دندانپزشکی در روسیه
مراکز دندانپزشکی در روسیه
آگوست 14, 2019
رشته های تحصیلی در روسیه
برترین رشته های تحصیلی دانشگاهی در روسیه
آگوست 17, 2019

بیمارستان های مسکو و روسیه

بیمارستان های روسیه

در زمان اقامت در روسیه ممکن است لازم باشد که به یکی از بیمارستان های مسکو یا یکی دیگر از شهرهای روسیه مراجعه کنید. بنابراین در مورد گزینه های مراقبت و بهداشتی درمانی در روسیه لازم است بیشتر بدانید.

بهداشت و درمان در روسیه به احتمال زیاد متفاوت از کشور شماست. بیمارستان های بسیاری در روسیه، عمومی و تخصصی وجود دارد. تاکنون بیش از 100 بیمارستان فقط در مسکو وجود دارد. اگر یک فرد خارجی هستید که در روسیه زندگی می کنید و یا در حال بازدید از روسیه هستید، می توانید جزئیات اساسی در مورد بیمارستان های روسیه و مسکو را در این مقاله بیابید. این مقاله اطلاعاتی را در مورد بیمارستان های روسیه از جمله لیستی از مراکز پزشکی در مسکو و مناطق دیگر روسیه در اختیار شما قرار می دهد.

بیمارستان های روسیه

روسیه نیز مانند بسیاری از کشورهای اروپایی دارای یک سیستم درمانی مبتنی بر بیمه است که تمام ساکنان خدمات درمانی عمومی را براساس مشاغل می توانند استفاده کنند. با این حال، در عمل بسیاری از مناطق روسیه – بخصوص مناطق روستایی – وجود دارند که اکثر ساکنان تحت پوشش بیمه بهداشت عمومی نیستند. کیفیت ارائه خدمات درمانی، از جمله مراقبت های بیمارستانی ، در شهرهایی مانند مسکو بسیار بیشتر است.

در روسیه دو نوع بیمارستان وجود دارد: بیمارستان های دولتی و بیمارستان های خصوصی. بیمارستانهای دولتی غالباً کمبود اعتبار دارند، از امکانات اساسی برخوردار هستند و در این بیمارستان ها یافتن کارمندان انگلیسی زبان دشوار است. لیست های انتظار بسیار طولانی است و تهیه غذا می تواندبرایتان مشکل باشد.

بیمارستان های خصوصی گران تر هستند اما به دلیل در دسترس بودن بیمارستان های انگلیسی زبان در روسیه و استاندارد های مراقبتی آن، اغلب توسط گردشگران ترجیح داده می شوند. همچنین تعدادی از زایشگاه ها در روسیه (موسوم به ” roddom“) وجود دارد.

در مسکو امکانات بهداشت عمومی از سطح بهتری نسبت به نقاط دیگر این کشور برخوردار است. بیمارستان های عمومی در مسکو و همچنین بیمارستانهای تخصصی (سلامت کودکان، بهداشت روانی، زنان و غیره) وجود دارد.

بیمارستان های روسیه

امکانات بیمارستان های خصوصی در مسکو بسیار گسترده است. دو گزینه محبوب برای بازدید کنندگان و ساکنان خارجی، مرکز پزشکی اروپا ( American Medical Center) و مرکز پزشکی آمریکا ( European Medical Center) است.

اکثر بیمارستان های روسیه بستری بیماران را انجام می دهند و با اورژانس ها نیز سر و کار دارند. برخی از تأسیسات خصوصی مراقبت های گسترده ای را در بیماران ارائه نمی دهند، بنابراین در صورت بروز مشکل پزشکی جدی تر باید به بیمارستان دیگری منتقل شوند.

اگر در موقعیتی قرار دارید که باید به یک بیمارستان دولتی یا یک بیمارستان خصوصی که مطمئن نیستید به زبان انگلیسی صحبت می کنند، مراجعه کنید، دانستن چند کلمه و اصطلاحات اساسی روسی مفید است.

بازدید از بیمارستان های روسیه

اگر گردشگر خارجی هستید که در روسیه ساکن هستید یا کار می کنید و می خواهید در بیمارستان یا مرکز پزشکی خصوصی روسیه تحت معالجه باشید، باید بیمه عمومی را از طریق اشتغال در روسیه یا بیمه خصوصی داشته باشید. بیمارستان های روسی در صورت بروز موارد اورژانسی، بیماران را بدون بیمه درمان می کند. اما برای هرگونه درمان بعد از مواقع اضطراری از شما هزینه دریافت می شود. برای دریافت سایر معالجات و بستری بیمار، باید شواهدی از بیمه، چه دولتی و چه خصوصی ارائه دهید.

در بیشتر موارد، اگر بیمه گذار شما با بیمارستان ارائه دهنده معاهده داشته باشد، باید هزینه های مقدماتی بپردازید و سپس از شرکت بیمه درخواست بازپرداخت کنید. اطمینان حاصل کنید که رسید و یا فاکتور را برای هرگونه درمانی برای این منظور دریافت کرده اید.

به جز موارد اورژانسی، باید برای معالجه در بیمارستان روسی به پزشک معالج مراجعه کنید. پس از بستری شدن، درمان شما توسط یکی از پزشکان بیمارستان کنترل می شود.

بهترین بیمارستان های روسیه و مسکو

بیمارستان های روسیه

می توانید لیست رتبه بندی جهانی بهترین بیمارستان های روسیه را بررسی کنید. این لیست شامل بیمارستان های عمومی و تخصصی روسیه است. بالاترین رتبه فعلی در بیمارستان ها، بیمارستان کودکان مسکو است که با رتبه 250 در جهان به ثبت رسیده است.

یافتن اطلاعات تماس بیمارستان های عمومی، تخصصی و کودکان در مسکو، می توانید این فهرست را در وب سایت وزارت بهداشت مسکو جستجو کنید.

بیمارستان های مسکو

بیمارستان های سن پترزبورگ

بیمارستان های دیگر در روسیه

 هزینه های بیمارستان در روسیه

بیمارستان های روسیه

اگر به یک بیمارستان در روسیه از طریق خدمات درمانی عمومی مراجعه می کنید، هیچ هزینه ای برای پرداخت وجود ندارد، اگرچه برای عدم پرداخت هزینه پذیرش، باید دفترچه بیمه ارائه دهید.

اگر در بیمارستان یا مرکز پزشکی روسی بستری شوید یا تحت پوشش بیمه درمانی خصوصی قرار دارید، معمولاً مجبور خواهید بود هزینه های درمانی را بپردازید و از بیمه گذاران خود بازپرداخت کنید. هزینه های موجود در بازار خصوصی متفاوت خواهد بود، اما متوسط ​​هزینه در مسکو به شرح زیر است:

مشاوره خصوصی ( پوند R2000-3000 (28-42 روبل

در صورت نیاز به معاینه و معالجه، هزینه های خدماتی می توانند بین R10،000 و R50،000 متفاوت باشند (140 £ – 700 پوند).

بیمه درمانی خصوصی برای تأمین هزینه بیمارستان در روسیه

اگر می خواهید به جای استفاده از خدمات درمانی دولتی، از خدمات خصوصی استفاده کنید، می توانید بیمه درمانی خصوصی را انتخاب کنید. هزینه ها بسته به وضعیت سلامت شما و آنچه را که می خواهید تحت پوشش قرار گیرند متفاوت است و برنامه های بیمه بین شرکت ها متفاوت می باشد. شرکت های بین المللی بیمه درمانی برای مهاجران در روسیه عبارتند از:

  • Aetna International
  • Allianz Care
  • Cigna Global

برای اطلاعات بیشتر به راهنمای ما در مورد بیمه درمانی در روسیه و انتخاب یک برنامه بیمه درمانی خصوصی مراجعه کنید.

شرایط اضطراری

مراقبت های اورژانس در بخش های اورژانس و اورژانس بیمارستان های روسی انجام می شود که در طول سال به صورت شبانه روزی باز هستند.

شماره اضطراری ملی در روسیه 112 عدد است که شما را به یک اپراتور (روسی زبان) متصل می کند که می تواند خدمات پلیس ، آتش نشانی، آمبولانس، اورژانس گازی و ضد ترور را به شما ارائه دهد. برای ارتباط مستقیم با آمبولانس برای فوریت های پزشکی می توانید با شماره 103 تماس بگیرید. اگرچه در حال حاضر تعداد 112 سرویس اصلی در نظر گرفته شده است. همچنین یک سرویس آمبولانس پولی در مسکو وجود دارد که می توانید از طریق (495) 777 4803 دسترسی داشته باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *