جاذبه های گردشگری در شهر سوچی
جاذبه ها و مکان های دیدنی شهر سوچی در روسیه
مارس 17, 2019
پرفروش ترین خودرو در روسیه
پرفروش ترین خودرو در روسیه
مارس 24, 2019

تحصیل داروسازی در روسیه

داروسازی روسیه

داروسازی در رتبه ی دوم رشته ی پزشکی قرار دارد و یکی از محبوب ترین رشته هایی است که افراد علاقه مندند در این رشته تحصیل کنند. در گذشته در رابطه با تحصیل در روسیه و همچنین تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در روسیه مطالبی در اختیار شما عزیزان قرار داده شد. حال می خواهیم به صورت جامع مطلبی راجع به تحصیل داروسازی در روسیه ارائه دهیم.

داروسازی روسیه
داروسازی یکی از رشته های محبوب مردم در کشور روسیه است.

فردی با تحصیلات عالی در زمینه پزشکی، علاوه بر شناخت انواع داروها، از اثر و واکنش داروها بر روی یکدیگر اطلاع دارد و به راحتی می تواند با شناختی که از مواد تشکیل دهنده ی هر دارو دارد، دارویی جدید که مورد نیاز دیگران باشد را تهیه و تولید کند.

تحصیل در رشته ی داروسازی در کشوری مثل روسیه متقاضیان بسیاری را دارد؛ زیرا:

  • طیف گسترده ای از برنامه های آموزشی برای تحصیل در بهترین دانشگاه های دولتی وجود دارد.
  • در این دانشگاه ها شما مختارید زبان آموزش را خودتان انتخاب کنید.
  • هزینه تحصیل در این دانشگاه ها بسیار معقول است.
تحصیل در رشته داروسازی روسیه
دوره های تحصیل در رشته داروسازی تقریبا به 6 سال می رسد.

عمر تدریس دروس پزشکی در کشور روسیه تقریبا حدود 6 سال و به طور خاص، رشته ی دندان پزشکی نزدیک 5 تا 5.5 می رسد.

برنامه های موجود در دانشگاه ها

تحصیل در رشته ی داروسازی دانشگاه های روسیه به این معناست که دانشجویان، دانش کافی را در هر زمینه ی این رشته کسب می کنند. دانشجویان رشته ی داروسازی علاوه بر دوره های جامع داروسازی می توانند در رشته هایی که با داروسازی مشابهت دارد تحصیل کنند. رشته های مشابه داروسازی عبارتند از:

  • داروسازی اجتماعی و اداری.
  • استاندارد سازی و کنترل کیفیت داروها
  • تکنولوژی مواد مخدر: بیوفارمین

شما می توانید برنامه های مربوط به داروسازی را خودتان انتخاب کنید که بهترین دانشگاه های دولتی روسیه آن ها را ارائه می دهند. همچنین موسسات عالی روسیه قوی تر از دوره های بین المللی هستند.

داروسازی روسیه
دانشجویان رشته پزشکی در سال 1961 در دانشگاه RUDN ثبت نام کردند.

برای مثال در دانشگاه RUDN اولین دانشجویان بین المللی در سال 1961 در دانشکده پزشکی ثبت نام کردند. در حال حاضر تحصیل در دانشگاه RUDN دارای برنامه های پزشکی مختلفی است که در شاخه ی داروسازی موارد آن در متون فوق اشاره شده است، نیز شامل موارد زیر می باشد:

  • داروسازی اجتماعی و اداری.
  • استاندارد سازی و کنترل کیفیت داروها.
  • تکنولوژی مواد مخدر: بیوفارمین.
  • همچنین دو دوره داروسازی در 5 سال و 3 سال در نظر گرفته شده است.
داروسازی روسیه
ورودی دانشگاه RUDN در کشور روسیه

داروسازی اجتماعی و اداری

آموزش تحت داروسازی اجتماعی و اداری به زبان انگلیسی است. در این مقطع تحصیلی، دانشجویان می توانند در رابطه با روش های تحقیق دارویی، از جمله سازمانی و اقتصادی، در مدیریت و طراحی سازمان های داروسازی، فن آوری تصمیم گیری در مدیریت، توسعه طرح های کسب و کار، مبانی بازاریابی و… دانش های کافی را کسب کنند.

داروسازی روسیه
دانشجویان رشته ی دروسازی می توانند در رابطه با روش های تحقیق دارویی، از جمله مدیریت و طراحی سازمان های داروسازی، توسعه طرح های کسب و کار و… دانش های کافی را کسب کنند.

دانشجویان پس از فارغ التحصیل شدن می توانند اشتغال های گسترده ای در قسمت تولید و فروش دارو که توسط دو شرکت روسی و خارجی اجرا می شود، مشغول به کار شوند.

داروسازی در روسیه
دانشجویان فارغ التحصیل می توانند اشتغال های گسترده ای در قسمت تولید و فروش دارو مشغول به کار شوند.

کشور روسیه اولین مدرسه ی تربیت داروسازان را به نام I.M. Sechenov تاسیس کرده، که به صورت جداگانه از دانشگاه های پزشکی فعالیت های مستقل مربوط به خود را انجام می دهند.

دانش آموزان مدرسه داروسازی در روسیه
دانش آموزان مدرسه I.M. Sechenov در کلاس شیمی و یادگیری بر روی اثرات عناصر بر هم.

در این مدرسه دانش آموزان از آزمایشگاه های مدرن و به روز و همچنین از تکنولوژی شبیه سازی در طول تمرین های خود استفاده می کنند.

دانش آموزانی که از این مدرسه فارغ التحصیل می شوند دارای دیدگاهی با چشم انداز وسیع و بازتری نسبت به رشته خود یعنی داروسازی دارند.

این چشم انداز وسیع در فارغ التحصیلان باعث شده است آن ها در مقاطع کنترل صنایع دارویی، کار در زمینه بهداشت و درمان، در انجمن های حرفه ای داروسازان که در سازمان های روسی و بین المللی هستند، فعالیت هایی کارآمد داشته باشند.

داروسازی روسیه

رشته ی داروسازی در دانشگاه فدرال کازان، متخصصان بیشتر در زمینه ی گردش خون تحصیل می کنند. دانشجویان پس از فارغ التحصیلی از این دانشگاه می توانند در فعالیت های دارویی و مدیریت یا علمی فعالیت کنند. لازم به ذکر است زبان آموزشی در این مقطع، زبان روسی و انگلیسی و نیز مدت زمان دوره ی آن 5 سال می باشد.

مشاوران الیت همواره آماده خدمت رسانی به شما دانشجویان عزیز هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در هر مورد، با مشاورین ما تماس بگیرید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *