گواهینامه رانندگی در روسیه
گواهینامه رانندگی در روسیه : آموزشگاه، امتحانات و تبدیل گواهینامه به روسی
ژوئن 6, 2020
گرانترین محله های سنت پترزبورگ
گرانترین و بهترین محله های شهر سنت پترزبورگ برای خرید ملک و زندگی
ژوئن 17, 2020

معرفی دانشگاه دندان پزشکی سماشکو روسیه (MSUMD‎)

دانشگاه سماشکو روسیه

تاریخچه دانشگاه پزشکی و دندانپزشکی سماشکو (MSUMD) در روسیه به قرن نوزدهم برمی گردد، هنگامی که اولین مدرسه دندانپزشکی توسط I.M. Kovarsky در مسکو افتتاح شد.

بعد ها هنگامی که اتحاد جماهیر شوروی در روسیه به قدرت رسید، آن را به خانه دندانپزشکی شوروی تبدیل کرد و از آن ها خواسته شد تا با یک کار عظیم، سازماندهی خدمات بهداشتی و درمانی دندانپزشکی برای مردم را به عهده بگیرند.

هدف اصلی دانشگاه ایالتی مسکو همیشه آموزش مهارت های پزشکی ماهرانه به افراد بوده است. چندین چهره برجسته مراقبت های بهداشتی روسیه، نقش برجسته ای در تأسیس دانشگاه ایفا کرده اند.

در فوریه 1920 مدرسه Kovarsky با تصمیم بخش بهداشت دندانپزشکی Narkomzdrav به یک مرکز تحقیقات دندانپزشکی تبدیل شد تا بتواند کلیه واحد های مراقبت دندانپزشکی را گرد هم آورد، که در آن زمان در بخش های مختلف مسکو وجود داشته است.

اولین بار در دسامبر سال 1920 تغییر نام داد، افتتاح رسمی HSD دو سال بعد در آوریل 1922 رخ داد و بار دیگر تغییر نام داد.

نام جدید دیگری با نام موسسه دولتی دندانپزشکی و آنتولوژی (SISO) در آوریل 1927 با حكم Sovnarkom (دولت اتحاد جماهیر شوروی) داده شد.

SISO برای ادامه کار آموزش دندانپزشکان، یک دوره تازه سازی ویژه برای متخصصان دندانپزشکی و یک دوره تخصصی دندانپزشکی برای دانشکده های پزشکی عمومی برگزار کرد.

این امر به اصلاح خدمات بهداشت عمومی دندانپزشکی و همچنین ادامه تحقیقات علمی در زمینه های آسیب شناسی دندانپزشکی و دهان و دندان، جراحی فک و صورت، ارتودنسی و پروتز منجر شد.

در سال 1932، SISO دوباره تغییر نام داد، این بار به موسسه تحقیقات دولتی دندانپزشکی و (odontology (SRISO و از آن زمان به بعد بیشتر مربوط به مسائل تحقیقات علمی بود.

در آن زمان هیچ بخش آموزشی در آن وجود نداشت، بخش های تازه تشکیل شده برای فیزیولوژی، آسیب شناسی، مورفولوژی، جراحی و دندانپزشکی اجتماعی جایگزین شده بودند که به آن ها یک آزمایشگاه پروتز فولاد اضافه شد.

انستیتوی دندانپزشکی مسکو (MSI) به عنوان یک دانشکده دندانپزشکی سطح بالاتر به دستور Narkomzdrav مورخ 9 ژوئن سال 1935 به عنوان زیرمجموعه ای در چارچوب SRISO تاسیس شد.

دانشگاه سماشکو

هر دو مؤسسه در یک ساختمان مستقر شده بودند و اداره ها، امور مالی و امکانات را به اشتراک می گذاشتند.

بنابراین MSI تنها موسسه ای در جمهوری سوسیالیستی فدرال اتحاد جماهیر شوروی روسیه (RSFSR) شد که تحقیق علمی در دندانپزشکی، ترجمه نتایج به دست آمده در اقدامات روزمره مراقبت از دندان و آموزش متخصصان دندانپزشکی را نیز انجام می داد.

از سال 1935 تعداد زیادی از بخش ها به انستیتوی آناتومی، بیولوژی، شیمی عمومی، بافت شناسی، جنین شناسی و در آخر در سال 1937 گروه های دهان درمانی، جراحی دهان و دندان و پروتز اضافه شدند.

شما می توانید برای ارائه درخواست خود به دانشگاه سماشکو روسیه می توانید به آدرس وبسایت دانشگاه MSUMD مراجعه نمایید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *