تولید و صادرات در روسیه
تولید و صادرات کشور روسیه
مارس 25, 2019
خانه دانشجویی روسیه
خانه دانشجویی در کشور روسیه
مارس 27, 2019

حداقل معدل برای تحصیل در دانشگاه های روسیه

حداقل معدل روسیه

ممکن است شما بخواهید برای تحصیل در کشور روسیه به این کشور مهاجرت کنید. قطعا یکی از دغدغه هایی که دارید میزان معدلتان است و همیشه چندین سؤال راجع به تحصیل در دانشگاه های روسیه در ذهن خود دارید که می خواهید با افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند صحبت کنید و از آن ها مشاوره بگیرید. گروه الیت در تلاش است تا شما را با حداقل معدل تحصیل در دانشگاه های روسیه آشنا کند.

حداقل معدل روسیه
سیستم آموزشی روسیه پنج رتبه دارد.

فدراسیون و نظام آموزشی کشور روسیه با استفاده از یک سیستم پنج نقطه (درجه یا رتبه) کار می کند. این سیستم پنج نقطه ای به ترتیب زیر است:

  • نقطه 5: عالی، بالاترین تمایز و همچنین دارا بودن دانش عالی در یک موضوع (یک درس) را نشان می دهد.
  • نقطه 4: خوب، کسب دانش خوبی در یک درس یا موضوع را توسط محصل نشان می دهد.
  • نقطه 3: رضایت بخش، به عبارت دیگر نقطه سوم همان پاس کردن یا گذراندن درس در آن مقطع تحصیلی می باشد.
  • نقطه 2: ناراضی، این نقطه در روسیه به معنی نداشتن دانش کافی است و دانش محدود فرد در یک درس را نشان می دهد.
  • نقطه 1: خیلی ضعیف، این نقطه در روسیه به معنای خیلی بد است و حداقل معدل ممکن می باشد که به ندرت این نقطه به افراد محصل اختصاص می یابد.
حداقل معدل روسیه
سیستم آموزشی روسیه با تغییراتی جزئی در سال 1837 در مدارس، مورد استفاده قرار گرفته است.

این سیستم آموزشی با تغییراتی جزئی در سال 1837 در مدارس روسیه مورد استفاده قرار گرفته است. در سال های 1917 و 1935، دولت کمونیست روسیه تمام تلاش خود را برای اجرای یک سیستم بدون درجه و رتبه کرد اما هرگز به نتیجه دلخواه نرسید.

در این نوع از سیستم آموزشی، علاوه بر نقطه های صحیح، نقطه های ارفاقی نیز داریم. به عبارت دیگر نقطه (5-) بهتر از نقطه ی 4 یا (4+) است و همچنین (4+) بهتر از 4 است. به طور متشابه برای نقاط دیگر نیز این امر صدق می کند. درجه بندی ها از هر مدرسه به مدرسه دیگر، دانشگاه به دانشگاه و همچنین معلم به معلم متفاوت است.

حداقل معدل دانشگاه روسیه
ترتیب رتبه و معدل دانشجویان در روسیه از 1 تا 5 است به معنای ضعیف تا عالی.

با توجه به این که نمرات از 1 تا 5 به طور افزاینده می باشد، ولی در روسیه نمره 1 رایج نیست و معمولا این نمره برای افرادی که به صورت کلی در جلسه امتحان حضور ندارند به کار می رود و حتی اگر فردی سر جلسه امتحان سوالات را به خوبی پاسخ ندهد، نمره 2 دریافت می کند که نشان دهنده دانش اندک است.

در این سیستم آموزشی اکثر افراد، در کارنامه پایان سال خود، گذراندن و یا عدم گذراندن درس را دریافت می کنند که هیچ نماد رسمی عددی ندارد به عبارت دیگر اخذ این رتبه هیچ نمره ای را شامل نمی شود؛ همچنین بقیه افراد بین 2 تا 5 رتبه را دریافت می کنند. هنگامی که افراد عدم گذراندن را دریافت می کنند به معنی آن است که فرد در آن درس بسیار ضعیف می باشد. در کارنامه هایی که در روسیه اخذ می شود، به جای “گذراندن” از کلمه “Zachòt” استفاده می شود.

هر دانشگاه استانداردهای خود را از سطح دانش دانشجویان اجرا می کند. به بیان روشن تر می توان گفت ممکن است فردی در یک دانشگاه رتبه 4 بگیرد و رتبه همین فرد در دانشگاه دیگر 3 در نظر گرفته شود. در نهایت برای فارغ التحصیلی از دانشگاه، دانشجویان باید تمام واحدهای مربوط به رشته تحصیلی خود را بگذرانند.

حداقل معدل روسیه
برای حداقل معدل در روسیه، نمره ی خاصی در نظر گرفته نشده است.

کلمه Zachòt برای دانشگاه های کشورهای غربی معانی و رتبه های متفاوتی دارد. دیدن کلمه Zachòt در کارنامه دانشجویانی که به دانشگاه های غربی درخواست داده اند، مشکلاتی ایجاد می کند؛ به طور مثال ممکن است فردی که کلمه Zachòt را دریافت کرده است، در دانشگاه های غربی شامل رتبه C باشد، در نتیجه دانشگاه غربی به سراغ تبدیل رتبه ی دانشجو به GPA دانشجو مراجعه می کند تا از نمره فرد متقاضی اطلاع یابد و بر اساس آن، تصمیم می گیرد که دانشجو را در کدام مقطع تحصیلی ثبت نام کند.

با توجه به مطالب فوق می توان گفت حداقل معدل برای تحصیل در روسیه، نمره ی خاصی در نظر گرفته نشده است و افراد متقاضی برای تحصیل در روسیه می توانند به راحتی به دانشگاه های روسیه منتقل شوند.

برای پذیرش در دانشگاه های روسیه حداقل معدل لازم چند است؟

نمرات عددی و معدل های اینچنینی در دانشگاه های روسیه و سیستم آموزشی روسیه رایج نیست و نمی توان به طور قطع در این باره نظری ارائه داد. هر دانشگاه با توجه به معیارهای پذیرش دانشجویان خود، سطح معدل خاصی را مد نظر قرار می دهد.

سطح نمرات در دانشگاه های روسیه چگونه است؟

نمرات در سیستم آموزشی روسیه به پنج سطح تقسیم می شوند: 1 = بسیار ضعیف، 2 = ضعیف، 3 = متوسط، 4 = خوب، 5 = بسیار عالی (در این بین نمرات میانه نیز با + و – نمایش داده می شوند، مثل +4 یا -5

چگونه متوجه شویم که حداثل نمرات لازم را برای پذیرش در یک دانشگاه داریم یا خیر؟

برای این منظور نیاز است که به دانشگاه مورد نظر خود مراجعه و یا اطلاعات مربوط به پذیرش آن دانشگاه را در سایت خود دانشگاه، مطالعه نمایید.

بخوانید!

اطلاع از مدارک لازم برای پذیرش در دانشگاه های روسیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *