بهترین هتل استانبول.
معرفی بهترین هتل ها برای اقامت در استانبول (ترکیه)
نوامبر 12, 2021
رویداد های مهم روسیه
رویداد های مهم روسیه در سال 2021
نوامبر 13, 2021

معرفی بهترین کتابخانه های تحقیقاتی استانبول (ترکیه)

بهترین کتابخانه های تحقیقاتی استانبول (ترکیه)

استانبول چندین کتابخانه تحقیقاتی برای سنین مختلف و همچنین زبان های مختلف دارد. بنابراین، اگر در استانبول به سر می برید و به دنبال یک مکان آرام برای کار یا اهداف علمی جدی هستید، می توانید به کتابخانه های آنجا مراجعه کنید. این کتابخانه‌ها دارای طیفی وسیعی از انواع کتاب ها است، کتاب‌هایی که شامل: نسخه‌های خطی تاریخی و همچنین، مدرن‌ ترین کتاب‌ها درباره مد، می باشد. ما در این مقاله، به معرفی بهترین کتابخانه های تحقیقاتی استانبول می پردازیم. برای اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید و به خواندن مطلب ادامه دهید.

معرفی بهترین کتابخانه های تحقیقاتی استانبول (ترکیه)

همانطور که می دانید کتابخانه مکانی برای تفکر و اندیشیدن درباره سایر مسائل است. شما می توانید برای گذراندن اوقات فراغت خود به یکی از کتابخانه های شهر استانبول مراجعه کنید و از کتاب های بی نظیر آن بهره مند شوید. برخی از این کتابخانه ها، دارای نسخه‌های خطی تاریخی و همچنین مدرن‌ ترین کتاب‌ها درباره مد، می باشند. برای آشنایی بیشتر با بهترین کتابخانه های تحقیقاتی استانبول ادامه مطلب را بخوانید.

1. SALT Galata (نمک گالاتا)

برای گذراندن روز می توانید به “کتابخانه SALT Galata” مراجعه کنید. مسلماً، این یکی از زیباترین و در نتیجه شلوغ ترین کتابخانه های استانبول می باشد. این کتابخانه در ساختمان بانک سابق عثمانی قرار دارد (به زیبایی بازسازی شده است). “کتابخانه SALT Galata” دارای دو طبقه می باشد و امکاناتی که به مشتریان خود ارائه می دهد. شامل:

  • دارای سریع‌ترین اتصالات اینترنتی در شهر می باشد.
  • مجموعه وسیعی از کتاب‌ها را به زبان‌های انگلیسی، ترکی و فرانسوی ارائه می‌دهد.
  • همچنین، شامل: یک گالری هنری در زیرزمین، یک کافه دوست‌داشتنی با تراس، یک کتاب‌فروشی و رستوران مدرن ترکی Neolokal می باشد.
SALT Galata (نمک گالاتا)

2. Vitali Hakko (کتابخانه صنایع خلاق ویتالی هاکو)

کتابخانه صنایع خلاق Vitali Hakko، از نظر معماری در سمت آسیایی استانبول قرار دارد، ممکن است کمی دور از دسترس باشد. اما کاملاً ارزش سفر و بازید را دارد. در اینجا، فضایی بسیار مدرن پر از کتاب‌های عالی در زمینه‌های موضوعی مانند: مد، هنر، معماری، طراحی، عکاسی، فیلم و موارد دیگر از جمله: نسخه‌های محدود و تاریخی پیدا خواهید کرد.

3. American Research Institute in Turkey–Istanbul (موسسه تحقیقاتی آمریکا در ترکیه – استانبول)

کتابخانه متعلق به مؤسسه تحقیقاتی آمریکا در ترکیه دارای حدود 14000 جلد و مجله است که دوره های بیزانسی، عثمانی و ترکی مدرن را شامل می شود. مطمئناً یک منبع مهم برای محققان انگلیسی زبان است. فهرست کتابخانه به صورت آنلاین از طریق سرور کتابخانه دیجیتال برای تحقیقات بین‌المللی (DLIR) برای برخی ها در دسترس است.

 مؤسسه تحقیقاتی آمریکا در ترکیه

4. Atatürk Kitaplığı (آتاتورک کیتاپلیگی)

آتاتورک کیتاپلیگی که از سال 1939 باز است، مؤسسه ای است که در مورد کتابخانه های شهر صحبت می شود. این کتابخانه که در سال 1981 به مکان فعلی خود نقل مکان کرد، همچنین یک منظره معماری با پنجره‌های فراوان است که امکان دید عالی از تنگه بسفر را فراهم می‌کند. اگرچه این مجموعه شامل تعداد زیادی کتاب به زبان انگلیسی نیست.اما، برخی از اولین روزنامه های عثمانی و مجموعه ای از کارت پستال ها و نقشه ها در این کتابخانه ارزش دیدن را دارند.

5. Ahmet Hamdi Tanpınar Literature Museum Library (کتابخانه موزه ادبیات احمد حمدی تانپینار)

کتابخانه موزه ادبیات احمد حمدی تانپینار که به نام احمد حمدی تانپینار، یکی از مهم ترین مقاله نویسان و رمان نویسان ترکیه نام گذاری شده است، در قرن نوزدهم Alay Köşkü (عمارت آلای) در نزدیکی پارک Gülhane کاخ توپکاپی قرار دارد. جدا از گوشه‌های ویژه‌ای که زندگی و آثار مشهورترین نویسندگان ترکیه را به نمایش می‌گذارد و فضایی که میزبان کارگاه‌ها و مراسم اهدای جوایز است، این کتابخانه بیش از 8000 کتاب دارد. این مجموعه با بیش از 1000 عنوان با تمرکز بر استانبول، شامل نشریات دوره ای در زمینه ادبیات و سایر اشکال هنری نیز می شود.

6. Beyazıt State Library (کتابخانه دولتی بیازیت)

کتابخانه دولتی تاریخی بیازیت که در سال 1884 تأسیس شد، یکی از محبوب‌ترین کتابخانه‌های استانبول اخیراً به دلیل یک پروژه بازسازی است که نماهای تاریخی را با معماری معاصر متحد می‌کند. این کتابخانه دارای انتشارات ترکی مدرن و همچنین مجموعه ای از کتاب های کمیاب است که شامل آثار مکتوب دوران عثمانی و سایر نسخه های خطی به زبان های عثمانی، عربی و فارسی است که در کابین های شیشه ای دارای تهویه مطبوع نگهداری می شوند.

کتابخانه دولتی و تاریخی بیازیت

7. کتابخانه مرکزی دانشگاه استانبول (Central Library of Istanbul University)

کتابخانه مرکزی دانشگاه استانبول که به خاطر محوطه سبز زیبا و ساختمان های تاریخی اش شناخته شده است، به همان اندازه چشمگیر است. این مجموعه که یکی از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین کتابخانه‌های دانشگاهی در ترکیه است، شامل نسخه‌های خطی قرن پانزدهم به دو زبان ترکی و خارجی و همچنین آثار چاپی از جمهوری ترکیه است.

بیشتر بخوانید: برای اطلاعات بیشتر مقاله، بهترین و بزرگ ترین کتابخانه ها در شهر مسکو و بهترین کتابخانه ها در سن پترزبورگ را مطالعه کنید.

منبع:

theculturetrip.com
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *