مسجد ایا صوفیه
تاریخچه مسجد ایاصوفیه استانبول
جولای 21, 2019
مراکز خرید ازمیر
معرفی مراکز خرید ازمیر
جولای 23, 2019

خرید در روسیه

خرید در روسیه

روسیه بازار خرید جذابی دارد و محصولات بسیار خاص از مناطق مختلف در آن وجود دارد. در میان این کالاها تعدادی کالای وارداتی نیز مشاهده می شود اما جذاب ترین محصولات مربوط به خود روسیه هستند.

اطلاعات کلی از بازار روسیه

مغازه های این کشور هرروز هفته و تا دیر وقت باز است. صبح ها از ساعت 8 صبح و عصر ها از حدود ساعت 4 یا 5 مغازه ها باز هستند. هرچه زودتر برای خرید های خود به بازار بروید محصولات با کیفیت بهتری پیدا می کنید. از طرفی اگر در ساعت های پایانی روز به مغازه ها بروید می توانید تخفیف خوبی بگیرید. در اکثر مغازه ها و بازارهای کوچک تنها می توانید با پول نقد خرید کنید. در فروشگاه ها و مراکز خرید بزرگ کارت های اعتباری پذیرفته می شوند اما به دلیل اینکه امکان دارد مشکلات فنی وجود داشته باشد بهتر است پول نقد پرداخت کنید.

خرید در روسیه
انواع مغازه های مختلف در روسیه وجود دارد، مغازه هایی با اجناس گران قیمت که معمولا در مرکز شهر قرار گرفته اند و همچنین مغازه هایی با اجناس کم قیمت که در حومه شهر قرار دارند.

انواع مغازه های مختلف در روسیه وجود دارد، مغازه هایی با اجناس گران قیمت که معمولا در مرکز شهر قرار گرفته اند و همچنین مغازه هایی با اجناس کم قیمت که در حومه شهر قرار دارند. بازارها در همه قسمت های شهر وجود دارند و حمل و نقل به همه قسمت های شهر امکان پذیر است. در همه بازارهای شهر مغازه های گران قیمت و ارزان قیمت در کنار هم وجود دارد. این کشور معمولا خیابانی که دارای مغازه هایی از نوع خاص باشد ندارد و همه انواع مغازه ها در همه خیابان ها وجود دارد.

لباس

در بازار لباس روسیه تمام انواع مارک های بین المللی وجود دارد و مارک های محلی بسیار کمیاب است. طراحان لباس بیشتر به فکر ایجاد طرح های جدید و نو هستند تا اینکه به سبک محلی لباس طراحی کنند. برخی بازارهای متوسط تنها در انحصار برند های خارجی است. با این وجود تولیدات محلی را در مناطقی غیر قابل انتظار مثل یک فروشگاه کوچک در یک خیابان معمولی یا در محل عبور مترو می توان پیدا کرد. این اجناس معمولا شامل نوعی کلاه خاص، جواهرات و یا لباس های ساخته شده از مواد طبیعی است که توسط شرکت های خصوصی کوچک و یا افراد علاقه مند ساخته می شود. چون مکان این مغازه ها در طول روزهای مختلف زیاد تغییر می کند، بنابراین باید شانس با شما یار باشد تا بتوانید آنها را پیدا کنید.

خرید در روسیه
در بازار لباس روسیه تمام انواع مارک های بین المللی وجود دارد و مارک های محلی بسیار کمیاب است.

بخاطر تفاوت نرخ ارز و آداب و رسوم واردات گران قیمت لباس های خارجی در روسیه بسیار زیاد است. لباس های محلی نیز قیمت زیادی دارند مثلا تنها برای کلاه یا دستکش حدود 500 روبل روسیه هزینه باید پرداخت کرد. اگر بخواهید اطلاعات بیشتری از نحوه لباس پوشیدن در روسیه داشته باشید می توانید اطلاعات دقیق را در مطلب نحوه پوشش مردم روسیه داشته باشید.

سوغات

صنایع دستی مختلف و زیادی در روسیه وجود دارد و از این لحاظ کشوری غنی بنظر می رسد. عروسک های Matryoshka که معمولا 5 یا 6 خواهرکوچکتر درون آنها پنهان است که در حال حاضر آنها به صورت سنتی و گاهی به شکلی غیر متعارف (مثل ستاره های پاپ، سیاست مداران و شخصیت های کارتونی) ساخته می شوند.

خرید در روسیه
صنایع دستی مختلف و زیادی در روسیه وجود دارد و از این لحاظ کشوری غنی بنظر می رسد.

ظروف رنگی روسیه که از چوب، سرامیک یا چینی ساخته می شوند، بسیار ظریف هستند. شناخته شده ترین انواع آنها Khokhloma (ظروف چوبی رنگ با گل هایی به رنگ های سیاه و قرمز و طلایی)و Gzhel (چینی های سفید با رنگ آبی) هستند. قاشق های چوبی با رنگ های بسیار زیبا که قیمت آنها حدود 100 روبل است. این سوغاتی های سنتی روسیه را در خیابان های توریستی (که معمولا قیمت آن بالاتر است) و در بازار های مختلف و نمایشگاه های هنری می توان پیدا کرد.

چینی Imperial که در سنت پترزبورگ ساخته می شود دارای طرحی بسیار زیبا و عجیب است. فنجان، سینی، قوری و لیوان های مخصوص قهوه چینی با کیفیت بالا وجود دارد. اگر بتوانید این چینی جات را از فروشگاه هایی که مستقیما با کارخانه در ارتباط هستند بخرید، مجبور نیستید هزینه های اضافی برای جابجایی یا دیگر موارد پرداخت کنید. یک ست کامل این لوازم 8000 روبل هزینه دارد.

خرید در روسیه
صنایع دستی مختلف و زیادی در روسیه وجود دارد و از این لحاظ کشوری غنی بنظر می رسد.

از دیگر سوغات های دوست داشتنی روسیه شالی بزرگ با طرح هایی سنتی با رنگ های گرم برروی آن است، که اندازه آن از 50*50 تا 120*120 متغیر است. معروف ترین و پرطرفدارترین این نوع شال ها Pavlovo-posadsky است که به عنوان پوششی برای سر یا شانه استفاده می شود که بعضی انواع آن بسیار گرم نیز هست. یکی دیگر از انواع آن بسیار نازک است که از پشم مرغوب ساخته شده است. قیمت این شال حدود 800 روبل است.

لیوان شیشه ای نیز یکی از سوغات های غیر معمول روسیه است که شما را به یاد یک سفر طولانی با قطار در روسیه خواهد انداخت، زیرا آنها به طور سنتی در قطار برای چای استفاده می شود. در حال حاضر از قطعات فلزی نیز در ساخت آنها استفاده می شود. مثلا می توان طرح عقاب دوسر را برروی دسته لیوان پیدا کرد که قیمت آن حدود 800 روبل است.

خرید در روسیه
یکی دیگر از سوغاتی های محبوب روسیه، حکاکی های انجام شده از پوست توس است.

یکی دیگر از سوغاتی های محبوب روسیه، حکاکی های انجام شده از پوست توس است، که برای تولید یا طراحی شانه ها، آینه ها و جعبه های کوچک استفاده می شود. این سوغات ها بسیار سبک هستند اما در عین حال محکم هستند و بوی چوب دل پذیری دارند. این سوغات را از مغازه های صنایع دستی یا مغازه های سوغات فروشی می توان تهیه کرد. یک آینه حدود 300 روبل و یک جعبه حدود 500 روبل هزینه دارد.

بلور روسیه با حفظ سنت های تزاریست و شوروی محصول بسیار زیبایی است که در گذشته از عناصر غرور خانواده های روسی محسوب می شد و به عنوان تزئینات در قفسه های باز در اتاق های خانه ها پیدا بود. قیمت کریستال هنوز هم زیاد است، یک شیشه کریستال حدود 1000 روبل و یک فنجان کریستالی حدود 3000 روبل هزینه دارد. ظروف کریستالی را در فروشگاه های فروش ظرف می توان پیدا کرد اما بهتر است از کارخانه خریداری شود.

یکی دیگر از سوغات های غیر معمول روسیه سماور است که سوخت آن می تواند زغال سنگ یا الکتریکی و یا ترکیبی از اینها باشد.طرح های جالبی از سماور ها در این کشور وجود دارد و حتی سماور های عتیقه را نیز در بازارهای این کشور می توان یافت. قیمت یک سماور مدرن حدود 4000 روبل است، اما اگر بخواهید یک سماور خوب بخرید باید حدود 10000 روبل هزینه پرداخت کنید.

خرید در روسیه
یکی دیگر از سوغات های غیر معمول روسیه سماور است که سوخت آن می تواند زغال سنگ یا الکتریکی و یا ترکیبی از اینها باشد.

انواع سینی های بزرگ با طرح ها و نقشه ها و رنگ های مختلف نیز وجود دارد که معمولا از دیوار خانه ها آویزان می شود. طرح های روی آن گل ها و یا شخصیت هایی مثل پری دریایی می تواند باشد. قیمت این سینی ها حدود 1500 روبل می باشد.

سوغاتی به اسم Palekh که یک نقاشی و هنر باستانی است محبوبیت زیادی دارد. این سوغات نیز برای آویزان کردن از قسمت های مختلف دیوار مناسب است. قیمت این سوغات بسیار زیاد است و حدود 7000 روبل هزینه دارد.

سازه های دستی روسیه نیز از دیگر سوغات معروف آنجا است. اسباب بازی ها و اقلامی که روح عصر گذشته را حفظ می کند و هدیه ای به یاد ماندنی است. قیمت این ساخته ها بسیار متفاوت است، اگر آنها را از مغازه های خرید سوغات یا عتیقه بخرید هزینه زیادی باید بپردازید پس بهتر است از بازار کوچک و محلی خرید کنید.

خرید در روسیه
یکی دیگر از امتیازات سوغاتی های روسیه این است که می توان آنها را در تمام بازارهای روسیه، هم در بازارهای توریستی و مغازه های سوغات و هم در بازارهای محلی پیدا کرد.

یکی دیگر از امتیازات سوغاتی های روسیه این است که می توان آنها را در تمام بازارهای روسیه، هم در بازارهای توریستی و مغازه های سوغات و هم در بازارهای محلی پیدا کرد. تفاوت در قیمت ها است که در بازارهای توریستی بسیار بالاست و تنها در صورتی که خرید های زیادی داشته باشید می توانید از فروشندگان تخفیف دریافت کنید.

سوغاتی های هنری روسیه را نیز در نمایشگاه های هنری به راحتی می توان یافت. شاهکارهای هنری بسیار زیبا و جالبی را در این نمایشگاه ها می توان پیدا کرد، اگر در خرید آنها تجربه داشته باشید.

در بازارهای محلی نیز اقلام بسیاری پیدا می شود که قیمت آنها بسیار ارزان است، اما باید بسیار با احتیاط عمل کرد، زیرا امکان دارد محصولاتی با کیفیت پایین و یا جعلی خریداری کنید.

چگونگی معامله در بازار

در خرید از روسیه اگر قیمت کالایی برای شما مناسب نبود، درخواست قیمتی حدود 30 تا 40 درصد پاییین تر را داشته باشید، بعد از کمی صحبت و بحث مطمئنا می توانید کالا را به قیمت 20 تا 25 درصد پایین تر بخرید. اگر چند قلم کالا خریداری کنید مطمئنا از تخفیف برخوردار می شوید. سعی کنید با لبخند وارد مغازه ها شده و با فروشنده ها صحبت کنید که این مورد هم تاثیر بسزایی در کنار آمدن فروشنده با شما خواهد داشت. اگر زبان آنها را خوب نمیدانید می توانید به کمک ماشین حساب و یا استفاده از یک تکه کاغذ در مورد قیمت ها با آنها صحبت کنید.

خرید در روسیه
اگر زبان آنها را خوب نمیدانید می توانید به کمک ماشین حساب و یا استفاده از یک تکه کاغذ در مورد قیمت ها با آنها صحبت کنید.

خوراکی ها

هر منطقه روسیه خوراکی های مخصوص به خودش را دارد که زحمت زیادی برای تهیه آنها صورت می گیرد. می توان خوراکی ها و مخصوصا شیرینی های ساخته شده در روسیه را با توجه به تاریخ انقضا آن به عنوان سوغات خرید.

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *