دربنت
دربنت شهری پارسی در روسیه
فوریه 24, 2020
سوپ روسی
10 سوپ خوشمزه روسی که باید برای ناهار آن را امتحان کنید!
فوریه 27, 2020

دانشگاه الکترونیک سنت پترزبورگ

دانشگاه الکترونیک

دانشگاه الکترونیک سنت پترزبورگ ‘LETI’ یكی از بزرگترین مراكز آموزش جهان در روسیه است كه در زمینه مهندسی رادیو، مهندسی برق، الکترونیك و علوم رایانه تخصص دارد. فارغ التحصیلان دانشگاه لیسانس و کارشناسی ارشد یا مدرک تخصصی را دریافت می کنند. امروز دانشگاه حدود 9000 دانش آموز را آموزش می دهد. بیش از 200 استاد و دکترا در دانشگاه کار می کنند. ETU ‘LETI’ در 19 رشته علمی برای کارشناسی و 53 برنامه آموزشی برای کارشناسی ارشد آموزش می دهد.

در سال 1886 به عنوان دانشکده فنی تأسیس شد. LETI، در سال 1899 درجه یک موسسه آموزش عالی را دریافت کرد و به عنوان انستیتوی الکتروتکنیک معروف شد. ETU اولین موسسه آموزش عالی در اروپا بود که در مهندسی برق تخصص داشت. 

این دانشگاه دارای برنامه های آموزشی در زمینه های مهندسی رادیو، ارتباطات از راه دور، فرآیندهای کنترل، مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات، الکترونیک، مهندسی زیست پزشکی، مدیریت و زبانشناسی است.

نیاز به ایجاد یک موسسه آموزشی تخصصی متمرکز بر مهندسی برق در سال 1884 در روسیه بوجود آمد. دیمیتری تولستوی، وزیر کشور، پیش نویس مقررات موقت را به شورای ایالتی و کارمندان دانشکده فنی ارسال کرد. در 3 ژوئن 1886، امپراتور الكساندر سوم مقررات موقت در دانشكده فنی را با مدت تحصیل سه ساله تصویب كرد.

نتایج سال تحصیلی اول نشان داد که لازم است دوره مطالعه و گسترش برنامه های آموزشی افزایش یابد. در 11 ژوئن (23) سال 1891، امپراتور الكساندر سوم فرمانى را امضا كرد و دانشكده فني را به عنوان مؤسسه الكترونيكى (ETI) با يك دوره تحصيل چهار ساله تغییر نام داد. فارغ التحصیلان آن حق داشتند بعد از یک سال کار عملی از پروژه های پایان نامه خود دفاع کنند و به آنها عناوین مهندس تعلق گرفت. برنامه درسی گسترش یافته و بخش هایی در زمینه های اصلی ریاضیات، فیزیک، شیمی، مهندسی برق و تلگراف ایجاد شده است.

دانشگاه الکترونیک سنت پترزبورگ
دانشگاه الکترونیک سنت پترزبورگ

ETU در حال آماده سازی دانشجویان در موارد زیر است:

مدرک کارشناسی
* 19 رشته (43 برنامه آموزشی) آموزش تمام وقت؛
* 10 رشته آموزش پاره وقت
* 4 رشته آموزش خارج از کشور.
مدرک کارشناسی ارشد
* 15 رشته (53 برنامه آموزشی) آموزش تمام وقت ، 6 مورد به زبان انگلیسی.
مدرک تخصصی
* 2 آموزش تخصصی تمام وقت (4 برنامه آموزشی).

پرسنل بسیار ماهر و علمی در 43 تخصص علمی آموزش می بینند. هم اکنون 234 دانشجوی تحصیلات تکمیلی در ETU مشغول به تحصیل هستند. دانشگاه الکترونیک سنت پترزبورگ دارای 9 شورای پایان نامه در 23 تخصص علمی است. سالانه بیش از 50 نفر تحصیلات تکمیلی را به پایان می رسانند.

در حال حاضر حدود 9226 دانشجو کارشناسی و تحصیلات تکمیلی در ETU مشغول به تحصیل هستند. این دانشگاه دارای 3 عضو کامل و 5 عضو مربوط به آکادمی علوم روسیه، بیش از 220 استاد و پزشک علوم است. دانشگاه سالانه بیش از 2،000 فارغ التحصیل از رشته های اصلی برنامه های آموزشی دارد.

علاوه بر 350 آزمایشگاه آکادمیک از 7 دانشکده، مجموعه تحقیق و نوآوری ETU شامل پارک فناوری، 8 مرکز تحقیقاتی و آموزشی، 3 مرکز منابع، 5 پژوهشکده، پژوهشگاه جوانان و 14 بخش اساسی در شرکت های تخصصی استراتژیک است. پارک فناوری این دانشگاه طیف وسیعی از خدمات تجاری را برای 37 شرکت کوچک نوآورانه ارائه می دهد. سالانه بیش از 2000 معلم، دانشجو کارشناسی و تحصیلات تکمیلی در مشاغل کوچک پارک فناوری کار می کنند.

بیش از 100 شرکت فناوری پیشرفته صنایع، شرکای استراتژیک ETU هستند. در میان شرکای خارجی دانشگاه 19 تسهیلات بزرگ، 15 مؤسسه و مرکز علمی و پژوهشی و 160 دانشگاه از 75 کشور جهان وجود دارد.

ETU ‘LETI’ در مهندسی برق، مهندسی رادیو و علوم رایانه تخصص دارد، اما همچنین برنامه های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را در زمینه علوم انسانی، اقتصاد و روابط عمومی ارائه می دهد. ETU ‘LETI’ از دانشجویان در سراسر جهان استقبال می کند. در این دانشگاه حدود 1000 دانشجوی بین المللی از 60 کشور جهان وجود دارد.

دانشگاه الکترونیک سنت پترزبورگ
دانشگاه الکترونیک سنت پترزبورگ

در مورد دانشجویان بین المللی در دانشگاه های روسیه با مراجعه به لینک مشخص شده اطلاعاتی را کسب خواهید کرد.

دانشجویان بین المللی که مایل به کسب دانش جدید، عمیق و مهارت های عملی هستند می توانند در هر یک از 6 برنامه کارشناسی ارشد انگلیسی که در دانشگاه تدریس می شود، اقدام کنند:

  • فناوری اندازه گیری لیزر
  • سیستم های زیست مهندسی و فناوری های پروتز و توانبخشی
  • مهندسی سیستم های بی سیم RF، مایکروویو و تراهرتز
  • اتوماسیون و مکاترونیک
  • فتوولتائیک و فناوری انرژی خورشیدی
  • علوم کامپیوتر و کشف دانش

شهر سنت پتربورگ کشور روسیه دارای دانشگاه های زیادی است که یکی دیگر از آن ها دانشگاه فرهنگ و هنر سنت پترزبورگ است. این شهر بعد از مسکو همیشه یکی از برترین گزینه های برای تحصیل در روسیه بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *