زبان و ادبیات روسی در NSU
زبان و ادبیات روسی را با یک برنامه در NSU بخوانید
ژوئن 3, 2021
دانشگاه VolgGASU
پذیرش دانشگاه معماری و مهندسی عمران ولگوگراد VolgGASU روسیه
ژوئن 22, 2021

آیا دانشگاه های روسیه با وجود بیماری همه گیر کرونا باز هستند؟

دانشگاه روسیه در کرونا

برای بسیاری از دانشجویانی که اکنون در یکی از دانشگاه های روسیه در حال تحصیل هستند و یا قصد دارند به زودی برای پذیرش یکی از این دانشگاه ها اقدام کنند، ممکن است سؤالاتی در مورد وضعیت برگزاری کلاس ها در دانشگاه های روسیه با توجه به شیوع بیماری کرونا پیش آمده باشد. در این پست به وضعیت دانشجویان بین المللی در این دوران و نحوه شرکت در کلاس ها می پردازیم.

دانشگاه های روسیه در اول سپتامبر درهای خود را به روی دانشجویان گشودند، اما شیوع بیماری کرونا برنامه های تحصیلی و شیوه های تحصیل دانشجویان بین المللی ای که قادر به به موقع آمدن به روسیه نیستند را تغییر داد. دانشگاه ها برای دانشجویان بین المللی برنامه های آنلاین و برنامه های درسی جداگانه طراحی کرده اند. دانشجویان بین المللی همچنین از پشتیبانی مراکز بین المللی دانشگاه ها و سازمان های دانشجویی برخوردار خواهند شد.

دانشجویان بین المللی که می توانند در میان اقدامات بسته شدن مرز ها به روسیه برگردند، باید گواهی تست COVID-19 خود را به زبان روسی یا انگلیسی به دولت روسیه نشان دهند. پس از ورود به روسیه، اتباع خارجی باید 14 روز قرنطینه شوند. به آن ها پیشنهاد می شود که در این دوره به صورت آنلاین تحصیل کنند و طی ده تا 12 روز دوباره تست کرونا انجام دهند.

اتباع خارجی که در کشور خود مانده اند به صورت آنلاین تحصیل می کنند. پس از رفع محدودیت های COVID-19، شهروندان ویزا دعوت نامه ها و سایر مدارک مورد نیاز را دریافت می کنند. کلیه ترتیبات قبلی خوابگاه در خوابگاه همچنان پابرجاست. یک تبعه خارجی برای ورود به روسیه، تهیه مدارک، نحوه تحصیل و غیره باید با مرکز مشاوره دانشگاه خود تماس بگیرد. برخی از دانشگاه ها بیانیه های خاصی را منتشر کرده اند که در ادامه به آن ها می پردازیم.

بیانیه های دانشگاه ها

بیانیه های دانشگاه های روسیه در راستای وضعیت کلاس ها در دوران کرونا

مدرسه عالی اقتصاد گفت که به لطف ابزار ها و خدمات مدرن دیجیتال آماده راه اندازی کلاس های آنلاین به صورت کامل است. هر دانشجوی بین المللی تا زمان ورود به روسیه به صورت آنلاین تحصیل خواهد کرد.

موسسه فیزیک و فناوری مسکو برای سال های اول تور آنلاین پردیس را ترتیب می دهد.

“MIPT به دلیل محیط منحصر به فرد و جمع ویژه در دانشجویان و فارغ التحصیلان شناخته شده است. در این شرایط دشوار، دولت و دانشجویان MIPT همه کار ها را برای تنظیم زندگی دانشگاه و محافظت از یکدیگر در برابر تماس های احتمالی کرونا انجام می دهند. این رویکرد مسئولانه می تواند به کاهش میزان شیوع بیماری کمک کند. این اپیدمی فرصت های جدیدی را برای آموزش کامل فراهم کرد. ما اطمینان داریم که سال تحصیلی جدید مانند سال های گذشته پربار و پر ثمر خواهد بود. ”

مارینا نوسکایا، معاون رئیس امور بین الملل MIPT

اتباع خارجی 25 درصد دانشجویان دانشگاه ملی علم و فناوری MISIS را تشکیل می دهند. این دانشگاه یکی از دانشگاه های محبوب روسیه در میان اتباع خارجی و دانشجویان بین المللی می باشد. اگردانشجویان بین المللی به علت شیوع بیماری کرونا نتوانند به مسکو بیایند، کلاس ها به صورت آنلاین در LMS Canvas یا سایر پلتفرم های دیجیتال مانند MS Teams ،Skype ،Zoom و غیره برگزار می شود.

دانشگاه فدرال خاور دور دوره های آنلاین انفرادی را طراحی کرده است. جلساتی برای دانشجویان سال اول بین المللی در هفته های اول سال تحصیلی جدید ترتیب داده خواهد شد.

“برنامه های FEFU برای اتباع خارجی باز است. تعداد متقاضیان در مقایسه با سال گذشته افزایش یافته است. این بدان معنی است که با وجود محدودیت های موجود COVID-19، اتباع خارجی علاقه مند به آموزش در FEFU هستند. به علاوه، ما از رویکرد انعطاف پذیر نسبت به اتباع خارجی که با شروع سال تحصیلی در روسیه مشکل دارند، استفاده می کنیم. این دانشگاه کلاس های آنلاین را برای آن ها ترتیب می دهد و به برنامه های تحصیلی انفرادی منتقل می شود.”

ویکتوریا پانوا معاون رئیس FEFU

دانشگاه ملی تحقیقات پلی تکنیک تومسک (TPU) در سال تحصیلی جدید دانشگاه خود را به روی دانشجویان گشوده و کنفرانس های ویدیویی را برای آموزش خارجیانی که در حال حاضر نمی توانند به روسیه بیایند ترتیب می دهد.

انجمن دوستان دانشگاه ITMO از اتباع خارجی پشتیبانی می کند. اعضای انجمن دوستان دانشجویانی هستند که به خارجی ها کمک می کنند تا به سرعت با محیط جدید سازگار شوند. این سازمان هزینه حمل و نقل دانشجویان خارجی را از فرودگاه ترتیب می دهد، به اقامت در خوابگاه کمک می کند، اسناد مورد نیاز را دریافت می کند و زندگی در دانشگاه را برای دانشجویان بین المللی آسان می کند.

دانشگاه ملی تحقیقات دولتی تامسک مانند اکثر دانشگاه های روسیه در مقابله با شیوع ویروس کرونا از پلتفرم های LMS و MOODLE برای آموزش آنلاین استفاده خواهد کرد. سال های اول یک درس مقدماتی دارند تا بتوانند برنامه های خود را به صورت آنلاین انجام دهند. دستیاران دیجیتال برای تأمین بازخورد به گروه هایی از دانشجویان بین المللی اختصاص می یابند.

معاون امور بین الملل دانشگاه ایالتی جنوب اورال، اولگا یاروشنکو، در مورد آمادگی SUSU برای یک سال تحصیلی جدید اظهار داشت: “کلاس ها برای دانشجویان بین المللی SUSU از 1 سپتامبر آغاز شد، صرف نظر از اینکه مرز باز شود یا نه.” آموزش از راه دور بر اساس برنامه Electronic SUSU 2.0 است. این دانشگاه جلسات آفلاین سنتی “روز های اطلاع رسانی برای دانشجویان بین المللی” را به تاریخ دیگری موکول کرد، زمانی که سازمان دهندگان می توانند همه دانشجویان بین المللی را جمع کنند.

آناستازیا مینینا معاون امور بین الملل دانشگاه الکتروتکنیک سن پترزبورگ “LETI” گفت که این دانشگاه آماده پذیرش و حمایت از دانشجویان بین المللی است: “بخشی از دانشجویان بین المللی در خوابگاه های دانشگاه زندگی می کنند. ما کلاس های محلی را برای آن ها ترتیب می دهیم. برخی دیگر به صورت آنلاین تحصیل می کنند. به محض باز شدن مرز ها، تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا به دانشجویان کمک کنیم تا برای آموزش در محل به روسیه برگردند. ما با هر دانشجوی بین المللی به صورت جداگانه کار می کنیم و خوشحالیم که به همه کمک می کنیم تا با پروتکل های محافظتی جدید سازگار شوند!”

مرز های بسته هیچ مانعی برای دانشجویان بین المللی که در دانشگاه های روسیه تحصیل خواهند کرد، نیست.

سؤالات متداول

آیا دانشگاه ها در روسیه باز هستند؟

دانشگاه های روسیه در اول سپتامبر در های خود را به روی دانشجویان گشودند، اما شیوع ویروس کرونا برنامه های تحصیلی و شیوه های تحصیل دانشجویان بین المللی ای که قادر به به موقع آمدن به روسیه نبودند را تغییر داد. اما اتباع خارجی ای که با ارائه نتیجه آزمایش خود می توانند وارد روسیه شوند به محض ورود به روسیه، باید 14 روز قرنطینه شوند.

کدام دانشگاه های روسیه در دوران شیوع ویروس کرونا از تدریس آنلاین استفاده می کنند؟

مدرسه عالی اقتصاد HSE
موسسه فیزیک و فناوری مسکو MIPT
دانشگاه ملی علم و فناوری MISIS
دانشگاه فدرال خاور دورFEFU
دانشگاه ملی تحقیقات پلی تکنیک تومسک TPU
دانشگاه ITMO
دانشگاه ملی تحقیقات دولتی تامسک
دانشگاه الکتروتکنیک سن پترزبورگ LETI
و…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *