بیف استروگانوف روسی
تاریخچه بیف استروگانوف روسی !
دسامبر 9, 2019
ازدواج در روسیه
رسم و رسوم ازدواج در روسیه
دسامبر 14, 2019

دانشگاه علوم پزشکی استاوپول روسیه

دانشگاه علوم پزشکی استاوپول

دانشگاه علوم پزشکی استاوپول

دانشگاه علوم پزشکی استاوپول در سال 1938 تأسیس شد. از آن زمان هزاران متخصص بسیار ماهر که در سراسر جهان کار می کردند در این دانشگاه تحصیل کردند. رشد موفقیت آمیز حرفه ای آن ها افتخار این دانشگاه است. این دانشگاه در مرکز بزرگ اداری، صنعتی، کشاورزی، علمی و فرهنگی شهر استاوپول واقع شده است که مروارید جنوب روسیه به حساب می آید. طی چندین قرن نمایندگان بیش از 100 ملیت با فرهنگ و سنن اصیل خود در آنجا در آرامش و اطمینان زندگی می کنند. امروزه این دانشگاه یکی از مراکز معتبر آموزشی و علمی پزشکی این کشور است. در سال 2010 کلیه حوزه های فعالیت دانشگاه مجوز و گواهی اعتبارنامه دولتی دریافت کردند.

فارغ التحصیلان این دانشگاه در نقاط مختلف کشور و خارج از کشور کار می کنند و بسیاری از آن ها سرپرست پژوهشگاه های علمی، آزمایشگاه ها، دانشکده ها و … هستند. در این دانشگاه 7 دانشکده وجود دارد که 500 دانشجوی روسی و خارجی از 33 کشور جهان مشغول به آموزش هستند. در سال 2011 در دانشگاه علوم پزشکی استاوپول خطوط جدیدی برای آموزش متخصصان افتتاح شد: زیست شناسی، بیوتکنولوژی، اقتصاد، کار اجتماعی. دانشگاه علوم پزشکی استاوپول یکی از معدود دانشگاه های پزشکی روسیه است که توسط شورای پزشکی هند شناخته شده است.

دانشگاه علوم پزشکی استاوپول

این دانشگاه در دایرکتوری جهانی دانشکده های پزشکی منتشر شده توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO) قرار دارد که فارغ التحصیلان این دانشگاه را قادر می سازد بعد از امتحانات کشوری شغلی در هر کشور از جهان که می خواهند، داشته باشند. فعالیت این دانشگاه با اعطای جایزه بین المللی “Earthmaker” مشخص شده است که این جایزه با دریافت دیپلم و مدال طلا به عنوان برنده مسابقه ” The European Quality ” در نامزد “100 دانشگاه برتر” و مدال نقره کن “برای توسعه پویا” و عنوان “پرچمدار قرن بیست و یکم” اهدا می شود.

دانشجویان دانشگاه تشویق می شوند در پروژه های پژوهشی مختلف شرکت کنند و در انجمن “دانشجویان و پژوهشگران جوان” فعالیت کنند و نتایج کار خود را در کنفرانس های سالانه نشان دهند و اغلب جوایز را در انجمن های روسی یا بین المللی کسب کنند.

مطالعه بیشتر…

برای آشنایی بیشتر با دانشگاه های بین المللی روسیه و رشته های آن، به مقاله ” معرفی دانشگاه روابط بین الملل مسکو و رشته های این دانشگاه ” مراجعه نمایید.

این دانشگاه دارای 7 کلاس رایانه و یک کتابخانه مدرن است که حدود 500000 نسخه کتاب و نشریه و یک مجله علمی کاربردی دارد و همچنین یک مرکز اینترنت در داخل کتابخانه وجود دارد. اتاق های سخنرانی، آزمایشگاه ها و کتابخانه ها زندگی دانش آموزان را محدود نمی کنند. این دانشگاه دارای 4 خوابگاه دانشجویی، یک مجموعه ورزشی با استخر، سالن ورزشی و سونا است. اردوگاه ورزشی در ساحل قفقاز شمالی وجود دارد که معلمان و دانش جویان هر ساله برای استراحت و تفریح به آن جا می روند.

دانشجویان فرصت دارند تا در جشنواره های ملی و مهمانی ها فعالانه شرکت کنند. طی 50 سال است که این دانشگاه، دانشجویان خارجی را آموزش می دهد. در طی این مدت، دانشگاه 1200 پزشک را برای سکونت و کارورزی به 77 کشور در اروپا، آسیا، آفریقا و آمریکای لاتین فرستاد. در سال 2005 یک آموزشگاه زبان انگلیسی در این دانشگاه افتتاح شد که آموزش زبان انگلیسی در آن انجام می شود. این دانشگاه از پایگاه مادی و فنی مدرن برخوردار است و امکان سطح بالایی از آموزش را فراهم می کند. چهار ساختمان دانشگاه مجهز به آموزش مدرن و تکنیک های پزشکی، کلاس های رایانه و کتابخانه الکترونیکی هستند.

این آموزش طبق برنامه های درسی که به طور ویژه با برنامه های ملی دانشجویان خارجی سازگار شده و توسط وزارت بهداشت، درمان و توسعه اجتماعی روسیه انجام می شود، در نظر گرفته شده است. این دانشگاه دارای 4 ساختمان آموزشی، یک بخش سرپایی دندانپزشکی، یک درمانگاه میکروسکوپی چشم و یک کلینیک اختلالات روانی است.

دانشکده پزشکی عمومی

دانشگاه علوم پزشکی استاوپول

رشته پزشکی عمومی مشکلات بهداشتی افراد 18 ساله تا مسن را به جز دندانپزشکی پوشش می دهد. تنوع آسیب شناسی و تغییر پذیری آن تحت تأثیر عوامل محیطی و جامعه منجر به آشکار شدن بیماری های جدیدی می شود که نیاز به دانش تخصصی و مهارت های بالا دارند. دانشکده پزشکی عمومی قدیمی ترین دانشکده این دانشگاه است. تدریس رشته “پزشکی عمومی” در دانشگاه علوم پزشکی استاوپول در بیش از 40 بخش انجام می شود. کادر آموزشی این دانشکده متشکل از 32 استاد، 29 اساتید دانشیار و 56 داوطلب علوم پزشکی است.

این دانشکده به دانشجویان خود افتخار می کند و اکثریت قریب به اتفاق پزشکان شاغل در منطقه استاوپول فارغ التحصیلان دانشکده پزشکی عمومی هستند. دوره تحصیل در این دانشکده 6 سال است و در طی دو سال دانش جویان به موضوعات انسانی و پزشکی می پردازند. از دوره سوم دانش جویان شروع به مطالعه رشته های بالینی از قبیل پیشگیری از بیماری های داخلی و جراحی عمومی می کنند. دانشجویان ارشد زنان و زایمان، مغز و اعصاب، ارولوژی، آسیب شناسی، پوستی، چشم پزشکی، روانپزشکی، کودکان، فارماکولوژی بالینی، پزشکی قانونی و فیزیوتراپی را مطالعه می کنند.

هر سال تحصیلی دانشجویان دانشکده پزشکی عمومی تمرین پزشکی دارند. به فارغ التحصیلان دانشکده صلاحیت «پزشک» در رشته تخصصی «پزشکی عمومی» اعطا می شود. آن ها این فرصت را دارند که به جز دندانپزشکی، در هر زمینه ای از خدمات درمانی تخصص بگیرند

دانشکده پزشک اطفال

اطفال یک شاخه علمی در مورد کودکان است و رشد آن ها و بلوغ و عملکرد بلوغ ارگانیسم، پاسخ های خاص به هرگونه عوامل و بیماری های خارجی است که مختص دوران کودکی است. خدمات اطفال کل جمعیت کودکان را از بدو تولد تا سن 18 سال را تحت پوشش قرار می دهد. بر خلاف اکثر تخصص های بالینی، یک متخصص کودکان نه تنها باید معالجه بیماری های کودکان را بدانند بلکه باید قادر به درک عادی بودن شکل گیری بدن کودک باشند. آن ها باید بتوانند ناهنجاری ها را در رشد کودک تشخیص دهند تا به موقع از بروز بیماری ها جلوگیری شود. علاوه بر این تعدادی از بیماری ها فقط در کودکی مشاهده می شود.

دانشکده اطفال دانشگاه علوم پزشکی استاوپول در سال 1973 افتتاح شد و سالانه بیش از 100 دانشجو در دوره اول پذیرش می شوند. طی پنج سال گذشته حدود 15٪ فارغ التحصیلان این دانشکده مدرک خود را با افتخار دریافت کرده اند. دوره آموزش در دانشکده 6 سال به طول می انجامد و روند دانشگاهی در چند مرحله انجام می شود. موضوعات انسانی مانند تاریخ بومی، فلسفه، حقوق، اقتصاد، تاریخ پزشکی، جامعه شناسی، علوم سیاسی و موضوعات پزشکی دارویی شامل زیست شناسی، آناتومی انسانی، بافت شناسی، عمومی، شیمی بیولوژیکی و بیولوژیکی، میکروبیولوژی، فیزیولوژی طبیعی و آسیب شناسی، آناتومی آسیب شناسی و داروسازی در سه سال اول مورد مطالعه قرار می گیرد. در سال سوم دانشجویان مطالعه پیشگیری از بیماری های کودکان، پیشگیری از بیماری های داخلی و جراحی عمومی را بررسی می کنند.

دانشگاه علوم پزشکی استاوپول

با شروع سال چهارم روند دانشگاهی به بخش های بالینی مستقر در بیمارستان ها و کلینیک ها منتقل می شود. فارغ التحصیلان دانشکده صلاحیت «تخصص اطفال» و امکان تخصص بیشتر در هر زمینه خدمات درمانی را کسب می کنند.

دانشکده دندانپزشکی

دندانپزشکی شاخه ای از پزشکی است که در مورد ساختار و عملکرد دندان ها، بیماری های آن ها، روش های پیشگیری و درمان آن ها و همچنین بیماری های دهان، فک ها و مناطق مرزی صورت و گردن مطالعه می کند. هیچ زمینه دیگری برای پزشکی به سرعت در حد دندانپزشکی وجود ندارد. امروزه حتی بازیابی دندان های بسیار آسیب دیده و انجام عمل کاشت آن ها امکان پذیر است، مواد پر کننده با کیفیت بالا، ابزارهای مدرن برای درمان دندان ها و … به وجود آمد. دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی استاوپول در سال 1958 تأسیس شد.

این دانشکده مجهز به امکانات مدرن و کلاسهای آموزشی ویژه است. مساحت کل پایگاه های دانشگاهی، آزمایشگاهی و بالینی، بیش از 18 متر مربع است که این امکان را برای شما فراهم می کند تا هر دانشجو محل کار خود را در بخش های خاص انتخاب کند. دوره تحصیل در این دانشکده 5 سال است. در طی دو سال اول دانشجویان رشته های بیولوژیکی انسانی و پزشکی را مطالعه می کنند. دانشجویان سال دوم شروع به مطالعه Propedeutics بیماری های دندانپزشکی می کنند. در طی 3-5 دوره دانشجویان در رشته های دندانپزشکی و بالینی دانش کسب می کنند.

این آموزش ها براساس کلینیک های دندانپزشکی کودکان و بزرگسالان دانشگاه، کلینیک های شهر و بیمارستان های دندانپزشکی برگزار می شود. بعد از دو سال دانشجویان برای دستیابی و تحکیم مهارت های عملی، تمرین پزشکی انجام می دهند. فارغ التحصیلان دانشکده دندانپزشکی تخصص «دندانپزشک» را دریافت کرده و امکان قبولی در تخصص های زیر را دارند:

  • دندانپزشکی درمانی
  • دندانپزشکی
  • دندانپزشکی ارتوپدی
  • دندانپزشکی جراحی
  • جراحی فک و صورت
  • دندانپزشکی کودکان

دانشکده دانشجویان خارجی

در سال 1961 دانشگاه علوم پزشکی استاوپول پذیرش دانشجویان بین المللی را آغاز کرد و از آن زمان تاکنون بیش از 1200 پزشک از 77 کشور اروپا، آسیا، آفریقا و آمریکای لاتین از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند. از سال 2005 دانشجویان خارجی به زبان انگلیسی تدریس می شوند که به آن ها این امکان را می دهد تا بدون آموزش های اولیه در دوره های آمادگی، تحصیل را شروع کنند. این دانشگاه دارای تمام شرایط لازم برای کسب موفقیت در دانش پزشکی است.

دانشجویان خارجی به طور جداگانه تست های آزمایشگاهی و بالینی را انجام می دهند و از فناوری های نوین یادگیری در این زمینه بهره می گیرند. با انتقال به آموزشکده پزشکان عمومی، آن ها وقت بیشتری را در بخش های سرپایی می گذرانند و در آنجا با سازمان مراقبت های بهداشتی آشنا می شوند، بیماران را می بینند، داروهای اورژانس را می آموزند و در مراحل مختلف تشخیصی کمک می کنند.

دانشکده آموزش های پیش دانشگاهی، آکادمی کوچک پزشکی

حرفه پزشکی برای کسانی که تصمیم گرفتند زندگی خود را به پزشکی اختصاص دهند، الزامات بسیار جدی و مهمی دارد. علاوه بر این حجم عظیمی از مطالب آموزشی دانشجویان پزشکی از همان روزهای اول باید بدان معنی باشند که متقاضیان باید در موضوعات اصلی دانش قوی و عمیقی داشته باشند. وظیفه اصلی این دانشکده ی دانشگاه علوم پزشکی استاوپول کمک به متقاضیان آینده نگر در تلاش برای تبدیل شدن به دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی است. جنبه های اصلی این دانشکده، آماده سازی کارآموزان مطابق برنامه های کنکور سراسری، ساماندهی روزهای آزاد برای فارغ التحصیلان دبیرستان، مسابقات و آزمون ها و … می باشد.

این آکادمی پزشکی کوچک کار خود را از سال 2010 آغاز کرد. این بنا براساس تصمیم شورای دانشگاهی تأسیس شد. آموزش در SMA فرصتی را فراهم می کند که دانش آموزان مدارس 9-11 کلاس بتوانند با حرفه پزشکی بیشتر آشنا شده و مهارت های کار تحقیقاتی را بدست آورند، با دانشمندان و پزشکان برجسته دیدار کنند، از گذشته و آینده پزشکی مطلع شوند و به بخش ها مراجعه کنند. آموزش در SMA به جز دوره های مقدماتی در موضوعات عمومی رایگان است.

فعالیت های فوق برنامه دانشجویان

زندگی دانشجویان محدود به سمینار، کلاس های عملی، آزمون و امتحانات نیست. دانشجویان به همراه تحصیل در این دانشگاه می توانند سرگرمی های خود را از طریق: آواز خواندن، هنرهای نمایشی، شرکت در جنبش داوطلبانه و انجام کار تحقیقاتی و … ادامه دهند و توسعه دهد. برای اینکه خود را از نظر جسمی به خوبی تقویت کنند، ممکن است برای ورزش به یکی از رشته ها بروند و البته ممکن است رهبری خود را در اجرای پروژه های اتحادیه دانشجویان دانشگاه نشان دهند.این دانشگاه شرایط را برای بهبود سلامت دانشجویان ایجاد کرده است.

مرکز بهداشت دانشجویان در این دانشگاه افتتاح شده، در حالی که متخصصان در تمام دوره تحصیل در دانشگاه نظارت مداوم بر شاخص های سلامتی دانشجویان را انجام می دهند. دانشگاه علوم پزشکی استاوپول تنها مرکز آموزشی در این کشور است که دارای یک آسایشگاه است که در آن دانشجویان درمان جامع انجام می دهند یا سلامت آن ها را بهبود می بخشد. یکی از مؤلفه های اصلی سلامت جوانان، تغذیه و استراحت آن هاست. برای این منظور ناهار خوری ها و اتاق های تنفس در ساختمان های آموزشی و خوابگاه های دانشجویان تاسیس شده است.

این دانشگاه دارای چهار خوابگاه دانشجویی با آپارتمان های مبله برای 2-3 نفر است. آشپزخانه ها به کلیه امکانات لازم مجهز هستند. همچنین حمام و رخت شویی در این خوابگاه ها نیز وجود دارد. علاوه بر بورسیه تحصیلی ابتدایی، بورسیه شورای دانشگاه، بورسیه تحصیلی دانشجویی انجمن علمی دانشجویان نیز در نظر گرفته شده است. کمک هزینه های اجتماعی برای یتیمان، برای گروه های معلولین، برای فقیران و سایر دانش آموزان دارای معلولیت اجتماعی نیز تعیین شده است.

امیدواریم این مقاله به شما در آشنایی با دانشگاه علوم پزشکی استاوپولکمک کرده باشد همچنین شما را یک قدم به هدف تحصیل در روسیه نزدیک تر کرده باشیم. به یاد داشته باشید که تیم بین المللی الیت در این راه می توانید به دشما کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *