جاذبه های گردشگری ترکیه
جاذبه های گردشگری ترکیه
جولای 12, 2019
جزیره کیزی
جزیره کیزی در روسیه
جولای 13, 2019

کشورهای مناسب سفرهای تابستانی

مسکو (سفر در تعطیلات تابستان)

تابستان فصل گردشگری است. هر ساله گردشگران و توریست های زیادی برای سپری کردن وقت خود به کشورهای دیگر سفر می کنند. در ادامه مطلب زیر قصد داریم تعدادی از کشورهای مناسب سفرهای تابستانی را برای شما معرفی کنیم.

معرفی ۶ کشور برگزیده برای سفر در تابستان

۱- روسیه ، مسکو

کشورهای مناسب سفرهای تابستانی
مسکو پایتحت روسیه و از شهرهای پر گردشگر جهان است.

با شنیدن نام روسیه به یاد پهناور ترین کشور دنیا می افتیم. مسکو نه فقط برای دیدن میدان سرخ، کرملین یا آرامگاه لنین و ده‌ها دیدنی دیگر ، بلکه برای قدم زدن در یک کلانشهر بزرگ با بیش از 11 میلیون نفر جمعیت است. برای رفتن به روسیه راه های زیادی وجود دارد. برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله سفر به روسیه با خودرو شخصی را مطالعه کنید.

لمس فرهنگ مردم روس و رفتن به سالن‌های اپرای فاخر و نفس کشیدن در شهری که زمانی شهر محبوب نویسندگان یا موسیقی دانان بزرگ جهان بوده تنها گوشه‌ای از جذابیت‌های این شهر 860 ساله است. البته گران ترین فجان قهوه دنیا در این شهر سرو می شود.همچنین بزرگترین آمفی تئاتر جهان در این شهر قرار دارد.

اگر قصد سفربه روسیه را دارید یا علاقه مند به جاذبه های توریسیتی روسیه هستید روی اطلاعات توریستی روسیه کلیک کنید.

۲- آفریقا ، مراکش

آفریقا ، مراکش (سفر در تعطیلات تابستان)
مراکش از نظر فرهنگ به ایران نزدیک است.

مراکش کشوری در آفریقای شمالی می باشد این کشور نیز از اطراف با کشور های زیادی همجوار است. از شمال با اسپانیا وتنگه مهم جبل الطارق، از جنوب با صحرای غربی، از شرق با الجزیره، از غرب با اقیانوس اطلس، از جنوب با موریتانی همسایه است.

کشور مراکش برای برخوداری از فرهنگ غنی اسلامی برای تعداد بسیاری از ایرانی ها و مسلمانان جهان جذاب می باشد. این شهر به دلیل تاریخی کهن و حفظ بافت قدیمی ودست نخوردن آن باعث شده است تا تعداد زیادی توریست را به خود جذب کند. در ضمن شما با سفر به آفریقا می توانید از عروس آفریقا یعنی شهر کازابلانکا دیدن کنید. شهرکازابلانکا یا سرای سفید زبان عربی به نام البیضاء یاد می شود. این شهر به عروس آفریقا شهرت دارد.

کازابلانکا قسمت عظیمی از شهرت خود را مدیون فیلم به یاد ماندنی  “مایکل کورتیس” است که این فیلم باعث شد تعداد زیادی توریست جذب این شهر زیبا و به یاد ماندنی شود.  آب و هوای کازابلانکا از نوع مدیترانه‌ای معتدل و تحت تاثیر آب و هوای اقیانوس اطلس است و آب و هوایی نسبتا معتدل در تمام سال بر آن حکمفرما است.

۳- قبرس

تور قبرس (کشور سفر تابستان)
قبرس از کشورهای خوش آب وهوا است که مقصد گردشگران زیادی است.

قبرس کشوری تاریخی و باستانی داراری قدمتی چندین هزار ساله است. پایتخت این کشور شهر در ایام دور فاماگوسا بود که دارای قدمت ۱۲۰۰ ساله است. جاهای دیدنی این کشور زیبا شامل: مسجد مصطفی پاشا، برج اتلو، کلیسای جامع و کلیسای سنت نیکلاس( که بعد از پیروزی به مسجد مصطفی پاشا تغییر یافت) است.

این کشور زیبا وتاریخی بهترین آب وهوا را در تابستان ها دارد و اگر کسی میخواد از تابستانی گرم فرار کند بهتر به این شهر به یاد ماندنی سفر کند. جالب این است که کشور قبرس محل تلقی ( آسیا،اروپا و آفریقا ) می باشد.

۴- ارمنستان

تور ارمنستان(کشور سفر تابستان)
ارمنستان در گذشته بخشی از ایران بوده است.

یکی دیگر از کشورهای مناسب سفرهای تابستانی ارمسنارمنستان کشوری همسایه از غرب ایران است این کشور در گذشته جزئی ازخاک ایران بوده و حال قسمت عظیمی از این کشور فرهنگ ایران باستان را به ارث برده اند این کشور دارای طبیعتی بکر فرهنگی متمدن ومردمی مهمان نواز است. که هرساله تعداد زیادی توریست به خصوص توریست ایرانی به خود جذب می کند. بهترین زمان برای سفر به این شهر رویای از اردیبهشت ما تا آبان ماه می باشد.

۵-آذربایجان ، باکو

آذربایجان ، باکو (کشور سفر تابستان)
باکو بزرگترین شهر آذربایجان و پایتخت آن است.

باکو بزرگترین شهر آذربایجان و پایتخت آن است. این کشور با فراز و نشیب هایی که داشته آثار تاریخی و فرهنگی متعددی در خود جا گذاشته است این کشور به دلیل فرهنگی مشابه ایران بهترین همسایه ایران به شمار می رود به همین دلیل است که از مسافران ایرانی به شیوه دیگری استقبال می کنند.

باکو آب و هوایی شبیه به شهر شمال غربی ایران دارد.  تابستان های گرم و شرجی و زمستان هایی با ابرهای پرباران. زیباترین فصل باکو، بهار است با شکوفه های رنگارنگ درختان، آفتاب ملایم روز و نسیم خنکی که از دریای خزر می گذرد. 

۶-براتیسلاوا، اسلواکی

براتیسلاوا، اسلواکی (کشور سفر تابستان)
براتیسلاوا که در گذشته پرسبورگ نامیده می‌شد، به تازگی در بین مسیرهای گردشگری اروپا شروع به کسب شهرت کرده است .

از دیگر کشورهای مناسب سفرهای تابستانی می توان از این کشور نام برد که در دسامبر سال ۱۹۹۲ کشور چکسلواکی به دو کشور جمهوری چک و اسلواکی تقسیم شد. در حال حاضر هرچیزی که جمهوری چک دارد، از شهرهای زیبا گرفته تا روستاهای کوچک و دلربا و قلعه‌های قدیمی، اسلواکی هم دارد. تنها تفاوتی که وجود دارد جمعیت تماشاگر این مکان‌ها است.

این شهر با مجارستان و اتریش هم‌ مرز است و با کوهستان‌ها و تاکستان‌های زیادی محصور شده است. برخلاف جاهای دیگر، این شهر چندان در زمینه غذا شهرت ندارد و بیشتر به‌ خاطر طبیعت بکر و جذابش به یاد آورده می‌شود. این کشور آب وهوایی معتدل و نستا خشک و تابستان های نسبتا گرم دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *