سالاد روسی
10 سالاد خوشمزه روسی که باید آن ها را امتحان کنید!
ژانویه 27, 2020
خیابان تورسکایا مسکو
آشنایی با خیابان تورسکایا ، زیباترین خیابان در مسکو
ژانویه 30, 2020

دانشگاه دوستی ملل روسیه یا دانشگاه دوستی خلق روسیه

معرفی دانشگاه دوستی ملل

دانشگاه دوستی ملل روسیه یکی از بهترین دانشگاه های روسیه به شمار می رود و متقاضیان زیادی دارد. در این مقاله از ابعاد مختلف به بررسی این دانشگاه می پردازیم.

اطلاعات کلی

این دانشگاه در سال 1960 با قطعنامه ویژه دولت اتحاد جماهیر شوروی تأسیس شد و به عنوان دانشگاه دوستی پاتریس لومومبا به عنوان سمبل مبارزه مردم مظلوم در سراسر جهان برای آزادی و استقلال نامگذاری شد. بیش از 80،000 اتباع خارجی از 170 کشور در این دانشگاه تحصیل کرده و فارغ التحصیل شده اند که ترکیبی از ساختارهای کلاسیک آموزش عالی است و همواره اهداف آموزش و پرورش جوانان را با روحیه تحمل، احترام متقابل و میهن پرستی ترویج می کند. این دانشگاه یک دانشگاه دولتی تحت نظارت فدراسیون روسیه است و یکی از برترین مکان ها را در بین دانشگاه های کلاسیک در روسیه و یک مقام برتر در آموزش دانشجویان بین المللی دارد.

معرفی دانشگاه دوستی ملل
معرفی دانشگاه دوستی ملل

پردیس دانشجویی

پردیس دانشجویی PFUR برنده جایزه “بهترین پردیس” جایزه شهردار مسکو است. این دانشگاه همچنین در مسابقه تمام روسیه عنوان “بهترین خوابگاه دانشجویی” را کسب کرده است. این پردیس 50 هکتار زمین را در نزدیکی یک پارک بزرگ اشغال می کند و میزبان 27 ساختمان، دانشکده های ورزشی و پزشکی، خوابگاه ها و مغازه ها است. 12 خوابگاه راحت دارای اتاق های دنج و آشپزخانه های بزرگ است. در هر اتاق یک تلویزیون و اینترنت وجود دارد. لباسشویی ها، خشکشویی ها، آتلیه ها و سالن های زیبایی نیز در اختیار دانشجویان قرار دارد. همه ساختمان ها از هم فاصله دارند.

پردیس دانشجویی در جنوب غربی شهر مسکو واقع شده است و یکی از بهترین مکان ها برای زندگی و تحصیل در روسیه است. خوابگاه ها در ساختمان های 5 طبقه و 16 طبقه ای قرار دارند که دارای اتاق های دو نفره و سه تخته دارای اتاق های خودگردان هستند که از 980 دلار تا 3500 دلار در سال هزینه دارند که شامل هزینه های آب و برق، مبلمان، آشپزخانه و امکانات شستشو می شود. اتاق ها به اینترنت، تلویزیون ماهواره ای و تلفن وصل هستند. دانش آموزان در شوراهای دانشجویی، وظیفه نظم و انضباط، آموزش اجتماعی و حمایت از حقوق خود را سازمان می دهند.

مراقبت پزشکی

اگر اتفاقی بیفتد که دانشجو بیمار شود، کلینیک دانشگاه برای کمک های پزشکی سطح بالا همه چیز را خواهد داشت. مراکز درمانی و توانبخشی مجهز به مراکز مدرن هستند. در چهارچوب برنامه ‘بهداشت دانشجویی’، همه دانشجویان و کارمندان تحت معاینه پزشکی سالانه قرار می گیرند. PFUR برنده مسابقه روسیه ‘دانشگاه با سبک زندگی سالم’ است. مرکز پزشکی دانشگاه بر اساس هزینه های بیمه نامه پزشکی 270 دلار در سال، کنترل و مراقبت منظم بهداشت را انجام می دهد. دیسپنسر دانشجویی و پلیس در محوطه دانشگاه فعالیت می کنند.

دانشگاه دوستی ملل
دانشگاه دوستی ملل

امنیت

سایت پردیس دانشگاه دوستی ملل روسیه حصار کشیده شده است. سیستم پاس الکترونیکی دروازه کاملاً حفظ می شود. بازدید کنندگان مجاز به عبور شناسایی شده هستند. ایستگاه پلیس محلی و اداره امنیت داخلی نظارت بر نظم عمومی را بر عهده دارد. سیستم پیشگیری از آتش سوزی در کلیه محوطه دانشگاه به کار گرفته می شود.

ورزش، اوقات فراغت

برای آسایش زندگی دانشجویان در دانشگاه، سالن هایی را برای زمین های ژیمناستیک، هندبال، بسکتبال و فوتبال به صورت رایگان ارائه می دهیم. زمین تنیس و استخرها نیز در محوطه دانشگاه باز است. یک دفتر بین المللی، یک مرکز تلفن، یک مرکز خرید، چندین رستوران که غذاهای ملی غذاهای مختلف کشورهای مختلف را دارند، یک مرکز فرهنگی بین المللی دانشجویی و یک مرکز رایانه ای را در محوطه دانشگاه قرار دارد.

مجموعه ورزشی بزرگی وجود دارد که در تمام طول سال می توانید ورزش کنید. 4 زمین فوتبال، 15 زمین تنیس و 36 بخش ورزشی وجود دارد. یكی از سنت های دانشگاه بین المللی مسابقات قهرمانی كوچك جهانی در ورزش های فردی و گروهی است.

کتابخانه

كتابخانه مركزي داراي حدود 2.500.000 جلد از زبان هاي خارجي و همچنين كتابخانه هاي تخصصي در دانشكده ها است و استفاده براي دانشجويان آزاد است. در آغاز ترم دانش آموزان كتاب هایی را در كتابخانه دانشكده دریافت می كنند و همچنین می توانند در هر زمان كه بخواهند به راحتی از سالن های مطالعه و كلاس های اینترنتی بازدید كنند.

ویزا، بلیط، اجازه اقامت

ویزای ورود دانشجویان روسی به دعوت رسمی به هر دانشجویی که پذیرفته شده است، صادر می شود. بلیط هواپیما بین المللی برای پرواز به مسکو از بسیاری از شرکت های هواپیمایی موجود است. هزینه های حمل و نقل به مسکو و بازگشت به خانه پس از فارغ التحصیلی برای پوشش دانشجویان یا حامیان مالی آنها نیز در نظر گرفته شده است.

خوابگاه دانشگاه دوستی ملل روسیه
خوابگاه دانشگاه دوستی ملل روسیه

اجازه اقامت در روسیه از طریق گزارش دانشجویان ارائه می شود و هر سال تمدید می شود. دفتر بین المللی PFUR به تازه وارد ها در بسیاری از کشورها کمک خواهد کرد.

مالی

هزینه ها در ابتدای هر سال تحصیلی (شهریور) به حساب دانشگاه پرداخت می شود. یک سرویس بانکی بین المللی در پردیس ارائه می شود که دانشجویان می توانند حساب های خصوصی را باز کرده و پول خود را نگه دارند. به دانشجویان توصیه می شود برای تأمین هزینه های وعده های غذایی، حمل و نقل، لباس، نیازهای شخصی و … ماهانه 300 تا 350 دلار در ماه داشته باشند.

مطالب فوق به بررسی دانشگاه دوستی ملل روسیه پرداختند. برای اطلاع از دانشگاه خلبانی روسیه یا دانشگاه ملی سنت پترزبورگ به مقالات لینک داده شده می توانید مراجعه نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *