رستوران های حلال
رستوران های حلال در مسکو
دسامبر 16, 2019
دانشگاه MISIS
دانشگاه ملی علوم و فناوری ‘ MISiS ’
دسامبر 19, 2019

جسد لنین در مسکو

lenin

دانشمندان روسی برای حفظ نگاه، احساس و انعطاف پذیری بدن بنیانگذار اتحاد جماهیر شوروی، که امروز 145 سال سن دارد، روش های تجربی و مقدماتی را ایجاد کرده اند. در این مقاله راجع به جسد لنین مطالبی را می خوانید.

هزاران سال است که انسان ها از روش های آمیزش بدن برای حفظ اجساد استفاده می کنند. اما هیچ چیز با آزمایش 90 ساله روسیه برای حفظ جسد ولادیمیر لنین انقلابی، کمونیست و بنیانگذار اتحاد جماهیر شوروی مقایسه نمی شود. نسل دانشمندان روسی تقریباً یک قرن تکنیک های حفظ تنظیم دقیق را انجام داده اند تا ظاهر، احساس و انعطاف پذیری بدن لنین را حفظ کنند. امسال مقامات روسی آرامگاه لنین را در میدان سرخ مسکو بستند تا دانشمندان بتوانند دوباره بدن را برای نمایش عمومی به موقع برای سالگرد تولد 145 سالگی رهبر اتحاد جماهیر شوروی آماده کنند.

کار حفظ جسد لنین متعلق به یک موسسه شناخته شده در فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، به عنوان مرکز تحقیقات علمی و آموزشی روش های بیوشیمیایی فن آوری در مسکو است. هنگامی که لنین درگذشت، در ژانویه سال 1924 رهبران شوروی مخالف ایده حفظ بدن و نمایش آن در بازه های زمانی مختلف بودند. در آرامگاهی در میدان مسکو این مراسم برگزار می شود. اما هنوز هم دانشمندان بر این عقیده اند که این جسد را می توان حفظ کرد و قرن ها این جسد در همین شرایط دوام می آورد.


اما هزینه این کار بسیار بالا است و گران خواهد بود. سرویس گارد فدرال در سال 2016 برای اولین بار اعلام کرد که هزینه های کارهای پزشکی و بیولوژیکی برای حفظ بدن لنین 13 میلیون روبل یعنی حدود 197000 دلار است.

هنگامی که لنین در ژانویه سال 1924 درگذشت، هیچ کس برنامه ای برای حفظ بدن در این مدت طولانی نداشت. در حقیقت، پاتولوژیست مشهور، الکسی ابریکوف، که کالبد شکافی را روی بدن انجام داد، شریان های اصلی را قطع کرد. الکسی یورچاک، استاد مردم شناسی اجتماعی در دانشگاه کالیفرنیا، می گوید: اگرآن ها می دانستد بدن او را می خواهند حفظ کنند این کار را انجام نمی دادند، زیرا سیستم عروقی خونی می تواند برای انتقال مواد شیمیایی ساطع کننده به بافت استفاده شود.

پس از کالبد شکافی، جسد لنین موقتاً مومیایی شد تا از تجزیه سریع آن جلوگیری شود. در حالی که به مدت چهار روز جسد در یک صندوق باز در اتحادیه خانه در مرکز مسکو نگهداری می شد، علیرغم دمای یخبندان 7- درجه سانتیگراد، جمعیتی 50000 نفری از این مکان بازدید کردند. جسد لنین یکی از بهترین جاذبه های گردشگری کشور روسیه می باشد

از سال 1924، گروهی از دانشمندان وظیفه حفظ بدن را بر عهده داشتند. به گفته یورچاک، در اوج فعالیت خود در زمان شوروی، آزمایشگاه لنین حدود 200 متخصص داشت که روی این پروژه کار می کردند. امروز، این گروه بسیار کوچکتر است، اما کار بسیار سخت تر شده است. هر چند روز دانشمندان برای معاینه روی بدن از مقبره بازدید می کنند، جایی که در آن با دقت بالا دما و روشنایی محاسبه شده، حفظ می شود و هر 18 ماه یک بار لنین به یک آزمایشگاه در زیر اتاق مشاهده کم نور منتقل می شود، تا مجدداً شستشو شود.

گرچه دانشمندان توانسته اند اسكلت، ماهیچه ها، پوست و سایر بافت های لنین را حفظ كنند، اما تمام اندام های داخلی وی برداشته شده است. مغز وی توسط ‘انستیتوی مغز’ اتحاد جماهیر شوروی مورد معاینه قرار گرفت، قطعه های مغز وی هنوز در مرکز عصب شناسی آکادمی علوم روسیه حفظ شده است.

اطلاعات اساسی و جزئی در مورد نحوه نگه داری جسد بعد این مدت در اختیار کسی قرار داده نشده است. در مصاحبه های انجام شده نیز جزئیاتی در این مورد بیان نشده است.

آزمایشگاه لنین پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی اوقات سختی را تجربه کرد. در سال 1991 بسیاری از حاکمان دموکراتیک جدید کشور روسیه خواستار تخریب مقبره و دفن لنین در جای دیگر شدند. یوگنی دوروفین، معاون دولت ایالت دوم از حزب کمونیست و رئیس یک سازمان غیردولتی که از حفظ آرامگاه در وضعیت فعلی خود حمایت می کند، باعث اعتراض بزرگی شد.

دوروین می گوید: بسیاری از مردم برای اعتراض به این کفر به میدان سرخ رفتند. خوشبختانه، فرمانده پادگان کرملین سرانجام بیرون آمد و همه را آرام کرد و به آنها گفت که آرامگاه امن است.

ایده دفن جسد رهبر اتحاد جماهیر شوروی یک راه حل محبوب نیست. اگر این اتفاق بیفتد، به این معنی است که یک آزمایش بی نظیر 92 ساله به پایان رسیده است. یورچاک می گوید: این یک فقدان علم، مطالعات و اکتشافات است و این چیزی است که دانشمندان از آن ترس دارند.

در این مطلب در مورد جسد لنین که در شهر مسکو روسیه قرار دارد، مطالبی بیان شد. برای کسب اطلاع از تحصیل در مسکو و مراکز خرید در مسکو به مقالات لینک داده شده می توانید مراجعه نمایید.

Rate this post

1 Comment

  1. مهدی گفت:

    قشنگ بود ، ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *