تحصیل در روسیه
مراحل و مدارک لازم جهت اخذ پذیرش در دانشگاه های روسیه
می 2, 2018
سیستم مالی دانشگاه ها
سیستم مالی دانشگاه ها در روسیه
می 2, 2018

تحصیل پزشکی در روسیه

تحصیل پزشکی در روسیه

روسیه بهترین مقصد علاقه مندان به علم پزشکی است. سالانه از بسیاری از کشور های جهان از جمله ایالات متحده آمریکا، کشور های اروپایی و آسیایی برای تحصیل پزشکی در روسیه و دارو سازی به روسیه می آیند.

علتش چیست؟ به جرات می توانیم بگوییم روسیه تنها کشوری در جهان است که شما می توانید با کم ترین هزینه، معتبر ترین مدرک تحصیلی در رشته پزشکی را کسب کنید. تحصیل در کشور روسیه بسیار ارزان است و شما می توانید با کمترین هزینه، بهترین شرایط تحصیلی را در این کشور تجربه کنید.

تحصیل در زمینه پزشکی در روسیه

می دانیم که تحصیل در رشته پزشکی، یک امر سخت و همچنین پر هزینه می باشد. اما روسیه دارای یک وضعیت استثنایی می باشد و علتش این است که دولت به شهروندان خود و خارجیان به صورت یکسان یارانه می دهد. این بدان معنی است که برای تحصیل پزشکی در روسیه شما می توانید از یارانه ای که دولت روسیه برای دانشجویان این کشور در نظر گرفته است، استفاده کنید.

برای مثال هزینه بهترین خوابگاه با تمامی امکانات در شهر بسیار زیبای کازان و دانشگاه پزشکی فدرال کازان تنها سالانه ۲۰۰ دلار می باشد یا برای دانشگاه پزشکی پاولوف سنت پترزبورگ شما فقط ۶۰۰ دلار برای یک سال پرداخت می کنید.

یا مثلا هرسال تابستان طبق درخواست دانشجو، دانشگاه شما را به کشوری که علاقه دارید که در آن جا دوره آموزشی ببینید و در بیمارستان هایش کار کنید، تنها با پرداخت ۵۰۰ دلار برای دو ماه به کشور انتخابی شما می فرستد و تمامی هزینه های شما طی این دو ماه بر عهده دانشگاه می باشد.

تحصیل پزشکی در روسیه
دولت روسیه به شهروندان خود و خارجیان به صورت یکسان یارانه می دهد.

می توان گفت بخش بزرگی از علم پزشکی مدیون دانشمندان بزرگ روس می باشد. برای مثال پدر علم فیزیولوژی ایوان پترویچ پاولوف می باشد یا پدر علم ارتوپد، دکتر الیزاروف می باشد.

روسیه یکی از پیشرفته ترین کشور ها در علوم پزشکی بوده و مدارک پزشکی از دانشگاه های روسیه در تمامی دانشگاه ها و سیستم های جهانی از اعتبار بالایی برخوردار می باشد.

روسیه تولید کننده علم پزشکی می باشد و دقیقا به همین علت است که سالانه از بسیاری از دانشجویان کشور های جهان برای تحصیل به روسیه می آیند.

تحصیل پزشکی در روسیه
روسیه  تولید کننده علم پزشکی می باشد.

برای تحصیل در زمینه پزشکی در روسیه چه باید کرد؟

لطفا فانتزی را بگذارید کنار! تنها علاقه برای تحصیل در زمینه پزشکی در روسیه کافی نیست و شما باید بسیار سخت کوش باشید و هدفتان این باشد که یک پزشک خوب شوید.

حتما بسیار شنیده اید که برخی از موسسات چون آشنایی کاملی با نحوه پذیرش دانشجو در روسیه ندارند، به متقاضیانی که معدل پایینی دارند می گویند که شانس قبولی در رشته پزشکی را ندارند.

اما به لطف تجربه ای که در این سالها کسب کرده ایم، به یقین می توانیم بگوییم که این حرف بسیار اشتباه است و در کل، تحصیل در زمینه پزشکی در روسیه فقط و فقط، سخت کوشی شما را می طلبد و نه معدل.

معیار سنجش و قبولی شما برای پذیرش در یک دانشگاه پزشکی در روسیه تنها علم شما، توانایی تکلم به روسی یا انگلیسی و امتحانات ورودی می باشد و معدل برای کشور های پیشرفته نمی تواند معیار خوبی برای سنجش صلاحیت شما قرار گیرد.

در نتیجه اگر معدل پایینی دارید اصلا نگران نباشید، مشاوران الیت این جا هستند که با تکیه بر واقعیات و تجربیات به همراه مشاوره رایگان به شما کمک کنند.

می شود گفت که معیار پذیرش شما از طرف دانشگاه های روسیه تنها آن چیزی هست که می توانید در حال حاضر انجام دهید و سطح علمی و دانش زبان شما خیلی مهم است برای آنها و به رزومه یا معدل بالا به هیچ وجه توجهی نخواهند کرد.

طول دوره:

 • پزشکی: ۶ سال
 • دندانپزشکی: ۵ سال
 • داروسازی: ۵ سال
تحصیل پزشکی در روسیه
پزشک نمی تواند مطب خصوصی داشته باشد.

شما می توانید در رشته پزشکی یا دندان پزشکی تحصیل کنید و بعد از اتمام تحصیل در یکی از بیمارستان های دولتی یا خصوصی به عنوان پزشک مشغول به کار شوید.

اما باید بدانید که بر خلاف ایران، در روسیه یک پزشک نمی تواند مطب خصوصی داشته باشد. اما داشتن کلنیک خصوصی بلامانع است. البته کسب مجوز های لازم کمی سخت است اما شدنی است.

هزینه اولیه تاسیس یک کلنیک زیبایی یا ارتوپدی مناسب در روسیه از ۴۰۰ هزار دلار شروع می شود. هزینه ها شامل: خرید یا اجاره ملک + تجهیزات پزشکی + حقوق کارکنان + تهیه مجوز های لازم.

تحصیل پزشکی در روسیه
داشتن کلنیک خصوصی برای پزشکان بلا مانع است.

الیت، تحصیل، کار وزندگی در کشور تزار ها را برای شما تضمین می کند. به ما اعتماد کنید.

Rate this post

2 Comments

 1. Farnaz گفت:

  سلام وقت بخیر ایا میتونم هنگام تحصیل پزشکی در روسیه کار‌ کنم و تقریبا ماهی ۲۰۰ دلار درامد داشته باشم؟

  • M Admin گفت:

   با سلام. کار در حین تحصیل برای دانشجویان بین المللی ممنوع هست، اما بسته با توافق دانشگاه و گرفتن مجوزهای لازمه، شما می تونید همزمان به تحصیل و فعالیت شغلی نیز بپردازید. اما همونطور که اشاره شد، این کار نیاز به موافقت دانشگاه داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *