حمل و نقل در روسیه
وضعیت حمل و نقل در روسیه و چگونگی رفت و آمد در شهر های آن
نوامبر 25, 2018
مردم روسیه
ویژگی های مردم روسیه و عادات مختلف آن ها
دسامبر 13, 2018

تعطیلات رسمی و روز های مهم در کشور روسیه

تعطیلات رسمی در روسیه

تعطیلات رسمی در روسیه

هر سال در کشور روسیه روس ها بیش از 50 روز از تعطیلات رسمی را جشن می گیرند،تعطیلات رسمی در روسیه شامل جشن های ملی و مذهبی و مراسم های مختلف می شود. روس ها مکان هایی دارند برای این مراسم های مذهبی مانند کلیسا ها مساجد و… .

سال جدید

یکی از مهم ترین و محبوب ترین تعطیلات رسمی در روسیه به مناسبت سال جدید است. آن ها این شب را با یک درخت سال نو، هدیه، شام خانوادگی و یک آتش بازی با شکوه می گذرانند، این شب در شب قبل از 1 ژانویه جشن گرفته می شود. ویژگی های اصلی سال نو روسی پاپانوئل، ملکه برفی، سالاد های مخصوص، ساعت چینی کرملین، سخنان رئیس جمهور در تلویزیون و تماشای فیلم های کمدی و طنز در کنار اعضای خانواده می باشد.

تعطیلات روسیه

یکی از مهم ترین و محبوب ترین تعطیلات رسمی در روسیه به مناسبت سال جدید است.

کریسمس

این روز بعد از عید پاک دومین تعطیلات مذهبی در این کشور می باشد. که در شب 6 ژانویه جشن گرفته می شود، کلیسا های ارتدکس در سراسر کشور این روز را جشن می گیرند، مردم برای کریسمس خانه های خود را تزئین می کنند و این شب را با شام مفصلی جشن می گیرند. مردم اغلب داستان های بخت و اقبال می گویند و دختران مجرد دوست دارند بجای اسم شخصیت اصلی نام آن ها  در این داستان ها گفته شود.

تعطیلات روسیه

این روز بعد از عید پاک دومین تعطیلات مذهبی در این کشور می باشد.

روز تاتیانا (روز کارشناسی ارشد)

این روز در 25 ژانویه جشن گرفته می شود، این روز روز شهادت تاتیانای رم، الیزابت ملکه روسیه و امضای حکم تاسیس دانشگاه دولتی مسکو است که بعد ها، مرکز علوم و فرهنگ روسیه شد. اکنون روز تولد این دانشگاه برای همه دانش آموزان روسی تعطیل شده است. وضعیت این روز به طور سمی تایید شده است. در این روز دانشجویان از حامی خود تاتیانا یاد می کنند و پایان زمستان و امتحانات خود را جشن می گیرند. هر شهر و دانشگاه سنت های خود را دارد مانند نمایش های مختلف، بازی ها، فراغت های آزاد و سرگرمی.

تعطیلات روسیه

در این روز دانشجویان از حامی خود تاتیانا یاد می کنند و پایان زمستان و امتحانات خود را جشن می گیرند.

روز پدر

در زمان شوروی این روز ارتش و نیروی دریایی شوروی (ارتش سرخ) بود و این روز را به تمامی پرسنل نظامی تبریک می گفتند. در روسیه ی امروز، 23 فوریه نه تنها برای پرسنل نظامی تعطیل است بلکه برای هر مرد با صرف نظر از این که آیا خدمت نظامی را گذرانده اند یا خیر علاوه بر سلام، مردان می توانند انتظار هدیه نیز از همکاران و عزیزانشان داشته باشند.

تعطیلات روسیه

در زمان شوروی این روز ارتش و نیروی دریایی شوروی بود و این روز را به تمامی پرسنل نظامی تبریک می گفتند.

 جشنواره Maslenitsa

این یک تعطیلات سنتی برای دیدن زمستان و خوش آمد گویی به بهار است، همچنین یک هفته قبل از ظهور جشن، مردم یک دیگر را برای خوردن پنکیک دعوت می کنند، در روز هفتم جشنواره مردم در فضای آزاد جمع می شوند برای سرگرمی و خداحافظی با زمستان.

تعطیلات روسیه

این یک تعطیلات سنتی برای دیدن زمستان و خوش آمد گویی به بهار است.

روز جهانی زن

این روز به عنوان روز زن در همه جا شناخته شده است و در 8 مارس این روز را جشن می گیرند، به همه زنان کشور از دختران کوچک تا مادر بزرگ ها تبریک می گویند و نشانه هایی از تحسین دریافت می شود. آن ها چیز های خوب مانند گل و هدیه دریافت می کنند.

تعطیلات روسیه

این روز به عنوان روز زن در همه جا شناخته شده است.

عید پاک

این تعطیلات در اوایل بهار در روسیه جشن گرفته می شود.کلیسا های ارتدکس خدمات رسمی را ارائه می دهند و مردم به یکدیگر تبریک می گویند، تخم مرغ رنگ می کنند و این روز را با هم جشن می گیرند. یکی از نشانه های عید پاک تخم مرغ های رنگی و زیبا است.

تعطیلات روسیه

این تعطیلات در اوایل بهار در روسیه جشن گرفته می شود.

بهار و روز کار

در زمان شوروی روز اول ماه مه به عنوان روز بین المللی کارگر شناخته شد. روز همبستگی تعطیل رسمی. از ویژگی های اصلی این روز می توان به تظاهرات انبوه در کنار خیابان های اصلی اشاره کرد. ازجمله میدان سرخ در مسکو، با راهنمایی های بلند و تبریک از رهبران حزب کمونیست در سیستم عامل ها. حالا روز بهار و کار است.اتحادیه های کارگری تظاهرات هایی را برنامه ریزی می کنند که برای محافظت از حقوق کارگران طراحی شده اند.

تعطیلات روسیه

در زمان شوروی روز اول ماه مه به عنوان روز بین المللی کارگر شناخته شد.

روز پیروزی

این روز یک تعطیلات عمده در کشور است. که تاریخ آن 9 مه می باشد. روسها پیروزی بر آلمان نازی و پایان آن چه به عنوان جنگ میهنی بزرگ (از 1941 تا 1945) شناخته می شود را جشن می گیرند. جشن های بزرگ در سر تا سر کشور برگزار می شوند از جمله راهپیمایی به آرامگاه سربازان گم نام در مسکو.نمایشگاه های نظامی از جمله آتش بازی و نمایش ها در بسیاری از شهر ها اجرا می شود.

تعطیلات روسیه

این روز یک تعطیلات عمده در کشور است.

روز روسیه

این مناسبت در تاریخ 12ژوئن جشن گرفته می شود. نمایش ها و رویداد های دیگر در سر تا سر کشور برگزار می شود. روز روسیه در سال 1990 برای به رسمیت شناختن اعلامیه حاکمیت فدراسیون روسیه تاسیس شد.

تعطیلات روسیه

این مناسبت در تاریخ 12ژوئن جشن گرفته می شود.

تعطیلات مذهبی مردم روسیه

نمایندگان اعتراف مختلف مذهبی روسیه مجموعه ای از سنت های خود را دارند. به عنوان مثال، مسلمانان ماه رمضان را می بینند و پایان آن را جشن می گیرند و آن را عید قربان می نامند. (این عید را در ایران هم نیز جشن می گیرند).

1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *