جذب متقاضیان دانشگاه به روسیه
دانشگاه TSU به دانشجویان آریزونا زبان روسی می آموزد
اکتبر 5, 2021
مدرسه-تابستانی-کارآفرینی-it-کازان
می توان برای تحصیل در دانشگاه های روسیه درخواست داد!
اکتبر 7, 2021

6 مزایای تحصیل در خارج از کشور

تحصیل در خارج از کشور

برنامه های تبادل دانشجو، دانشجویان را قادر می سازد تا در یکی از موسسات همکار دانشگاه خود در خارج از کشور تحصیل کنند. برای بسیاری از دانشجویان، تجربه تحصیل در خارج از کشور هم هیجان انگیز است و هم وحشتناک – با این حال، تجربه فرهنگ جدید، ملاقات دوستان و همکاران جدید (افراد جدید) موجب رشد تحصیلی و اجتماعی شما می شود. در ادامه این مقاله به بررسی 6 مزیت تحصیل در خارج از کشور می پردازیم. با ما همراه باشید.

6 مزیت تحصیل در خارج از کشور

هرچند، تجربه تحصیل در خارج از کشور برای افراد مختلف، متفاوت خواهد بود. اما، نقطه مشترک آن ها این است که این تجربه یک تجربه به یاد ماندنی خواهد بود. برخی از نظرات دانشجویان دانشگاه های روسیه نیز می تواند به درک بهتر این موضوع کمک کند. در ادامه این بخش، شش مزیت تحصیل در خارج از کشور (هم از نظر تحصیلی و هم از نظر شخصی) آورده شده است. این شامل:

1. تجربه شیوه جدیدی از زندگی

تحصیل در یک کشور جدید به معنای تغییر عادات شما و مواجهه با شرایط نا آشنا است که ممکن است برای شما وحشتناک و دلهره آور باشد! به ویژه اگر افراد زیادی را نمی شناسید و به زبان آن جا تسلط نداشته باشید. همچنین، تحصیل در یک کشور جدید به همان اندازه که سرگرم کننده است، گاهی اوقات می تواند کسل کننده باشد.

تحصیل در خارج از کشور به شما امکان می دهد فرهنگ ها و دیدگاه های مختلف از جمله: سنت ها و آداب و رسوم جدید و ملاقات با افراد جدید را تجربه کنید. پذیرش کامل یک فرهنگ جدید فرصتی است برای خروج از منطقه راحتی خود و تجربه موقعیت های نا آشنا. به عنوان مثال: شرکت در فعالیت های محل، امتحان غذاهای محلی و دوست شدن با افراد مختلف درک بهتری از تاریخ کشور و مردم آن به شما می دهد.

شما می توانید از این چالش ها به عنوان راهی برای کشف نقاط قوت و ضعف خود استفاده کنید. خارج شدن از محدوده راحتی شما یکی از مواردی است که تجربه تحصیل در خارج از کشور را بسیار ارزشمند می کند. این بدان معناست که در آینده، زمانی که مسائل و مشکلات غیرمنتظره ای به وجود می آید، کنار آمدن با آن ها برای شما آسان تر می شود. زیرا تجربه سازگاری با شرایط مختلف را خواهید داشت.

تجربه شیوه جدیدی از زندگی

2. تحصیل در خارج از کشور فرصت های شغلی شما را افزایش می دهد

تحصیل در خارج از کشور نه تنها راهی عالی برای گسترش دیدگاه شما است. بلکه می تواند اشتغال زایی شما را نیز افزایش دهد. در جهانی که به طور فزاینده ای در حال جهانی شدن است، کارفرمایان بیشتری به دنبال دانشجویانی با تجربه بین المللی هستند.

ممکن است برای شما سوال باشد که تحصیل در خارج از کشور چطور فرصت های شغلی شما را افزایش می دهد؟ تحصیل در کشور های دیگر این دیدگاه را به کارفرمایان نشان می دهد که می توانید به سرعت با شرایط متغیر سازگار شوید و برای حل مشکلات، حل کننده خوبی هستید. هم چنین به شما درک بهتری از فرهنگ های مختلف می دهد. این مسئله به ویژه در شرکت های بین المللی بسیار ارزشمند است.

بسیاری از دانشجویان تصمیم می گیرند پس از پایان تحصیل در خارج از کشور، در کشور میزبان خود بمانند. اگر تصمیم به انجام چنین کاری را دارید، مطمئناً از تحصیل در آنجا و آگاهی از آداب و رسوم محلی سود خواهید برد.

3. تجربه سبک های مختلف آموزشی

تحصیل در دانشگاه دیگری می تواند متفاوت از سبک تحصیل فعلی شما باشد، به خصوص اگر برای اولین بار در خارج از کشور تحصیل می کنید. از این به عنوان فرصتی برای تجربه روش های مختلف آموزش استفاده کنید و دریابید که چه نوع یادگیری برای شما مناسب است. این یک راه عالی برای کسب تجربه از یک محیط جدید دانشگاهی و دیدن جنبه دیگر تحصیل است که ممکن است قبلاً آن را تجربه نکرده باشید.

سبک های مختلف آموزشی را تجربه خواهید کرد.
با تحصیل در خارج از کشور سبک های مختلف آموزشی را تجربه خواهید کرد.

4. می توانید از این فرصت برای یادگیری یک زبان جدید استفاده کنید

اگر تا به حال خواسته اید زبان یاد بگیرید، این شانس شماست! آیا راهی بهتر از زندگی در کشور برای یادگیری زبان وجود دارد؟ تحصیل در خارج از کشور به شما این فرصت را می دهد که خود را کاملاً درگیر یادگیری زبان کشور میزبان خود کنید.

علاوه بر تمرین زبان قابل توجهی که در زندگی روزمره خواهید داشت، دانشگاه میزبان شما ممکن است دوره های زبان را ارائه دهد و ترکیبی کامل از مهارت های زبان محاوره ای و رسمی را به شما ارائه دهد.

5. دوستان جدیدی از سراسر جهان پیدا خواهید کرد

یکی از مزایای اصلی شرکت در برنامه تبادل دانشجو، دوستان فوق العاده ای است که در آنجا هستند. در طول تحصیل، با طیف وسیعی از افراد از زمینه های مختلف آشنا خواهید شد. برخی از آن ها ممکن است برای شما دوستان مادام العمر شوند.

همچنین داشتن دوستان در کشورهای مختلف پس از فارغ التحصیلی مفید خواهد بود. شما نه تنها بهانه ای برای بازدید از بسیاری از کشورهای مختلف خواهید داشت. بلکه، ممکن است این افراد بعداً در دوران حرفه ای شما به شبکه مهمی از ارتباطات تجاری تبدیل شوند.

پیدا کردن دوستان جدید از سراسر جهان

6. تحصیل در خارج از کشور، فرصتی عالی برای دیدن نقاطی از جهان

دانشجویان اغلب برای تحصیل در خارج، سفر به کشورهای نزدیک را انتخاب می کنند. زیرا، سفر به کشورهای نزدیک آسان تر است. این یک فرصت عالی برای دیدن نقاطی از جهان است که در غیر این صورت به آن سفر نکرده اید و این تجربه می تواند اطلاعات زیادی در مورد فرهنگ های مختلف به شما بیاموزد. بازدید از سایر کشورها می تواند جهان بینی شما را تغییر داده و چشم انداز بین المللی را به شما ارائه دهد. چیزی که مورد توجه کارفرمایان است.

سخن آخر

در دانشگاه های روسیه، بخش ها و شاخه های بسیار زیادی از رشته های مختلف وجود دارد که موجب تمایل به تحصیل 200.000 نفر از دانشجویان 168 کشور از سراسر جهان شده است. بنابراین، دانشگاه های کشور روسیه یک تجربه عالی از تحصیل در خارج از کشور را برای دانشجویان بین المللی که به دنبال گسترش بینش جهانی خود هستند، ارائه می دهند. اگر به تحصیل در خارج از کشور علاقه مند هستید، به مقاله “نحوه ثبت نام برای درخواست بورسیه تحصیلی دولتی روسیه” مراجعه کنید.

منبع:

www.topuniversities.com
Rate this post

1 Comment

  1. مجله مهاجرت گفت:

    سلام.وقت بخیر .
    در مورد تحصیل در خارج از کشور میشه راهنمایی بفرمایید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *