پرفروش ترین خودرو در روسیه
پرفروش ترین خودرو در روسیه
مارس 24, 2019
حداقل معدل روسیه
حداقل معدل برای تحصیل در دانشگاه های روسیه
مارس 26, 2019

تولید و صادرات کشور روسیه

تولید و صادرات در روسیه

هر کشور بزرگ و پیشرفته ای، دارای تولید و صادرات می باشد که کشور روسیه از این امر مستثنی نیست. با اطمینان می توان گفت کشور روسیه سال به سال در حوزه تولید، پیشرفت می کند. تولید و صادرات روسیه را می توان به چند بخش تقسیم کرد:

 • صنعت ماشین سازی
 • صنعت کشاورزی
 • صنعت شیمیایی
 • صنعت مراقبت های بهداشتی
 • صنعت فلزکاری
 • صنعت چوب
 • ساخت و ساز

موارد فوق، تولیدات کشور روسیه را پوشش می دهند. در ادامه مطالب راجع به برخی از موارد بالا توضیحاتی ارائه شده که می تواند شما را با تولید و صادرات روسیه آشنا کند.

صنعت ماشین سازی

صنعت ماشین سازی از مواردی است که کشور روسیه علاوه بر تولید، آن را نیز صادر می کند. صنعت ماشین سازی بخش مهمی از صادرات غیر کالایی و غیر انرژی در روسیه را تشکیل می دهد. سرعت پیشرفت تکنولوژی در روسیه بسیار زیاد است؛ به همین دلیل ستون فقرات کشور روسیه، تکنولوژی شناخته می شود و جایگاه اولین رتبه را مختص خود کرده است. دومین رتبه تولید و صادرات به صنعت کشاورزی و سومین رتبه به صنعت ماشین سازی می باشد.

تولید و صادرات در روسیه
سومین رتبه صادرات محصولات روسیه، صنعت ماشین سازی می باشد.

ماشین سازی فقط مختص خودرو و اتومبیل نیست، بلکه ماشین های دیگر مانند ماشین هایی که معمولا با برق کار می کنند را نیز شامل می شود. تجهیزات راه آهن و قطعات وسایل نقلیه موتوری در بازار کار دارای متقاضی بسیار و صادرات لوازم الکترونیکی مصرفی نیز در حال افزایش است به ویژه ماشین لباسشویی. سه سال پیش کل صادرات ماشین های شست و شو از 40 تا 50 واحد در هر ماه بیشتر نمی شد، در عین حال در سال 2016 متوسط صادرات ماهانه آن ها به 150 هزار واحد رسید.

صنعت ماشین سازی
صنعت ماشین سازی بخش مهمی از صادرات غیر کالایی و غیر انرژی در روسیه را تشکیل می دهد.

شرکت Unicum Vending مستقر در سن پترزبورگ، تولید کننده ابزارآلاتی است که در خارج از کشور دارای متقاضی بسیاری می باشد. سیستم تله متری و کنترل کیفیت از راه دور این شرکت، مورد قدردانی کشور انگلیس قرار گرفت.

کامیون های کاماز تولید کشور روسیه، بسیار محبوب هستند که در سال 2016 حدود 60 درصد از کل عرضه کامیون ها را شامل می شوند. روسیه همچنین تجهیزات مربوط به سرگرمی 5 بعدی را تولید می کند. این سیستم های سرگرمی به کشورهایی نظیر: اروپا، آمریکای لاتین و آفریقا صادر می شوند.

صنعت شیمیایی

صنعت شیمیایی از صنعت هایی است که در روسیه دارای پیشرفت زیادی بوده است. اگر قصد تحصیل در روسیه را دارید این صنعت نیز برای تحصیل آینده درخشانی دارد. این صنعت در سال 2017 حدود 30.8 درصد افزایش رشد داشته است.

صنعت شیمیایی
صنعت شیمیایی در سال 2017 حدود 30.8 درصد افزایش رشد داشته است.

کشورهای مستقل و مشترک المنافع مانند اروپا از بزرگترین مصرف کنندگان صنایع شیمیایی روسیه هستند. صادرات محصولات لاستیکی به لطف پیشرفت تکنولوژی به طور صعودی، سودمند می شوند.

لاستیک Isoprene از محبوبیت بالایی برخوردار است؛ زیرا این لاستیک جایگزین بسیار خوبی به جای لاستیک طبیعی به شمار می رود. بنابراین به راحتی می توان از این لاستیک در تولید انواع وسایلی مانند تسمه نقاله، تجهیزات ورزشی و… نیز استفاده کرد.

تولید و صادرات در روسیه
لاستیک Isoprene از محبوبیت بالایی برخوردار است.

موادی مانند صابون، شامپو، خمیردندان و همچنین مواد شوینده شست و شو در سطح بالایی برای تولید و صادرات روسیه قرار دارند. برای مثال شرکت SPLAT (محصولات مراقبت از دهان)، به خارج از کشور صادر می شوند و بسیار محبوب هستند.

صنعت شیمیایی-تولید و صادرات در روسیه
کشور های بلاروس، ترکیه، اوکراین و… از جمله کشورهای وارد کننده محصولات شیمیایی روسیه هستند.

این شرکت به 60 کشور از جمله قزاقستان، اوکراین، بلاروس، آذربایجان، ترکیه، چین و بریتانیا محصولات خود را صادر می کند و همچنین به کمک فروشگاه آنلاین موفقیت زیادی کسب کرده است.

صنعت کشاورزی

یکی از دلایل روند صعودی صنعت کشاورزی در روسیه، بازده غلات است. به عبارت دیگر می توان گفت با پیشرفت ماشین آلات کشاورزی، درصد برداشت محصولات کشاورزی به سرعت رو به افزایش است. برداشت محصولات کشاورزی در سال 2016 حدود 1207 میلیون تن بوده است.

صنعت کشاورزی در روسیه
برای اخذ گواهینامه بین المللی کیفیت، تمامی محصولات باید تست شوند و مراحل مربوطه را بگذرانند.

بیش از نیمی از این میزان محصول مربوط به برداشت گندم می باشد که بیش از یک چهارم آن (36.9 میلیون تن) صادر شده است. حمایت دولتی یکی از دلایل رشد محصولات کشاورزی است. صادرات محصولات کشاورزی با توجه به تقاضای مردم و بازارهای هدفمند خارجی مطابقت دارند.

گندم-کشاورزی-تولید و صادرات روسیه
بیش از نیمی از میزان تولیدی محصولات کشاورزی مربوط به برداشت گندم می باشد.

همچنین برای به دست آوردن گواهینامه بین المللی کیفیت، محصولات باید تمام مراحل و تست ها را پشت سر بگذارند تا صادر کنندگان بتوانند گواهینامه بین المللی را اخذ کنند.

صنعت مراقبت های بهداشتی

مراقبت های پزشکی-صنعت-روسیه
صادرات پزشکی در سال 2017 به 384 میلیون دلار رسید.

صادرات پزشکی در سال 2017 به 384 میلیون دلار رسید. کشور روسیه طیف گسترده و وسیعی از تجهیزات پزشکی را تولید می کند. صادرات پزشکی در پنج بخش اولی صادرات قرار دارد که از لحاظ حجم بسیار قابل توجه است. به عبارت دیگر حجم صادرات محصولات پزشکی بسیار زیاد است.

یک شرکت روسی که به صورت فعال محصولات خود را صادر می کند، شرکت Axion است. تجهیزات پزشکی ای که این شرکت صادر می کند در زمینه ی قلب، نورولوژی، جراحی و فیزیوتراپی است.

تولید و صادرات روسیه
سیستم مدیریت کیفیت Axion بر اساس استاندارد کیفیت ISO 9001-2001 گواهی شده است.

سیستم مدیریت کیفیت Axion بر اساس استاندارد کیفیت ISO 9001-2001 گواهی شده است. بنابراین محصولات این شرکت علاوه بر کیفیت بالا دارای جذابیت زیادی نیز می باشند. تجهیزات پزشکی شرکت Axion در سراسر کشورهای مستقل و مشترک المنافع از جمله جمهوری چک، ترکیه، مصر واندونزی مورد استفاده قرار می گیرند.

صنعت چوب

چوب- روسیه- تولید و صادرات در روسیه
صادرات صنایع چوبی در سال 2017 به 4.5 میلیارد دلار رسیده است.

صادرات صنایع چوبی در سال 2017 به 4.5 میلیارد دلار رسیده است. علی رغم توسعه ی مواد شیمیایی که عملکرد آن مانند بمب بوده است، هنوز هم مواد طبیعی از جمله صنایع چوبی دارای متقاضی های زیادی هستند.

خانه های لوکس و مدرن برای چیدمان و دیزاین خانه از مبلمان، تابلوها و… استفاده می کنند. آلات موسیقی، اسباب بازی ها، کمربند و جواهرات نیز از وسایلی هستند که از چوب ساخته شده اند. می توان گفت صنایع چوبی در زندگی ما کاربرد بسیاری دارد.

صنعت-چوب-روسیه
چوب برخی از درختان به منظور وسایل تزیینی مورد استفاده قرار می گیرد.

کشور روسیه به این که بیشترین میزان چوب را در اختیار دارد بسیار مفتخر است. جنگل های کاج و صنوبر( که می توان از چوب آن ها برای کاربردهای مختلف استفاده کرد)، درخت بلوط و… و همچنین درختانی که چوب آن ها زینتی است مانند آکاسیا و درختان گیلاس و… همگی در مناطقی از کشور روسیه یافت می شوند.

5/5 - (1 امتیاز)

1 Comment

 1. ASAN TEJARAT گفت:

  این موضوع یکی از موضوعات موردعلاقه منه

  ASAN TEJARAT

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *