جزیره کیزی
جزیره کیزی در روسیه
جولای 13, 2019
اخلاق روس ها در تجارت
4 نکته که باید قبل از تجارت با روس ها بدانید
جولای 15, 2019

خدمات بیمه درمانی در روسیه برای افراد خارجی

بیمه درمانی در روسیه

به صورت کلی دو نوع بیمه درمانی در روسیه وجود دارد: بیمه اجباری شناخته شده تحت عنوان OMC و بیمه درمانی خصوصی خریداری شده یا DMC.

 OMC توسط دولت تامین می شود و به روس ها به صورت رایگان ارائه می شود، اما بسیاری از درمان های حیاتی و ضروری با بیمه اجباری پوشش داده نمی شود. علاوه بر این، OMC فقط برای درمان در یک بیمارستان خاص اعمال می شود؛ بدین صورت که اگر فردی تحت پوشش OMC باشد و در بیمارستان های مربوطه نباشد، تحت پوشش OMC قرار نخواهد گرفت و باید تمام هزینه های پزشکی را پرداخت کند، به جز موارد اضطراری که نیازمند آمبولانس است.

به همین دلیل، مردم از خارج از کشور، از جمله دانشجویان بین المللی، تشویق به خرید بیمه خصوصی در روسیه می شوند. دانشجویان بین المللی باید بیمه درمانی در روسیه را در نظر بگیرند که هر دو مراقبت های پزشکی در روسیه را پوشش می دهد و از بازگشت پزشکی به کشور اصلی پشتیبانی می کند. به طور کلی عاقلانه است که مطمئن شوید بیمه نامه شما قبل از اقامت در روسیه بازگشت پزشکی را پوشش می دهد، زیرا انتقال پزشکی بسیار گران است. به طور کلی کیفیت مراقبت های پزشکی روسیه در سراسر کشور متفاوت است. اکثر بیماران خارج از کشور برای خدمات پزشکی به صورت نقدی پرداخت می کنند و پس از بازگشت به خانه، از شرکت بیمه خود پول دریافت می کنند.

انواع بیمه درمانی روسیه
خدمات بیمه درمانی در روسیه

هزینه بیمه درمانی

همه شرکت های بیمه، چه خصوصی یا دولتی، بیمه درمانی را در روسیه به افراد می فروشند و فرقی ندارد شهروندان روسیه هستند یا خیر. به رغم این، بیمه درمانی خصوصی در روسیه هنوز توسط افراد معمول خرید و فروش نمی شود؛ بلکه به طور عمده توسط شرکت های بزرگ برای بیمه کارکنان خود خریداری می شود. این بیمه درمانی روسیه در بسیاری از شهرها مراقبت های پزشکی را شامل می شود و شامل درمان های ساده و سرپایی، هزینه دکتر، تشخیص، دارو و حمل و نقل توسط آمبولانس و همچنین هزینه های مختلف دیگر می باشد.

قیمت بیمه درمانی خصوصی در روسیه از 10،000 تا 45،000 روبل در سال متفاوت است، بسته به تعداد موسسات پزشکی و خدمات موجود در این طرح است. در صورت وقوع حادثه پزشکی، بیمار تحت پوشش بیمه درمانی روسیه باید با ارائه کننده بیمه خود تماس بگیرد تا یک اپراتور به او در مورد روش های پزشکی توصیه های لازم را ارائه دهد. با این حال، حتی بیمه خصوصی در روسیه نیز دارای موارد استثنا می باشد. برای مثال، هیچ خط مشی بیمه ای در روسیه شرایطی را که در بیمار پیش از خرید بیمه وجود داشته باشد و یا بیماران سرطانی را پوشش نمی دهد.

هزینه بیمه درمانی

به همین دلیل، بسیاری از مردم از سیاست های رایگان OMC برای پوشش دادن خدمات اولیه پزشکی خود و پیدا کردن یک پزشک که با آنها می توانند در زمان اورژانسی یک توافق نامه شخصی ایجاد کنند، استفاده می کنند، بنابراین می توانند به طور مستقیم به دکتر خود هزینه درمانی را پرداخت کنند. در نتیجه هم در هزینه صرفه جویی می شود و هم از نحوه مراقبت مناسب خود اطمینان لازم را کسب می کنند.

بعضی از کشورها مانند بریتانیا، موافقت نامه های بهداشتی متقابل با روسیه دارند. این بدان معنی است که به دلیل اینکه بیمه درمانی بریتانیا در روسیه معتبر است، شهروندان بریتانیایی در روسیه به بیمه درمانی نیاز ندارند. با این حال، هنوز توصیه می شود که اتباع خارجی که در روسیه سفر می کنند، از جمله دانشجویان بین المللی، برای خرید بیمه بهداشت خصوصی که درمان در روسیه را قبل از ورود به کشور پوشش دهد، اقدامات لازم را انجام دهند.

درخواست بیمه درمانی در روسیه

درخواست بیمه درمانی در روسیه
درخواست بیمه درمانی در روسیه

کارفرما شما مسئول اعطای بیمه درمانی در کشور روسیه از طرف شما است، اگر چه می توانید با بازدید از یک ارائه دهنده خدمات بیمه ای روسیه با گذرنامه و اجازه اقامت خود ثبت نام کنید.

هنگامی که ثبت نام می کنید، مهمترین چیز این است که کلینیک مناسب را انتخاب کنید، زیرا مراقبت های بهداشتی اغلب تنها به یک مکان محدود می شود. اگر می خواهید خودتان ثبت نام می کنید، با توجه به اینکه بعضی از کارکنان به زبان انگلیسی صحبت نمی کنند و یا از فرهنگ لغت پزشکی روسیه استفاده می کنند، باید یک سخنران روسی زبان با شما همراه باشد.

هم چنین اگر فرزند دارید، باید آنها را تحت بیمه درمانی OMI خود ثبت کنید تا بتوانند در روسیه نیز بیمه درمانی دریافت کنند. شما باید با مراجعه به وزارت بهداشت روسیه با گذرنامه، اجازه اقامت و گواهی تولد فرزندتان، این کار را انجام دهید.

پلن های بیمه درمانی خصوصی در روسیه

  • مراقبت های سرپایی: پوشش درمانی که نیاز به یک شب اقامت در بیمارستان دارد.
  • مراقبت سرپایی: پوشش درمانی که نیازی به اقامت شبانه نیست؛ معمولا به عنوان یک مزیت اختیاری ارائه می شود.
  • بیمه در معرض خطر: شامل بیماری هایی است که درمان قطعی ندارند.
  • بیمه شرایط موجود: شامل بیماری هایی است که قبل از اینکه بیمه درمانی تمام شده باشد، وجود داشته باشد. اکثر برنامه ها دوره ی مهلت قانونی برای شرایط موجود را دارند.
  • بیمه انتقال اضطراری: اگر نتوانید در منطقه خود مراقبت های لازم را دریافت نمایید، به نزدیک ترین مرکز پزشکی خصوصی منتقل می شوید روش های درمانی لازم را دریافت نمایید.
  • زایمان و نوزادان: اسکن، کلاس ها و مراقبت های مادران را پوشش می دهد، و برای نوزادان که شامل واکسیناسیون و مراجعه پزشکان و در بعضی موارد یک خط تلفن 24 ساعته با دسترسی به متخصص اطفال می باشد.
  • بیمه دندانپزشکی: اکثریت شهروندان روسیه برای مراقبت از دندان های خود به صورت خصوصی هزینه را پرداخت می کنند و اگر برنامه بیمه درمانی شما پوشش زیادی را ارائه نکند، می توانید آن را گسترش دهید.
  • واکسیناسیون: معمولا به عنوان بخشی از برنامه سرپایی شما تحت پوشش قرار می گیرد.
  • درمان های جایگزین: شامل موارد مشابه هومیوپاتی، استئوپات، طب سوزنی و طب گیاهی است.
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *