دریافت ویزای توریستی و تفریحی برای سفر به روسیه
می 6, 2019
ویزای روسی
ویزای روسی در مسکو
می 11, 2019

آیا بدون داشتن مدرک زبان می توان در روسیه تحصیل نمود؟ (IELTS)

مدرک زبان

زمانی که شما تصمیم می گیرید که برای تحصیل به کشور دیگری سفر کنید این سوال پیش می آید که آیا برای تحصیل در روسیه نیاز به داشتن مدرک زبان (IELTS) نیز می باشد یا خیر؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت که تحصیل در روسیه بدون داشتن مدرک IELTS امکان پذیر است. دانشگاه های روسیه علاوه بر این که دانشجویان را در انتخاب زبان دستورالعمل ها و برنامه های دانشگاهی محدود نمی کنند، بلکه دوره های آماده سازی روسی را برای کسانی که زبان انگلیسی نمی دانند و نمی توانند در آن کلاس ها درس بخوانند، نیز ارائه می کنند.

مدرک زبان در روسیه

معمولا مدرک IELTS (مدرک زبان) برای پذیرش در دانشگاه های اروپایی مورد نیاز است، این کار شامل 4 مرحله است که بر اساس آن امتیاز کلی ارائه می شود. اگر از این آزمون پیروز بیرون آمدید، به عبارت دیگر اگر مدرک زبان را داشته باشید حتی در صورتی که نمرۀ مدرک زبان شما پایین تر از آن که باید برای پذیرش در دانشگاه کشور مقصد نیاز دارد، می باشد، باید منتظر تلاش بعدی باشید. در دانشگاه های روسی مدارک دیگری مورد نیازاست.

دانشگاه ها و برنامه های مربوط به آن ها

دانشگاه های روسیه تلاش می کنند تا آموزش عالی داخلی کشور روسیه را تبلیغ کنند، به بیان روشن تر می توان گفت دانشگاه های کشور روسیه برای این که نظام آموزشی کشور خود را به مردم دیگر کشور ها معرفی کنند، سعی می کنند از تبلیغات استفاده نمایند. در این جا تبلیغات به معنی این است که دانشجویان بین المللی و یا خارجی را بپذیزند و به روش خود آن ها را تعلیم دهند. بنابراین هر موانع مصنوعی ای که در طی روند پرونده سازی شما در ادارات روسیه پیش می آید، اضافی یا اگر بخواهیم راحت باشیم باید بگوییم این موانع فرمالیته (ظاهر سازی) هستند. حقوق دانشجویان بین المللی با حقوق دانشجویان بومی روسیه برابر است. اساسا، زبان آموزش زبان روسی به عنوان زبان دولتی و مقررات قانونی آن در هر کشور جهان است.

مدرک زبان
دانشگاه های روسیه تلاش می کنند تا آموزش عالی داخلی کشور روسیه را تبلیغ کنند، به بیان روشن تر می توان گفت دانشگاه های کشور روسیه برای این که نظام آموزشی کشور خود را به مردم دیگر کشور ها معرفی کنند.

دانشگاه های بزرگ روسیه دارای برنامه های آموزش انگلیسی هستند. یعنی افرادی که با زبان روسی آشنایی ندارند، برای ادامه تحصیل می توانند به کلاس هایی که به زبان انگلیسی برایشان ارائه شده بروند و از آن استفاده کنند. برای ورود به دانشگاه ممکن است مدرک آیلتس مورد نیاز باشد تا دانشگاه الزامات خود را برای متقاضیان فراهم کند. آیلتس ممکن است تضمین کند که دانش آموزان بومی انگلیسی، خود به تنهایی مهارت های زبان کافی برای به دست آوردن برنامه های (منظور از برنامه ها، کلاس های ارائه شده در دانشگاه می باشد) دانشگاهی را نداشته باشند.

دانشگاه های روسیه دارای دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و سایر مقاطع تحصیلی به زبان انگلیسی هستند.

مزایای برنامه های آموزش زبان انگلیسی عبارتند از:

  • یافتن و دسترسی به دانش آموزان و یا دانشجویان انگلیسی زبان
  • عدم نیازمندی به دوره های آمادگی زبان
  • قیمت مناسب کلاس ها

اگر بخواهیم هزینه های تحصیل در روسیه را با تحصیل در کشور های دیگر از جمله آمریکا و یا کشور های اروپایی مقایسه کنیم باید گفت که هزینه تحصیل در روسیه در مقایسه با ایالات متحده آمریکا و اروپا، بسیار پایین تر است. به عنوان مثال، درآمد یک پزشک عمومی در هر سال از 1,400 دلار شروع می شود، هزینه های
MEPhl در سیتم های کامپیوتری از 1,516 دلار در هر ترم می باشد.

یکی دیگر از روش های تحصیل در روسیه بدون داشتن مدرک زبان (آیلتس)، برنامه هایی به زبان روسی می باشد. آن ها برای همه رشته ها و جهت ها در دسترس هستند و به شما این امکان را می دهند که در زمینه ی تحصیل رایگان، تحصیل کنید. اگر شما تحصیلی نداشتید، می توانید برای تحصیلات مبتنی بر هزینه تحصیلی درخواست دهید. اما هر دو نوع زبان نیاز دارند.

برای به دست آوردن مهارت و یا بهبود دانش اولیه، شما می توانید به دوره های آماده سازی بخش وارد شوید. آن ها توسط همه دانشگاه های بزرگ ارائه می شوند و عموما به مدت 1 سال ادامه می یابد. این دوره های آموزشی شامل زبان و رشته های اساسی برای کمک به شما برای ثبت نام است.

مدرک زبان
برای به دست آوردن مهارت و یا بهبود دانش اولیه، شما می توانید به دوره های آماده سازی بخش وارد شوید.

5 اقدام برای درخواست از یک دانشگاه روسی

  • انتخاب کردن برنامه ها و دانشگاه مورد نظر
  • کسب اطلاعات در رابطه با پرداخت مالیات و یا بورسیه تحصیلی در روسیه
  • آماده کردن بسته ی اسناد
  • برگزاری انتخاب رقابتی: با توجه به شرایط و امتیازات شما در اسناد ارسال شده، دانشگاه و رشته ی مورد نظرتان انتخاب می شود.
  • دریافت یک دعوت نامه از طرف دانشگاهی که پذیرفته شده اید و درخواست برای ویزای تحصیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *