آموزش از راه دور روسیه
دوره های آموزش از راه دور و آموزش آنلاین در روسیه چگونه است؟
مارس 14, 2020
مدرسه تابستانی روسیه
برنامه کلاس های تابستانی دانشگاه های روسیه در سال 2020
مارس 25, 2020

اعمال جریمه و زندان برای کسانی که وضعیت قرنطینه در روسیه را نقض کنند!

کرونا ویروس

با توجه به جدی تر شدن شیوع کرونا ویروس در روسیه این کشور نیز اقدام به قرنطیه کردن افراد کرد و در مقابل با افرادی که قصد نقض این قانون را داشته باشند به صورت جدی برخورد خواهد کرد.

در پی این ماجرا سازمان بهداشت مسکو اعلام کرد: افرادی که از این قانون پیروی نکرده و آن را نقض کنند مجازات شده و به 5 سال زندان محکوم خواهند شد!

بر اساس گزارش خبر گزاری اسپوتنیک، افرادی که از کشور هایی با وضعیت اپیدمیولوژیکی نا مساعد قصد ورود به روسیه را دارند طبق قانون مقرر باید قرنطینه شوند، در غیر این صورت به مجازات مقرر شده محکوم خواهند شد.

طبق دستور دولت فدراسیون روسیه در تاریخ 31 ژانویه 2020 با شماره 66 در رابطه با ویروس کرونا، این بیماری نیز در لیست سایر بیماری هایی که مردم را تهدید می کند، قرار گرفت.

مجازات نقض وضعیت کرونا در روسیه

همچنین در این پیام متذکر شدند بررسی رعایت این وضعیت به صورت تصویری انجام شده و در صورت مشاهده نقض خود قرنطینگی، طبق قانون عمل کرده و افراد به 5 سال زندان محکوم می شوند.

طبق قانون جزایی روسیه، افراد مبتلا شده ای که قانون بهداشت روسیه را نقض کرده و در صورت سهل انگاری این ویروس را به سایرین منتقل کنند و موجب بیماری تعدادی زیادی از مردم شوند به شرح زیر مجازات خواهد شد.

  • جریمه نقدی حداکثر ۸۰ هزار روبل (معادل ۱۲۰۰ دلار) و یا به میزان درآمد شخص مجرم و یا سایر درآمد ها به مدت 6 ماه
  • محرومیت از حق داشتن سمت ها و فعالیت های خاص به مدت حداکثر 3 سال
  • کار اجباری به مدت حداکثر 360 ساعت
  • کار اصلاحی به مدت حداکثر 1 سال
  • محدودیت آزادی تا 1 سال

در صورت سهل انگاری افراد مبتلا شده اگر شخصی جان خود را بر اثر دریافت این بیماری از دست بدهد، مجازات آن شخص به شرح زیر خواهد بود:

  • کار اجباری به مدت حداکثر 480 ساعت
  • کار اصلاحی 6 ماه تا 2 سال
  • کار اجباری برای مدت حداکثر 5 سال و یا حبس به مدت مشخص شده

طبق دستور شهردار مسکو برای اتباع روسی که از کشور های چین، کره جنوبی، ایتالیا، ایران، فرانسه، آلمان و اسپانیا وارد می شوند، قرنطینه اجباری است.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *