معرفی شهر ازمیر ترکیه
معرفی شهر ازمیر ترکیه
ژوئن 27, 2019
ویزای کاری ترکیه
بررسی شرایط دریافت ویزای کاری ترکیه
ژوئن 28, 2019

تحصیل رشته های مهندسی در روسیه

تحصیل در روسیه

 دانشگاه های مهندسی روسیه تحصیلات تکمیلی را ارائه می دهند که باعث می شود متقاضیان را از سراسر جهان جذب کند. از مزایای تحصیل در روسیه، هزینه های مقرون به صرفه، فرصت ثبت نام در کلاس های آموزش انگلیسی و برنامه های فوق العاده است که به دانشجویان امکان می دهد که از یک دانشگاه روسی مدرک تحصیلی را کسب کنند.

رشته های مهندسی

مهندسی حرفه ای ترین تخصص در دنیای مدرن به علت توسعه مداوم صنعت و فن آوری های جدید است. درهای معتبرین دانشگاه های روسیه برای دانشجویان آینده نگر از کشورهای خارجی باز است. حوزه مهندسی در زمینه های مختلف از قبیل انرژی الکتریکی و گرما، مهندسی مکانیک، الکترونیک، برق، متالورژی، تکنولوژیIT، معدن، مهندسی عمران، مهندسی هواپیما، پزشکی و غیره می باشد. دانشگاه های مهندسی بصورت کلی با توجه به رشته، می توانند در حوزه های مهندس مکانیک، تکنسین یا مهندسین طراحی برای ایجاد، بهبود، آزمایش و قرار دادن ماشین های مختلف در عملیات، دانشجو بپذیرند.

دانشگاه های دولتی روسیه طیف وسیعی از حرفه های مهندسی را ارائه می دهند. فهرست تایید شده توسط وزارت آموزش و پرورش و تحقیقات روسیه دارای ده ها رشته مختلف از جمله هواپیمایی و مهندسی راکت تا مهندسی زیست شناسی است. برای انتخاب برنامه آموزشی مناسب و دانشگاه، می توانید از ابزارهای جستجو مناسب در اینترنت استفاده کنید. برخی از ارائه دهندگان آموزش مهندسی روسیه در زیر ذکر شده است:

 • موسسه فیزیک و فناوری مسکو متخصصین ریاضی و فیزیک کاربردی، مهندسی نرم افزار، تجزیه و تحلیل و مدیریت سیستم، امنیت سایبری و غیره را آموزش می دهد. MIPT به طور مداوم در لیست های Top Universities و (ARWU (Academic Ranking of World Universities ظاهر می شود.
موسسه فیزیک و فناوری مسکو
موسسه فیزیک و فناوری مسکو
 • دانشگاه ملی تحقیقات هسته ای MEPhI دانشجویان بین المللی بالقوه بیش از 100 منطقه را پوشش می دهد؛ محبوب ترین رشته ها در این دانشگاه، فیزیک هسته ای، بهره برداری از نیروگاه های هسته ای و برنامه ریزی سیستم می باشد. MEPI رهبر بی رقیب در آموزش مهندسان برق هسته ای است.
موسسه فیزیک و فناوری مسکو
موسسه فیزیک و فناوری مسکو
 • دانشگاه ملی علوم و فناوری MISIS یکی از برجسته ترین دانشگاه های مهندسی در روسیه است که دارای تجربه فراوان در آموزش مهندسان علوم مواد، متالورژی و معدن است. در این دانشگاه آموزش ها و برنامه های فناوری اطلاعات و فناوری نانو نیز وجود دارد.
دانشگاه ملی علوم و فناوری MISIS
دانشگاه ملی علوم و فناوری MISIS
تحقیقات ملی دانشگاه پلی تکنیک تامسک
تحقیقات ملی دانشگاه پلی تکنیک تامسک
 •  دانشگاه پلی تکنیک سنت پترزبورگ یکی از قدیمی ترین مراکز آموزش عالی مهندسی روسیه است. رشته های دانشجویان بین المللی در این دانشگاه اغلب در حوزه مهندسی برق، فناوری اطلاعات و مهندسی عمران می باشد.
دانشگاه پلی تکنیک سنت پترزبورگ
دانشگاه پلی تکنیک سنت پترزبورگ
 • دانشگاه سامرا یک مرکز علمی و آموزشی است که متخصص در آموزش مهندسین صنعت هوافضا است. محبوب ترین رشته ها، مهندسان هواپیما، مجتمع های موشک و فضانوردی هستند. همچنین سایر حوزه های فنی شامل علوم رایانه و علوم کامپیوتر، مکانیک نظری و غیره
دانشگاه سامرا
دانشگاه سامرا
 • دانشگاه فدرال سیبری برای آموزش متخصصان صنعت و مهندسی برق تاسیس شد. در حال حاضر آموزش عالی در زمینه متالورژی، ژئوتکنولوژی، برق، بیوتکنولوژی، سیستم های ارتباطی، توسعه میدان نفت و گاز و غیره را فراهم می کند.
دانشگاه فدرال سیبری
دانشگاه فدرال سیبری
 • دانشگاه “مهندسی در شرق دور روسیه” دارای تاریخچه طولانی است. در سال 2018، دانشکده فنی دانشگاه فدرال خاور دور، سده سالگی خود را نشان می دهد. بیش از 80 رشته در لیست برنامه های آموزشی سطوح مختلف شامل توسعه میدان نفت و گاز، معدن، مهندسی مکانیک و رباتیک، کشتی سازی، برق و مهندسی برق و غیره وجود دارد.
 • دانشگاه ایالتی نووسیبیرسک آموزش مهندسی در زمینه فناوری نانو، سیستم های لیزر، الکترونیک، بیوتکنولوژی های پزشکی و فناوری اطلاعات را ارائه می دهد. این دانشگاه در مرکز علمی Akademgorodok واقع شده است که فرصت های پژوهشی عالی را برای دانش آموزان ارائه می دهد.
دانشگاه ایالتی نووسیبیرسک
دانشگاه ایالتی نووسیبیرسک
 • رشته های مهندسی عمومی دانشگاه “فدرال اورال” شامل مهندسی مکانیک، متالورژی، فناوری اطلاعات، بیوتکنولوژی و انرژی است.
دانشگاه "فدرال اورال"
دانشگاه “فدرال اورال”
 • دانشگاه الكترونیكی سنت پترزبورگ “LETI” متخصص در آموزش حرفه ای در صنایع الکترونیک، رادیو و مهندسی برق، سیستم های كنترل، مهندسی وسایل و فناوری اطلاعات است. این دانشگاه طی شش دهه گذشته بیش از 3500 مهندس را آموزش داده است.
دانشگاه الكترونیكی سنت پترزبورگ "LETI"
دانشگاه الكترونیكی سنت پترزبورگ “LETI”
 • دانشگاه تحقیقات ملی “ITMO” بر آموزش مهندسین فناوری اطلاعات تمرکز دارد. دانشجویان ITMO بارها و بارها در مسابقات برنامه ریزی بین المللی برنده شده اند. این دانشگاه همچنین آموزش خوبی در زمینه فوتونیک و optoinformatics، مهندسی لیزر و زیست فناوری مواد غذایی فراهم می کند.
دانشگاه تحقیقات ملی "ITMO"
دانشگاه تحقیقات ملی “ITMO”
 • دانشگاه دولتی “تامس” یکی از قدیمی ترین مراکز آموزشی روسیه است که دارای مؤسسه پژوهشی ملی است. اتباع خارجی می توانند در برنامه های مهندسی مختلف ثبت نام کنند، برای مثال فناوری اطلاعات، هواپیما و مهندسی راکت، بیوانفورماتیک، مکانیک، مهندسی مکانیک و غیره.
دانشگاه تحقیقات ملی "ITMO"
دانشگاه تحقیقات ملی “ITMO”
 • دانشگاه دولتی “اورال جنوبی” یکی دیگر از ارائه دهنده های آموزش مهندسی است. دانشجویان بین المللی اغلب رشته های فناوری اطلاعات، مهندسی عمران و معماری را انتخاب می کنند؛ بسیاری از زمینه های دیگر نیز در دسترس هستند مانند متالورژی، فن آوری مواد، ایمنی فنی، الکترونیک و غیره
دانشگاه دولتی "اورال جنوبی"
دانشگاه دولتی “اورال جنوبی”
 • دانشگاه تایوان یک دانشگاه روسی کلاسیک است که برنامه های مهندسی را ارائه می دهد. توسعه حوزه نفت و گاز یکی از محبوب ترین زمینه ها است. به عنوان مثال، دانشگاه برنامه های فارغ التحصیل را در مهندسی مفهومی برای صنعت نفت و گاز ارائه می دهد؛ کلاس ها توسط معلمان دانشگاه و نمایندگان بزرگترین شرکت های مهندسی روسیه انجام می شود. در طول مطالعه، دانشجویان بر روی پروژه های واقعی کار می کنند که توسط شرکت مشهور داخلی شرکت گازپروم نفت ارائه می شود.
دانشگاه تایوان
دانشگاه تایوان

دانشجویان بین المللی می توانند آموزش های مهندسی را به زبان روسی و انگلیسی بخوانند. اگر متقاضی مایل به تحصیل در روسیه باشد، اما نمی تواند به اندازه کافی خوب صحبت کند، می تواند به بخش Preparatory که در اکثر دانشگاه های روسیه در دسترس است، وارد شود.

چگونه می توان به یک دانشگاه مهندسی روسیه تقاضا تحصیل ارسال کرد؟

دانشجویان رشته مهندسی که قصد تحصیل در روسیه را دارند، باید امتحانات ورودی را که مخصوصا برای اتباع خارجی برگزار می شود، بگذرانند. هزینه تحصیل در روسیه کمتر از اروپا یا امریکا است. به عنوان مثال هزینه تحصیل برای دوره های کارشناسی و تخصصی در مکانیک، مدل سازی ریاضی، فن آوري اطلاعات و فن آوري اطلاعات، از 89000 روبل ($ 1،480) شروع می شود. هزینه تحصیل در ریاضیات، شیمی، فیزیک، مکانیک مواد، مهندسی عمران، مهندسی نرمافزار، امنیت اطلاعات، الکترونیک، مهندسی وسایل، برق و گرما و انرژی، مکاترونیک، رباتیک و متالورژی از 102000 روبل (1700 دلار) در سال شروع می شود. هزینه سالانه مسکن برای برنامه هایی مانند فیزیک هسته ای و فیزیک حرارتی، تجهیزات هواپیما و موشک، کشتی سازی و مهندسی نانو از 153000 روبل (2،550 دلار) شروع می شود. هرچند دانشجویان بالقوه با استعداد با نمرات خوب در گواهینامه های تحصیلی می توانند در مسابقه بورس تحصیلی یا شرکت در المپیک بین المللی که توسط دانشگاه برگزار می شود، سعی در برنده شدن بکنند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *