مدرسه-تابستانی-کارآفرینی-it-کازان
می توان برای تحصیل در دانشگاه های روسیه درخواست داد!
اکتبر 7, 2021
دانشگاه اقتصاد استکهلم (SSE)
درباره دانشگاه اقتصاد استکهلم در سوئد (SSE)
اکتبر 21, 2021

بورسیه فول فاند کره جنوبی برای دانشجویان بین المللی در 2021

بورسیه فول فاند کره جنوبی

کره جنوبی دارای 11 بورسیه معتبر و عالی است. به همین دلیل بسیاری از دانشجویان بین المللی، کره جنوبی را برای پیگیری اهداف دانشگاهی مورد هدف قرار می دهند. کره جنوبی لیست بلندی از بورسیه فول فاند خود را برای دانشجویان بین المللی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می دهد. در این مقاله لیستی از یازده بورسیه تحصیلی فول فاند کره جنوبی را با توضیحات، اطلاعات عمومی، مبلغ بورسیه و تاریخ درخواست آن ها مورد بحث قرار می دهیم. با ما همراه باشید.

درباره کره جنوبی

زندگی جذاب، سیستم آموزشی سریع و بورسیه تحصیلی فول فاند کره، دانشجویان زیادی را از سراسر جهان به آنجا می کشاند تا در آنجا زندگی و تحصیل کنند. کره جنوبی با تلفیق فرهنگ های آسیایی کشوری پویا است. اما، با وجود جامعه ای مدرن، مردم کره جنوبی بیشتر به سنت خود اهمیت می دهند. بنابراین، برای حفظ احترام آن ها باید آداب و رسوم شان را رعایت کنید. اگر برای تحصیل به آنجا سفر کرده اید، قطعاً زمان زیادی برای آگاهی از فرهنگ و سنت های کره ای خواهید داشت.

هزینه زندگی در کره جنوبی

اگر به قصد تحصیل در کره جنوبی زندگی می کنید، احتمالاً باید 2 تا 6 سال از وقت خود را در آنجا بگذرانید. بنابراین، وقتی صحبت از هزینه ها می شود، زندگی در خوابگاه دانشگاه مقرون به صرفه ترین گزینه است. تقریباً هزینه زندگی در آنجا بین 300 تا 1400 دلار است. اما، اقامت خصوصی ممکن است تا 18000 دلار برای شما هزینه داشته باشد. در مقایسه با زندگی در سئول زندگی، انتخاب مناطق دیگر بسیار مقرون به صرفه است. زیاد نگران نباشید می توانید هنگامی که بورسیه کره را دریافت کردید، به صورت پاره وقت کار کنید و هزینه های خود را بر عهده بگیرید.

نکته: تاریخ درخواست هر بورسیه کره ای ممکن است کمی تغییر کند. بنابراین، توصیه می شود وب سایت رسمی بورس تحصیلی کره را بررسی کنید تا اطلاعات دقیق در مورد تاریخ ها به دست آورید. همچنین، به خاطر داشته باشید که بورسیه تحصیلی کره هر سال قابل تمدید است و بنابراین تاریخ درخواست ممکن است هر سال تغییر کند.

هدف و موارد ارائه بورسیه فول فاند توسط کره جنوبی

هدف اولیه بورس تحصیلی دولت کره جذب دانشجویان بین المللی با استعداد برای مطالعه و تأثیر مثبت بر جامعه کره است. همچنین، فراهم آوردن فرصت برای دانشجویان بین المللی برای انجام مطالعات پیشرفته در برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد در موسسات آموزش عالی در جمهوری کره به منظور ارتقاء مبادلات بین المللی در آموزش و دوستی متقابل بین کشورها.

این بورسیه تمام هزینه های تحصیل و همچنین هزینه های مدت اقامت در کره را پوشش می دهد. دانشجویان واجد شرایط می توانند در هر دانشگاه کره ای مرتبط با این برنامه تحصیل کنند. هر دانشجویی که بورسیه دولت کره 2021 را دریافت می کند، شانس تحصیل در یک دانشگاه عالی در کره را دارد. موارد بورسیه شامل:

 • بلیط پرواز
 • شهریه
 • کمک هزینه ماهانه
 • بیمه ی درمانی
 • هزینه آموزش زبان
 • کمک هزینه های تسویه حساب

شرایط استفاده از بورسیه فول فاند کره جنوبی

 • متقاضی و والدینش باید شهروند کشور مبدأ خود باشند (متقاضیان نباید دارای تابعیت کره ای باشند).
 • متقاضیان باید از سلامت روانی و جسمی کافی برای اقامت طولانی مدت در یک کشور خارجی برخوردار باشند.
 • در هنگام ورود باید زیر 25 سال سن داشته باشد. (کارشناسی)
 • در هنگام ورود باید زیر 40 سال سن داشته باشد. (کارشناسی ارشد یا دکتری)
 • تحصیلات رسمی تمام دوره های ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان را تا تاریخ ورود به پایان رسانده باشد.
 • دارا بودن معدل (G.P.A.) بالای 80٪ از آخرین موسسه آموزشی که در آن شرکت کرده اند.
 • دارای مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد تا تاریخ ورود. (کارشناسی ارشد یا دکتری)
  ※ متقاضیانی که قبلاً در هر برنامه کارشناسی، برنامه کارشناسی ارشد یا دکترا در کره تحصیل کرده اند، نمی توانند برای این برنامه درخواست دهند. با این حال، یک محقق سابق یا فعلی KGSP که نمره کلی 90 or یا بالاتر را کسب کرده است و سطح TOPIK 5 یا بالاتر را کسب کرده است، می تواند مجدداً از طریق سفارت یا مسیر دانشگاه به این برنامه درخواست مجدد دهد.
 • آموزش زبان کره ای: افراد واجد شرایط باید دوره های آموزشی زبان کره ای را به مدت 1 سال در موسسه زبانی واقع در محوطه دانشگاه های داخلی بگذرانند. (کسانی که نمره تسلط به زبان کره ای بالاتر از سطح 5 را در TOPIK کسب کرده اند از این شرط مستثنی هستند.)

سایر مواردی که باید برای بورسیه تحصیلی کره دقت کنید؟

دانشجویان علاقمند می توانند در خواست خود را از طریق سفارت یا دانشگاه ارسال کنند. بسیار توصیه می شود که درخواست از طریق مسیر سفارت ارسال شود. سایر نکات شامل:

 • درباره هر بورسیه تحصیلی به طور مجزا تحقیق کنید و لیستی از دانشگاه های مناسب خود تهیه کنید.
 • در مورد دستورالعمل های کاربردی هر دانشگاه و معیارهای انتخاب آن تحقیق کنید.
 • درمورد دشواری پذیرش ملاحظاتی انجام دهید. ایمنی، مطابقت و دسترسی به مدارس را برای نمرات خود در نظر بگیرید.
 • مدارک شما باید طبق دستورالعمل و به موقع ارائه شود. تعداد شرکت کنندگان: 220 دانشجو در مقطع کارشناسی، 1080 دانشجوی کارشناسی ارشد یا دکتری (با تغییر هر نوع بسته به بودجه) .

در صورت تمایل به تحصیل در خارج از کشور می توانید از بورسیه های تحصیلی دولت های مختلف از جمله: بورسیه تحصیلی دولت ترکیه (BURSLARI) و بورسیه های تحصیلی دولت روسیه نیز استفاده کنید.

بورسیه UST کره جنوبی برای دانشجویان بین المللی گزینه مناسبی است و فقط دوبار در سال به درخواست بورس تحصیلی نیاز دارد. بنابراین، شما می توانید برای دوره های کارشناسی ارشد و دکتری برای بورسیه UST کره جنوبی اقدام کنید. برخی از دانشگاه ها تقاضا نامه های آنلاین ارسال می کنند. شما می توانید درخواست بورسیه تحصیلی کره جنوبی خود را با استفاده از روش دلخواه خود (ایمیل یا آنلاین) ارسال کنید. روش ارسال فرم درخواست آنلاین در بخش بعدی توضیح داده شده است.

نحوه ارسال فرم درخواست به UST

همه دانشگاه های کره جنوبی دارای صلاحیت، رتبه برتر و معتبر هستند. اما، برخی دانشگاه ها با ارائه بورسیه تحصیلی از دانشجویان بین المللی استقبال بیشتری می کنند. برای ارسال فرم درخواست بورسیه UST کره جنوبی دو روش را به اشتراک می گذارم.

روش اول

 • UST درخواست بورسیه تحصیلی را برای شما ارسال می کند تا بتوانید از HOD یا استاد خود امضا بگیرید.
 • پس از امضای آن، باید آن را در یک پاکت وارد کرده، آن پاکت را مهر و موم کنید.
 • بعد از این که پاکت را مهر و موم کردید، مهرهای رسمی پروفسور را در تمام بخش های پیوست پاکت بزنید، در غیر این صورت توصیه شما پذیرفته نمی شود.
 • اکنون پاکت کاملاً مهر خود را از طریق پست بین المللی (DHL ot FedEx) به UST کره جنوبی ارسال کنید.
 • آدرس پستیUST برای ارسال درخواست شما: (34113) تیم امور دانشجویی، دانشگاه علم و صنعت، 217 Gajeong-ro ،Yuseong-gu ،Daejeon، جمهوری کره.

روش دوم

 • آدرس ایمیل رسمی دو استاد از آخرین دانشگاه تحصیلی خود را در فرم درخواست UST وارد کنید یا آدرس ایمیل را به دفتر پذیرش UST ارسال کنید.
 • UST اکنون ایمیلی حاوی توصیه نامه برای آن ها ارسال می کند.
 • اساتید شما اطلاعات را در فرم پر کرده و سپس به آدرس ایمیل UST ارسال می کنند.
 • توجه: اساتید باید از آدرس های رسمی دانشگاه خود استفاده کنند در غیر این صورت UST درخواست شما را نمی پذیرد.

بیشتر بدانید: نحوه ثبت نام برای درخواست بورسیه تحصیلی دولتی روسیه

1. دولت کره (کارشناسی)

دولت کره بورسیه فول فاند را به دانشجویان بین المللی در مقاطع کارشناسی ارائه می دهد.

تاریخ و مراحل درخواست:

 • کارشناسی: اکتبر – نوامبر
 • کارشناسی ارشد و دکتری: مارس – آوریل

2. دانشگاه ملی سئول (کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری)

این یکی از برترین دانشگاه های کره است که به آسمان معروف است و با دو دانشگاه دیگر طبقه بندی شده است. دانشگاه کره و دانشگاه یونسی. این یکی از معتبرترین دانشگاه های کره است که برنامه هایی در زمینه علم، فناوری یا طراحی ارائه می دهد.

دانش آموزان دارای مهارت زبان انگلیسی و سوابق تحصیلی خوب در اولویت خواهند بود. رقابت سختی برای این برنامه وجود دارد. رویای بسیاری از دانشجویان این است که دانشجوی این دانشگاه باشند. این دانشگاه بورسیه تحصیلی کاملاً تأمین شده برای دکتری، کارشناسی ارشد یا برنامه کارشناسی ارائه می دهد. پذیرش ها هر سال انجام می شود.

تاریخ و مراحل درخواست:

 • کارشناسی: از 9 ژانویه- 16 فوریه، 5 ژوئن- 13 ژوئیه
 • دکتری و کارشناسی ارشد: 20 فوریه- 30 مارس، 7 اوت تا 29 اوت

3. دانشگاه یونسی (کارشناسی)

همان طور که قبلاً ذکر شد، دانشگاه یونسی در بین دانشگاه های لیگ پیچ در کره قرار دارد. این دانشگاه بی نظیر است. زیرا دارای یک کالج بین المللی برای دانشجویان بین المللی کارشناسی است که به کالج بین المللی Underwood معروف است. از این دانشکده اساتید و دانشجویان (سراسر جهان) زیادی استقبال می کنند. دانشجویان واجد شرایط بورسیه تحصیلی کامل خواهند داشت.

تاریخ و مراحل درخواست:

 • کارشناسی: 1 سپتامبر – 12 نوامبر
 • کارشناسی ارشد و دکتری: 1 سپتامبر – 5 نوامبر

4. دانشگاه کره (کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری)

این دانشگاه در کره جنوبی واقع شده است و بورسیه های تحصیلی و دانشجویی با بودجه کامل به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. گرچه رشته های STEM آن ها پیشتاز سایر دانشگاه ها هستند، اما برای رشته های غیر STEM آن ها مانند:علوم سیاسی، تجارت و علوم انسانی نیز محبوبیت دارد.

تاریخ و مراحل درخواست:

 • کارشناسی: 11 آگوست – 7 اکتبر، 3 مارس – 31 مارس
 • کارشناسی ارشد و دکتری: اوت – سپتامبر، فوریه – مارس

5. دانشگاه KAIST ( کارشناسی و کارشناسی ارشد)

KAIST یکی از بهترین دانشگاه ها در بخش علم و فناوری در جهان است. این دانشگاه در کمتر از 50 سال پیش به عنوان اولین دانشگاه تحقیقاتی در کره به وجود آمد. تحقیقات انجام شده در KAIST با بودجه دولت کره و شرکت هایی مانند هیوندای و سامسونگ تأمین می شود. هر دانشجویی که در KAIST پذیرفته شود، شامل بورسیه فول فاند کره جنوبی می شود. اگر دانشجوی داخلی یا بین المللی باشد. کلاس ها به زبان انگلیسی هستند تا به ارتباط و تفکر بهتر در جنبه جهانی کمک کنند.

تاریخ و مراحل درخواست:

 • کارشناسی: 1 سپتامبر – 23 اکتبر (اوایل)، 9 نوامبر – 8 ژانویه (منظم)، 1 مارس – 28 مه (اواخر)
 • کارشناسی ارشد و دکتری: 21 آگوست – 18 سپتامبر

6. دانشگاه هانیانگ ( کارشناسی، کارشناسی ارشد)

این دانشگاه بورسیه خود را در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می دهد. این دانشگاه دوره های عمده زیادی را برای هزاران دانشجویی که در دانشگاه حضور دارند، ارائه می دهد. این مدرسه به دلیل برتری خود مشهور است. از جمله فارغ التحصیلان با استعداد، این دانشگاه می توان “مدیرعامل هیوندای” و “رئیس هیوندای موتورز” را نام برد. این بورس تحصیلی 70 fee شهریه برای کارشناسی ارائه می دهد و برای کارشناسی ارشد و دکتری به طور کامل تأمین می شود.

تاریخ و مراحل درخواست:

 • هر سال آغاز ماه های مارس و سپتامبر

7. دانشگاه کونگ هی ( کارشناسی، کارشناسی ارشد)

این دانشگاه نیز بورس فول فاند را برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می دهد. این شهرت به دلیل برتری در دانشکده پزشکی مشهور است. این دانشگاه فارغ التحصیلانی از جمله: MOON Jae-in (رئیس جمهور فعلی کره) را داشته است.

تاریخ و مراحل درخواست:

 • کارشناسی ارشد و دکتری: آوریل – می، اکتبر – نوامبر
 • کارشناسی: آگوست – سپتامبر، اکتبر – نوامبر

8. دانشگاه هنکوک برای مطالعات خارجی

این دانشگاه نیز بورسیه کامل را برای دانشجویان کارشناسی واجد شرایط ارائه می دهد. این شهرت به دلیل برتری در حقوق بین الملل، زبان ها و روابط بین الملل مشهور است. همچنین برنامه های تجاری، مهندسی و علوم طبیعی را ارائه می دهد. برای اطلاعات بیشتر به سایت دانشگاه هنکوک مراجعه کنید.

تاریخ و مراحل درخواست:

 • کارشناسی ارشد و دکتری: آوریل – مه، اکتبر – دسامبر
 • کارشناسی: اکتبر- دسامبر

9. دانشگاه سوگانگ ( کارشناسی، کارشناسی ارشد)

دانشگاه سوگانگ یک بورس تحصیلی کامل برای دانشجویان خارجی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد با پتانسیل عالی ارائه می دهد.

تاریخ و مراحل درخواست:

 • نوامبر – دسامبر و آوریل – مه.

10. موسسه ملی علم و فناوری اولسان (UNIST) ( کارشناسی، کارشناسی ارشد)

UNIST در سال 2007 تأسیس شد، موسسه ای متعهد به علم و فناوری است که به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های رقابتی در کره شناخته شده است. این دانشگاه برای دانشجویان کارشناسی ارشد و کارشناسی، بورسیه تحصیلی فول فاند را ارائه می دهد.

تاریخ و مراحل درخواست:

 • کارشناسی ارشد: 30 مارس -15 آوریل، 10 اکتبر تا 16 اکتبر
 • کارشناسی: 12 ژانویه – 18 فوریه

11. دانشگاه Inha ( کارشناسی)

این دانشگاه توسط رئیس جمهور کره تأسیس شد و بورسیه تحصیلی کامل را برای کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می دهد. این یکی از برترین دانشگاه هایی است که در برنامه های مهندسی برتری دارد.

تاریخ و مراحل درخواست:

 • کارشناسی ارشد و دکتری: 15 آوریل- 15 مه، 21 اکتبر- 11 نوامبر
 • کارشناسی: اواسط آوریل – اواسط ماه مه، اواسط اکتبر – اوایل نوامبر

منبع:

scholarshipfellow.com
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *