هزینه زندگی در روسیه
لیست قیمت ها و هزینه های زندگی در روسیه
می 2, 2018
تحصیل در مسکو
تحصیل در مسکو
نوامبر 19, 2018

تحصیل دندانپزشکی در روسیه

تحصیل دندانپزشکی در روسیه

تحصیل دندانپزشکی در روسیه

روسیه بهترین مقصد علاقه مندان به علم دندانپزشکی است. سالانه از بسیاری از کشور های جهان از جمله ایالات متحده آمریکا، کشور های اروپایی و آسیایی برای تحصیل دندانپزشکی در روسیه به روسیه می آیند.

علتش چیست؟ به جرات می توانیم بگوییم روسیه تنها کشوری در جهان است که شما می توانید با کم ترین هزینه، تحصیل دندانپزشکی در روسیه را به اتمام رسانید و معتبر ترین مدرک تحصیلی در رشته دندانپزشکی را کسب کنید.

تحصیل دندانپزشکی در روسیه
تحصیل دندانپزشکی در روسیه

می دانیم که تحصیل در رشته دندانپزشکی در روسیه، یک رشته سخت و هم چنین پر هزینه می باشد اما روسیه دارای یک وضعیت استثنایی می باشد و علتش این است که دولت به شهروندان خود و خارجیان به صورت یکسان یارانه می دهد. دانشگاه های روسیه انتخاب خوبی برای تحصیل پزشکی می باشند، برای مثال هزینه بهترین خوابگاه با تمامی امکانات در دانشگاه علوم پزشکی فدرال کازان تنها سالانه ۲۰۰ دلار می باشد یا برای دانشگاه دندانپزشکی پاولوف سنت پترزبورگ شما فقط ۶۰۰ دلار برای یک سال پرداخت می کنید.

یا مثلا هرسال تابستان طبق درخواست دانشجو، دانشگاه شما را به کشوری که علاقه دارید که در آن جا دوره آموزشی ببینید و در بیمارستان هایش کار کنید، تنها با پرداخت ۵۰۰ دلار برای دو ماه به کشور انتخابی شما می فرستد و تمامی هزینه های شما طی این دوماه بر عهده دانشگاه می باشد.

هزینه تحصیل دندانپزشکی در روسیه

تحصیل دندانپزشکی در روسیه یکی از محبوب ترین و البته مقرون به صرفه ترین انتخاب برای دانشجویان بین المللی از اروپا، آسیا، آفریقا، آمریکا و استرالیا می باشد. شهریه تحصیل دندانپزشکی در روسیه نسبت به دیگر کشورها بسیار کمتر است و استانداردهای آموزشی برای تحصیل دندانپزشکی در روسیه در سطحی بسیار عالی می باشد از این رو دانشگاه های دندانپزشکی روسیه برای دانشجویان بین المللی بسیار قابل توجه است  و باعث به وجود آمدن رقابت بین سایر دانشگاه های پزشکی بین المللی شده است.

لازم به ذکر است، شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی روسیه نیز برای اکثر رشته ها و در دانشگاه های خوب وجود دارد ولی معمولاً سالانه این بورسیه شامل رشته های پزشکی، داروسازی و تحصیل دندانپزشکی در روسیه نمی شوند. بعضی افراد بورسیه تحصیلی را جایگزین تحصیل رایگان در روسیه تلقی می کنند. هم چنین این که امکان تحصیل به زبان انگلیسی در روسیه برای اکثر رشته ها نیز وجود دارد.

تحصیل دندانپزشکی در روسیه
شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی روسیه نیز برای اکثر رشته ها و در دانشگاه های خوب وجود دارد

برای تحصیل در رشته ی دندان پزشکی در روسیه، برای شما لیستی از بهترین دانشگاه های روسیه را آماده کردیم و در زیر خلاصه ای از خصوصیات دانشگاه ها را برای شما توضیع می دهیم.

دانشگاه علوم پزشکی و فنی مهندسی رودن:

دانشگاه بزرگ دوستی ملل یا رودن در سال ۱۹۶۰ میلادی در خیابان تاریخی و بسیار زیبای میکلوخا ماکلایا تاسیس گردید. این دانشگاه با داشتن هزاران دانشجو از ۱۵۲ کشور جهان پدید آورنده یک قاره فرهنگی رنگارنگ در دل شهر بسیار زیبا، مدرن و تاریخی مسکو می باشد.

نکته بسیار جالب و قابل توجه این می باشد که بسیاری از رهبران سیاسی و علمی جامعه جهانی از فارغ التحصیلان دانشگاه دوستی ملل می باشند. در واقع این دانشگاه رسالت پرورش نخبگان سیاسی و علمی جهان را بر عهده دارد.

دانشگاه علوم پزشکی سچنوا:

یک سال بعد از به قدرت رسیدن آقا محمد خان قاجار در ایران، در امپراطوری روسیه تزاری سنگ بنای یکی از بزرگترین و قدیمی ترین دانشگاه های جهان نهاده شد. در حدود ۲۷۲ سال پیش، دانشگاه علوم پزشکی سچنوا ( MSMU): جهت آموزش پزشکان ماهر برای خدمت به جامعه بشری بنا گردید. این کهن ترین دانشگاه آموزش عالی کشور روسیه، رهبری جامعه علوم پزشکی را بر عهده دارد. دانشگاه سچنوا کارنامه ای درخشان، شکوه مند و گنجینه ای ارزنده از تولید علم در طی قرون را همراه خود دارد.

دانشگاه اول پزشکی مسکو در طول تاریخ با شکوه خود پزشکان، جراحان و داروسازان بسیاری را به جامعه بشری تقدیم نموده است. جراحان و پزشکان فارغ التحصیل از بیش از هفتاد کشور جهان مشغول کار و تدریس آموزش عالی در دانشگاه اول پزشکی مسکو می باشند. دانشگاه علوم پزشکی سچنوا به نام پزشک ودانشمند بزرگ علم فیزیولوژی ومغز و اعصاب ایوان میخائیلویچ سچنو نام گذاری گردیده است.

دانشگاه نوووسیبیرسک:

دانشگاه علوم پزشکی و فنی مهندسی نووسیبیرسک NSU بر پهنه ساحل زیبای اقیانوس شمالی در شهر زیبا و توریستی نووسیبیرسک واقع شده است و یکی از بزرگترین و معروف ترین دانشگاه های روسیه به خصوص در رشته های پزشکی و مهندسی می باشد.

دانشگاهی جوان با اهداف و پروژه های بزرگ و نوین، دانشگاه NSU در سال ۱۹۵۹ جهت به دست گرفتن رهبری علمی روسیه مرکزی تاسیس شد. این دانشگاه یکی از دانشگاه های پیشرو در علوم پزشکی می باشد و سالانه دانشجویان بسیاری از سر تا سر جهان برای تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی، مهندسی، حقوق ومنابع طبیعی و معادن به این دانشگاه می آیند.

دانشگاه علوم پزشکی کازان:

دانشگاه علوم پزشکی کازان در حدود دوقرن پیش (۱۸۰۴میلادی) توسط امپراطور الکساندر اول در مرکز شهر بسیار زیبای کازان تاسیس گردید. این دانشگاه با بیش از دوقرن کار علمی در رشته های علوم پزشکی واهدا نمودن پزشکان بسیار به جامعه پزشکی، از بزرگترین و معتبر ترین دانشگاه های پزشکی روسیه و جهان می باشد.

تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی کازان آرزوی هر کسی است. این دانشگاه دارای بالاترین استاندارد های آموزشی روز دنیا می باشد. امروز می بینیم که آرزو های آینده نگرانه تزار الکساندر اول تبدیل به واقعیت شده است. دانشگاهی که یکی از سازندگان علم پزشکی در جهان می باشد و دارای بالاترین سطح آموزش عالی می باشد.

دانشگاه ملی لومونسف مسکو:

اعصار گذشتند، حکومت ها آمدند و رفتند و قرون سپری شد اما این غول علمی تاریخ جهان هم چنان پابرجا ماند. ما در مورد سمبل آموزش عالی کشور روسیه صحبت می کنیم. دانشگاه ملی لومنوسف مسکو، به جرات می توان گفت بزرگترین نهاد دانشگاهی کشور روسیه می باشد، دانشگاه ملی لومونسف مسکو در سال ۱۷۵۵ میلادی به درخواست دانشمند بزرگ، میخائیل لومونسف و به دست ملکه الیزابت کبیر بنا گردید.

دانشگاه ملی سنت پترزبورگ:

رشته پزشکی و دندانپزشکی در این دانشگاه با استاندارد های بسیار بالا و سطح اعتبار جهانی به دو زبان انگلیسی و روسی قابل ارائه می باشد. اما در مورد دانشگاه ملی سنت پترزبورگ ، حدود ۳۰۰ سال قبل تزار پیتر کبیر به جرات می توان گفت زیبا ترین شهر اعصار را بنا نهاد.

هدف وی گشودن پنجره ای تازه به روی اروپا بود، این شمالی ترین شهر پر جمعیت اروپا معروف به ونیز شمالی، از همان آغاز مورد توجه دانشمندان و معماران برجسته اروپایی قرار گرفت و این اعجوبه بنا نهاده توسط بشر پدید آمد.

شما می توانید در این دانشگاه ها در رشته های پزشکی و دندانپزشکی تحصیل کنید و با مشاوره رایگان وکلا و مشاوران الیت، این دوره را با موفقیت پشت سر بگذارید.، با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *