مدرسه-تابستانی-کارآفرینی-it-کازان
مدرسه تابستانی کارآفرینی فناوری اطلاعات (IT) در کازان آغاز می شود
آگوست 24, 2021
دانشگاه معدن سنت پترزبورگ
آشنایی و نحوه گرفتن پذیرش دانشگاه معدن سنت پترزبورگ
آگوست 30, 2021

از کنگو تا چین: تجربه تحصیل دانشجویان خارجی در روسیه

تجربه تحصیل دانشجویان خارجی در روسیه

دانشجویان خارجی در مناطق مختلف روسیه به گفتند که چرا تصمیم گرفتند در این کشور تحصیل کنند و بعد از فارغ التحصیلی قصد انجام چه کاری را دارند. آلتس اوفلو، دانشجوی دانشگاه فنی دولتی لیپتسک، پنج سال پیش از جمهوری کنگو آمده بود. در LSTU لیسانس مدیریت در سیستم های فنی گرفت و تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی ارشد ادامه داد. آلتس با مقایسه سیستم های آموزشی در روسیه و کشور خود، به استفاده استادان از رویکرد فردی و روش های افزایش فعالیت شناختی دانشجویان اشاره می کند. وی پس از اتمام تحصیلات خود قصد بازگشت به کنگو را دارد. وی گفت:

“تعداد زیادی برنامه لیسانس در کنگو وجود دارد، زیرا آموزش فقط سه سال به طول می انجامد. اما استادان علوم تخصصی را می توان با انگشتان یک دست شمرد. بنابراین، با بازگشت به خانه با چنین آموزش معتبر و با کیفیت بالا، می توانم یک شغل خوب و با حقوق خوب پیدا کنم.”

واسیم غوراب در حال تحصیل به عنوان یک مقیم پزشکی در دانشگاه ایالتی چووش است. واسیم از لبنان به روسیه آمد. وی گفت:

“در چوواشیا زندگی و تحصیل برای من راحت است. سطح تحصیلات بالا است، محل اقامت در نزدیکی دانشگاه است و از نظر اقتصادی نیز احساس راحتی می کنم. من در اینجا تمرینات بسیار خوبی دارم، این آمادگی من را برای مراحل بعدی زندگی، برای کار و فرصت هایی برای تحقق بخشیدن فعالانه به خودم در زمینه کاری خود ایجاد می کند.”

وی پس از اتمام اقامت، قصد دارد در روسیه بماند و به عنوان یک آسیب شناس در چبوکساری کار کند.

زید آنتر اولین دانشجوی یمنی در دانشگاه پلی تکنیک تامسک شد. او دارای مدرک کارشناسی مهندسی نفت و گاز است و مصمم است تحصیل خود را در TPU ادامه دهد و ابتدا مدرک کارشناسی ارشد و سپس دکترا را دریافت کند. هنگامی که برای اولین بار به تامسک آمد، زید فقط دو کلمه به روسی می دانست: “بله” و “نه”.

“در آن زمان فهمیدم که مردم روسیه بسیار مهربان هستند. همه می خواستند به من کمک کنند. آن ها چیزی به من گفتند، من پاسخ دادم ، “بله”. اگر چهره آن ها تغییر می کرد، می گفتم: “نه”. هرگز فراموش نمی کنم که ساعت 5 صبح در ایستگاه راه آهن منتظر من بودند و دمای -10 درجه سانتی گراد بود! خیلی خوب بود، شما می توانید احساس کنید که دانشگاه به دانشجویان خود احترام می گذارد.”

یانگ لیفنگ، دانشجوی کارشناسی ارشد گروه فلسفه دانشگاه فدرال شمال شرقی، هنگامی که در چین تحصیل می کرد، ابتدا در مبادله به یاکوتسک آمد. پس از اتمام تحصیلات خود در چین، او به یاکوتسک بازگشت، اما در حال حاضر به عنوان دانشجوی دوره کارشناسی ارشد در NEFU مشغول به تحصیل است. یانگ می خواهد معلم زبان روسی شود، بنابراین “روش های آموزش زبان روسی” را به عنوان هدف دوره تحصیلات تکمیلی خود انتخاب کرده است.

شما نیز می توانید به عنوان یک دانشجوی ایرانی به تحصیل در روسیه بپردازید و مانند این دانشجویان تجربه خوبی در این کشور به دست بیاورید. اگر قصد انجام این کار را دارید، به یاد داشته باشید که گروه بین المللی الیت همواره در کنار شما خواهد بود. شما همچنین می توانید از مشاوره تحصیلی رایگان الیت استفاده کنید.

منبع: studyinrussia.ru

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *