغول شوید.

شما در دوره های:

 • لیسانس: ۱۰ ساعت
 • فوق لیسانس و دکترا : ۲۰ ساعت

در هفته حق کار دانشجویی دارید.

این موضوع حتما باید به تایید دفتر مرکزی دانشگاه و پلیس اداره مهاجرت برسد. در غیر این صورت هرگونه کار رسمی و غیر رسمی (حتی در حد نصب کردن ویندوز یا آموزش زبان به چند نفر) ممنوع می باشد. درصورتی که پلیس اداره مهاجرت از این موضوع خبر دار شود، شما برای همیشه از دانشگاه اخراج می شوید. ۱ میلیون روبل دانشگاه را جریمه می کنند و شما برای پنج سال دیپورت می شوید.

اگر تمایل به کار پاره وقت جهت تامین بخشی از مخارج روزمره خود هستید، لطفا در این مورد با وکلای گروه بین المللی الیت مشورت نمایید. توجه داشته باشید که گروه بین المللی الیت به صورت فعال در این امر می تواند به شما کمک کند.

امکانات رفاهی 

این دانشگاه برای دانشجویان خود انواع امکانات ورزشی و تفریحی را فراهم نموده است.

دانشگاه علوم پزشکی سچنوا
امکانات انجام تفریحات آبی در این دانشگاه موجود می باشد.

مجتمع ورزشی و امکانات رفاهی

شما می توانید با هزینه بسیار پایین و گاها رایگان به صورت نا محدود از امکانات ورزشی و تفریحی دانشگاه استفاده کنید. این امکانات شامل: زمین فوتبال، تنیس و بدمینتون، اسختر های شنا، بدن سازی، دو ومیدانی، ورزش های رزمی و سالن های آموزش رقص می باشد.

دانشگاه علوم پزشکی سچنوا
زمین چمن دانشگاه

هم چنین ما برای شما کارت حمل و نقل بدون محدودیت با هزینه ای بسیار پایین تهیه می نماییم. دانشگاه دارای رستوران های مختلف می باشد که شما می توانید با هزینه بسیار پایین از غذا های لذیذ آن بهره مند گردید.

دانشگاه علوم پزشکی سچنوا
امکانات سلف دانشگاه

توجه داشته باشید که تمام دانشگاه های روسیه از این امکانات برخوردار می باشند.

خوابگاه

شما در خوابگاه های دانشگاه علوم پزشکی سچنوا از امکانات بسیار مناسب بهره مند می شوید و بنا بر انتخاب خود می توانید در اتاق های تک نفره، دو نفره و سه نفره ساکن شوید.

دانشگاه علوم پزشکی سچنوا
نمایی از خوابگاه

خوابگاه ها دارای کتابخانه، اینترنت پرسرعت ، آشپزخانه و سرویس بهداشتی جداگانه برای هر اتاق می باشد.

دانشگاه علوم پزشکی سچنوا
آشپز خانه هایی تمیز و مرتب

هزینه های تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی سچنوا

تمام هزینه های تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی سچینوا مسکو، تمام و کمال بعد از پر کردن فرم مشاوره به اطلاع شما می رسد. برای این که دقیق تر هزینه ها را به اطلاع شما برسانیم، ابتدا باید از علاقمندی ها و رشته انتخابی شما آگاه شویم . رسالت گروه بین المللی الیت قرار دادن اطلاعات دقیق و درست در دسترس شما عزیزان است. تحصیل به زبان روسی و انگلیسی میسر می باشد.

پادفک

 • پزشکی (روسی)
 • پزشکی (انگلیسی)
 • دندانپزشکی (روسی)
 • دندانپزشکی (انگلیسی)
 • پرستاری (فقط به زبان روسی)
 • داروسازی (فقط به زبان روسی)

هزینه بیمه پزشکی

توجه داشته باشید که شما به صورت مستقیم شخصا با همراهی و همیاری لیدر گروه بین المللی الیت، تمام هزینه های مربوط به دانشگاه را در بانک به حساب مستقیم دانشگاه پرداخت می نمایید و گروه متخصصان الیت هیچ گونه نفعی از هزینه های پرداختی نمی برد. (برخی از موسسات سودجو با دستکاری در قیمت های دانشگاه با استفاده از عدم آگاهی دانشجو اقدام به سودجویی می کنند) .

دانشگاه علوم پزشکی سچنوا
آزمایشگاه های مجهز
 • طول دوره پزشکی: ۶ سال
 • دندانپزشکی: ۵ سال
 • داروسازی: ۵ سال
 • پرستاری: ۴ سال

نکات مهم:

تحصیل به زبان انگلیسی

شما برای تحصیل در روسیه به زبان روسی نیاز به تحصیل در دوره پادفک دارید اما برای تحصیل به زبان انگلیسی نیاز به پادفک ندارید. حتی برای تحصیل به زبان انگلیسی نیاز به ارائه مدرک زبان تافل یا آیلتس ندارید. تنها باید در امتحان ورودی دانشگاه شرکت کنید و در صورت قبولی (با مشاوران ما این قبولی را برای خود تضمین کنید) می توانید مشغول تحصیل در رشته مورد علاقه شوید. نکته بسیار مهم و مهم این است که هیچ گونه فرقی بین نوع دیپلم دریافتی از دانشگاه در کورس انگلیسی و روسی نمی باشد.

به عبارتی در دیپلم شما ذکر نمی شود که در کورس روسی یا انگلیسی تحصیل کرده اید. متاسفانه در گذشته تحصیل به زبان انگلیسی به دلیل عدم تسلط اساتید به این زبان توصیه نمی شد، اما در سال های اخیر با سرمایه گذاری دانشگاه ها در این مقوله ما شاهد سطح بسیار بالای اساتید که عموما از کشور های آمریکا و اروپا هستند می باشیم.

پادفک

پادفک مخفف کلمه подготовительный факультет و یا preparatory faculty می باشد. شما در دوره پادفک، زبان روسی و دروس تخصصی فیزیک، زیست، شیمی و ریاضی را به زبان روسی فرا می گیرید. شما در این مدت آمادگی لازم در رشته پزشکی را کسب می کنید و با محیط آشنا می شوید. در بسیاری از دانشگاه های پزشکی جهت تحصیل به زبان انگلیسی در صورت دارا بودن پادفک دیگر نیاز به انجام امتحان نیست و فقط از شما یک تست ساده زبان می گیرند.

توجه داشته باشید که جهت تحصیل در رشته پزشکی به زبان روسی، شما باید در پادفک پزشکی تحصیل کنید و برای تحصیل در رشته مهندسی یا علوم انسانی باید در پادفک های مربوطه تحصیل کنید. توجه داشته باشید که برای تحصیل به زبان انگلیسی نیاز به پادفک ندارید. ما چیزی تحت عنوان پادفک به زبان انگلیسی نداریم و تمامی بحث ها در این مورد تنها قصد اخاذی و سودجویی از شما می باشد.

نکاتی در مورد بیمه پزشکی

بیمه پزشکی فقط ۹۰ تا ۱۰۰ دلار می باشد. این نوع بیمه در موارد بیماری های معمولی به کار نمی رود و تنها در اتفاقات بحرانی استفاده می شود. توجه داشته باشید که شما به محض ورود به کشور روسیه، از ۳ تا ۶ روز مهلت دارید که خودتان را بیمه کنید. این کار در دفتر دانشگاه انجام می شود.

دانشگاه علوم پزشکی سچنوا
با تحصیل در این دانشگاه برای خودتان آینده ای تضمین شده بسازید.

گروه بین المللی الیت به شما توصیه می کند که با فکری باز و آرام و بدور از استرس در جهت تحقق آرزو های خود گام بردارید ما این جا هستیم تا شما را در این راه یاری نماییم. وکلای گروه بین المللی الیت شما را در تمامی مراحل تا پایان مدت تحصیل همراهی خواهند کرد.

Rate this post

1 Comment

 1. مهیار گفت:

  بسیار مفید و کاربردی بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *