در-مورد-زندگی-دانشجویانی-که-برای-تحصیل.
در مورد زندگی دانشجویانی که برای تحصیل به دانشگاه VSU آمده بودند
جولای 29, 2021
آینده تحصیلی پزشکی روسیه
برای تحصیل در رشته های پزشکی آینده تحصیلی پزشکی در روسیه را بدانید
جولای 30, 2021

تحصیل در دانشگاه تحقیقات ملی سامارا روسیه

دانشگاه سامارا

دانشگاه ملی تحقیقات سامارا به نام آکادمیسین S.P. Korolev (دانشگاه سامارا) یکی از مؤسسات برتر آموزش عالی در روسیه است. در سال 2015، این مجموعه ها از دانشگاه های هوافضا (SGAU) و کلاسیک (SamGU) ادغام شدند و به وارث حق و دستاورد ها و سنت های برجسته آن ها تبدیل شدند. سال هاست که این دانشگاه با توسعه کلی صنعتی و اقتصادی منطقه سامارا، یکی از مراکز برجسته داخلی روسیه و جهانی فناوری های هوافضا، پیوندی ناگسستنی دارد. در این پست قصد داریم شما را با امکانات و خدمات دانشگاه سامارا آشنا کنیم.

دانشمندان، کارشناسان و فارغ التحصیلان دانشگاه سامارا به طور فعالانه درگیر تهیه و ساخت جدید ترین نمونه های ماشین آلات هواپیمایی و موشک های فضایی روسیه هستند. در سامارا بود که تولید دسته ای اولین موشک بالستیک قاره پیمای R-7 جهان آغاز شد. موشک های حامل بعداً بر اساس R-7 افسانه ای ایجاد شدند که در عصر فضا آغاز شد. اولین ماهواره زمین و سفینه فضایی با اولین کیهان نورد جهان یوری گاگارین با موشک های ساخته شده در سامارا در مدار قرار گرفتند.

در حال حاضر سامارا در حال رشد و ترقی همه تجهیزات پیشرفته فضایی است. این تجهیزات شامل سیستم های پیشرانه موشکی، انواع ماهواره های طراحی شده برای تحقیق از دور زمین مانند Resurs ، AIST ،Bion و البته قابل اعتماد ترین خانواده موشک های حامل در تاریخ اکتشافات فضایی، سایوز است. در دهه دوم قرن بیست و یکم، موشک های سایوز به عنوان تنها راه برای ارسال خدمه امداد به ایستگاه فضایی بین المللی ظهور کردند. امروزه، دانشگاه سامارا قصد دارد فرصت های خود را برای تحقیقات میان رشته ای گسترش دهد.

“ما در حال برنامه ریزی برای ایجاد سایت های علمی و آموزشی جدید، زمین های سبز زییت فناوری هستیم. ما در حال حاضر برای افتتاح انستیتوی هوش مصنوعی نیز تلاش می کنیم که یکی از این پروژه ها است.”

در آینده نزدیک، دانشگاه سامارا همچنین در حال برنامه ریزی برای ایجاد یک زمین سبز زیست فناوری است که مهندسی، پزشکی و زیست شناسی را ادغام خواهد کرد. پروژه دیگر سایبرنتیک اجتماعی-انسانی با تمرکز بر تحقیقات روانشناختی و جامعه شناسی است که ابزار های علوم رایانه را اجرا می کند.

تاریخچه

در سال 1942 مؤسسه حمل و نقل هوایی Kuibyshev در زمان جنگ دشوار برای کشور افتتاح شد. حدود 30 بنگاه اقتصادی و سازمان های صنعت جنگ به كوبیشف تخلیه شده اند. ساخت هواپیمای جنگی IL-2، که بزرگ ترین هواپیمای جنگ جهانی دوم بود، در اینجا سازمان یافته است. جبهه به هواپیما احتیاج داشت و این هواپیما ها به مهندسین احتیاج داشتند.

تاریخچه دانشگاه سامارا

تحصیلات

دانشگاه سامارا طیف گسترده ای از برنامه های آموزشی مدرن را که توسط کارفرمایان برجسته تقاضا می شود، ارائه می دهد. یکی از 300 برنامه آموزشی را انتخاب کنید و اولین قدم را برای یک حرفه حرفه ای موفق بردارید.

پژوهش

تحقیقات علمی اساسی و کاربردی انجام شده در دانشگاه سامارا از جمله تحقیق و توسعه با حوزه اولویت توسعه علم و فناوری مطابقت دارد. دستورالعمل های اصلی برای توسعه فعالیت های دانشگاهی شامل موارد زیر است:

  • مهندسی هوافضا، مواد و فناوری ها
  • مهندسی پیشرانه، دینامیک و ویبرواکوستیک ماشین آلات
  • انفورماتیک و فوتونیک
  • تحقیقات بنیادی برای فناوری های پیشرفته

حرفه

فارغ التحصیلان دانشگاه سامارا توسط شرکت های بزرگ ملی روسیه و بین المللی که در روسیه نمایندگی می شوند استخدام می شوند: بوئینگ، آرکونیک، BOSСH، رنو نیسان، اشنایدر الکتریک، اسنکما، ابزار های ملی، روسکاسموس، UAC ،UEC، گازپروم، روسنفت و غیره.

رتبه بندی دانشگاه

رنکینگ دانشگاه سامارا در سال 2021

سال رتبه بندی دانشگاه های جهانی QSرتبه بندی دانشگاه های Times
20215911001
20206511001

رتبه بندی دانشگاه های QS World یکی از برترین رتبه های بین المللی است که میزان محبوبیت و عملکرد دانشگاه های سراسر جهان را اندازه گیری می کند. رتبه بندی دانشگاه های جهانی Times یک منبع حیاتی است که لیست نهایی بهترین دانشگاه های جهان را ارائه می دهد. آن ها بررسی می کنند که چند بار در حال تولید ایده های جدید هستند، اعتبار آن ها در سراسر جهان چه مقدار است و چقدر در زمینه های علمی و دانشگاهی نقش دارند. پس از محاسبه و مقایسه این معیار ها، دانشگاه ها را بر اساس آن رتبه بندی می کند.

رتبه بندی دانشگاه سامارا

خدمات دانشجویی

یکی از زمینه های اصلی این برنامه ها، مقابله با چالش های ناشی از “موانع نامرئی” است، عوامل فرهنگی بر دانشجویان تحصیل کننده در روسیه. دانشجویان بین المللی اولین اطلاعات خود را در مورد فرهنگ روسیه در طول جلسات آموزش سازگاری، سمینار ها، رویداد های فرهنگی، تور های گشت و گذار و همچنین در طول برنامه جهت گیری، برنامه ها و برنامه های فرهنگی دانشگاه سامارا به دست می آورند.

خدمات مسکن

خوابگاه های دانشگاه تحقیقات ملی سامارا به دانشجویان تمام وقت دانشگاه که ساکن سامارا نیستند، از جمله دانشجویان تحصیلات تکمیلی و دکتری، کارآموزان، دانشجویان دوره های مقدماتی، دانشجویان ثبت نام شده در برنامه های ادامه تحصیل و بهبود حرفه ای، مسکن را برای مدت زمان ارائه می دهند.

دانشجویان تمام وقت تحصیلات تکمیلی و تحصیلات تکمیلی که در برنامه های دولتی آموزش عمومی رایگان ثبت نام می کنند از اولویت برخوردار هستند. در موارد استثنایی، رئیس دانشگاه حق تهیه محل اقامت برای دانشجویان ساکن سامارا و سایر گروه ها را برای خود محفوظ می دارد. دانشجویان بین المللی حقوق و مسئولیت های مشابه شهروندان روسیه را دارند.

خدمات کتابخانه

کتابخانه علم و فناوری دانشگاه سامارا یکی از بهترین کتابخانه های دانشگاه سامرا است. این کتابخانه دارای مجموعه ای بی نظیر از ادبیات علمی و داستانی و رمان است.

خدمات ICT

پردیس دانشگاه سامارا با اتصال Wi-Fi SSAU برای اتصال به شبکه شرکتی و دسترسی رایگان به اینترنت ارائه می شود.

خدمات درمانی

خدمات پزشکی برای دانشجویان توسط مرکز بهداشت دانشگاه انجام می شود که توسط پیوندی با کلینیک های بین دانشگاهی نیز ارائه می شود. وظایف مرکز بهداشت سازماندهی و انجام بررسی های منظم بالینی، معاینات بالینی و واکسیناسیون دانشجویان و کارکنان دانشگاه سامارا است.

زندگی دانشجویی

زندگی دانشگاهی

سامارا یک مرکز مهم آموزشی و علمی در منطقه ولگا است. دوازده موسسه آموزش عالی دولتی و 13 تجاری و همچنین 26 کالج وجود دارد. از جمله آن ها دانشگاه تحقیقات ملی سامارا یکی از برجسته ترین موسسات فنی و مهندسی روسیه است. دانش آموختگان دانشگاه سامارا نقش بسزایی در برنامه های فضایی روسیه ایفا کرده اند.

سامارا یک خانه اپرا و باله، سالن ارکستر فیلارمونیک و پنج تئاتر درام دارد. موزه تاریخ طبیعی و مطالعات تاریخ محلی و موزه هنر های زیبا وجود دارد. باغ وحش و سیرک نیز در این شهر وجود دارد.

امکانات ورزشی

این دانشگاه از امکانات ورزشی مجهزی برای آمادگی جسمانی و فعالیت های ورزشی برخوردار است. دانشجویان می توانند در جلسات آموزشی منتهی به رتبه بندی کاندیدای کارشناسی ارشد ورزشی در 14 رشته شنا، فوتبال، والیبال، بسکتبال، ورزش های رزمی (سامبو و جودو)، ایروبیک، ژیمناستیک، قایقرانی، آمادگی عمومی، دوومیدانی، وزنه برداری، وزنه برداری، تنیس روی میز، اسکی شرکت کنند.

باشگاه های دانشجویی

دانشگاه تحقیقات ملی سامارا تعداد زیادی انجمن دانشجویی، باشگاه، بخش و گروه پروژه ارائه می دهد. هر دانشجو این فرصت را دارد که خود را در یک زمینه فعالیت فوق برنامه یا دیگری ثابت کند. حمایت از حقوق و منافع دانشجویان و توسعه پتانسیل خلاقیت و رهبری آن ها توسط اتحادیه صنفی دانشجویان دانشگاه ارائه می شود. شورای دانشمندان و متخصصان جوان با هدف درگیر کردن دانشجویان در کار های علمی و ارتقاء آن در دانشگاه انجام می شود. از جمله فعالیت های این طرح ها شامل دفتر طراحی دانشجویان، دفتر طراحی هواپیماه ای بین دپارتمان، باشگاه فناوری اطلاعات (باشگاه ASIS IT) و غیره است.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *