parallax background

تحصیل در آمریکا

خیلی ها فکر می کنند تحصیل در آمریکا و در بهترین دانشگاه های این کشور با کمترین هزینه سخت و یا غیر ممکن است. ما، در الیت برای شما تحصیل در کشور های دیگر را آسان می کنیم.

تحصیل در آمریکا

آمریکا دارای یکی از بهترین سیستم های آموزشی جهان می باشد و همچنین دارای ایده عال ترین کالج ها و دانشگاه ها است.

ایالات متحده آمریکا سالیانه ده ها میلیارد برای تحقیقات دانشگاه های خود تصویب می کند تا به طور کامل صرف پژوهش و توسعه علم و دانش شود.

بیشتر از 3000 موسسه آموزش عالی و دانشگاه در آمریکا پذیرای دانشجویان از ملیت ها و کشور های مختلف در سراسر جهان هستند.

مدرکی که از دانشگاه های آمریکا دریافت می کنید در کل جهان معتبر می باشد و به راحتی می توانید به هر کشوری که دوست داشتید مسافرت کنید و در آن کشور ادامه تحصیل دهید.

زمان اقدام برای تحصیل در کشور بزرگ آمریکا

برای تحصیل در این کشور هر چه زود تر اقدام کنید بهتر است زیرا گزینه های زیادی پیش رویتان دارید که هر چه زمان بگذرد، شما فرصت کمتری برای فکر کردن دارید و ممکن است زمانتان برای ازریابی فرصت های مربوط به کمک های مالی و بورسیه و از این قبیل، از دست برود و نتوانید انتخاب درستی داشته باشید.

تحصیل در آمریکا
مدرکی که از دانشگاه های آمریکا دریافت می کنید در کل جهان معتبر می باشد

سیستم آموزشی ایالات متحده آمریکا

سیستم آموزش و پرورش در ایالات متحده آمریکا مانند کشور های دیگر است و آنچنان تفاوتی با دیگر کشور ها ندارد.

تحصیل در آمریکا
 • پیش دبستانی
 • ابتدایی
 • متوسطه
 • متوسطه یا بالاتر
 • تحصیلات تکمیلی (کالج یا دانشکده فنی)

سیاست آموزشی معمولا در سطح ایالتی و یا محلی تعیین می شود.

نقش دولت فدرال درآموزش و پرورش محدود است اما شامل:

تحصیل در آمریکا
 • کمک های مالی فدرال به آموزش و پرورش و همچنین نظارت بر این بودجه
 • داده ها را در مدارس آمریکا جمع آوری و نتیجه را گزارش می کند.
 • تمرکز توجه ملی به قوانین و مسائل مربوط به آموزش کلیدی است.
 • تبعیض در آموزش را ممنوع کرده و همه به صورت برابر آموزش می بینند.
 • برای بهبود عملکرد آموزشی کار می کند.
 • مدارس یا سازمان های غیر انتفاعی

ویزا های تحصیل در ایالات متحده آمریکا

ویزا های آمریکا چند نوع اند که در زیر برایتان بازگو خواهیم کرد.

ویزای F1:

این ویزا معروف ترین ویزای دانشجویی برای تحصیل داخل کشور آمریکا است و برای دانشجویانی که متقاضی تحصیل در دانشگاه ها و کالج های آمریکا هستند، باید این ویزا را تهیه نمایند.

دانشجویان خارجی برای همسر و فرزندان خود که زیر 21 سال هستند باید ویزای F2 تهیه کنند.

تحصیل در آمریکا
دانشجویان خارجی برای همسر و فرزندان خود که زیر 21 سال هستند باید ویزای F2 تهیه کنند.

این نوع ویزای آمریکا معمولا برای دوره های تحصیلی طولانی مدت بیشتر از 6 ماه می باشد. ویزای B1 مربوط به دوره تحصیلی کوتاه مدت موقت مناسب با محل دعوت کننده و نوع دوره تحصیلی می باشد.

متقاضیان برای دریافت این ویزای تحصیلی آمریکا باید پس از دریافت l-20 فرم DS-160 خود را به طور کامل تکمیل نمایند.

ویزای M1:

شرایط گرفتن این ویزا مانند ویزای F1 است و آن چنان تفاوتی با هم ندارند. دانشجویان متقاضی برای این ویزا می توانند برای همسر و فرزندان خود ویزای M2 دریافت کنند وآنان را همراه با خود به آمریکا بیاورند.

تحصیل در آمریکا
شرایط گرفتن این ویزا مانند ویزای F1 است و آن چنان تفاوتی با هم ندارند.

ویزای J1:

آن دانشجویانی که برای تبادل فرهنگی می آیند یا از کشور مبدا از لحاظ مالی پشتیبانی می شوند، برای مادن در آمریکا باید این ویزا را تهیه کنند.

با ویزای j1 واجد شرایط 18 ماه آموزش دانشگاهی هستند (سه سال در صورتی که رساله دانشگاهی داشته باشند.) ویزای J2 مربوط به همسر و فرزندان افراد دارای ویزای j1 می شود و با این ویزا آن ها نیز می توانند در آمریکا به راحتی تحصیل کنند.

تحصیل در آمریکا
ویزای J2 مربوط به همسر و فرزندان افراد دارای ویزای j1 می شود

در تمامی ویزا های ذکر شده فرد باید تمکن مالی خودش را نشان دهد و ثابت کند پس از تحصیل قصد بازگشت به کشور خودش را دارد.

تحصیل در کشور آمریکا

سن شروع تحصیل در این کشور برای تمامی افراد از 6 سالگی است و فرد پس از گذراندن یک دوره 12 ساله تحصیلات متوسطه خود را به پایان می رساند و پس از آن موفق به اخذ مدرک IB که نقش همان مدرک را در کشور آمریکا دارد، خواهد شد.

سنی که شخص می تواند تحصیلات دبیرستانی را در آمریکا شروع کند 14 سالگی می باشد و اگر شخصی بخواهد از ایران برای تحصیل در دبیرستان های کشور آمریکا اقدام کند باید دوره راهنمایی خود را با معدل بالا تر از 12 به پایان رسانده باشد.

تحصیل در آمریکا
سن شروع تحصیل در کشور پهناور آمریکا برای تمامی افراد از 6 سالگی است

داشتن مدرک lB برای تحصیل در دانشگاه های آمریکا و کالج ها، برای افرادی که تحصیلات قبل از دانشگاه را در کشور بزرگ آمریکا به پایان رسانده اند، لازم و ضروری است.

تحصیل کاردانی

این دوره شامل گذراندن دو سال تحصیل بعد از دیپلم دبیرستان از کالج های دوساله و یا گذراندن دوسال تحصیل از یک دوره چهار ساله دانشگاهی می باشد، تقریبا می توان گفت این مدرک معادل مدرک کاردانی در دانشگاه های ایران می باشد.

تحصیل در آمریکا
تحصیل در کشور آمریکا

تحصیل کارشناسی

تمامی دانشجویان بعد از گذراندن 12 سال ابتدایی و سپس دوران متوسطه می توانند به تحصیل کارشناسی در کشور آمریکا مشغول شوند.

تمامی دانشجویان خارجی که قصد گذراندن دوره کارشناسی در دانشگاه های آمریکا را دارند باید مدرک معادل دیپلم دبیرستان اخذ کرده باشند.

دانشجویان می توانند دوره های 2 ساله و 4 ساله را برای تحصیل در کشور آمریکا انتخاب کنند و همچنین دانشجویان باید در این مقطع دروس پایه ای همچون علوم، علوم اجتماعی، تاریخ، هنر و…. را سپری کنند تا آمادگی لازم جهت ادامه تحصیل در رشته ای خاص را به دست بیاورند.

تحصیل در آمریکا
تحصیل در بهترین دانشگاه های آمریکا

یکی از نکته های بسیار مهم در مقطع لیسانس در آمریکا این نکته است که دانشجویان حتما باید با زبان انگلیسی آشنا باشند تا بتوانند ادامه تحصیل دهند زیرا کلیه رشته ها در این مقطع به زبان انگلیسی آموزش داده می شود.

تحصیل کارشناسی ارشد

دانشجویان برای ورود به دوره های کارشناسی ارشد در کشور آمریکا، مستلزم 16 سال تحصیل رسمی در آمریکا هستند. مقطع کارشناسی ارشد در آمریکا دو ساله می باشد.

تحصیل دکترا در کشور آمریکا

این مقطع یک مقطع پژوهشی می باشد. که بالا ترین مدرک در آمریکا محسوب می شود. اخذ مدرک دکتری در آمریکا مستلزم سه تا شش سال تحصیل مستمر می باشد.

تحصیل در آمریکا
دکترا یک مقطع پژوهشی می باشد. که بالا ترین مدرک در آمریکا محسوب می شود.

دانشگاه های آمریکا

دانشگاه های آمریکا به دو دسته خصوصی و ایالتی تقسیم می باشند.

 • دانشگاه های ایالتی معمولا ارزانتر هستند اما برای قبول دانشجویان خارجی محدودیت ظرفیت دارند و همچنین دانشجویان بین المللی در دانشگاه های ایالتی هزینه بیشتری را پرداخت خواهند کرد.
 • دانشگاه های خصوصی دانشگاه های کوچکتری نسبت به دانشگاه های ایالتی هستند که از کمک های خصوصی، هزینه های تحصیل و کمک های مالی تامین می شوند.

هزینه های تحصیل در کشور آمریکا

با توجه به دولتی یا خصوصی بودن مدارس، هزینه های تحصیل در این کشور متفاوت است، بودجه مدارس دولتی در آمریکا توسط مالیات های مردم ایالت های مختلف تامین می شود و از این طریق به دست می آید، پس با توجه به این توضیحات، تحصیل در مدارس دولتی آمریکا تنها برای مردمی که در همان ایالت زندگی می کنند و مالیات می پردازند، رایگان می باشد.

تحصیل در آمریکا
هزینه های تحصیل در کشور آمریکا

ادامه تحصیل در کشور آمریکا

برای ادامه تحصیل دراین کشور باید به خوبی تحقیق کنید و حتما با مشاوران ما تماس بگیرید، مشاورین الیت به صورت 24 ساعته پاسخگوی شما عزیزان هستند.